koks - [entries|archive|friends|userinfo]
koks

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Aug. 15th, 2018|12:34 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Aiz gara laika noskatījos 300. Šķiet, iepriekš to biju ielicis kategorijā "kārtējā Holivudas action-tupeļbirste" un nedevis tai iespēju - tālu no patiesības arī nav, bet jāatzīst, ka šai filmai tomēr ir savs valdzinājums. Jā, smadzenes ir labāk atstāt stand-by režīmā, lai neizslēgtu filmu pēc pirmajiem dialogiem vai klišejiskajiem mēģinājumiem izraisīt skatītājā emocijas, piemēram, ieliekot protagonista, skarba trojieša, rokās mirstošu bērnu, taču vizuālais noformējums apvienojumā ar primitīvismu piedod visam zināmu odziņu. Nāsīs var saraut senatnes putekļus un šķēpa dūrieni izliekas triekti gluži kā gar pašu plecu. Ainas palēninājumā, it īpaši galvenā dūrēja elegantais izklupiens, metot pāri vairogam uzbrucējus un darot ar viņiem visu pārējo, kas vien labi izskatās, bija patīkams papildinājums un brīžiem atbildēja uz jautājumu vai ir vērts turpināt šo veidojumu skatīties. Filma īpaši piemērota smadzeņu stāvoklim kāds rodas šajā notrulinošajā karstumā un alkstot vardarbības, jo kurš gan īstenībā nealkst vardarbības. IMDB ļaudis laikam man piekrīt, ja jau filmai ir 7.7 vērtējums. Nākamajai daļai gan nav tik pieņemošs vērtējums, tā kā, visticamāk, ar šo pašlaik arī pietiks konkrētajā Holivudas action filmu piedzīvojumā.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]chrono
Date:August 15th, 2018 - 06:24 pm
(Link)
300 nebūt nebija slikta filma, it sevišķi, ja to salīdzina ar citām Holivudas action filmām. Turpinājumu redzējis neesmu un droši vien arī negribētu redzēt, jo parasti šāda tipa filmām valdzinājums ir tikai vienreizējā izpildījumā un ir grūti noķert ko oriģinālu turpinājumos.
[User Picture]
From:[info]koks
Date:August 23rd, 2018 - 10:03 pm
(Link)
Es vispār paskatījos turpinājumu, kurā vispār ir forši aktieri, bet pārējais neko īsti neizsaka. Ir zaudēts pirmās daļas mītiskais primitīvisms, kas arī bija liela daļa no tās burvības. Ātri palika garlaicīgi un izslēdzu.