friends [entries|archive|friends|userinfo]
gribēju jaunu/gribēju aunu, gribēju juaņu, Juhanu

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

viesu nams/pirts pie jūras [Apr. 23rd, 2017|07:30 pm]
pajautaa
[iguaana]
plāns ar draudzenēm aiziet nelielā pārgājienā gar jūru, kurš varētu noslēgties ar nakšņošanu un pirti kādā viesu namā. varbūt ir ieteikumi par foršām, mierīgām vietām? labāk netālu no Rīgas
link2 comments|post comment

Newark - Montreal [Apr. 23rd, 2017|12:53 am]

fukaeri
Vakar lidmašīnā braucām kopā ar nenormāli foršu franču ģimeni ar 4... maziem bērniem. Un blakus vienam bebsim, kuram bija apmēram pieci, nosēdās brangs, notetovēts vīrietis (tāds kanādiešu inokentijs mārpls), kurš iespējams sapratis, ka lidmašīnas televizoriņos tagad nekādas briesmas nevarēs skatīties, visu brauciena laiku skatījās multeni Nemo.

Es beigās vairs nezināju, kurš no viņiem man patīk labāk.
linkpost comment

Zīdainis var/nevar satraumēties izkrītot no stāvoša auto? [Apr. 22nd, 2017|09:24 pm]
pajautaa
[polija]
Tātad es uzskatu, ka zīdaini, kurš vēl nestaigā, nekur nekāpj, tikai rāpo viskautkur NEVAR sēdināt auto priekšējā beņķī, kamēr no bagažnieka izvelk un saliek ratus, jo viņš var izvelties pa durvīm uz ielas vai novelties no beņķa autiņā ar galvu pa priekšu. Diemžēl otra pusīte domā citādi.
Tad nu jautājums citiem vecākiem - sieviešiem un arī vīriešiem (jo redz sievietes visu pārspīlējot drošības jomā :) ) Jūs uzskatāt, ka šādi atstāt 10mēn vecu bērnu, kurš pats vēl nekad nav ar kājām pa priekšu pat mēģinājis nokāpt no kādas augstākas virsmas (cenšos mācīt, bet pagaidām nestrādā), kamēr pats skraida ap bagažnieku/ratiem un nevar visu laiku paturēt bērnu acīs/aizsniedzamības attālumā ir/nav droši??

upd. Ja nu netapa skaidrs no paša ieraksta - bērns diespas nekur netiek vests autiņā tāpat, autobeņķis autiņā parasti nestāv (mikrorajons un tā) jautājums ir par noiešanu lejā no 4ā stāva un ratu, kuri glabājas auto grabažniekā, salikšanu un pretējām darbībām, atnākot no pastaigas. Man pieņemams šķita variants sēdināt zālē vai provēt žonglēt rokās ar bērnu un ratiem, bet katrā ziņa bija pamatīgi iebildumi pret bērna iesēdināšanu auto parastajā sēdeklī, atstājot durvis vaļā...
link48 comments|post comment

[Apr. 22nd, 2017|02:50 pm]

pa_leeto

[dominika]
Pārdodu 3 biļetes uz Valmieras teātra izrādi "Džeina Eira" rīt plkst. 13:00. Biļetes 2. rindā, pirku par 13 Eur gabalā, pārdodu par 10 Eur gabalā, t.i. kopā 30 Eur. Var kaulēties saprāta robežās.
sanitag@gmail.com
linkpost comment

Nedaudz velk uz Pavļika Morozova motīvu [Apr. 22nd, 2017|10:40 am]

uzzinu_pedejais

[pinjons]
Francijas "Nacionālās frontes" dibinātājs un ilggadējais (1972-2011) līderis Žans Marija Lepēns (Jean-Marie Le Pen) 2015.gadā tika izslēgts no paša dibinātās un viņa meitas Marinas Lepēnas vadītās partijas. Esot ne tā izteicies par holokausta gāzes kamerām, kā arī par maršalu Petēnu (kuram par kolaboracionismu II pasaules kara laikā tika piespriests mūža ieslodzījums).
linkpost comment

funkcionalitāte un reklāmas [Apr. 21st, 2017|09:34 pm]

saccharomyces
braucot trolejbusā, ieraudzīju lielisku funkciju, ko Rīgas satiksme ieviesusi, kuras izpildījums to padara gandrīz pilnīgi bezjēdzīgu. tagad, rādot nākamo pieturvietu, iespējams turpat apskatīties, uz kādiem transportlīdzekļiem tajā var pārsēsties - vienīgi to diemžēl patiesībā nav iespējams izdarīt gandrīz nevienam, jo tie cipari ir tik mazi, ka es to pamanīju tikai tāpēc, ka sēdēju ekrānam vistuvākajā iespējamajā vietā. tikmēr blakus ekrānā rāda kaut kādu skaistu, bet bezjēdzīgu reklāmu firmai, kas laikam jau taisa video - jo reklāmā figurē visādi Latvijas dabasskati un Rīgas panorāma. kāpēc tās pārsēšanās iespējas nevar (vismaz uz kādu mirkli!) parādīt normālā izmērā blakus? cilvēki, galu galā, nebraukājas ar sabiedrisko, lai skatītos filmiņas, multenes un visādus citādus brīnumus, ko RS mums izdomājuši pagādāt.

nez, vai es kļūstu veca, ja man uz mirkli ienāca prātā doma, ka varbūt vajadzētu viņiem par šo uzrakstīt?
link2 comments|post comment

Kas tur notika ar Artusa partiju? [Apr. 21st, 2017|06:18 pm]
94sd
[Tags|, , , ]

"Cilvēki pat murgos nevar iedomāties kāda šeit ir sistēma, cik viņa ir drausmīga."

vid.
link2 comments|post comment

[Apr. 21st, 2017|05:50 pm]

n_komentari

[mindbound]
Viedokļa popularitāte un tā atbilstība realitātei ir ortogonālas asis, un tikai viena no tām tiešām kalpo par viedokļa kvalitātes mēru.
link2 comments|post comment

[Apr. 21st, 2017|01:49 pm]

n_komentari

[kjiimikjis]
Ja tev ar kādu sakrīt pārliecība, tad viņš tikpat labi var nopirsties - un tāpat tu tajā saklausīsi dziļu jēgu un pārpasaulīgu gudrību, un vīzdegunīgi centīsies zoboties par tiem, kas to sauks tikai par pirdienu.
linkpost comment

[Apr. 21st, 2017|07:58 am]

lmr
kaut kad pirms vairākām nedēļām murgoju, ka palikušas trīs dienas līdz skatei, ka viss ir pusratā un neviens darbs man īsti nepatīk.
nu tā diena ir pienākusi un sapnis izrādās pareģojums. bet nu tā jau laikam ir katru pirms skates nedēļu, tikai atmiņu migla liek domāt, ka šoreiz ir trakāk.

aizvakar nevarēju aizmigt un man gandrīz sākās panikas lēkme. un vēl man ir lielas bailes no kuņģa čūlas. man pat nesāp vēders un viss ir labi, bet manā prāta acī viss šis stress un kafija un cigaretes sien mezglus manās zarnās un taisa caurumu kuņģī. vakardien gan mani pārņēma nepamatots miers, bet šorīt stress ir atpakaļ.

vispār esmu visu ko sadomājies, jūtos saraustīts un samezglojies, sašķaidīts gabaliņos un nepareizi salikts kopā kā manā kolāžā, kā saplēsts spogulis, kura lauskas atstaro katra ko pilnīgi citu. visu es redzu no vairākiem skatupunktiem, vienu brīdi darbs man patīk, pēc sekundes man tas derdzas, jo uz to paskatos ar citādām acīm un tas manī raisa pilnīgi citas pārdomas un emocijas, jo darbu var uztvert tik dažādi un tas arī tiks uztverts dažādi, un no vienas puses pat šķiet, ka es visu saprotu, esmu sakonektējies ar kaut kādu kopējo plūsmu, kas ļauj man vienu lietu apskatīt no visvisādām pusēm, bet tas uzreiz liek gribēt izpatikt visām pusēm, un tas taču ir neiespējami un utopija, un vai es maz gribu, lai tas visiem patīk, un vai man tas pašam patīk, ja es pēkšņi varu tā vienkārši pārslēgt režīmu, kurā redzu darbu, un man tas sāk riebties? es vairs nevaru saprast, kur ir mans īsto domu pavediens, kur ir tā viena mana patiesā plūsma, vai tiešām tā sastāv no vairākām plūsmām, kuras cita citu noliedz, it kā manī nebūtu ne kripatiņas no stingra pamata un manī nepārtraukti risinātos karš. bet varbūt tas ir normāls prāta stāvoklis un tikai pašlaik es to visu uztveru tik saasināti, varbūt es tam iepriekš netiku pievērsis īpašu vērību.
link2 comments|post comment

[Apr. 20th, 2017|11:40 pm]

pajautaa

[dienasgramata]
kādus jaunus un jaunizdomātus apsaukāšanās vārdus jūs esat dzirdējuši vai lasījuši? nu, tur tipa "liberasti", "sorosīti", "Trampistāna"... interesējos zinātniskos nolūkos
link34 comments|post comment

[Apr. 20th, 2017|08:26 pm]

pajautaa

[ttp]
kur rīt rīgā (āgenskalns/centrs) var tikt pie garšīgām brokastīm?
link5 comments|post comment

power-up [Apr. 19th, 2017|05:02 pm]

saccharomyces
(disclaimer: neesmu stāvoklī)

fuck it
i've been growing this thing inside of me for the last nine months

ES VARU
link4 comments|post comment

Saraksta sakārtošana [Apr. 19th, 2017|04:44 pm]

pajautaa

[iive]
Sveiki!
Man Word dokumentā ir garš saraksts ar filmām alfabētiskā secībā. Katras filmas beigās ir izveidošanas gads, minēts iekavās.
Vajadzētu šīs filmas sakārtot pēc gada. Kā to visnesāpīgāk izdarīt? Vienīgais variants, ko es varu iedomāties, ir Ctrl+F "gads" un tad ķeksēt ārā jaunā dokumentā. Bet tas izklausās pēc laikietilpīga un laikā atpalicīga veida, kā apstrādāt datus.
Vai jums ir kāds ieteikums?
Paldies!
link8 comments|post comment

[Apr. 19th, 2017|03:47 pm]

pajautaa

[zazazumm]
Domaju taisit kapostu titenus, bet risu vieta velos kvonoju. No kvinojas NEKO nesaprotu. Risus apvara pirms maisisanas ar svaigu malto galu, ko darit ar kvinoju? Kadu kvinoju vispar pirkt (dazadas krasas)? HELP!
link2 comments|post comment

darbu raugi [Apr. 19th, 2017|02:26 pm]

saccharomyces
ir diezgan traki.

šodien neaizbraucu uz biroju, jo trešdiena man terapijas dēļ tāpat ir īsā diena, un supersteidzamās lietas tieši tikko biju izdarījusi, un šonakt atkal neveiksmīgi sanāca gulēt vien četras stundas, tāpēc manas "vēl 20 minūtes nosnausties pirms eju ārā no mājas" izstiepās līdz pusotrai stundai, un pēc tam vairs negribēju tērēt laiku un enerģiju ceļā, nolēmu labāk pastrādāt no mājām. kad D uzrakstīja, ka rīt taisām "nelielu sapulci par manu aiziešanu", man palika nelabi. es gribu no turienes ātrāk prom un lai tas ir pēc iespējas nesāpīgi, bet es it kā gribu arī nokomunicēt to, kas man tur galīgi nebija ok, bet es arī negribu nekādu baigo konfrontāciju, un, un, un... un tagad es vairs vispār nevaru pastrādāt, un es esmu šausmīgi uztraukusies. tas ir tikai rīt, bet man jau gribas raudāt es jau raudu. līdz galam īsti nesaprotu, no kā tieši man ir bail. jūtu, kā pamazām šis velk mani uz pazīstamo "es esmu vissliktākais, stulbākais, neglītākais cilvēks" kreņķu stāvokli un graužu nagus. kā lai šo aptur? uff.
link9 comments|post comment

[Apr. 19th, 2017|01:59 pm]

par_velti

[emi]
Čau! Varbūt kādam ir vajadzīgas šīs antīkās mēbeles? Atdodam visu par velti, mēbeles atrodas pie Dailes teātra.

Ja interesē, lūdzu rakstiet Aleksandram uz lal2002@inbox.lv vai 29207125. Update: Krēsli un šujmašīna vairs nav pieejami.link26 comments|post comment

Kādi tur ir cilvēki? [Apr. 18th, 2017|09:24 pm]

pajautaa

[panacea]
Sveiki!

Es te esmu apceļojusi pasauli un dzīvojusi dažādās valstīs un lai gan piekrītu, ka katrs cilvēks ir individuāls, tomēr valstu pārstāvjiem mēdz būt visispārinošas iezīmes. Tad nu gribēju lūgt cibiņus dalīties iespaidos par to valstu iedzīvotājiem, kurās attiecīgajam cibiņam gadījies dzīvot (vēlams norādot, cik ilgi tur tajā valstī apmēram dzīvots).

Piemēram no manas pieredzes, ko nācies novērot:

Beļģi (novērošanas periods 1 gads), samērā lieli pofigisti, kas izpaužas tā, ka piemēram ir netīras pilsētas, bet tas visiem pofig. Kaut kas valstī nestrādā -- piemēram ilgi nav valdība -- atkal visiem pofig. Diezgan arī tādi dzīves baudītāji, tendēti uz izēšanos - nacionālie ēdieni ir frī kartupeļi, šokolāde un alus. Paši par sevi saka, ka ir introverti, kam daļēji piekrītu, ka cilvēki pārāk nelielās ne ar ko un vēl viņiem ir liels komplekss par savu necilo vēsturi, it īpaši abiem pasaules kariem.

Amerikāņi (novērošanas periods 2,5 gadi, divās dažādās lokācijās). Vispār man amerikāņi ārkārtīgi patīk. Viņiem ir tāds diezgan liels iekšējs moto, ka kamēr tu ej uz darbu un kontributē ekonomikai, tad ir diezgan pofig par to ko tu dari mājās, kāda ir tava tautība, kādi ir tavi dīvainie paradumi. Pat ja dīvainie paradumi amerikānim riebjas, tad viņš ne vienmēr to atklāti teiks, jo it īpaši paviršā komunikācijā valda liels pozitīvisms un entuziasms. Kopumā tas sociālo saskarsmi padara diezgan vieglu un patīkamu. Amerikāņi savu smaidu un prieku piedevām neuzskata par samākslotu un parasti jūtas sāpināti, kad eiropieši viņiem to pārmet. Bet tai pat laikā, jā, ir arī tāds undercurrent, ka spiediens uz pozitīvismu un spēju sasniegt ir tik liels, ka nesmaidīšana jau vairs netiek sociāli akceptēta un tad ja ir depresija vai skumjas, tad cilvēkiem var būt grūti to pavilkt. Nu un vēl amerikāņi tiešām ir nācija, kas ļoti daudz strādā. Viņiem ir arī normāli celties 4-5os no rīta.

Īstenībā, visās nācijās, kur man ir nācies dzīvot, ir uzskats, ka tieši viņi strādā visvairāk. Es teiktu, ka visvairāk strādā USA, tad UK, tad LV, BE un NL apmēram vienādi, bet, manuprāt, gandrīz vispār nestrādā PT (hehe).

Gaidu jūsu novērojumus un paldies!
link21 comments|post comment

*** [Apr. 18th, 2017|05:57 pm]

n_komentari

[unpy]
Pieprasīt no apkārtējiem viņu māšu līķu fotogrāfijas tomēr ir tiešām dīvaina dīvainība.
link2 comments|post comment

[Apr. 18th, 2017|04:07 pm]

saccharomyces
man šausmīgi nepatīk domāt par lietām, ko es nedaru, un tai pat laikā es bieži nespēju par tām nedomāt. pat, ja tās ir lietas, kuras es pilnīgi "legāli" varu konkrētajā brīdī nedarīt. tas regulārais viesis godzilla manos sapņos mierīgi varētu būt ne(pa)darītie darbi.
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]