***

« previous entry | next entry »
Wed 20.11.13 | 00:00
Zvaigzne ABC savām e-grāmatām pasākusi likt saistību atrunu iekšā par to, ko ar grāmatu nedrīkst darīt, blablabla, norādot pircēja vārdu un laiku. Un vēl dažās vietās ielikusi identifikatoru kā HTML komentāru. Tas nozīmē, ka lasītājs šo identifikatoru neredz, ja vien neskatās izejas kodā. Aizsardzība jau simboliska, jo identifikatoru var atrast ātrāk par sekundi. Par pārējām iezīmēm nezinu, tad būtu jāpērk vēl viena grāmata, lai pateiktu.
Nav jau tā, ka es tagad noņemu visus ierobežojumus un palaižu grāmatu pirātu līcī apritē, bet stāsts ir par to, ka ja viņi grāmatā ievieto unikālu identifikatoru, tad arī uztur datubāzi, kura grāmata kuram ir aizlienēta.
Un, ja nu kāds ielaužas manā datorā un nozog manas grāmatas, un izplata internetā, tad man jāiet cietumā (vai kaut kur citur). Vai arī nozog Zvaigznes ABC identifikatoru datubāzi un izklaides nolūkā ar neskaidru motivāciju izveido grāmatu kopijas ar derīgiem, svešiem identifikatoriem un izplata internetā. Konspirācija!Panika!

Izrādās, ka šai aizsardzībai ir nosaukums -- Social DRM.

Citās ziņās Francija plānoja mainīt likumu, ka no DRM brīvas e-grāmatas ir īstas grāmatas, nevis digitāls pakalpojums, kā tas ir tagad. Sekas tam būtu bijušas tādas, ka no DRM brīvām e-grāmatām varētu piemērot samazināto PVN likmi.
Likums netika virzīts tālāk.
https://www.techdirt.com/articles/20131118/17131025284/french-govt-rejects-plan-to-tax-drm-ebooks-more-than-non-drm-ebooks.shtml
Tags:

Comments {12}

  • [info]hessin Link

    oki doki, tikai nepārtaisi manu anti-DRM viedokli par emocijām, tas ir uz faktiem balstīts viedoklis. Emocijas ir tikai tad, kad uzsākot lasīt grāmatu, tiek uzskatīts, ko ar šo grāmatu nevaru darīt tā, ka beigās rodas jautājums, varbūt lasīt arī nevaru?!

    Reply | Parent