Kā ir -- nosēžoties lidmašīnai, aplaudē tikai tad, ja salonā vairākums ir latvieši, vai tā dara arī kāda cita tauta (nav novērots)?
Manā izpratnē ir stulbi aplaudēt, jo šādai darbībai ir tāds melna humora zemteksts.
Manā izpratnē ir stulbi aplaudēt, jo šādai darbībai ir tāds melna humora zemteksts.
etalonfunkcija Link
kādā sarunā man teica, ka tā dara Amerikā, un katrā reisā.
Replycik esmu lidojusi, un tas ir bijis Eiropas-Āfrikas kontinenta robežās, neko tādu neesmu novērojusi.
torch Link
Man jau liekas, ka tas nav saistīts ar tautību, bet gan ar pašu konkrēto lidojumu.
Reply | ThreadReiz, kad lidoju, nosēšanās bija riktīga kratīšanās un stresa pārpilna lielākajai daļai cilvēku, ka to prieka sajūtu, ka ir uz zemes, viņi izteica plaudējot ;)
hessin Link
Runājam par vidējo statistisko. Visos lidojumos, kur esmu lidojusi, kur letiņi vairākumā (no/uz Rīga) aplaudē, bet citos - nekad (vēl Amerikā neesmu bijusi).
Reply | Parenttraumzug Link
:) pirmo reiz šitā te, kad cilvēki aplaudēja, bet es īsti nemanīniju, no kurienes tā skaņa nāk, domāju, ka tas ir kaut kāds dīvains lidmašīnas nosēšanās troksnis. pēc tam gan citā lidojumā pamanīju, ka man blakus kāds klapē plaukstas un rodas tāds pats troksnis.
Replyfor reference
anonymous Link
Mārtiņš saka:
Replytā ir tāda padomju tradīcija un tā dara, cik dzirdēts, gandrīz katra postpadomju tauta. Iemesls gaužām vienkārš - padomju flotes lidmašīnas bija tik bīstamas, nekomfortablas un tizlas, ka lidotāji tik tiešām bija milzīgā sajūsmā, ka dzīvi vispār tikuši uz zemes, tāpēc arī tā aplaudēšana...
tolaik pilotus uzskatīja par varoņiem, tāpēc aplaudēšana bija cieņas izrādīšana
un tādas lietas, kā iesprūdušas šasijas, gaisa vilkmes starp durvju spraugām, lidojuma laikā apstājušies dzinēji bija ļoti bieža parādība.