nebūs godīgi, jo man salīdzinoši nesen bija zirgkopība, bet es arī pirms tam zināju, ka brūns ar tumšām krēpēm. man bija pārsteigums, ka dūkans un dūkanbērs nav pelēks kā es pusaudžu gados lasot aizraujošus romānus par amerikas iekarotājiem biju iedomājusies. un tas, ka melnu zirgu nav
Melna - nav daudz melnu zirgu, bet šo krāsu nevarētu saukt arī par retu. Melniem zirgiem viss ir melns - āda, apspalvojums, krēpes un aste. Ir diva veida melni zirgi: dūkani un īsti melni. Ģenētiski abas šīs atšķirības nevar noteikt. Līdz ar to ir uzskats, kas gan tiek arī apstrīdēts, ka šīs atšķirības veidojas nevis ģenētiski, bet gan krāsu atšķirību iespaido zirga barošana. Liela daļa melno kumeļu piedzimst peļu pelēki vai pāti. Noejot gaišākajam kumeļa apspalvojumam, apakšā paliek melns apspalvojums. Ir šķirnes, kurām melnie kumeļi piedzimst uzreiz melni. Dūkana - lielākā daļa melno zirgu ir dūkani. Apspalvojuma melnie mati saules gaismā atsit rūsganumu t.i. melno matu gali ir ar iedegumu, zirgs izskatās tumši brūns ar melnu galvu un kājām. Krēpes un aste melnas. Ziemā zirgs ir gandrīz melns, bet vasarā ar iedegumu. Tas pat var izskatīties kā bērs zirgs vai dūkanruds, bet ģenētiski tas ir melns. Vislabāk to var atšķirt, apskatot smalkos matiņus ap acīm un purnu; melniem zirgiem purns un apspalvojums ap acīm vienmēr ir melns pat, ja saule to ir izbalinājusi. Ja zirgs, piemēram, ir bērs, tam purns un apspalvojums ap acīm ir brūns. Īsti melna - īsti melns zirgs arī saules gaismā izskatās pilnīgi melns. Tam var būt tikai baltas zīmes (pazīmes).
p.s. sakarā ar "Dūkanais kovboja zirgs" lasīšanu bērnībā, man arī diezgan nepiedodami ilgi likās, ka dūkans ir pelēks. manliekas tā ir pamatīga tulkotāja laža
man bija pārsteigums, ka dūkans un dūkanbērs nav pelēks kā es pusaudžu gados lasot aizraujošus romānus par amerikas iekarotājiem biju iedomājusies.
un tas, ka melnu zirgu nav
Melna - nav daudz melnu zirgu, bet šo krāsu nevarētu saukt arī par retu. Melniem zirgiem viss ir melns - āda, apspalvojums, krēpes un aste. Ir diva veida melni zirgi: dūkani un īsti melni. Ģenētiski abas šīs atšķirības nevar noteikt. Līdz ar to ir uzskats, kas gan tiek arī apstrīdēts, ka šīs atšķirības veidojas nevis ģenētiski, bet gan krāsu atšķirību iespaido zirga barošana. Liela daļa melno kumeļu piedzimst peļu pelēki vai pāti. Noejot gaišākajam kumeļa apspalvojumam, apakšā paliek melns apspalvojums. Ir šķirnes, kurām melnie kumeļi piedzimst uzreiz melni.
Dūkana - lielākā daļa melno zirgu ir dūkani. Apspalvojuma melnie mati saules gaismā atsit rūsganumu t.i. melno matu gali ir ar iedegumu, zirgs izskatās tumši brūns ar melnu galvu un kājām. Krēpes un aste melnas. Ziemā zirgs ir gandrīz melns, bet vasarā ar iedegumu. Tas pat var izskatīties kā bērs zirgs vai dūkanruds, bet ģenētiski tas ir melns. Vislabāk to var atšķirt, apskatot smalkos matiņus ap acīm un purnu; melniem zirgiem purns un apspalvojums ap acīm vienmēr ir melns pat, ja saule to ir izbalinājusi. Ja zirgs, piemēram, ir bērs, tam purns un apspalvojums ap acīm ir brūns.
Īsti melna - īsti melns zirgs arī saules gaismā izskatās pilnīgi melns. Tam var būt tikai baltas zīmes (pazīmes).