zelts un melnie - am I too soft? [entries|archive|friends|userinfo]
gribēju jaunu/gribēju aunu, gribēju juaņu, Juhanu

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

am I too soft? [Aug. 1st, 2016|03:10 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[mood |Ehhh]
[music |Florence + The Machine]

Kur ir tā robeža starp būšanu mīkstai un mīcāmai pēc citu patikas un cilvēku, kurš cenšas izpalīdzēt pēc labākās sirdsapziņas.

Ne jau tas, ka man tik traki kaut ko izmaina dzīvē tas, ka mani pārlika maiņā no 9.00 līdz 15.00 uz 12.00 līdz 19.00 citā dienā (lai gan jāatzīst - no dienas nepaliek īsti nekas). Bet tas, ko tas pasaka par mani.

Vienai beibei jāiet mājās ātrāk, domā, kuru lai tur ilgāk, dzirdu, kā viena saka, "Pajautā mazajai Lindai, ar viņu jau viegli sarunāt!" Vai arī viena draudzene, kura jau nezincik mēnešus neatdod parādu. Es saprotu, ka viņai ir iemesli, un ka galu galā viņa to naudu atdos, bet...

Man jau patīk līdzēt. Bet ne šodien.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]saccharomyces
Date:August 2nd, 2016 - 02:01 pm
(Link)
es tagad zinu!!! - izpalīdzēt citiem pēc labākās sirdsapziņas var tikai tad, kad esi SEV izpalīdzējis ar visu vajadzīgo. tas ir, izpalīdzēt tad, kad ir apmierinātas Tavas vajadzības un aktuālākās vēlmes.

citādi tas ir ne tikai neveselīgi sev, bet, lai kā mums pašam negribētos to atzīt (un es gadiem ilgi esmu bijusi tā, kam ne tikai palūdz palikt pāris stundas ilgāk, bet arī, piemēram, uzrakstīt zpd, aizdot pusi algas, pie sevis uz nenoteiktu laiku izmitināt mana bijušā drauga jauno draudzeni utml, un kur gandrīz visam esmu piekritusi), arī patiesībā bezatbildīgi (dod iespēju uzvelt atbildību par šiem lēmumiem tiem citiem cilvēkiem, kas prasa) un pat manipulatīvi (būt cilvēkiem vajadzīgam ir droši, ērta loma, lai viņiem patiktu).

turies, zvēriņi, es zinu, ka Tu vari viņiem atteikt, kad tas ir jebkādā konfliktā ar pašas labklājību! :*
[User Picture]
From:[info]gribejuaunu
Date:August 7th, 2016 - 09:50 pm
(Link)
Zini, es, rakstot šo ierakstu, mazliet cerēju, ka pievienosi kaut ko no sava skata punkta komentāros. :D Bet ir Tev jāpiekrīt par to saskaņošanu ar sevi vispirms. Dažkārt tas aizmirstas.
Tas par manipulēšanu gan šķiet kā tāds negaidīts pavērsiens. Nekad nebiju par to tā domājusi.
[User Picture]
From:[info]gribejuaunu
Date:August 25th, 2016 - 11:24 pm
(Link)
Eu, bet, atgriežoties pie šitā, ko Tu darītu, ja Tev būtu druška, kas neatdod naudu, jo viņa mēģina iekārtoties ārzemē, un sakarā ar lifestruggle "nespēj ar mani empatizēt naudas trūkuma jautājumā"? Vai lūgt, lai 2 mēnešu laikā atmaksā vai ko. Summa nav liela, bet studentiņam būtu šerpi.
[User Picture]
From:[info]saccharomyces
Date:August 26th, 2016 - 12:06 pm
(Link)
viņas mēģinājumi iekārtoties ārzemē ir viņas atbildība, ne Tavējā. Tava nauda, ko esi aizdevusi, joprojām ir Tava nauda. protams, neveikli, ka nav bijis sākotnējas vienošanās, cik ilgā laikā atdot, bet jebkurā brīdī vari noteikt konkrētu termiņu, jo tas tomēr ir nesmuki, tāds (un šeit es precīzi no skype citēju viena mana brāļa drauga kursabiedru, kurš līdzīgā formā ilgtermiņa atteicās atdot parādu) "mums ir viens mērķis - nauda. tev vejag to, man vajag to vairāk nekā tev", bet pēc kādiem kritērijiem? viņai vajadzēja to vienreiz, kad Tu to aizdevi, un tagad to vajag Tev, kas tur ko nesaprast. protams, sāpīgi tā vilkt striktas robežas citiem cilvēkiem, bet tā ir lieta, ko vajag mācīties, lai pasargātu sevi un uzņemtos atbildību pašam par savas dzīves norisēm.

pazīstu pietiekami daudzus cilvēkus, kam mēdz būt problēmas ar naudu. variants "aizņemos no viena, kurš šobrīd var atļauties mani atbalstīt, lai atdotu citam, kuram šobrīd vajag" ir pilnīgi legit lieta. ja Tev naudiņu vajag, tā arī vari viņai teikt - ka vajag, lai viņa Tev atdod līdz tādam un tādam brīdim, lai vajadzības gadījumā aizņemas no kāda cita vai ņem sms credit. neesi nekāds viņas baņķieris, galu galā. un tas nav ne ļauni, ne neiejūtīgi, tās ir vienkārši rūpes par savām vajadzībām.
[User Picture]
From:[info]gribejuaunu
Date:August 30th, 2016 - 09:41 pm
(Link)
Liels paldies, ka veltīji man savu laiku, lai šo visu uzrakstītu. Saņēmos, un nosūtīju vēstuli. Cerams, ka kaut ko sanāks sarunāt.
<3