Apr. 19th, 2015 @ 05:39 pm .
Tags:

"vienmēr" un "nekad" parasti nav nekādas saistības ar reālo dzīvi. to es pati izdomāju. turpmākais ir citāti no grāmatas par atkarīgo domāšanu. burvīgi precīzi raksta. 

 "Sidleks raksturo atkarīgo domāšanu kā personas nespēju konsekventi pieņemt veselīgus lēmumus attiecībā pret sevi. Viņš norāda, ka tas nav cilvēka gribasspēka ētiska rakstura trūkums, bet gan drīzāk gribas saslimšana un nespēja lietot gribu." 
"Trīs raksturīgākie elementi atkarīgo domāšanā ir 1) noliegums, 2) racionalizācija un 3) projicēšana. [..] Racionalizācija nozīmē sagādāt "labus" iemeslus viena patiesā cēloņa vietā."
"Atkarīgo domāšanu bieži raksturo domas stingrība, ko varētu dēvēt par "viens no diviem/kā likums". Atkarīgais visbiežāk domā galējībās un nespēj saprast, ka problēmu risināšanā ir jābūt elastīgam."
Par šo pukstu
Apr. 19th, 2015 @ 07:34 pm .
Tags:

nedod lasīt pilno research, bet man bija šāda aizdoma: Research shows that the frequency of magical thinking and superstitious behavior increases under conditions of stress. A possible explanation for this finding is that stress reduces the individual’s sense of control and that to regain control she or he engages in magical rituals or superstitions.
šo gan dod lasīt un interesants, par kontroli etc In this review, we present evidence that suggests the desire for control is not something we acquire through learning, but rather, is innate, and thus likely biologically motivated. We are born to choose. 
Par šo pukstu