hekates rakstiens
kalendārs
jūzerinfo
par 30 uz pagātnes pusi

27. 01. 20, Mon


watt

7:31a
- Kad es dabūšu datoru?
- Kad pūcei aste ziedēs
- Tad ej iezied pūcei asti! Tad būs ziedēs.

pasacījienāt

krishjaanis2
1:53a
vārdi > domas

Es nerakstu cibā, jo tas nav socioloģiski relevanti, nav jau arī pareizi. Nepiekrītu personīgumam un subjektivitātei, abi kurina liberālismu, ko uzskatu par svarīgāku eksistenciālo ienaidnieku nekā NEOLIBERĀLISMS. Tāpat nav svarīga filozofija un spekulācijas - der tikai tā filozofija un spekulācijas, kas sagrauj filozofijas un spekulāciju pretenzijas. Domas nav pašvērtība, domas drīzāk ir kā trauks, nēši, laivas. Turklāt ciba ir "savējiem". 
Bet viena papagaiļa murgošana par NEOLIBERĀLISMU (NEOLIBERĀLISMS, NEOLIBERĀLISMS, NEOLIBERĀLISMS!) man saasināja dzirdi, tāpēc šodien baznīcā iekrita ausīs šis, ielikšu abas versijas no Mateja un Lūkas:

"Bet, kad Viņš iegāja Kapernaumā, viens virsnieks nāca pie Viņa, To lūdza un sacīja: "Kungs, mans kalps [principā, "mans vergs"] guļ mājās triekas ķerts un cieš lielas mokas." Un Jēzus uz to saka: "Es iešu un to darīšu veselu." Bet virsnieks atbildēja un sacīja: "Kungs, es neesmu cienīgs, ka Tu nāc manā pajumtē; saki tik vienu vārdu, un mans kalps taps vesels. Jo arī es esmu cilvēks, kas stāv zem valdības, un man ir padoti karavīri; un, kad es vienam no tiem saku: ej! - tad viņš iet, un otram: nāc šurp! - tad tas nāk, un savam kalpam: dari to! - tad tas dara." Kad Jēzus to dzirdēja, Viņš brīnījās un sacīja tiem, kas Viņam sekoja: "Patiesi Es jums saku: ne pie viena Israēlā Es tādu ticību neesmu atradis. Bet Es jums saku, ka daudzi nāks no rīta un vakara puses un sēdēs ar Ābrahāmu, Īzāku un Jēkabu Debesu valstībā. Bet Valstības bērni būs izstumti galējā tumsībā: tur būs kaukšana un zobu trīcēšana." Un Jēzus sacīja virsniekam: "Ej, lai tev notiek, kā tu esi ticējis." Un viņa kalps tapa vesels tanī pašā stundā."

"Tur kāda virsnieka kalps, kas tam bija mīļš, gulēja slims uz miršanu. Dabūjis dzirdēt par Jēzu, tas nosūtīja pie Viņa jūdu vecajus un Viņu lūdza, lai nāktu viņa kalpu dziedināt. Un, pie Jēzus nogājuši, tie Viņu mīļi lūdza, sacīdami: "Viņš ir vērts, ka Tu viņu paklausi, jo viņš mīl mūsu tautu un mums ir uzcēlis šo sinagogu." Un Jēzus gāja tiem līdzi; bet, kad Viņš vairs nebija tālu no tā nama, tad virsnieks sūtīja draugus pie Viņa un lika Viņam sacīt: "Kungs, nepūlies, jo es neesmu cienīgs, ka Tu nāc zem mana jumta. Tāpēc arī es pats neesmu turējis sevi par cienīgu nākt pie Tevis; bet saki tik vienu vārdu, tad mans kalps kļūs vesels. Jo arī es esmu cilvēks, kas stāv zem priekšniecības, un man ir padoti kareivji, un, ja es kādam saku: ej, - tad viņš iet; un otram: nāc, - tad viņš nāk; un savam kalpam: dari to, - tad viņš dara." Bet Jēzus, to dzirdējis, par viņu brīnījās un, pagriezies uz ļaudīm, kas Viņam gāja līdzi, sacīja: "Es jums saku: tādu ticību Es pat Israēla ļaudīs neesmu atradis." Un tie, kas bija sūtīti, atgriezušies mājās, atrada kalpu veselu."

Kāpēc man atsaukties uz kaut kādiem bezgalīgiem sūdu traktātiem un spekulācijām, ja šeit, kaut vai šajās divās pasāžās, viss ir tik neiespējami skaidrs? Dzīve pārsvarā nav skaidra, jo pār to ir nolaidušies duļķi, un mēs daudz runājām, un mūsu vārdi, domas, žesti saduļķo īstenību. Mūsu vārdi divkāršo, sagroza īstenību, jo mūsu nodomi un ieceres,  un motīvi nav tīri. Mūsu domas, iekšienes ir netīras, neskaidras. Mēs visur ārpasaulē gribam sevi. Bet šī nepareizā iekšiene saduļķo ārieni.
Bet šie vārdi ir skaidri. Tajos ir tik daudz visa kā, ka pat nav vērts piebilst un rādīt uz pirkstiem (tikai vajadzīgo izcēlu ar redakcijas rīku palīdzību). Tur ir viss pret marksismu, "demokrātisko sociālismu" (atgādinājums zālei - sociālisms nevar un nespēj būt demokrātisks, tā ir ābeces patiesība), NEOLIBERĀLISMU-NEOLIBERĀLISMU, pret nīčeāņiem alt-righteriem un pat pret nīstamo liberālismu, īsto ienaidnieku. Man nav pat nekas jāsaka, redzi, Dievs visu jau ir pateicis un viss jau ir sataisīts. 
"Tā Viņš atbruņojis visas pretvaras, tās atklāti kaunā likdams un Kristū uzvaru svinēdams pār viņām."
"Baudiet un redziet, cik tas Kungs ir labs."

pasacījienāt

26. 01. 20, Sun


vajag

[ lavendera ]
9:12p
Stereobrilles

Nevaru atrast savējās, bet atceros, ka vienā Lucavsalas koncertā tādas dalīja par velti, tātad pusei Rīgas tādas ir! Vai kāds man nevarētu atdāvināt tās kartona brillītes, kam viens stikliņš sarkans, otrs zils? Drīkst arī uzprasīt mazu atlīdzību.

1kvā |_| pasacījienāt

bozena

3:56p
Es jau sen to biju pelnījusi...gandrīz 1.janvāris!

...nedarīt gandrīz neko, gulēt līdz vienpadsmitiem, lasīt ēdienu receptes internetā, cept ķirbi (viņš tak pats cepas, tas nav nekāds darbs!), domāt par plāniem pašai safabricēt falafeļus mājas apstākļos.
Man garšo falafeļi (drīkst, es izrunāšu ar mīksto ļ un vīriešu dzimtē, jo tā izklausās velnišķīgāk!), bet man šķiet, ka tas ir baigi grūti.
Nav ko smieties, man reiz sensenos laikos bija kolēģis vecpuisis. Viņam garšoja griķīši, bet viņš nemācēja tos pagatavot. Sēžam darba ēdnīcā, ēdam griķus, vecpuisis saka, ļoti garšīgi tie griķi, gribētos mājās pagatavot, bet es jau nemācēšu, tas laikam grūti.
Vispār man vajadzētu tīrīt māju, bet es negribu.
Labāk izlasīšu kaut ko interesantu, bet nevajadzīgu. Aizvakar, piemēram, izdzēru alu Žatecký Gus, kuru kāds bija atstiepis, un noskaidroju, kur atrodas Žateka vai varbūt Žateca (Saaz vāciski) un ko tur dara. Maza jauka pilsētiņa ar alusbrūzi un kaut kādiem slaveniem apiņiem.

14kvā |_| pasacījienāt

23. 01. 20, Thu


vilibaldis

1:58p
Darbs

Visās sūdu bedrēs ir zelta maliņa.
Tomēr ir sasodīti patīkami, ja tavus darbus kāds meklē kā konkrētu brendu.

1kvā |_| pasacījienāt

pa_leeto

[ brr ]
9:25a
Mākslas enciklopēdija

Mākslas enciklopēdija. No viduslaikiem līdz mūsdienām.Jumavas izdotā.
Šī.
Jauna, pat īsti nav pāršķirstīta. Atrodas Rīgas centrā. Gribētu kādus 15€.

pasacījienāt

22. 01. 20, Wed


gribam_zinaat

[ santech ]
10:40p
Kāpēc tu attin weblapu atpakaļ uz augšu, pirms aizver tabu?

4kvā |_| pasacījienāt

artis

7:39p
[I]n the 1960s [this] was known in the West as the Brezhnev Doctrine. A month after the Prague Spring was crushed, the Soviet ideologue, Sergei Kovalev, wrote an article in Pravda which defended the use of force against progressive socialist movements willing to deviate from the Leninist-Marxist line:

“Without question, the peoples of the socialist countries and the Communist parties have and must have freedom to determine their own countries' paths of development. Any decision they make, however, must not be inimical either to socialism in their own countries or to the fundamental interests of other socialist countries.... The sovereignty of individual socialist countries cannot be set against the interests of world socialism and the world revolutionary movement. . . . Each Communist party is free to apply the basic principles of Marxism-Leninism and socialism in its own country, but it is not free to deviate from these principles.... The weakening of any of the links in the world system of socialism directly affects all the socialist countries, and they cannot look indifferently upon this.”

Brezhnev later reaffirmed these views adding that,“when internal and external forces hostile to socialism are threatening to turn a socialist country back to capitalism, this becomes a common problem and a concern of all socialist countries.” This paradigm was later used to justify Soviet troop deployments into Afghanistan in 1989.

pasacījienāt

artis

7:10p
When Russia Goes to War: Motives, Means and Indicators

This analysis will consider these questions as they relate to Russia’s immediate neighborhood, also known as the ‘near abroad’, and in particular to the three Baltic states of Estonia, Latvia and Lithuania. Russian interests in the near abroad are clearly visible; here Moscow has already twice deployed troops to pursue these interests in clear contravention of international law.

More recently,Russia’s military doctrine has clearly stated that Moscow reserves the right to use its armed forces to “protect the interests of the Russian Federation and its citizens,” as well as,“to protect citizens of the Russian Federation abroad from armed attack on them. This narrative has been advanced in particular since 2008 and will likely continue to be used by Russia to justify its military operations abroad. Interestingly, TASS used a similar argument in September 1939 to explain and justify the entry of Soviet troops into Poland. The TASS release was explicit in saying that the Soviet troop deployments were intended to protect Belarusians and Ukrainians from the “horrors of war.” In 1939, it had long been recognized that the Soviet Union was trying to export communist values to the rest of Europe and then the world.

There is no communism today and Russia has lost its military and political influence in almost all of the former Warsaw Pact countries. Yet it still claims ‘privileged status’ in the post-Soviet space and will continue to leverage its position in the near abroad through economic, political, and military means, including armed invasion.

Russian belligerence is thus not driven by a desire to become an empire once again, but by an attempt to rebuild fragments of the imperial privileges that the Soviet Union once possessed—to reclaim the status, and influence that would allow Russia to again play a dominant role in the region and beyond.

Asharp deterioration of relations within the Euro-Atlantic community, one which would seriously call into question the NATO’s collective defence mechanism,is one of only a few scenarios that could plausibly encourage Russia to contemplate military options against the three states. On the other hand, the large Russian diaspora living in these countries makes them targets for Russian propaganda, especially amongst those citizens who may be sympathetic to the Russian cause and tempted by the Russian view of the world. Russia will thus attempt to use active measures to infiltrate and influence decision-making processes in the Baltic states.... tālāk ... )

pasacījienāt

begemots

7:24p
Ekspromtu likteņi

Pirms kādas nedēļas bija interesants sapnis, kurā rezultātā pēc pamošanās sāku prātā sacerēt ierakstu cibai. Bet, kad beidzot biju pārbaudījis, vai ierakstā plānotais vārds "limināls" nozīmē to, ko domāju, ka viņš nozīmē, jau vairs nebija laika un ieraksts galvā arī vairs īsti nebija.

Aizvakar gribēju ierakstīt kaut ko, ko rosināja pārdomas par cibā izlasīto, bet kad jau bija prātā noformulējis lielāko daļu no sakāmā, sapratu, ka atkal nav laika. Un pēc tam vairs nav tas.

Bet, jā, vismaz "limināls" tomēr nozīmē to, ko domāju.

pasacījienāt

artis

6:32p
R.I.P. Vladimir Bukovsky (1942-2019)

https://youtu.be/D-M31lvddB0?t=17

pasacījienāt

artis

7:56a
During the presidency of Viktor Yanukovych, Russia’s FSB was permitted to infiltrate the SBU, and Yanukovych was instructed to curtail Ukrainian counter-espionage activities targeting Russian recruitment in Crimea and Eastern Ukraine. The coup de grâce was administered when Yanukovych fled Kyiv in February 2014: the SBU’s headquarters were ransacked, data on over 22,000 agents and informants were stolen, and every hard drive and flash drive in the building was destroyed. The former SBU Head and his entourage soon surfaced in Moscow. His successor, Valentyn Nalyvaichenko, concluded that Ukraine had lost “everything that forms a basis for a professional intelligence service.”

The Ukrainian case shows the importance Moscow assigns to preventing the emergence of serious counter-intelligence efforts in neighboring states. The same is true in Georgia: when the Georgian government arrested four Russian operatives of Russian military intelligence in 2006, Moscow was so upset at this affirmation of Georgian sovereignty that it curtailed all air, rail, road, and postal links to the country and began harassing Georgian immigrants in Russia.

https://thediplomat.com/2020/01/security-services-moscows-fifth-column-across-eurasia/

pasacījienāt

21. 01. 20, Tue


bozena

11:04p
Patiesība ir tur

Jūzera hotai bērnības sapnis man atgādināja manu otro slavenāko sapni (manā sapņu topā), vispār jau es tikai saku, ka tas bija sapnis. Patiesībā jau man likās, ka īstenība.
Viss bija tā - man bija kādi 3 gadi. Bija vakars, un visa ģimene, mamma, papus, māsa un mana auklīte sēdēja pie TV. Jā, man bija auklīte kā aristokrātu ģimenēs. Es sēdēju auklītei klēpī un liecos atmuguriski atpakaļ,kā jau bērni mēdz darīt, auklīte turēja mani aiz rokām. Šitā ačgārni skatoties, redzēju, kā no māsas istabas, kurai durvis bija ap stūri, man ar ķepu māj melna, smaidīga lapsa, paslējusies divkājās, šķelmīgais purns un viena mājošā priekšķepa ķepa pabāzts ap stūri, ar otru priekšķepu lapsa turējās pie stenderes, kā cilvēks, kuras lūr, bet negrib, ka viņu kāds pamana. Es arī skaidri zināju, ka neviens pieaugušais lapsu neredz, tikai es.
Diena bija pavisam dīvaina, jo tās pašas dienas pēcpusdienā es uz virtuves 3.stāva palodzes jau biju redzējusi pelēku lauku kaķi, kurš skatījās iekšā pa logu.
Es pēc tam vienmēr visiem stāstīju, ka tas un tas notika tajā dienā, kad kaķītis skatījās pa logu un melna lapsa man māja.
Šo īsfilmu es varu attīt nakts vidū, viss kā vakar, bilde, skaņa, sajūtas.

1kvā |_| pasacījienāt

darbs

[ gaismas_ ]
10:23p
haltūra rakstītājiem

Šodien, šonakt piepelnīties vēlies?
Palīdzi man uzrakstīt pāris rakstus. Samaksa ciešama.
Naļiks tev.

Raksti zem 500 vārdiem, latviešu valodā, tēmas iedošu. 25 eiriki par katru

gaismas2020@gmail.com

2kvā |_| pasacījienāt

artis

6:01p
http://figures-of-speech.com/2019/04/swiss-independence.htm

3kvā |_| pasacījienāt

artis

5:19p
Solidarity

http://figures-of-speech.com/2019/08/solidarity.htm

pasacījienāt

brookings

4:02a
Galvenais iemesls man joprojam patik Ciba ir viedokļu dažādība.

17kvā |_| pasacījienāt

artis

12:04p
R.I.P. Roger Scruton (1944-2020)

Leftwing people find it very hard to get on with rightwing people, because they believe that they are evil. Whereas I have no problem getting on with leftwing people, because I simply believe that they are mistaken.
— Roger Scruton

22kvā |_| pasacījienāt

qgmr101

1:02p
Nemākulīgs Pilots

Debil in the sky.


current mood: amused

pasacījienāt

artis

11:53a
Atbild stulbā lauku seja

http://klab.lv/users/artis/1465967.html?thread=2821743#t2821743

pasacījienāt

20. 01. 20, Mon


jim

9:50p
Es varbūt šovakar varētu būt tas cilvēks, kas vnk raksta cibā neskaitāmus dažādus apziņas plūsmas ierakstus pēc kārtas

38kvā |_| pasacījienāt

jim

9:48p
Kāds ir pēdējā laikā pircis cibas apmaksāto statusu, nezināt, tur viss vēl strādā, Deniss vēl ar mums runā un ir pie labas veselības vai aizgājis pensijā uz labāku darbavietu?

12kvā |_| pasacījienāt

artis

6:01p
Uzmanību! Attēlā redzams feodālis!

https://youtu.be/ppNyKXHiJc8

9kvā |_| pasacījienāt

artis

4:48p
Idle hands are the devil's workshop

Pārpublicēšu arī šeit, jo šķiet saistoši:

http://klab.lv/users/indulgence/835925.html

1890. gada 16. martā Vācijas impērijas kanclers Otto fon Bismarks rakstīja ķeizaram Vilhelmam:

"Sekas ir izglītības iestāžu pārpilnība un izglītota proletariāta izaudzināšana, kas ir bīstami valstij. [..] [I]izvirza sev nesasniedzamus mērķus, kas galu galā viņos rada neapmierinātību ar dzīvi. Ar katru gadu pieaug tādu ļaužu skaits, kuri, pateicoties iegūtajai izglītībai, pretendē uz tādu dzīves līmeni, kādu nespēj sev nodrošināt. Tā pie mums rodas tie paši apstākļi, kas Krievijā kalpo par augsni tur plaukstošajam nihilismam.

[..] Strauji pieaug to skaits, kuri iznāk no skolas ar pārliecību, ka ir pārāk labi tam darbam, ko dara to tēvi, jo esot augstāk izglītoti. It īpaši tas attiecās uz talantīgākajiem, kuriem skolā mācībās labi veicies, kurus visbiežāk skar vēlme izrauties no tās dzīves, kuru dzīvo viņu vecāki. Neveiksmes gadījumā viņi papildina mūždien neapmierināto rindas. Redzam, ka jau šobrīd laukos ir pārāk daudz tādu, kas nevēlas vis strādāt, bet gan vēlas izrīkot citus, un pārāk maz tādu, kas prot un ir gatavi strādāt."

36kvā |_| pasacījienāt

artis

4:16p
Runājot par kapitālisma kritiku. Vakar noskatījos filmu "Dark Waters" (Netflix, 2019). Lieliski. Labi parāda to, kāpēc kapitālisms ir visādi jāregulē, jo bez regulācijas ir labi zināmās blaknes—tragedy of the commons, the problem of negative externalities, principal–agent problem, regulatory capture etc.

11kvā |_| pasacījienāt

artis

3:21p
[info]slikts:
vēl viens ASV nedomāšanas kultūras eksports uz šo valsti ir Makartisms jeb marksistu raganu medības. kreisās politikas autoritārais spārns nav izdomājums, bet tas ir margināls un neattaisno, ka marksisms plašās aprindās ir politisks lamuvārds un sinonīms staļinismam un autoritārismam. antikomunisti pamatā ir analfabētiski āksti.

"Šī valsts" nav tikai abstrakcija. Tā ir Latvija. Valsts, kas saņēmusi neizmērojamu belzienu tieši no Marksistu-Ļeņinistu rokām. Tieši Marksisti-Ļeņinisti uzsāka desmitgades ilgu teroru, pirmo zalvi atklājot jau 1940. gadā, ar marksistu kaujinieku (NKVD) inscenēto Masļenku robežincidentu, kur nakts melnumā nošāva mūsu robežsargus. Tam sekoja represijas: izsūtīja veselas dzimtas, apkāva mūsu vectēvus un inteliģenci, izpostīja iekoptās saimniecības, brutāli iznīcināja meža brāļus un jebkādu pretestību. Tieši Marksisti-Ļeņinisti komandēja NKVD nagu maucējus pret tiem, kas "neticēja" Marksismam-Ļeņinismam. Tieši Marksisti-Ļeņinisti iespundēja latviešus aiz lielā dzelzs priekškara.

Vai tā ir "nedomāšana" no mūsu puses—izturēties piesardzīgi pret marksismu? Lai tā būtu. Tu esi brīvs tā uzskatīt, bet nebrīnies, ka marksisms Latvijā neiedveš tūlītēju uzticību. Tu aplami apgalvo, ka to vajadzēja "importēt no ASV". Nē, tā ir mūsu tautas pieredze un kolektīvā atmiņa. Ja vēlies reabilitēt marksismu, rēķinies ar lielu skepsi. Tas ir tavs pienākums—paskaidrot, kā tieši marksisms kā leģitīma kapitālisma kritika atšķiras no Marksisma-Ļeņinisma. Tikai atceries, ka vecākā paaudze par marksismu zina pietiekoši daudz—kā nekā, Marksisms-Ļeņinisms bija "obligātā viela" vai ikkatrā mācību iestādē.

Tava poza un runas par "importu" vairāk liecina par atrautību no realitātes, par tejienes vēsturiskā konteksta ignorēšanu vai apzinātu noraidīšanu. Tu nedzīvo mucā un neesi pa spundi barots. Kāds ir tavs attaisnojums—uzdoties par tādu ākstu?

21kvā |_| pasacījienāt

19. 01. 20, Sun


artis

5:33p
Tu esi atsvešināts. Nopērc mežu.

42kvā |_| pasacījienāt

17. 01. 20, Fri


vilibaldis

8:39a
Skola

Visvairāk mani mulsina vēlme izglītību padarīt neizglītojošu.

Kursabiedrenei klaji piedraudēja neiebilst pret pastāvošo iekārtu.

2kvā |_| pasacījienāt

qgmr101

7:36a
... .... ..... ....- ...- -.... -...

S H 5 aaaārghhh :-D

UPD. 4/V un 6/B ņjerhhh!


current mood: annoyed

pasacījienāt

16. 01. 20, Thu


qgmr101

11:35a
dsZ

durch stetigen Zerfall


current mood: accomplished

pasacījienāt


par 30 uz pagātnes pusi
uz augšu
Sviesta Ciba
hackers counter system