iokaste - [entries|archive|friends|userinfo]
iokaste

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Feb. 8th, 2023|10:01 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Par mākslīgo intelektu. Tas drīzāk saucams par nākošās pakāpes algoritmu, kurš tālāk neattīstīsies.
Jo cik vēsture rāda, visi izgudrojumi ir sasnieguši 90% savas kapicitātes demo brīdī. Automašīnas nav mainījušās 100 gadus, nu labi- cita bremžu sistēma, bet princips tāds pats. Reaktīvās lidmašīnas, šautenes, antibiotikas, kosmosa kuģi, sporta apavi, rāvējslēdzējs, mobilais telefons, polietelēns un fufaikas.
Visiem daudzsološs sākums un tad muļļā uz vietas. Kad parādījās lāzers, to TĀ slavēja, bezmaz burkānus arī varēs ar to ravēt, bet beigās - šaurā plauktiņā. 3D multenes parādījās pirms 30gadiem. Par spīti milzu piķim vēl šogad Avatarā tēliem kājas bija no plastalīna, tikai sejas kustējās, arī 3 grimasēs.
Bet es gribētu, lai nekvalitatīvu bildi pārvērš par kvalitatīvu foto. Tā kā filmās to rāda, kad no novērošanas kameras atpikseļo feisu.
linktekstils

Comments:
[User Picture]
From:[info]resort
Date:February 8th, 2023 - 10:23 pm
(Link)
Man prikolo šitie ūbertālruņi ar AI fīču uzlabot caur ehem piezūmotu bildi. Tā ir fikcija, ko viņš tur pielabo. Cilvēkiem nepielec, ka tas uzlabotais dabā nemaz neeksistē. Un nepielec, ka šāda attīstība nemaz nav tik rožaina galu beigās. #something #something #simulation
[User Picture]
From:[info]koks
Date:February 16th, 2023 - 02:14 pm
(Link)
Hmm, nu man šķiet, ka Tu drusku trivializē lietas. Telefoni ir ļoti mainījušies un ļoti mainījies kā mēs tos izmantojam. Kā gudri cilvēki mēdz teikt - viedtālrunis nu jau ir mūsu implants bez maz vai, esam kā pielīmēti. Senāķ biežāk atstāja tālruni kaut kur uz galda, tagad pat pirtī grib ņemt līdzi. Viss jāfilmē, it kā pašam acu un atmiņas nebūtu. Tāpat AI tikai iet un iet uz priekšu, cits jautājums ir kā īsti būs ar pašapzināto jeb true AI. Domāju, ka šobrīd tehnoloģisko attīstību var tikai apturēt globāla krīze, materiālu izsīkums, bads vai kaut kas cits tik visaptverošs. Taču no otras ir lietas, kuras tā arī savā būtībā nekļūst labākas, lai cik gadi būtu pagājuši - printeri vēljoprojām ir pilnīgi nervu bendes, piemēram.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:February 21st, 2023 - 08:03 pm
(Link)
Te nu tu runā pilnīgi ārpus savas kompetences.