Marts 18., 2018


krii
19:43
Tā sanāca, ka vakar biju Vecajos ebreju kapos, Rumbulas memoriālā, Biķerniekos un Šmerļa Jaunajos ebreju kapos.
Daudz beigtu ebreju, spoža marta saule, svilinoši auksts vējš sejā un kraukšķošs ledus zem kājām, tāds, lūk, šabats.
Un Rumbulā es nosalu tik ļoti, ka dvēsele sasala un sabirza tūkstoš mazās skaidiņās. Tur aukstums bija visledainākais, vispiedienīgākais lielākajam zināmajam masu kapam mūsu mazajā zemītē. Protams, katrreiz, kad es klausos Iļju Ļ., mana sirds liesmo mīlā un apbrīnā, jo šobrīd viņš manā harizmātisko lektoru topā tikai par kādu sprīdi vai olekti atpaliek no Pjatigorska un varbūt Lancmaņa. Sirds, tātad liesmoja, bet kur cilvēka ķermenī ir sirds, un kur - kāju pirksti! Kāju pirksti apledoja tā, kā tie mēdz apledot tikai kapos. Un vienubrīd es vairs nebiju spējīga pat neko dzirdēt, tikai domāt par to, cik labi, ka man šajā baisajā vietā nav jāizģērbjas līdz ādai un kailai, basai, pa durstīgu sniegu jākāpj bedrē, jāapgulstas uz priekšgājēja vēl nesastingušā līķa un jāsagaida obergrupenfīrera Jekelna īsā komanda, pēc kuras viss būs galā. Cik labi, ka es pēc dažām stundām būšu mājās, atkausēšu kāju pirkstus, ēdīšu zupu, dzeršu tēju, iešu karstā dušā, lasīšu grāmatas, rakstīšu e-pastus. Cik bezgala patīkami tomēr ir būt.
Biķerniekos tā nesala, tikai slīdēja vēl baisāk, pa milimetram vien rāpšanās katrā uzkalnā un pa pusmilimetram - lejā.
Savukārt, Šmerļa kapi bija saulaini un silti. Tā bija liela mirušo ebreju virtuve vai viesistaba, pilna mīlošām mātēm, uzticīgām sievām, gādīgiem tēviem un godājamiem vectētiņiem. Un skaistiem, dīvainiem pieminekļiem. Tur nesala. Ne tikai - nesala briesmīgi kā kapos, bet gandrīz nemaz.

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

rasbainieks
19:35
ar vieglu roku, bet smagu sirdi atdevu prīmavairas biļetes citiem sobremēzām
kā mums ar to portugāli neiet pēdējos pāris gadus

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

ravejsledzejs
14:26
Zajebala! Zajebala! Zajebala!

tā mājsaimniece, kas tēlo zinātnieci, atkal izpaužas. kārtējo reizi pēc principa: kāpēc darīt vienkārši, ja var sarežģīti pri sarežģīti. ļifčiki tri na maķ! atbildi un komentārus jānosūta līdz 21., bļeķ, martam. varētu padomāt, ka man nav nekā cita ko darīt, kā gaidīt, kad viņai ko savajagās un tad uz sitiena ar pliku dirsu lekt uz ecēšām...

taks, šas vajaga spirķik, vodku, sigareti; ņimnožko uzspokojitsa un uzrakstīt kārtīgu meilu. bet tas prasīs vairāk kā dienu mana laika, bļeķ! vairāk kā dienu! bet man tas laiks vajadzīgs citām lietām.

(jāpiebilst, ka...)

krii
14:12
Šodien Avotos var saost sausos pavasara dūmus. Ir pareizā, skaidrā un smilšainā marta diena - kā mūsu senči zināja teikt, ka ikviens marta puteklis zelta dukāta vērtē.

Ja saņemšos pamēzt virtuvi, nopelnīšu vakarā madeiras glāzi.

(jāpiebilst, ka...)

bozena
13:17
Slidoava šodien strādā, ak, cienījamie slidotmīļotāji!

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

kants
12:15 - lnk fight night no. 6
ar sievu un cepumu vakar aizgāju 1.x mūžā uz pro cīņu sporta pasākumu. kulturāli un interesanti, tikai viss, izņemot cīņas, izskatījās pēc pakaļdarinājuma, iestudējuma. vadītāja balss. gogo dejotājas, pieteikumi, vienaldzīgā publika etc. nebijām uz pirmajām un pēdējām divām cīņām, bet kopumā koncepts šķita 'dažādās valodās runājoši latvieši piekauj ārzemniekus'. pa vidu zutis godājami sadauzīja smirnovu. mma - totāla garlaicība.

(jāpiebilst, ka...)

krii
09:50
Astronomiskā ekvinokcija vēl priekšā, bet jau šodien mūsu daudzcietušajā zemītē diena būs garāka par nakti.
Pavisam mazliet garāka, bet tomēr.
Laiks gavilēt, ak, ļaudis. Esam izcietuši (ja esam, protams) tumsu, esam dzīvi nokļuvuši gada gaišajā pusē, un būsim tajā līdz septembra beigām.
Mani persieši vīkšas Nourūzam, mani jūdi pošas Pesaham. Grieķi? Jāpalūko, ko dara grieķi. Varbūt dzer sveķainu baltvīnu?

Nāc, nākdama, Liela diena. Rotā, rotā.

(jāpiebilst, ka...)

Marts 17., 2018


krii
21:23 - Ģērdacis
Ceru, ka šorīt visi esat paguvuši pirms saules upē nomazgāties, kā arī dienas gaitā noslaucījuši kūts griestus un izdzinuši zirnekļus no pakšiem. Vēl jo vairāk ceru, ka neviens no jums nav bijis tik neprātīgs, lai šodien ko no meža mājās nestu, vai arī jelkādā vīzē darbotos ar kāpostiem.
Un kad tas lācis, kurš šodien apveļas uz otriem sāniem, pavērs acis un prasīs: "Ģērd, kur mani vakarējie kāposti?" - jūs taču zināsit, ko viņam atbildēt, vai ne?

Riekšaviņa tur, riekšaviņa te: http://garamantas.lv/lv/unit/index?Unit%5BtagName%5D=%C4%A2%C4%93rdacis

(4 piebilda | jāpiebilst, ka...)

vistu_zaglis
17:30
Vakar, tātad, šitāda te epizode bija. Bija jāaiziet līdz Jiržikbāram mazliet pasocializēties, un tur vienā brīdī piesakās EtF, ka vajag sazvanīties, nu es izeju laukā, apeju ap stūri šķērsieliņā, kur klusāk, stāvu mierīgi, pīpēju, runāju telefonā. Un tad piepeši pa galveno ielu, kaut ko bļaustoties, skrien bars kaut kādu cilvēku, un es tāds stāvu, pīpēju, komentēju telefonā šo faktu, bet pamazām parādās apjausma, ka, ja ticēt kino redzētajam – šitā parasti visi skrien un bļauj tad, ja viņiem seko zombiji vai eiliēni, nu un parādās tāda kā dīvaina sajūta, ka varbūt vispār man arī ir pēdējais brīdis skriet un bļaut, nevis stāvēt un vērot to visu, jo es tak neredzu, kas tur ap stūri notiek! Un kamēr es paspēju šito izdomāt – tajā pat virzienā vēl kaut kāds opaps aizskrien, klusējot gan.

Bet nu neko, noturējos, neaizskrēju, labā sabiedrībā labi iedzert tomēr svarīgāk bija.

Toties ārpusē visu dienu krīt baltie mēsli, kas te notiek?, kad šitas vienreiz beigsies?, tak jau bija pavasari ieslēguši, an nē, huuuujakc!, nnnnnna!, priecīgi, bļaķ, ziemassvētki nāk! Nosodu.
Garastāvoklis:: Nepamodies
Mūzika: Radiohead / Identikit

(jāpiebilst, ka...)

Marts 16., 2018


krii
19:46
Vispirms nobrīnījos, kāpēc mana četrkājainā saime ir tik zibenīgi izlakusi visu ūdeni. Tad attapos, ka pirms piecām minūtēm biju aizmirsusi uz virtuves galda kūpināto makreli. Šķīvis izskatījās rūpīgi nomazgāts.

(8 piebilda | jāpiebilst, ka...)

hedera
08:15
Un atkal mīnusi, ja? Ok, vismaz ir attaisnojums vēl neatsākt skriešanu, jēj. Uz rīta pusi sapņoju, ka šitā ir pagājusi visa vasara, pienācis oktobris, un es bēdīgi secinu, ka pavasaris vēl nav bijis.

(jāpiebilst, ka...)

kants
00:41 - vēstures mēslaines dārgumi ir neizmērojami
līdzšinējos gadus mans izbrīna avots bija lūdolfa liberta gleznotais k ulmanis kā vekko lettus, kurš viens pats nosita 9 krievus, ar tieši tādu nosaukumu latīniski, bet nē. vienā daces lambergas rakstiņā atrodu, ka 34. gadā kāds hiberts lancingers ir uzgleznojis karognesi hitleru plākšnu bruņās. kkāds inversais porno!
Garastāvoklis:: koņaks + sambuka
Mūzika: deine lakaien: sattelite

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Marts 15., 2018


saccharomyces
23:31 - triggers
slippery slope, damn it

(jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
12:13
tikai tikko sapratu, ka LV kultūras sfērā darbojas divas dažādas tumšādainas aminatas

(jāpiebilst, ka...)

kants
11:58 - stāsti un stratēģijas
sāku klausīties malkoma gladvela paša lasīto new yorker sleju izlasi what the dog saw (tipisks gladvels) - visādi aizraujoši gadījumi/temati ar iespēju no tā atvasināt biheiviorālai ekonomikai tuvu morāli, aizkustināties un pasmieties. tas man atgādināja par vajadzību apkopot domas par iepriekšējo klausāmgrāmatu, kuru pie viena arī ļoti iesaku: lawrence freedman "strategy: a history"
vienā teikumā - aptuveni tik daudz labuma, cik var gūt gada laikā filozofijas bakalaura studijās. varbūt nedaudz pāspīlēju, bet šī ir kroņa meta-stratēģijas grāmata, kas apkopo, sistematizē, raksturo un dekonstruē visas pārējās. no satur man priekš sevis visincantāk šķita par klasiskajām militārajām stratēģijām - sun tzu, bismarku etc., stratēģijas un spēļu teorijas satikšanos pēckara asv renda korporācijā, pirmajām lielajām biznesa stratēģijām (rokfellers, fords un slouns), un naratīvo pagriezienu 80-90os, dominantei mainoties no biznesa procesu restrukturizācijas un visādas ekonomistu drazas uz keisu/stāstu/vēstījumu pieeju. pie pēdējās arī varam pieskaitīt gladwelu, lai gan viņš par stratēģi sevi nesauktu. stāsti pamāca (nosacīti) un iedvesmo (nav skaidrs uz ko), bet, galvenais, izgaismo keisu konstruētību, lai tas ļauto tos pašu principus pārkārtot līdz bezgalībai, kamēr sanāk pašam savs stāsts. vizonāri.

(jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
11:24 - apgrieztā psiholoģija?
Iebrukusi Latvijas garākā ala; interesentus aicina turēties pa gabalu

(jāpiebilst, ka...)

Marts 14., 2018


saccharomyces
23:22
Though the ostensible reason for her not having wanted Yeong-hye to be discharged, the reason that she gave the doctor, was this worry about a possible relapse, now she was able to admit to herself what had really been going on. She was no longer able to cope with all that her sister reminded her of. She’d been unable to forgive her for soaring alone over a boundary she herself could never bring herself to cross, unable to forgive that magnificent irresponsibility that had enabled Yeong-hye to shuck off social constraints and leave her behind, still a prisoner. And before Yeong-hye had broken those bars, she’d never even known they were there. (..)

The feeling that she had never really lived in this world caught her by surprise. It was a fact. She had never lived. Even as a child, as far back as she could remember, she had done nothing but endure. She had believed in her own inherent goodness, her humanity, and lived accordingly, never causing anyone harm. Her devotion to doing things the right way had been unflagging, all her success had depended on it, and she would have gone on like that indefinitely. She didn’t understand why, but faced with those decaying buildings and straggling grasses, she was nothing but a child who had never lived.

// Han Kang, The Vegetarian
Tags:

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

hedera
21:19 - #bodypositivity jeb Freija ir resna!
Komunālās virtuves romantika parastā, ar briedi ēdam vakariņas. Atvelkas strīpainais zvērs no lopa, slinki piesēž uz palodzes, ošņājas mūsu ēdmaņas virzienā.
Es sāku bubuļot: "Nu ko tu te ošņājies, kaimiņkaķu paiku pierijusies, būtu labāk, rau, pakāpuļojusi, paskraidījusi, tauciņus nodzinusi."
Briedis iestājas par strīpainās dīvas advokātu: "Bet viņa jau tikko aktīvi ložņāja. Ap savu šķīvīti..."
"Ak tā," es pievēršos pašapmierinātajam strīpainajam purniņam: "Ak tāds sporta veids tev interesē? Nu, es jau varu sev visu istabu izlikt ar šķīvīšiem, lai tev ir ap ko ložņāt."
Briedis teju aizrijas ar saviem salātiem, strīpains pokerfeiss un priekškars.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

penny_lane
21:26
mans kaķis ir nepašpietiekams. viņš grib iet līdzi dušā. un uz tualeti. un neļauj otram kaķim čurāt, tāpēc, ka "tu kaut ko dari bez manis!". ja viņam nepievērš uzmanību, viņš brēc. viņu var pacelt gaisā aiz pakaļkājām, un viņš neapvainojas. tas nav šausmīgi. šausmīgi ir tas, ka es viņu saprotu.

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

rasbainieks
20:01
jo kur gan citur kā cibā mēs varam parunāt par citur internetos piedzīvoto
biju dzirdējusi, ka ir ārkārtīgi dīvaini lasīt feisbuka diskusijas, kad tur piedalās kāds, kurš tevi ir nobanojis
un tad es to ieraudzīju dzīvē, tiešām ārkārtīgi dīvaini, izskatās, ka cilvēki sarunājas paši ar sevi
tā es uzzināju, ka mani ir nobanojis (lai nu kurš, bet) pičforks
nav ne mazākās jausmas, kāpēc, mēs feisbukā pat nesarunājāmies, tikai cibā pirms desmit gadiem
ja jūs viņu kādreiz satiekat, pasveiciniet
un tad vēl šodien sakarā ar pasākumu rajonā uzzināju, ka inga gaile ir mani atfrendējusi
droši vien par to, ka reiz pajautāju, vai viņa uzstājoties stendapā piedomā arī par balss tembru

(23 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries
> next 20 entries

> previous 20 entries
> next 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba