Septembris 16., 2018


tiesibsargs
18:55 - zviedrijas vēlēšanas - apdeits
tātad, balsis nu ir saskaitītas. 144 mandāti sarkanzaļajam blokam, 143 mandāti labējai alianse, 62 mandāti zviedrijas demokrātiem.

nespekulēšu par to, kas ar ko un kā varētu veidot valdību - šobrīd tur viss ir makten miglā tīts.

bet kas tad notiek tālāk?

24. septembrī nu jau jaunais parlaments izraudzīs spīkeru un vicespīkeru. tas nav nekāds formāls procesiņš bez nozīmes - jo premjera kandidātu nosauc tieši spīkers.
25. septembrī oficiāli atklāj jauno parlamenta sasaukumu.
ne vēlāk kā 2 nedēļas pēc parlamenta sanākšanas, ja esošais premjers nav pats atkāpies, notiek uzticības balsojums.
ja balsojumā vairāk kā puse balso pret esošo premjeru, viņam jāatkāpjas. spīkeram vēlāk jāpiedāvā jauns kandidāts.
spīkeram ir 4 iespējas piedāvāt premjera kandidātus. ja nevienu parlaments neapstiprina (=vairākums nobalso pret), trīs mēnešu laikā jārīko ārkārtas vēlēšanas.

nu ko, velkam ārā popkornu un kolu - šovs garantēts!

(jāpiebilst, ka...)

bozena
19:53
Siltumnīcā sākušas augt sēnes. Man liekas, ka šīs.
http://www.fungi.lv/macrolepiota_bohemica.htm. Docents V. nelepotos ar manām sēņuzinībām.
Ēst nemēģināšu. Lai gan izskatās garšīgi.
Es parasti ēdu tādas sēnes, kuras man kāds prominents sēņotājs ir ierādījis, un no kurām prominentais sēņzinis pats nav atmetis pedāļus. Piem. Juronkulis man ierādīja, ka var ēst makstenes, nu tad es arī ēdu.
Saulsardzenes esmu ēdusi varbūt 2 reizes. Vienu reizi, kad bijām tādā kā ekskursijā pa ezeriem ar visiem radiniekiem. Visi brauca ar mašīnām, pārbraucienā piedalījās žigulis, moskvičs un zaparožecs, tā kā viss mums bija kā pie pārtikušiem darbaļaudīm. Apmetāmies pie ezera, uzcēlām teltis. Brezenta, protams. Un pie ezera Volodjonkuls un Juronkuls, un mans papus arī salasīja saulsardzenes. Un salika uz sviestmaizēm un sacienāja visas mammas un bērnus. Bija garšīgi, saulsardzene tiešām garšoja pēc riekstiem. Bet tad māsīca sāka kliegt, ka saulsardzenes esot tārpainas. Paskatījos, tiešām tārpainas. Kaut kā mūsu tēviem attiecībā uz sēņu tārpainību bija attīstījusies selektīvā vēlmju redze.

(4 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
17:53 - jūsu zināšanai
zviedrijā joprojām viss ir kārtībā. man šķiet, ka arī tā pasūdainā pēcvēlēšanu situāciju nav ne tuvu tai vircas bedrei, kas oktobrī gaida mūs, latvijas pilsoņus.

p.s. pierakstu atgādinājumu sev pēc iespējas ātrāk pieteikties zviedrijas pilsonībai.

(jāpiebilst, ka...)

vistu_zaglis
16:33
Ir zini kā, ka pēdējā laikā kultūras dzīve sanāk samērā intensīva, un par katru apmeklētu konci kaut ko uzrakstīt šķiet lieki, bet tad pienāk vakardiena, Emika visa tāda casual AF atnāk, uzkāpj uz improvizētās CrossClub skatuves un vienkārši izšauj tev smadzenes nahuj uz neatgriešanos. Un tu vienkārši stāvi pašā skatuves priekšā, un saproti, ka viņas balsī varētu klausīties mūžīgi un dienu dienā, saproti, cik ļoti tu mīli viņas trademark sound, uz mirkli pat padomā par to, cik lieliska ideja bija paņemt un viņas sintētikai pievienot actual dzīvu buņģieri, bet kopumā visa pārējā pasaule tupa vairs nepastāv, tikai tu un skaņa. Uz brīdi sūdīgi noregulēts prožektors tevi atgriež atpakaļ uz zemes, ik pēc 2 sekundēm priecīgi iespīdinot acīs, bet to pamana fotogrāfs-filmētājs un aiziet pastāstīt pults cilvēkiem, ka viņiem ahtungs sanācis, prožektors pagriežas augstāk, tu aizej atpakaļ tur, kur pirms tam biji, un atkal pazūdi no pasaules. Papildus iespaidam tu zini, ka tev kabatā, telefonā stāv e-pasts no pagātnes, kuram tu esi izlasījis preview teikumu, bet neesi atvēris izlasīt tālāk, un tu par to vienlaicīgi domā un nedomā, jo ir grūti vispār jebko padomāt, tepat, dažu soļu attālumā Emika atnāk atpakaļ uz skatuves, un saka, ka - atvainojiet, mēs parasti negatavojam encores, tāpēc, ja jums nebūtu iebildumu, mēs vēlreiz varētu nospēlēt Run, un tu paspēj tikai padomāt, ka tieši to tu gribēji palūgt, vēlreiz nospēlēt Run, un atkal pazūdi kaut kur skaņā un balsī uz pāris minūtēm un mūžību vienlaicīgi.

Uhti. Uh.
Garastāvoklis:: Jāiet iet, vasara tak
Mūzika: Asking Alexandria / Vultures

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

bozena
13:08
Kā gan es varēju palaist garām šādu jauku un godīgu personāžu draudzību?!
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/knab-parbaudis-memory-water-iespejamo-slepto-politisko-agitaciju.a290655/

(jāpiebilst, ka...)

kants
10:37 - visu tautu folkloristi, šovakar uz klubu depo!
vakar publicēts jaunais klips dziesmai par krievu pasakām


(jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
02:28 - kultūra un uzdzīve
šodien bija laba diena.

nejauši nokļuvu operā, kur katrā starpbrīdī dzērām šampi, jo izrāde bija diezgan, emm, ne-pārāk-lieliska dažā ziņā. tad pēkšņi sapratu, ka par tādu naudu jau mierīgi var nopirkt pudeli, bet arī, ka izrāde beigsies jau pēc desmitiem - un neticamā kārtā man izdevās savervēt [info]vakardiena, lai nopērk mums pudeli šampanieša, ko tad pēc operas saņēmām un izdzērām. tad aizgājām uz autentiku skaņu meža pre-party izdejoties, un tagad es ļoti labā noskaņā dodos mājup. protams, ideāli būtu, ja šis būtu piektdienas vakars, un man būtu divas, nevis viena brīvdiena, bet visādi citādi esmu ļoti apmierināta.

(jāpiebilst, ka...)

Septembris 15., 2018


pelnufeja
19:19
Pie diskusijas par vēlēšanām kāds man nepazīstams cilvēks fb uzrakstījis, ka pēc mana profila apskates jautājumu par manu spriestspēju vairs neesot. Burvīgi. Es tieši šodien rakstu jokus stendapam par savām neaptveramajām loģikas un prāta spējām.

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
14:21
Kāpēc sikspārņus pēta un gredzeno ornitologi? Viņi, t.i., sikspārņi taču ir tādi paši (nu, labi - mazliet citādi) zīdītāji kā mēs!

(8 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Septembris 14., 2018


kants
15:33 - survivāla valis X
ko jūs domājat par jauno survivalkitu? imho koncepts un kūrija saturīgāka kā pērn, bet saturs nabadzīgāks. man vislabāk patika slāvu un tatāru gore uma, un tas, kas arēnā pie griestiem. suņi arī ok.
Tags: ,

(4 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
13:20 - wow! grigule, izrādās, ir rebele!!! =)

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
13:10 - kājas
biju pie daktera nenormālā rīta agrumā (tobiš, 8os no rīta - nu tā lai pēc tam var normāli uz darbu paspēt). parunājāmies, tika pagrozīts un pašķobīts mans kreisais celis. locītava esot vaļīgāka - tad nu tagad nozīmēs uz magnētisko rezonansi.

pēc visa spriežot, būs laikam jāoperē, jo krusteniskā saite sarauta. bet to tā konkrēti redzēs tikai pēc noskenēšanas.

principā nebūtu slikti beidzot šo lietu savest kārtībā. un kāds mēnesis točna pa mājām tad arī būs jāpavada, rehabilitācija un tā. tas būtu tieši laikā! jo, raugiet, mūsu superprogresīvā organizācija tētukiem dod tikai 4 nedēļas bērna kopšanas atvaļinājumam - savukārt māmiņām 4 mēnešus. tāds, lūk, gender equality.

(jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
10:24 - veiksmi!
vakar vakarā darbā nočakarējās skeneris (brīdī, kad man jāieskenē vēl vesela kaudze ar papīriem atskaitei). šorīt atklāju, ka velo atkal ir caura riepa. pazaudēju telefona zvanīšanas opciju no home screen un standarta opcija "turēt nospiestu uz ekrāna un dabūt opciju pie tā atkal tikt" nestrādāja. trolejbusā izkrita brillēm stikliņš.

bet vismaz esmu tikusi pie jauna, jauka istabas auga.

(5 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
10:21
Dārgie draugi, kur jūs iegādājaties savas elegantās melnās bītlenes?

(10 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Septembris 13., 2018


krii
23:39 - Par labo pasaulē
Jau divas reizes nedēļas laikā man uz ielas ir pabraucis garām motocikls (nepaguvu piefiksēt, vai viens un tas pats, tātad teorētiski iespējami divi) ar normālu izpūtēju, kurš nerada atbaidošu un pretīgu troksni.
Sāku atgūt nedaudz cieņas pret cilvēku sugu.

(4 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
13:36 - viss tik pareizi, un mirdz
diasporā netiks ieskaitīti tie latviešu bērni, kuri nebūs pieņēmuši latvijas pilsonību.

bet vot mūsu sabiedrības pamatvērtībās ietilpst vāvuļojumi no jēzus - kurš bija ārlaulības bērns un migrants.

(jāpiebilst, ka...)

krii
12:06
Vakar bija brīnišķīgs mirklis, kad ap septiņiem vakarā, grozīdama prātā visādas viltīgas franču teikumu konstrukcijas, gāju cauri Esplanādei māju virzienā un spontāni nolēmu izdzert kafijas tasi "Salā" - tajā, kas pie Katedrāles.
Apsēdos āra terasē. Pūta stiprs, silts vējš. Smaržoja vīstošas lapas un kafija. Uz galdiņiem dzidrajā, slīpajā rudens vakara pirmssaulrieta gaismā asinssarkani lāsmoja begonijas podiņos. Pasaule bija tik intensīvi jutekliski skaista kā ļoti reti kad. Un es pati - tik intensīvi jutekliski laimīga kā reti kad.

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
10:22 - būs barga ziema...

(jāpiebilst, ka...)

Septembris 12., 2018


ctulhu
23:56
Paskatījos priekšvēlēšanu debates

Tur cita starpā tātad tiek uzdots jautājums `` vai homoseksuāļiem vajadzētu atļaut laulāties``

Nu un tad kandidāti atbild

Es iedomājos virkni ļoti līdzīgu jautājumu

- vai pensionāriem vajadzētu atļaut laulāties
- vai dievticīgajiem vajadzētu atļaut laulāties
- vai melnādainajiem vajadzētu atļaut laulāties
- vai kreiļiem vajadzētu atļaut laulāties
- vai [ievietojiet sev interesējošo cilvēku grupu] vajadzētu atļaut laulāties

(84 piebilda | jāpiebilst, ka...)

vistu_zaglis
17:42
Par uztraucošo

Kx: Šodien varētu iet beidzot paēst normālas pusdienas pārmaiņas pēc, es jau sāku just kaut kādu vieglumu galvā
VZ: Es vispār gara acīm skatīju, ka ja reiz ārā tik silti – varētu aiziet līdz Slivenec picērijai
Kx: ...
Kx: ...
Kx: ...
VZ: Wut?
Kx: Es kamēr gulēju – sapņoju, ka mēs izlemjam iet uz Slivenec picēriju, jo ārā silti!
VZ: *nervozi skatās pa malām* Bļaķ, tas ko, nozīmē, ka es tagad esmu tavā sapnī!? O_O

***

Par hipsteriem

Dienās ar cīņubiedri bijām ieklīduši vienā Bratislavas hipsternīcā. Tur hipsteri, kā jau kārtīgi hipsteri, cita starpā cīnās par planētas nākotni un izvairās no plastmasas salmiņiem. Tā vietā dzērienus servē ar stikla trubiņām. Nu un lūk, cīņubiedres kamrādkas kinders saņēma sulu ar šādu te stikla trubiņu, nu un būdams kinders - ņēma un to huiņu vienkārši sakoda, pēc tam cītīgi spļaudot no mutes stiklus. Man it kā gribētos, no vienas puses, domāt, ka arī tā ir cīņa par planētas nākotni, jo mazāk hjūmaņu apdzīvos šo planētu, jo labāk, nu un viņus, protams, vieglāk nokillot, kamēr maziņi. Bet no otras puses – pateicoties mūsdienu medicīnai, tas topošais hjūmanis visticamāk jebkurā gadījumā izdzīvotu, savukārt nelabi bļaujošs un asinis spļaujošs kinders nav pati labākā reklāma zaļam dzīvesveidam, piekritīsiet.

***

Par progresu

IM: Galdu numerācijā neliekam 13. galdu
VZ: Aiz loga ritēja Tā Kunga 2018. gads, roboti apdzīvo Marsu, laboratorijās modificē DNS, serveros dzīvo gandrīz pilnvērtīgs, pašmācošs mākslīgais intelekts, mēs izvēlamies nelikt galdu numur 13
IM: Forwarded to klients@klients.lv
Garastāvoklis:: Iedzert, ļ vajag iedzert
Mūzika: Massive Attack / Five Man Army

(4 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries
> next 20 entries

> previous 20 entries
> next 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba