ieva

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Domāju par panākumiem dzīvē:
izkritu braukšanas eksāmenā, saņēmu sliktāko vērtējumu par eseju, kāds man bijis, un tad vakarā dēls ēda manis pagatavoto edienu un pirmo reizi slavēja "ļoti garšīgi".
* * *
Esmu spērusi dažus soļus, lai pieteiktos atpakaļ pirms pieciem gadiem nepabeigtajā studiju programmā. Piezvanīju uz studiju daļu, tur joprojām strādā tā pati sieviete, un man ļoti patika viņas (igauņu) no bullshit attitude. Jūtu vilkmi.
* * *
Nosapņoju, ka dēlu sauks Niks Ņikita Rozentāls
* * *
Forši pārrakstījos - veci vilcēki
* * *
Divas dienas ar sliktu miegu, un pilnīgi pazūd humora izjūta.
* * *
Es laikam šobrīd vairs nemāku pirti. It kā ļoti gribas, bet paša procesa laikā viss ķermenis paliek tik jūtīgs un saguris. Karstu ne, aukstu arī ne, tikai mazliet pagulēt. Tā nu es aizbraucu, ieeju vienu vai divas reizes pērtuvē un tad atkal mājās.
* * *
Pirms kāda mēneša nopirku koka lāpstiņu stacijas tunelī no neredzīgā onkuļa. Kad jau biju izvēlējusies īsto un gatava ņemt, apjautājos, cik maksā. 14 eiro. Protams, nejutos ērti iebilst un nopirku... Joprojām ik pa laikam smejos par šo faktu.
* * *
Esmu atradusi alus tipu, kas man ļoti garšo un interesē - tas ir skābs, viegls un augļains limonāžalus, vēlams ar asu vai sāļu piegaršu. Vakar Beerfox saimnieks ārpus kārtas atvēra mums veikalu, lai varam dažus tādus iegādāties. Šonedēļ atklāju arī brīnišķīgu igauņu pirts alu ar bērzu lapiņām - Tanker Sauna session. To dzeršu šovakar pirtī.
Vakar kādu laiku centos apdomāt pagājušo gadu. Ne pārāk ilgi, jo pēc dažām alus pudelēm un kartupeļu sacepuma ap 22 aizmigu, un M. mani vēlāk pamodināja tieši pirms pusnakts. Kādu laiku pie atvērta loga skatījāmies salūtus un tad klausījāmies zviedru radio. Laikam klasiskā radio programmu vadītājiem mēdz būt viena un tā pati intonācija. Radio novēlēja laimīgu jauno gadu īpaši visiem, kam skumji vai vientuļi, vai kas nesen zaudējuši tuviniekus. Bija ļoti jauki. Tad es sapratu, ka varbūt pagājušajo gadu man visvairāk raksturo labs miegs. Lai gan darbs un 'dzīve' ir ļoti sajaukušies, lielākoties esmu gulējusi labi, pietiekami un pēdējā laikā vispār bez modinātāja. Esmu daudz gulējusi kinoteātrī - aizmigu pie Nebeidzamās dzejas, neredzēju gandrīz neko no Manifesta, nogulēju gandrīz visu Grīneveja alfabēta pasaules pirmizrādi. Esmu aizmigusi vairākās ballītēs, tostarp savā dzimšanas dienā ap 22, tad gan biju pārstrādājusies. Aizmigu Jāņu rītā pusstundu pirms saullēkta. Un tagad ļoti labi pagulēju pirms jaunā gada pusnakts. Mazliet domāju, vai varbūt jaunajā gadā sevi vairāk jāizaicina, bet neko nenožēloju.
* * *
Divas lietas, par ko šobrīd domāju:
1) e-pastos un sarakstēs nevairos lietot izsaukuma zīmes (jo sevišķi sarakstēs ar igauņiem), jo man gribas pasvītrot, ka emocijas ir ok un nav nestilīgi;
2) vakar piedzīvoju mikroskopisku vērtību sadursmi un prātoju, vai tā jūtas cilvēki, kuriem liekas, ka zinātne/pierādījumos balstīti lēmumi u.tml. sabrucina viņu pasauli. Draudzene teica, ka Somijā neviens neēd veikalā pirktas saldētas ogas - t.i. ēd, bet tad tikai pēc savārīšanas kaut kādā ķīselī, jo ogās, sevišķi no Polijas, mēdz būt dažādas baktērijas, kas izraisa slimības un saindēšanos. Kad gribas kaut ko garšīgu, man dažreiz patīk nopirkt Rimi saldētos ķiršus un ēst. Garšo kā aukstas konfektes. Un ļoti negribas to uzreiz atmest vai pirkt dārgākas ogas tikai tāpēc, ka izrādās, kāds zina labāk. Tā vietā es klusi dusmojos uz somiem, kas brucina manu pasauli un liek pirkt ogas, ko es negribu.
* * *
Tas, ko pēdējās dienas biju noturējusi par neapzinātu stresu ar smagu sajūtu krūtīs, laikam tomēr ir vienkārši elpceļu iekaisums.
* * *
Mūsu trīs mēnešus vecais kaķītis-brālītis vakar nomedīja žurku!
* * *
Vakar LNB reģistratūrā paskaidroja, ka meditācijas istaba šobrīd atkal līdz maijam ir slēgta, jo bijuši cilvēki, kas tur neatbilstoši uzvedušies. Pati nepaspēju, bet M. iepriekš tur ļoti patika + viņš tikai vienu reizi sastapis tur vēl kādu cilvēku.
* * *
Pēdējā laikā novēroju sevī uzskatu, ka visvairāk esmu autentiska tad, kad dusmojos, saku, ka kādu ienīstu, un gribu atriebties. Tai pat laikā ar apbrīnu novēroju cilvēkus, kas uz apkārtējo izstaro labvēlīgu zinātkāri, sapratni un siltumu.
* * *
Pirtī D. teica, ka redzējusi mani televīzijā. Par ko es runāju, viņa neatcerējās, bet teica, ka es esot izskatījusies resnāka nekā dzīvē un man bijusi redzama krūštura lencīte.
* * *
Naids dedzina krūtis
* * *
Domāju par to, vai svarīgāk/gudrāk/efektīvāk ir stāvēt pāri huiņām un citu cilvēku negācijām vai tomēr ir derīgi ļauties dusmām un, piemēram, izdauzīt kādam logu.

Tikmēr šovakar zinātnisko rakstu bibliotēkā:
Physiological and psychological responses of young males during spring-time walks in urban parks.
Conclusions: "A brief spring-time walk in an urban park shifted sympathetic/parasympathetic balance and improved mood state."

* * *
Robežas
Vēl mājās pārbraucot, jaka smaržoja pēc Gintiņa odekolona, ar ko viņš bija netaupīgi iesmaržojies. Bet sēžot ar viņu paģītī un klausoties stāstu par lekšanu pa logu no viena dzīvokļa otrā, spriedzes dēļ gribējās spiest acis ciet, pat ja tās jau bija aizsietas.
Cilvēkam, kurš ļoti labi prata pastāstīt savu stāstu, arī bija visnoteiktākais satvēriens, vedot mani apsēsties savā dzīvoklī. Un durvju atsperu skaņa un kaķu čuru smirdoņa atgādināja krustmātes māsas dzīvokli ciemā bērnībā.
Biju gaidījusi vairāk stāstu par Purvciemu un mājas apdzīvošanu, lai gan tas arī mazliet parādījās - man trāpījās absolūti lielisks stāsts par suni, ko visi apkārtnē pazinuši un kas ar trolejbusiem braukājis uz centru. Sākumā traucēja ātrā lasīšana, un liekas, ka profesionāli aktieri, iespējams, liktu vairākiem stāstiem izklausīties "autentiskāk". Kopumā patika spēles sajūta, esot tumsā ar pavadoni, un likās, ka cilvēku neredzēšana arī ļauj viņu pieredzes kaut kā vispārināt - atcerējos maņu teātri, kur mani šūpuļtīklā glaudīja ar spalvu un ausī skaitīja dzejoli, un tas veicināja siltas jūtas pret visiem cilvēkiem.
* * *
Doktors Streindžslāvs
* * *
Pret krāsns durtiņām nobrāzu pieri.
* * *
Apdedzināju zodu ar tomātu, kas izkrita no tostermaizes.
* * *

Previous