inca's Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Thursday, February 23rd, 2017
  ripp
  3:50p
  Jūtos bēdīga un viena. Šķiet, nekad tā arī neapgūšu cilvēku attiecības.
  f_g
  2:15p
  aizgāju uz Rudru
  Rudrā visādi pulveri - amla, ašoka, ašvaganda, brahmi...
  Nez, tie tiešām palīdz?
  pajautaa
  [ 10m_zem_uudens ]
  2:11p
  ģitāras un lidojumi
  oficiālie pamatvarianti ģitārām un lidojumiem ir zināmi,
  bet varbūt kāds no cibiņiem zina / ir saskāries / izmēģinājis it kā pastāvošo Eiropas regulu, kas atļauj ienest ģitāru salonā un pārvadāt par brīvu, ja ir kaut viena brīva vieta?

  *interneti tik viegli nepadodas tādas "oficiālās regulas" atrašanai pagaidām*
  Wednesday, February 22nd, 2017
  pzrk
  10:46p
  tā starp citu
  Labvakar, cienījamie lasītāji un augsti godātie pārējie! Esmu atvēris cibu un vēlos pavēstīt, ka man iet relatīvi labi.

  No līdzšinējā darba man visvairāk pietrūks kolēģi, ar kuriem var dzīt velnu, ražot neskaitāmus "skrienošos jokus", reizēm izlietot trīs skoča ruļļus kolēģa krēsla saskočošanai un nekautrēties no apgādes pasūtīt jaunus skoča krājumus vietā, reizēm iedzert alu, bet vienlaikus arī vienmēr labi padarīt darbu. Pietrūks arī lielas organizācijas relatīvā stabilitāte un tikpat relatīvā organizētība. Kas man nepietrūks – vāja iekšējā komunikācija (un man nav vienas pareizās atbildes), zemjostas joku pārbagātība (kas par daudz, tas par skādi), un iekšējās attiecībās pārmērīgā subjektivitāte un personīgā attieksme, kas ņem virsroku pār loģisku un racionālu rīcību. Nepietrūks arī apsolītās, bet neiespējamās izaugsmes iespējas.

  Kopš iesniedzu atlūgumu, galvā tāda brīvības sajūta (jau divas nedēļas pagājušas kopš fakta), un uz darbu tagad piestaigāju ar gaisīgu pofigismu (bet joprojām turpinu bārties uz kolēģiem, kuri lažo darbos, kas mani vairs neskars).

  Par nākamo darbu publiskā ēterā vēl nestāstīšu, bet gan jau uzzināsiet. Grasās būt ļoti aizraujoši. Pilsētu pagaidām nemainīšu, apkārt gan kustēšos vairāk, apsolu.

  Current Mood: Your first name is Free, last name is Dom
  Current Music: Pharrell Williams - Freedom
  f_g
  10:24p
  Skorsēzes Klusēšana...
  Nevaru teikt, ka nepatika.
  Nevaru teikt, ka patika.
  ttp
  9:38p
  ripp
  6:25p
  Ag cenšas uzslieties četrrāpus. Baigi sūdzas, kliedz, bet cenšas.
  pajautaa
  [ malvine_truse ]
  1:09p
  draudzības monitors
  hey džeki, kāpēc cibas draudzības monitors neiet?
  Tuesday, February 21st, 2017
  f_g
  11:50p
  Dīvaina diena.
  Labi, ka sniegs sāka snigt. Nav vairs tik depresīvi aiz loga..
  vajag
  [ saldumi ]
  5:27p
  queer kinship
  Sveiki!
  Bakalaura darba (kultūras un sociālajā antropoloģijā) ietvaros pētīšu, kā radniecību (ar radniecību saprotot dažādas savstarpējo attiecību prakses, ne tikai asinsradniecību vai partnerattiecības) skata homoseksuālas personas.
  Meklēju cilvēkus, kuri identificējas kā geji vai lesbietes un piekristu anonīmai intervijai.

  Lai mazinātos aizspriedumi un maldīgi pieņēmumi, ir nepieciešami pētījumi!

  Man var dot ziņu uz pelnufeja@gmail.com
  pajautaa
  [ intenormal ]
  10:47a
  pārvadāšana
  jāpārved mantas uz citu valsti ne gluži kosmiskā apjomā, bet drusku tā kā par daudz pasta pakalpojumiem - dažas kastes ar grāmatām, ģitāras un kombis, vinilatskaņotājs, šis tas no virtuves pričandāļiem.

  kādu kompāniju varat ieteikt šādam projektam?
  morraa
  11:25a
  Ir kaut kā vispārpieņemts, ka Japāna ir tāda veģetāra zeme, kur vilki un tīģeri nedzīvo, bet briesmīgākais dzīvnieks mežā ir melnais lācis, kurš pēc izmēra ir mazāks par vidusmēra suni. Labi, Hokkaido dzīvo brūnie lāči, bet tie neskaitās.
  Savukārt, kukaiņi un citi mazie kustoņi paliek nepamanīti.
  Es domāju, ka daudziem būtu interesanti uzzināt to, ka, piemēram, Honšū salā ir stabila redbeku populācija, kas ir bīstami austrālijas zirnekļi. Pa mežu staigājot jāuzmanās no sauszemes dēlēm. Jā, tieši tā - dēles sēž uz kokiem un ķeras klāt visiem kas iet garām. Viss pārējais kā viņu zemūdens radiniekiem. Vēl būtu vērtīgi uzzināt, ka, piemēram, tie matainie zirnekļi plaukstas lielumā ir pavisam nekaitīgi. Toties, divdesmit centimetru gari simtkāji ir ārkārtīgi agresīvi un ja iekož un jā, viņi kož, tad tas ir labs iemesls braukt uz slimnīcu.
  Vēl, uz salas dzīvo tauriņi ar pušķīti pakaļā un no tā pušķīša pa gaisu lido matiņi. Ja tas matiņš tiek acī, tad ir lieli podi un atkal -- sveika, slimnīca. Reizi dažos gados tie tauriņi savairojas pilnīgi necilvēcīgos daudzumos un ja lidojošā veidā to bīstamība ir visai nosacīta, tad kāpuru veidā tam uzkāpjot ar basu kāju ir diezgan sāpīgi, turklāt ilgāku laiku.
  Tad ir vēl tā saucamie elektriskie kukaiņi, kuri uzsmidzina uz ādas indi un tad atkal sveika, slimnīca, sauszemes planārijas, kuras nav bīstamas, bet vienkārši pusmetru garš tārps diez ko omulīgi neizskatās, māņskorpioni, kuri var sagādāt traumu ar savu izskatu vien un neskaitāmi čūsku veidi.
  Par piecus centimetrus gariem, matainiem prusakiem un cikādēm kuru dēļ ne viens vien cilvēks ir palicis kurls varētu nestāstīt, jo tas ir tāds diezgan standartīgs dienvidu zemju komplekts bez kura iztikt nevar.
  Laipni lūgti uzlecošās saules zemē!
  morraa
  9:45a
  Ļoti patīk tas uzskats, ka ja ar ārzemniekiem runā vienkāršākā japāņu valodā, tad viņi to automātiski saprot labāk. Šorīt nepaspēju paēst brokastis un tāpēc beķerejā pirku smalkmaizītes. Pārdevēja jautāja vai man vajag "otefuki". Pajautāju vēlreiz. Pārdevēja neteikdama ne vārda izņēma no galda ošibori un parādīja ar pirkstu, ka, redz, šitā mantiņa. Pateicu ka ošibori gan vajag. Protams, ka kur nu ārzemniekam saprast to sarežģīto, ar kulturālām tradīcijām apvīto un vispārpieņemto "ošibori" vārdu, jāsaka vienkāršāk - roku slaukāmais, jeb "otefuki". Gan jau ka tā sapratīs.

  Atcerējos to bijušā kolēģa stāstu, kur viņa ģimene emigrēja uz Izraēlu un pirmajās dienās kolēģa tēvs Haifas tirgū krievu valodā jautāja cik maksā tomāti. Kad pārdevējs teica ka nesaprot, tēvs pajautāja skaļāk.
  Monday, February 20th, 2017
  f_g
  9:45p
  pirmdiena..
  Nogurusi pēc suņa. Pusdienas paēdu 16:30. Tiesa, laikam pie pusdienu izlaišanas ir vainīgs kliņģeris, ko Elīna atnesa. Šodien viņai pēdējā diena pirms garā atvaļinājuma. Iepriekšējā reizē viņa arī februāra vidū aizgāja atvaļinājumā.
  Olga bija ienākusi parunāt par puķēm, bet beigās daudz par dzīvi runājām. Kā nopratu decembra sākuma darbnespēja viņai bija saistīta ar grūtniecību. Tik savādi, ka viņa nāk pie manis runāties.. Kad viņa strādāja pie manis, tad mums attiecības bija pavēsas, bet tur laikam Astras faktors bija. Tagad kaut kā savādak.. Forši.
  Astrai šodien operācijas diena. Jācer, ka viss labi.
  Piezvanīju arī šīs dienas jubilārei. Riktīgi izpļāpājāmies ar Līgu. Ja viss labi, tad sestdien braukšu apsveikt viņu klātienē. ;)
  Ja par darbu nedaudz, tad šodien kļuva skaidrs, ka vismaz 8-9 dienas man būs jāpavada Ženēvā. Šobrīd nav nekādu emociju - rutīnas sajūta.
  Marta pirmajā dekādē pierakstījos pie ārsta. Nedaudz čīkstīga esmu kļuvusi, tāpēc gribas saprast, kas notiek. Man gan ir aizdomas, ko man ārsts pateiks, bet nav ko te sevi ietekmēt un noskaņot. Daudzas slimības patiesībā rodas galvā, tāpēc..nav ko te domāt.
  Toties prieks,ka pārvarēju nogurumu un top vakariņas. Man patīk, kad māju piepilda ēdiena smarža.
  Un vēl patīk man pirmdienas, jo atkal atbrauc zaļumu kastes. Tiesa, jūtu, ka sāk apnikt ierastie komplektiņi un sāku eksperimentēt ar citiem augiem. ;) Tagad topā ir sinepes un redīsi.Un kaķim katru nedēļu ir svaigs kviešu zelmenis. Tas gan netraucē Duksim regulāri uzkāpt uz palodzes un pagrauzt sīpollokus. ;)
  Lai arī šī bija lietainā un pelēkā diena, tomēr ir gana daudz pozitīvu emociju un liels nogurums...
  pajautaa
  [ hilda ]
  5:54p
  Gudrības zobi, Dzirciema ķirurģijas centrs
  Gudrības zobs taisa šaizes, sazvanīju tieši Dzirciema ķirurģijas centra reģistratūru, teica, lai rīt nāk, piereģistrējas un gaida pie ārsta "uz vizīti". Aiz laimes, ka izdevās sazvanīt un sāpoša žokļa radīta debilisma, tā arī nepajautāju kā tad būs - vizīte nozīmē arī trr un pokš vai paskatīsies, pagrozīs galvu un pateiks - nāciet rīt?
  Un cik tas prieks izmaksā, tas ar nav skaidrs.
  Otrreiz zvanīt toč nav spēka.

  Cibā taču visi to zina, vai ne?

  Upd. Paldies, rēķinos ar 3 stundām un summu ne pārāk kosmisku.
  Lai jums taisni zobi!
  mazeltov
  3:53p
  Es tagad jūtos ļoti lepna, jo izfiškoju, kā uzrakstīt advancēta līmeņa meklēšanas komandu (kas strādā, hell yeah!) tā vietā, lai filtrētu manuāli izmantojot drop-downus Jirā:

  "Customer Name" = "Klients X" AND Status != "Project Closed" AND Status != Cancelled AND Status != "Premature Close" AND Type = Project

  Ceru iegūt balvu "Gada Nūģis".

  Upd. Un vēl es iemācījos, ka "" vai '' vajag tikai tad, ja ir vairāki vārdi, lai gan netraucē, ja ieraksta ar tiem.

  Upd 1. Kaut arī augstāk redzamais variants strādāja labi, tas tomēr nebija gana smuks. Tagad es zinu, kā ir smuki:
  "Customer Name" = "Klients X" AND Status not in ("Project Closed", Cancelled, "Premature Close") AND Type = Project
  f_g
  4:35p
  un atkal...
  Uz Ženēvu būs jābrauc.
  Pagaidām nezinu - uz vienu vai divām nedēļām.
  sirdna
  9:50a
  Tā saule ir viens traks objekts. Vakar izklimtu laukā no mājas un pēc kādas stundas likās, ka atpakaļ vairs nepārvilkšos, tāds bezspēks visā organismā. Šodien, kad to Lucifera zvaigzni aizsedz pūkaini mākonīši, esmu spirgts un līgsms.
  apjukums
  8:46a
  Rokās iekritusi iespēja kļūt par software product manager. Jauns pavērsiens manā visnotaļ humanitārajā karjerā, kas nozīmē drīz sasniegt jaunus nerdisma augstumus.
  Tēvs priecāsies, beidzot kaut kas taustāms un viņam attālināti saprotams.
  iztulko
  [ millers ]
  8:47a
  LV > DE
  Labas rytas.
  Tāda lieta:

  Pamatiežu virsmu veido augšdevona Pļaviņu svītas dolomīti, kuru biezums ir aptuveni 10 metru, un tiem pagulošie Amatas svītas smilšakmeņi.
  Pazemes ūdeņi atrodas aktīvās ūdens apmaiņas zonas kvartāra un devona nogulumiežos līdz vidusdevona Narvas svītas sprostslānim, kuru virsma ieguļ ap 250 m dziļumā.

  Netieku uz pēdām svītām. Kādam ir variants uz DE? Ja ne uz DE, tad vismaz ENG?

  P.S. Mērot ūdens cietību, rādījumus norāda "mg ekv./l". Kā tas būtu DE (vai ENG)?

  Paldies.
  Sunday, February 19th, 2017
  f_g
  8:44p
  pidžamsvētdiena
  Šodien riktīga pidžamdiena. No gultas pārvācāmies uz dīvānu pie tv un līdz pat pusdienām nogulšņājām. Tad noskatījāmies jauno XXX filmu. Izklaidēja, bet nekā īpaša- šauj,spridzina, skrien. ;) Pēc filmas papētījām biļešu cenas, tomēr rudenī gribas kaut kur aizbraukt..
  Nedaudz padzīvojām bez elektrības, jo otrajā stāvā mazo kasti kāds iemanījās noraut. Toties bez elektrības pēkšņi ir tik daudz laiks! ;)
  Vakarā piezvanīja Aivars. Viņam vairāki jautājumi par darbu bija, bet papļāpājām arī par viskautko citu.
  Mamma savukārt izstāstīja, kā viņiem vakar ar bērnu pieskatīšanu gājis. Ilvers mierīgs un prātīgs, bet Santa...spridzeklis un škodņica. Mamma smēja, ka Santas klātbūtni noteikti visa māja sajuta - klaigāja, skraidīja, savas mantas grabināja un Ilveram nelika mieru.
  Ir labi, ka ir tādas pidžamdienas. Atpūties no visa un galvenais - šādās dienās nav vārda "vajag".
  pa_leeto
  [ magnolia ]
  3:19p
  Grāmatas
  Lūgums pieteikties uz magnolia23@inbox.lv

  •Š. de Kostērs. Leģenda par pūcesspieģeli, 1,-
  •Ursula le Gvina. Atuanas kapenes. 1,- Tehanu. 1,-
  •Vidberga atklātnītes. 1,-
  •P.Renjē "Meklējiet prieku", 1,-
  •O.Henrijs "Gausīgie ierāvēji", 1,-
  •Dreizers "Mâsa Kerija", 1,-
  •E.Zolā "Dāmu paradīze" 1,-
  • M.Kundera "Identitāte", 1,50
  •D.H.Lorenss "Lēdijas Čaterlejas mīļākais", 1,50
  •D.H.Lorenss "Saule", 1,-\
  •A.Moravia "Nicinājums"", 1,50
  •E.Bronte. Kalnu aukas. 1,50,- (2 gab)
  •Pjērs Luiss. Bilitis dziesmas.(Vidberga ilustrācijas) 2,-
  •Pauls Koelju. Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju. 2,-
  •Stīvens Kings. Nakts murgi, 2,-
  • K.Breivermena "Es, Frīda", 2,-
  •Mazā erotikas enciklopēdija no A līdz Z, 2,-
  •Rejs Bredberijs "Pieneņu vīns", 2,-
  •S.Lagerleva "Gesta Berlings", 2,-
  •L.Kerols.Alise Aizspogulijā, 2,-

  •K.Makkalova "Dziedoņi ērkšķu krūmā", 3,-
  •K.Makkalova "Negantā kaislība", 2,-
  •K.Makkalova "Tims", 1,- (5,-eiro 3 kopā)

  •K.Išiguru. Gaistošās pasaules mākslinieks.4,-
  •A.Goldens "Geišas atmiņas", 4,-
  •Fransuāza Sagāna "Smeldze", 3,-
  •Ērihs Volfgangs Skvara "Trauslums", 3,-
  •Aleksandrs Bariko "Bez asinīm", 4,-
  •Aleksandrs Bariko "Zīds", 4,-
  •M.Fermīns "Sniegs", 4,-
  •H.Hese "Stikla pērlīšu spēle", 3,-
  •V.Nabokovs "Lolita" (Dienas izd.), 2,- (rezervēts uz 1dienu)
  •Maikls Ņūtons "Dvēseļu ceļojums ", 5,-
  •F.Beigbeders "14,99 franki." 2,-
  •Trūmens Kapote "Mirjama.Aizvērt pēdējās durvis."1,50
  •Dens Brauns "Eņģeļi un dēmoni." 4,-

  Latvieši
  •A.Grīns "Dvēseļu putenis", 2,-
  •D.Priede "Mēnesstars pār jūru", 1,-
  •A.Auziņš "Lietus slapja sniega veidā", 1,-
  •E.F.Cimare "Sarkanie ūdeņi" (par Sarkandaugavu un Tvaika ielu), 1,50
  •E.F.Cimare "Purvā ieņemtie", 1,-
  •I.Lipša. Rīga bohēmas varā. 5,-
  •V.Mikāne. Modeļstundas. 1,-
  •A.Oša.Divatā. Stāsti par māksliniekiem. 2,-
  •Ko dziedāja Rīgas gaiļi. Dzeja par Rīgu. 2,-
  •A.Johansons. Visi Rīgas nami skan.2,-
  •J.Anmanis "Trioles" (dzeja, ilustrācijas), 1,-
  •I.Blumbergs. Scenogrāfija. 2,-
  •V.Beļševica. Bille. 3,-
  •Viesturs Rudzītis "Dejas uz palodzes pie atvērta loga" 3,-

  Dzeja
  •Imants Ziedonis "Caurvējš" 2,-
  •Jauno dzeja jaunajiem. "Es turu acis vaļā", 0,50,-
  •Krišjānis Zeļģis "Visādas lietas", 1,50
  •Ieva Rupenheite "Vajadzīgo pasvītrot", 1,50
  •Pēteris Draguns "Tumšā stundā", 2,-
  •Artis Ostups "Biedrs sniegs", 2-
  •Liene Štāla, "Lidot", 1,-
  •Liāna Langa "Antenu burtnīca",2,-
  •Dace Sparāne "Zīdpapīra vējdzirnavas", 1,50
  •Reinis Runcis "Healja", 1,-
  •Arvīds Deģis "Debesu žonglieris", 1,-
  •Rīga-sapnis-pilsēta, dzejoļi par Rīgu. 1,50
  •Māris Čaklais "Slepenie ugunskuri", 0,50
  •Klāvs Elsbergs, 2 sējumi, 4,-
  •Kārlis Vērdiņš "Beizpiens ar krējumu", 3,-

  Māksla
  •Mākslas vēstures pamati. 1. un 2. daļas 1,50 kopā
  •Biruta Delle, izstādes katalogs-žurnāls, 1,50
  •A.Deineka "Mācieties zīmēt", 1963.,2,-

  Angliski
  • Jean Webster "Daddy Longlegs" ("Garkājtētiņš"), 1,-
  •Ezopa fabulas. (angliski, ilustrēta), 3,-
  •Poems that go Bump in the night. (spoku dzejolīši bērniem, ilustrēta), 1,-
  •A Year of Poetry (bērniem, ilustrēta) 2,-
  •C.Bushnell "Sex and the city", 1,-
  •Favorite Fables. (Pasakas angliski,liela un bieza) 5,-

  Bērniem
  •K.Skalbe. Pasaka par vērdiņu.(ilustrācijas) 1,-
  •D.Svifts.Gulivera ceļojums, 0,50

  Psiholoģija
  •Dž.Slejs "Draugi un mīlētāji.darbs ar savstarpējām attiecībām", 1,50
  •Gustavs Lebons "Pūļa psiholoģija", 2,-
  peetersiilis
  3:16p
  pirms gadiem es noteikti būtu teikusi - skābu kāpostu zupu vāra tikai pieaugušie.
  tante manā vecumā, ja.
  heda
  1:29p
  la grande bellezza
  Kopš vakardienas Stokholmas Modernās mākslas muzejā var skatīt Marinas Abrmovičas darbu retrospekciju, arī divu performanču "Art Must Be Beautiful, Artist Must Be Beautiful" un "Cleaning the Mirror" rekonstrukcijas. Apkopojums tiešām interesants un iespaidīgs, performances no laika ar Ulay atslogo nedaudz nogurdinošo koncentrēšanos tikai uz viņas personību. Video un fotogrāfijas gan iespaidoja vairāk kā rekonstrukcijas, bet no 27.februāra būs arī nedēļu ilga jauna Abramovičas performance "Cleaning the house" netālu esošā baznīcā.
  Apskatīju arī Georga Bāzelica izstādi "Varoņi", kurā darbi no viņa 60-to gadu cikliem. Tagad, meklējot ziņas par performanču laikiem, izlasīju, ka Bāzelica izstādes sakarā muzejs piedāvā noklausīties estētiķes un sociologa sarunu par "authoritarian manhood, war as bodily experience, fascism, the male body and male fantasies". Dižais prokrusta gultiņu skaistums.
  Upd Abramovičas izstāde būs atvērta līdz pat 21. maijam.
  pajautaa
  [ sole ]
  11:28a
  Maisiņi
  Mazu dāvanu iesaiņošanai vajadzīgi caurspīdīgi, čaukstīgi polietilēna (?) maisiņi, kurus aizsiet ar lentīti. Kur tādus var dabūt?
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba