Februāris 25., 2015
| 15:47
|
Comments:
Nav tik traki Nu ajmīn ja tu neesi pilnīgs losis, tad tu "sāc pelnīt naudu tikai ar grāmatām" tad, kad tev no esošajām grāmatām ienākošie procenti nosedz mēneša izdevumus. Līdz ar to avansi par jaunajām grāmatām un jauno grāmatu izdošana vispār nav tik būtisks ienākumu avots.
Tas runājot par komercliteratūru protams, valsts pabalstu sistēma ir citāda un katrā valstī sava un āāā nevelc mani tajā bedrē atkal! Citādi es sākšu jūs turēt aizdomās, ka jūs speciāli mani kacināt!
vai tad nav tā lielākā daļa, kas "pelna ar grāmatām" patiesībā pelna ar saistītām nodarbēm, kas iespējamas tāpēc, ka viņi ir "rakstineki"? nu tur mācīšana, slejas avīzēs, uzstāšanās u.t.t.
pieņemu, ka 99% grāmatu pēc pirmā mēneša pārdodas minimāli, un procenti labākajā gadījumā sanāks pensijas laikam. (un vismaz man tie sāks nākt par nākamajām tirāžām + e-grāmatām, kas defoltā ir mazticami)
*khemVKKFkhem*
Nu, ja es saskaitu mācīšanu, ienākumus no pārdotā (MN es nepaņēmu avansu, līdz ar to man nāk "tīrā" nauda, ja nemaldos, tad BZL man nauda nāk tikai pēc tam, kad ir notrallināta tā balvas nauda, bet varbūt kļūdos) un random uzstāšanās bibliotēkās, tad kādus 2 mēnešus gadā es varu nestrādāt (gan pielīdzinoties manai pusslodzes algai). Slejas avīzēs, recenzijas un tādas lietas gan ir reāls darbs, kur nav jābūt rakstniekam, imo. Turpat es varētu arī pieskaitīt redaktora darbu *khemjamankādspartodotunaudukhem*. Pieņemu, ka pēc gadiem 10 es varētu arī ieiet šajā kategorijā, ja nesākšu luņoties (teica cilvēks, kas šodien nav uzrakstījis nevienu fakin rindiņu).
nu, es biju domājis ārpus valsts atbalsta :)
nav tik traki - jā, pirmie 3 mēneši ir krutākie, bet vispār jau skatās to visu pusgada/gada griezumā, un naudu arī skaita ne jau par mēnesi, bet par pusgadu/gadu. |
|
|
|
Sviesta Ciba |