|
Decembris 8., 2014
Comments:
Nav tik traki, bet jāuzmanās un jāstrādā būs, lai atgūtu +/- formu. Tā teikt, no personīgās pieredzes.
Pēc traumas 2-3 mēneši saudzējošais režīms ar vingrošanu, kas ļoti palīdz. Vingrošanu ierāda fizioterapeits. Jājautā arī lietas ko nedrīkst darīt, lai pārcentībā kaukto nesačakarētu vairāk. Neirologs izraksta pretiekaisuma tabletes 1-2 nedēļas un tik jāvingro 20-40min vismaz 3 reizes nedēļā. Ja paredzama kāda slodze mugurai vēlams iegādāties korsetjostu(piemēram Oppo), nav vērts ņemt tās kuras bez vertikāliem stienīšiem, jo traumēto daļu atslogo diezgan maz. Ar jostu, pēc kāda mēneša var sākt jau ko vairāk, kā pēc maizes uz veikalu aiziet.
Pēc 2-3mēnešiem, kad trūce sadzijusi, jau jutos labi un pārtraucu vingrošanu. Pēc mēneša sāpes atgriezās un tagad vingroju 1 reizi nedēļā un ir labi.
Atvaino, ja nevēlējies saņemt šo tekstu.
Jā, nu, es īsti nezinu, kad un kā tā trauma radās, man jau gandrīz pusgadu sāpēja mugura, dažreiz tā, ka vispār nevarēju nosēdēt, bet rentgenā neko neatklāja, tagad tik MRI parādīja, kas tur notiek, droši vien ir jau ielaists, bet kas zina, ceru, ka arī nebūs baigi ilgā ķēpāšanās ar šito visu. Jau pierakstījos pie visādiem ārstiem, bet šorīt gan vēl neapdomīgi palīdzēju nest ļoti smagu televizoru.
Ārstus jau vajag tikai divus - neirologu un fizioterapeitu. Ja viss kārtībā, tad katru vienu reizi, bet ja turpina sāpēt tad atkal pie neirologa un tur jau pateiks kas tālāk darāms. Ielaists ir slikti, jo ja izspiež visu želeju(?) no diska, tad visādas problēmas var sākties, tāpēc arī jāsaudzē(lai dzīst) un jāvingro(lai atbloķētu nervus starp skiemeļiem un nostiprinātu muskuļus). Lai veicas.
Ar jostu nedrīkst pārspīlēt, jo ja organisms pieradīs ka visa slodze iet riņķī bojātajai vietai, tad nenostiprināsies un josta būs jānēsā visu laiku. Šī ir no ārstiem saņemta info, kuru cenšos ievērot.
Paldies tev par visu info! |
|
|
Sviesta Ciba |