Vienā jaukā dienā visi sāka sajūsmināties par kaut kādu Šerloka Holmsa seriālu, esot ūberīgs, 2. sezonas beigas vāks, kā lai izdzīvo līdz trešajai..
Tad nu es paskatījos S01E01 un nesaprotu, par ko visi ir sajūsmā. Viss jau kaut kur redzēts, sižeta šabloni, ekscentrisks galvenais varonis, meh meh meh.
Pielikumā Wiki "spēciņš":
Vēsturē ir vairāki šie vandalisma akti (http://en.wikipedia.org/w/index.php?ti tle=Benedict_Cumberbatch&action=history)
Tad nu es paskatījos S01E01 un nesaprotu, par ko visi ir sajūsmā. Viss jau kaut kur redzēts, sižeta šabloni, ekscentrisks galvenais varonis, meh meh meh.
Pielikumā Wiki "spēciņš":
Vēsturē ir vairāki šie vandalisma akti (http://en.wikipedia.org/w/index.php?ti
malfor Link
šito vēl neesmu saņēmusies paskatīties, jo man nepatīk arī sajūsmas apspiegtie gaja ričija šerloka gabali.
Reply | Threadbet ar mani laikam vispār nav riktīgi, īsti nesaprotu cilvēku gaumes seriālos. puspasaule fano par family guy, futurama, friends, black books, man tik rokas atliek noplātīt.
hessin Link
par citiem seriāliem var saprast, kas tur tas atšķirīgais, kas kādu var piesaistīt. Bet šis pilnīgi ar neko neizceļas, vismaz man neizdevās neko tādu ieraudzīt, kā dēļ lai visi sajūsmā spiegtu.
Reply | Parent | ThreadPat pēdējā žurnāla "Ir" numurā bija raksts par seriāliem, un cik augstā līmenī, salīdzinot ar latīņamerikas ziepju operām, tie ir.
malfor Link
kur var to rakstu izlasīt? labs bij? būtu nepieklājīgi lūgt, lai tu man atsūti or samsing?
Reply | Parent | Threadhessin Link
nekas atklājošs tur nebija. Nākamajā komentārā iekopēšu un varbūt pēc tam izdzēsīšu :)
Reply | Parenthessin Link
http://www.ir.lv/2012/1/25/serialu-trak ums
Reply | ParentKristīne Giluce, speciāli Ir
Nesen kā noslēdzis otro sezonu, izdaudzinātais BBC miniseriāls Šerloks sakūla diezgan intensīvu viedokļu un sajūsmas apmaiņu vietējā sociālo mediju vidē. Baudot galvenokārt pozitīvus viedokļus, šis ir viens no anglofonās pasaules apliecinājumiem, ka vārda «seriāls» kaut vai neapzināta sasaiste ar otršķirīgu kino ir nepelnīta.
Kinorežisoru spēļu laukums
Aizmirstot 90.gados ievestās daudzsēriju drazas no Dienvidamerikas un Krievijas, seriāli pārliecinoši turpina nostabilizēties kā kvalitatīvs kino un jaunu iespēju platforma visu kalibru kinoindustrijas darboņiem. Visticamāk, tieši šādi seriālu formātu redzēja spriedzes filmu meistars Alfrēds Hičkoks un mūsdienu sirreālists Deivids Linčs. Hičkoks TV filmu sērijām pievērsās piecdesmitajos ar Alfrēds Hičkoks piedāvā, savukārt Linčs - 1990.gadā ar Tvinpīku.
Arī pašreizējie Holivudas grandi televīzijas nebīstas - Stīvens Spīlbergs producē seriālus jau kopš astoņdesmitajiem. Februārī pirmizrādi piedzīvos viņa producētais un no paskata salkanais Smash par Merilinai Monro veltīta Brodvejas mūzikla uzvešanu. Savukārt Skorsēzes pēdējā piedalīšanās seriālā, uzņemot tā pilotsēriju, rezultējās kritiķu un skatītāju apjūsmotajā Pagrīdes impērijā/Boardwalk Empire. Pilotsērija stāstam par dubultas morāles vīru ASV sausā likuma laikā izmaksāja 18 miljonus ASV dolāru, to ierindojot desmit visu laiku dārgāko seriālu sarakstā.
Taču ne jau skaitļu dēļ Pagrīdes impērija tā tiek godāta. Šis seriāls spīd ar lieliskiem aktieriem - režisoru brāļu Koenu iecienīto Stīvu Bušemi un Maiklu Pitu (režisora Bernardo Bertoluči filma Sapņotāji). Vēl tas tiek pelnīti slavēts par pagājušā gadsimta 20.gadu vēsturisko precizitāšu ievērošanu un vizuālo estētiku. Skandalozi beidzot otro sezonu ar viena galvenā varoņa nogalināšanu, kabeļtelevīzijas HBO seriāls pie ASV skatītājiem atgriezīsies šoruden. Ja ar šo mākslas darbu iepazinušies vēl neesat, no 9.janvāra otrā sezona mūsu platuma grādos tiek pārraidīta kabeļtelevīzijā Fox Crime.
Soprano ģimene Viduszemē
Krietni agrāk par rudeni, aprīlī, iepriecināti taps visi, kurus sajūsmina fantāzijas seriāls, vēl viens HBO veikums, Varas spēles/Game of Thrones. Seriāls par Soprano ģimeni Viduszemē*, kā to sarunā ar The New York Magazine nodēvēja scenārists Deivids Beniofs, vairāk fokusējas uz varoņu savstarpējām attiecībām, nevis viduslaiku fonu.
Šā autora Džordža R.R.Mārtina grāmatas adaptācija atspoguļo prioritāti, ko bauda vienīgi seriāli, - laiku un līdz ar to telpu, kurā attīstās varoņu personības, tādējādi vairāk piesaistot skatītāja interesi. Latvijā kāda no Varas spēļu sezonām būs skatāma kanālos Fox Life un LTV.
Brīvi no cenzūras
Pavasarī jau piekto sezonu sāks arī ar četriem Zelta globusiem godalgotais seriāls Mad Men. Lai gan, inspirējoties no šo filmiņu autentiski pasniegtās sešdesmito tematikas, startējušas vēl divas daudzsēriju filmas par šo laika posmu, Mad Men paliek nepārspēta. Viena no līdziniecēm Playboy Club tika atcelta, savukārt otra - lidsabiedrību Pan Am apspēlējošā - ar tik labiem vērtējumiem lepoties nevar. Seriāls par fiktīvu reklāmas aģentūru un tās bosa Dona Dreipera dzīvi, par spīti maigajiem pasteļtoņiem dekorācijās, nekautrējas izgaismot tālaika tumšākos netikumus. Rasisms, šovinisms un sociālās tikumības žņaugi noteikti neietu cauri Holivudas lielbudžeta produkcijā. Tik slidenas tēmas no miljonu auditorijai paredzētas lentes taptu izcenzētas pa taisno papīrgrozā. Taču kabeļtelevīzijās pārraidītie seriāli ierobežojumus nepazīst, jo šos kanālus neuztur subsīdijas no pilsoņu kabatas.
Jāatzīst, ka tik globālu sajūsmu un tik pozitīvu kritiku lielākā daļa Holivudas filmu pēdējā laikā nopelnīt nav spējīgas. Producentu bailes no finansiāla fiasko un, protams, cenzūra filmas ievieto standartizētā rāmī, kas skatītāju garlaiko arvien vairāk. Tikmēr seriāli ir jaunu iespēju platforma un turpina izklaides industrijā attīstīties kā kinofilmām līdzvērtīgi veikumi.
Ja seriālus neesat redzējuši internetā, «pa atslēgas caurumu», - tos visus, glīti sakārtotus DVD pa sezonām, ir iespējams pasūtināt, piemēram, vietnē Amazon.
* Angļu rakstnieka Dž.R.R.Tolkīna izdomāta pasaules daļa