inca's Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Monday, December 5th, 2016
  sirdna
  11:54p
  Ja cilvēce visus tos resursus, kuri tiek izniekoti Ziemassvētku jezgai bērnudārzos, veltītu jēdzīgākiem mērķiem, mēs šodien ar virsgaismas ātrumiem dzenātos pa kosmosu, prastu ārstēt iesnas, ceļotu laikā visos virzienos un internets mums nāktu ap terabaitu milisekundē.
  pajautaa
  [ kaukau ]
  9:25p
  Vai kādam ir 2016. gada Ievas abonements LATVIJAS PASTĀ [nevis AC Diena] vismaz gada pēdējam ceturksnim un Ieva netiks abonēta nākamgad? Gribu svētkos uzdāvināt abonementu un izmantot pasta piedāvāto opciju - atlaidi ar šī gada abonementu, taču, neraža, pagājušajā gadā abonējām AC Diena..
  https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2111/2017_gads/
  pajautaa
  [ kaukau ]
  9:25p
  Vai kādam ir 2016. gada Ievas abonements LATVIJAS PASTĀ [nevis AC Diena] vismaz gada pēdējam ceturksnim un Ieva netiks abonēta nākamgad? Gribu svētkos uzdāvināt abonementu un izmantot pasta piedāvāto opciju - atlaidi ar šī gada abonementu, taču, neraža, pagājušajā gadā abonējām AC Diena..
  https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2111/2017_gads/
  f_g
  7:21p
  11 kg gardumu, veselības, smaržas atnāca.
  Kamēr visu sarēķināju, gandrīz apraudājos! ;)
  iztulko
  [ jedritvai ]
  7:11p
  People of color
  Kā latviskot "people of color"?
  pajautaa
  [ lavendera ]
  12:48p
  vai medicīnisku procedūru un diagnostisko izmeklējumu cenas atšķiras atkarībā no tā, vai uz tām nosūta privātprakses ārsts vai pa taciņu "ģimenes ārsts dod nosūtījumu pie valsts medicīnas speciālista, valsts medicīnas speciālists sūta uz procedūru"?

  jautāju kā rūdīts privātmedicīnas lietotājs, kas pirmo reizi mūžā saņēmis kaut kādu ģim.ārsta nosūtījumu un joprojām to nav izlietojis... cik ilgs vispār nosūtījumiem ir derīguma termiņš?
  iztulko
  [ intenormal ]
  11:18a
  virsraksts no angļu uz latviešu
  UNHCR calls for stronger EU action on refugees

  kādi ir ieteikumi, kā šo veiklāk iztulkot?
  pajautaa
  [ lidot ]
  7:12a
  Dārgie!
  Padalieties, lūdzu, pieredzē ar mēbeļu iegādi internetā. Vai gaidītais un bildēs redzētais atbilda reālajam? Varbūt variet ieteikt kādus pozitīvus, uzticamus piemērus?
  Esmu no tiem "gribu apskatīt, aptaustīt, pavirināt" cilvēkiem, smukiem bilžukiem internetā īsti nespēju uzticēties, bet veikalos vēlamo neesmu atradusi.
  Interesē kumodes un šūpuļkrēsli, ja tam ir nozīme.
  citronz 2:38a
  Esi sveicināts, bezmiegs! Kā man tevis NEpietrūka. Rīt, t.i. šodien būs grūta diena :(
  Sunday, December 4th, 2016
  pajautaa
  [ gaismas ]
  11:45p
  Policija sauc
  Pirms pāris nedēļām man tika nozagts velosipēds. Tagad saņemu pavēstio policijas ierasties tādā un tādā datumā. Vai tas nozīmē, ka ir atrasts velosipēds, vai arī viņi mēdz tāpat izsaukt?

  p.s. Nea, nevaru piezvanīt un pajautāt, jo nevaru.
  f_g
  10:58p
  Piparkūkas ēdamas, bet jāuztaisa Janovnas piparkūkas - ar sviestu, medu un tauciņiem..

  Mazie pīrādziņi nesanāca. Laikam gan tomēr jāņem bija baltie milti, nevis pilngraudu. Nevajadzēja pirmajā reizē tā eksperimentēt. Sacepu plātsmaizē visu.
  pajautaa
  [ taa_iznaak ]
  10:34p
  Monitora kalibrēšana
  Kādam ir pieejams monitora kalibrēšanas aparāts aizlienēšanai uz kādu laiku ??
  Kā piemēram X-Rite i1 ??
  ripp
  8:39p
  Šodien gribēju aizbraukt ar a. paslidot. Bet viņa vakar sastiepa kāju, šodien sapampusi un klibo. Rīt sēdēs majas, dziedēs kāju. Parīt, cerams, jau ies uz bd.
  Toties pirmoreiz pa sezonu skrēju sniegotā mežā. Mežs, šķiet, ir mana mīļākā skriešanas vide. Skriet varētu vien tādēļ, ka to var darīt mežā.
  dominika
  7:29p
  Ho ho. Pa ceļam no ciemošanās, vietējā ķīniešu krāmu bodē, kur var nopirkt VISU, nejauši nopirku visai glītu kleitu. Lieki teikt, ka gāju tur pēc kaut kā pilnīgi cita.
  f_g
  4:42p
  Auto divas nedēļas stāvēja. Šodien saņēmos notīrīt, lai izbrauktu kādu loku. Vairāk nekā pusstundu tīrīju auto, jo apakšējā sniega kārta krietni piesalusi bija. Kādā brīdī pat apraudāties gribējas par savu slinkumu - varēju taču uzreiz pēc sniega aiziet un notīrīt! Nekas netraucēja. Izņemot slinkumu.
  Bet nu, notīrīju auto, aizbraucu līdz tālajam veikalam nopirkt pienu. Tuvējos veikalos pēdējā laikā nemaz negribas braukt, jo ļaužu daudz, auto nav kur nolikt. Bet tālajā veikalā stāvvieta patukša, cilvēku pie kasēm nav pārāk daudz. Ātri visu nopirku un varēju doties mājās. Tiesa, brauciens pakaļ 'tikai pienam' beidzās ar diviem maišeļiem dažādu labumu. Nu, nekas, viss noderēs, visu apēdīsim!
  Nu, ko...beidzot jāuzcep piparkūkas! ;)
  es_shobrid_lasu
  [ goddes ]
  1:12p
  a
  panacea
  12:38a
  Nākotnes paredzēšana
  Oh, atradu vienu ierakstu no 2010. gada, kas arī nodarbojās ar pasaules nākotnes paredzēšanu. Kā rādās jau tad sāka parādīties tendences par nacionālisma uzplaukšanu Eiropā -- Francija aizliedza burkas, Zviedrijā parlamentā iekļuva radikālie nacionālisti.

  Plus kāda saujiņa cibiņu var apskatīties paši savas prognozes par nākotni.

  Šķiet, ka manas prognozes par to, ka cilvēki sūdīgās Eiropas situācijas dēļ izceļos uz ASV tagad ar Trampu diez ko nepiepildīsies.

  http://klab.lv/users/panacea/2010/10/17/
  Saturday, December 3rd, 2016
  meeneshi
  11:46p
  vista grieķu gaumē
  negaidīti veiksmīga variācija par tēmu. klāt pasniedzu krāsnī ceptus kartupeļus, domāju, ka labi būtu arī ar kuskusu.

  1/3 glāzes milti
  kaltēts oregano
  malti melnie pipari
  sāls
  3gb vistas filejas, sagrieztas uz pusēm garumā
  3ēk olīveļļa
  2 ķiplokdaiviņas, sagrieztas
  85g lielās melnās olīves bez kauliņiem, sagrieztas uz pusēm
  1/2 glāzes sadrupināts feta siers
  sauja sagrieztu spinātu

  Ieber lielā šķīvī miltus, sāli, garšvielas, samaisa. Apviļā vistas fileju miltos un cep pannā, 2ēk eļļas uz vidējas uguns. Cep 4-5 minūtes līdz apcepusies brūna, pagriež uz otru pusi un cep vēl 3-4 minūtes, līdz tā ir gatava. Pārliek visas filejas keramiskā, vai kādā citā, pasniegšanai piemērotā traukā.
  Samazina uguni, ielej 1ēk eļļu, nedaudz apcep ķiplokus (ap 30 sekundēm), pievieno tomātus un olīves un apcep 1-2 minūtes. Pārliek pāri vistai olīvu/tomātu maisījumu, pārber spinātus (piparmētras, oregano, pētersīļus utml) un pasniedz.
  pajautaa
  [ petro ]
  9:34p
  Dzīve laukos
  Pirms kaut kāda laika, iespējams jau paliela, kaut kādi cibiņi vai nu šajā vai kādā radniecīgā kopienā interesējās par dzīvošanu lauku klusumā apmaiņā pret mājās pieskatīšanu. Varbūt kādam labāk ir atmiņā vai arī padodas atrast to ierakstu?
  panacea
  8:28p
  Hilārija Klintone
  Omdžī, noklausījos pēdējo pirmsvēlēšanu This American Life par noplūdušajiem Hilārijas epastiem, kur izstāstīja, ka Hilārija nemāk rīkoties ar kompjūteri VISPĀR. Viņa tikai māk rīkoties ar vienu īpašu un vecu Blackberry telefonu, kuru vairs neražo un kurš tagad priekš viņas jāpērk iekš ebay. OMG!
  panacea
  5:28p
  Hoe mooi
  Hesus, šitā ciba pārvērtīsies par Olandes piezīmēm, bet ko darīt, ja dzīve tik pilna Olandes iespaidu.

  Lai nu kā, izskatās, ka mana valodas galvā bāšanas nedēļa ir vainagojusies panākumiem. Spēju diviem olandiešu pensionāriem izskaidrot, kā ieinstalēt kabeļtelevīziju. Un spēju pat saprast, kad viens no viņiem kļuva visnotaļ aģitēts tehnoloģijas blīvuma ziņā un sāka runāt šausmīgi ātri (šeit gan nācās diezgan pamatīgi ieklausīties). Verī nais.

  Vispār olandiešiem (mož pendžām tik ļoti nē) parasti ir lieliska angļu valoda. Parasti -- bet ar dažām īpatnībām.

  Piemēram, zinu vienu holandieti, kas angļi 'kitchen', 'cuisine' un 'cooking' visus angliski sauc par 'kitchen' (mož olandiski visi šie ir vnk 'keuken', geen idee). Tas ir jau novedis pie pārpratumiem, jo reiz viņš man jautāja vai Is Latvian kitchen the same as Dutch? Es apjuku, padomāju, teicu, ka kopumā laikam jā, bet vispār mēs parasti vairāk siltinām savas mājas. Nu, jo man likās ka viņš prasa, vai latviešu virtuves kā telpas ir tādas pašas kā Holandē. Like, why? Bet bija tātad domājis 'cuisine'.

  Vēlāk viņš stāstīja, ka viņa mātes 'kitchen' neesot bijusi pārāk laba. Ok, šoreiz bija lielāks konteksts ar ēšanu, bet tāpat pirmajā brīdī man bija mentāls apjukums, kāpēc viņš man stāsta, ka viņam bērnībā bijusi nolaista virtuve mājās. Ā, paga, slikti gatavoja -- ar mirkļa novēlošanos saslēdzās mani neironi.


  Toties jāsaka, ka turpinu iefanot par tiem riteņu celiņiem. Sāk jau tagad likties gandrīz jocīgi, ka var pa visādiem lielceļiem braukt brakus mašīnām.
  pajautaa
  [ saldumi ]
  6:47p
  Kā angļu valodā būtu teletilts?
  pajautaa
  [ zivs ]
  6:02p
  dārgā ciba, mērkaķim ir iedota granāta!
  Pirms godīgi uzsākt daktera noteikto kursu (1/4 ripiņu reizē), nolēmu izmēģināt tikko izrakstīto leģendāro klonīti, pirms godīgi pievērsties noteikto devu kursam.
  Pēc vakardienas 4 pilnām ripām, 1520 stundām miega, mans tavs joprojām neko nesaprot, kur nu vēl pastrādāt. Kādas prognozes, kad šitas murgs beigsies?
  Vai vīns (viens) un vēl pagulēšana mani spēs atgiezt funkcionējošā humanoīdā?

  UPD. Paldies tiem, kas mēģināja dot kādu labu padomu. Secinājumi: līdz cilvēkam, kas spēj sašņorēt zābakus un aiziet ar bērnu noskatīties leļļu izrādi, bija vajadzīgas ~36h. No mājas līdzekļiem palīdz vienīgi miegs.
  vajag
  [ mazaa_maasa ]
  4:57p
  Spalvu-dūnu segu utilizācija
  Tātad - krājumā ir 2 padzīvojušas spalvu-dūnu segas. Gan jau iekšas labas, bet tas apkārt esošais audums plīst un dilsts nejēgā un katrreiz segai pieskaroties, spalvas aiziet pa gaisu.

  Varbūt kāds var pateikt, vai iespējams kaut kur nodot tādas segas otrreizējai izmatošanai? Piem., izārdīt un spalvas/dūnas iepildīt kaut kur citur? Pāršūt segu?
  Varbūt kādam vajag kādiem pūkainiem radošiem projektiem?
  Ko ar tādām segām dara?

  Žēl tā vienkārši izmest..
  sirdna
  4:40p
  Klīdu pa cibu, nonācu pie sarunas par veco labo feminismu. Teikšu, kā ir, neesmu stiprs feminismā, tas ir, mana uztvere nav uzskaņota attiecīgo problēmu izlasīšanai no apkārtējo iespaidu gūzmas. Bet sarunā uzdūros vārdam "objektifikācija" (vai "objektificēšana"), un tā esot nelaba lieta un ārkārtīgi sāpīga.

  Palūrēju gūglē.

  objektificēšana - 10 rezultāti
  objektifikācija - 170 rezultāti.

  Salīdzinājumam
  suņa sūds - 245 000 rezultātu.

  Tas ir, par šo ārkārtīgi svarīgo, sāpīgo un visai feminisma kustībai/ideoloģijai/whatever fundamentāli nozīmīgo objektificēšanu tiek runāts visai klusu, ķēķī un bez lieciniekiem. Laikam bailēs no Big Man.
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba