Sat, Oct. 21st, 2017, 03:39 pm
Neurodiversity

Challenging pervasive social norms and stigmas, it frames autism, ADHD/ADD, dyslexia, bipolarity and other neurotypes as a natural human variation rather than a pathology or disorder, and rejects the idea that neurological differences need to be (or can be) cured, as they believe them to be authentic forms of human diversity, self-expression, and being.

Sat, Oct. 21st, 2017, 03:54 pm
[info]iive

Interesanti. Kas ir tas, kas gēnu līmenī atšķir smadzenes ar ADHD/ bipolaritāti vai autismu no neirotipiskām smadzenēm?

Sat, Oct. 21st, 2017, 04:15 pm
[info]iive

Mani vairāk interesē tā pretējā puse spektram, kur, ja saprotu pareizi, starp pamatrežīma un uzdevumpozitīvajiem tīkliem notiek pārāk bieža pārlekšana. Ja vari sagatavot kaut ko nezinātājam saprotamu par to, es būtu ļoti pateicīga.

Sat, Oct. 21st, 2017, 04:42 pm
[info]mindbound

Darīšu, ko varēšu. Tas nav gluži mans lauciņš, bet nav arī pārāk tālu no tā un attiecīgā literatūra ir brīvi pieejama. Atvaino atkārtoto komentāru dzēšanu, nespēja tos rediģēt ir viena no sliktākajām lietām Cibas sakarā.

Sat, Oct. 21st, 2017, 04:14 pm
[info]mindbound

Par ADHD esmu vāji informēts, bet autisma kontekstā ir identificēti vairāk, nekā 50 kandidātlokusi (potenciālas mutāciju atrašanās vietas hromosomās) un ap 30 kandidātu alēļu.

Autisma neiropatoloģiju raksturo seklas, bet plašas izmaiņas smadzeņu mikro- un makrostruktūrā (anomālijas dendrītisko izaugumu formācijā un neireksīnu-neiroligīnu saitēs sinapšu savienojumos; lokālas zonas ar paaugstinātu neironu blīvumu un hipertrofētu baltās vielas profilu kontrastā ar globālu baltās vielas hipotrofiju, īpaši pusložu starpā; normālas negatīvas laika korelācijas trūkums starp pamatrežīma un uzdevumpozitīvajiem tīkliem) un es sagaidītu sarežģītu poligēnisku ģenētisko ainu.

Ja vēlies/interesē, varu sagatavot kopsavilkumu ar atsaucēm uz avotiem.