Janvāris 27., 2016
| 21:43
|
Comments:
Laboratorijās un pētniecības centros jau šobrīd aktīvi un ar rezultātiem notiek daudz kas tāds, ko ne tikai pirms desmit gadiem, bet vēl šodien ierindas pilsoņi, acis nepamirkšķinot, pieskaitītu zinātniskajai fantastikai (esmu lietas kursā, lai par to runātu). Bioloģiskā mūža paildzināšanas terapiju pētījumi ir tikai sākums un šīs jomas nosacīti piezemētākais gals ( šeit var apskatīt pēc molekulārbioloģes, gerontoloģes un transhumānisma aktīvistes M. Konovaļenko pasūtījuma izveidotu infografiku ar šobrīd aktuālajiem šīs jomas pētniecības virzieniem (neviens no attēliem neprerezentē jau pabeigtu darbu, bet visi no tiem apraksta sfēras, kurās jau ne pirmo gadu notiek produktīvs darbs)).
Paldies! Iemetu aci, pie izdevības papētīšu. Kaut gan pirms gulētiešanas man acumirklī šķiet, ka dažu pētījumu galaprodukts, kad tas būs sasniegts, var izrādīties nevienam nevajadzīgs, bet tas nu tā :)
Ja tas būtu nevienam nevajadzīgs, neviens netērētu miljonus un gadus, pie tā strādājot. :>
:) nu, labi, ne gluži nevienam... Vienlaikus atzīmēšu, ka arī ieroču ražošanai, piemēram, tērē miljardus.
Kas ir nepārprotama evidence vismaz tam, ka pēc ieročiem ir pieprasījums. Abstrahējoties no spriedumiem par to, cik tas ir labi vai slikti, kā sausais atlikums paliek pāri fakts, ka pētniecībai piešķirto līdzekļu sadalījums ļoti stipri korelē ar ieinteresētību attiecīgo pētījumu rezultātu sakarā. Tas pats – šeit. Es, piemēram, esmu augstākajā mērā ieinteresēts minētajos infografikos redzamo tehnoloģiju sekmīgā izstrādē (kas ir viens no galvenajiem iemesliem tam, kādēļ es daru to, ko daru). Tieši tāpat ieinteresēti ir daudzi citi, gan darīšanas, gan līdzi sekošanas līmenī.
Tas viss ir interesanti, bet nejūtos kompetents, tikai pļāpāju :) Tur ir daudz aspektu, paldies par info! |
|
|
|
Sviesta Ciba |