Man šķiet, ka filosofijas eksāmenā nešpikoja tikai es un vēl viena meitene no baltiem. Bet viņai to izdarīt būtu bijis grūti, jo viņa ir akla. Man savukārt nav attaisnojuma, laikam duma.
Tomēr ne, pieturos pie varianta, ka vārds cēlies no grieķu valodas philein 'mīlēt' un sophia 'gudrība', tātad ir rakstams ar 's' burtu. Bet ko Tu vari sacīt?
Domaa es atceros to pastaastu, kaa tas "z" variants maz radies un kaapeec par pareizu uzskataams? :D Man jau ar "s" labaak patiik, bet piesieties tak' vajag. :P
Nezinu, kā ir īsti noteikts par pareizu, jo vienādiņ' mainās (nav vēl izdiskutējuši?), katrs raksta kā grib. Ja vajag piesieties, dari to ar vērienu, piemēram, Kūļiem.
Hmm, žēl un jocīgi. Ivars, savulaik gāja uz Latvijas Radio pie slavenās Silvijas mācīties runāt, un Silvija ik pa laikam, lai izskaidrotu latviešu valodas likumus, atsaucās uz lietuviešu valodu. Un man arī radās iespaids, ka lietuviešu valoda ir daudz senāka, brīžiem neloģiskāka, par latviešu, bet tajā pašā laikā - savā ziņa elastīgāka. Bet kopsummā ņemot, mani izbrīna, ka latviešu val. valodniekiem tā nav obligāta. :)
Tas, ka lietuviešu valoda ir senāka ir mīts. Tikai latviešu valoda ir mainījusies vairāk. Joks slēpjas tajā, ka neesmu lat. val. valodnieks :D Esmu klasiskajā filoloģijā, mums ir sengrieķu valoda un vispār antīkā kultūra + stuff. Turklāt man šķiet, ka arī visiem baltiem liet. val. nemāca, tā kā ir trīs novirzieni - literatūrzinātnes, litueinikas un teātra zinātnes. Bet kas zin.