Pļerkstētāji. [entries|archive|friends|userinfo]
Dieva nāve

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[21. Okt 2021|19:09]

rasbainieks
runājot par irbes dienasgrāmatu, kas domājams nu jau var kvalificēties kā cibas mēme
nemaz vairs neticēju, ka manējā kādreiz atnāks, bet tak šodien tomēr dabūju
Link2 raksta|ir doma

pandēmijas dienasgrāmata [21. Okt 2021|12:38]

inese_tk
[Tags|]

es jūtos sabļukusi. protams, tas, ka būs tie ierobežojumi bija skaidrs, bet tāpat nomācoši. savus iekrājumus notriecu jau pagājšziemas dīkstāvē, jaunus nav bijis iespējas paspēt uzkrāt. es tiešām, tiešām neticu Kariņa skaistajam solījumam, ka 15.11. vakcinēto cilvēku dzīve atgriezīšoties zaļajā režīmā. pilnīgi nekas no līdzšinējās pandēmijas pieredzes neliecina, ka tas varētu būt iespējams. turklāt, kuram gan tā šausmīgā teātra pārprodukcija ir vajadzīga.
kas attiecas uz naudu - man ir divas idejas papildnodarbēm. pie vienas jau diezgan entuziastiski metos klāt, gribēju kārtīgi iztestēt pa šo brīvo laiku, bet izrādās nebūs iespējams, jo tas prasa cilvēku no 2 mājsaimniecībām tikšanos. otra ideja ir lēnāka un čakarīgāka un tur jāprototipē. pasūtīju šujmašīnu. neesmu šuvusi kopš videnes. varbūt izmetu naudu misenē, jo nesanāks un riebsies. auduma atgriezumus, ar ko eksperimentēt ar tagad nevar nopirkt.
drausmīgu stresu rada tas, ka māte joprojām spītīgi atsakās vakcinēties. man ir tiešām bail, ka viņa varētu nomirt no kovida. es runāju ar viņu un viņas draudzenes runā, bet nē - kā pret sienu. stulbais brālis konspirators, antivakseris izskalojis viņai smadzenes. tāpat ir drausmīgs stress par draudzeni, kas īrē mūsu bijušo dzīves platību Saļika mājā, pie maniem vecākiem. viņai ir drausmīga depresija, drausmīgs bomžatņiks un drausmīgi parādi. vasaras sākumā pierakstīju un pie rokas aizvedu pie psihiatra, bet nu pagaidām neliekas, ka AD baigi strādā. mamma netiek ar viņu galā. viss pilns ar kaķu kakām un smird un ir skaidri redzams, ka viņai vispār nav enerģijas dzīvot, lai gan viņa visu laiku cenšas izlikties, ka viss baigi normāli. man vairs nav ne spēka, ne padoma, ko ar to visu iesākt. papildus tam visam - K tētis dziest. nu pa lielam no vecuma. un pieklātos jau vairāk būt tur klāt, bet tur tas viss arī ļoti sarežģīti.
iepriekšējo dīkstāvju laikā kaut kas, kas ir turējis mani pie normalitātes sajūtas un devis prieku ir iknedēļas braucieni uz jāšanas treniņiem Valmiermuižā, bet nu jau arī tos nevarēs.
gribētos parunāt ar terapeitu, bet pie manas iepriekšējās kaut kā negribas iet, jaunu meklēt šobrīd liekas pizģec un cik painteresējos apkārt - nav jau tā, ka baigi kāds tagad ilgojas pēc jauniem klientiem. + piķis, piķis, piķis.
jebal
Link33 raksta|ir doma

Pat Jaunsdrabiņš! [21. Okt 2021|12:55]

indulgence
[Tags|]

"(..) meičas nebija tas ļaunākais uz mūsu zemes. Viņas, netaupot sevi, gādāja drūmiem, nelaimīgiem cilvēkiem aizmiršanos. Viņas bija staigājošas, runājošas, smejošas un mūžam līksmas kokaīna, morfija vai opija devas. Gluži bez indēm pasaulē uz ilgāku laiku kļuva grūti un garlaicīgi dzīvot. Kas saka, ka tikai darbs esot cilvēka dzīves mērķis, tas stipri alojas."

"Jaunsaimnieks un velns" (11)
Link1 raksta|ir doma

[21. Okt 2021|03:55]

rasbainieks
ir maiga nakts
pēc pēdējās festivāla dienas klātienē rāmi minos mājā tā uz trijiem
vecrīgā vēl pēdējās dzīvības pazīmes
solītās vētras vietā gaisā bija visaptverošs maigums
un visam pāri impending doom
Link1 raksta|ir doma

[20. Okt 2021|20:44]
fedrs
Vakar no rīta kasīju ledu no vējstikla, šovakar stundu nodzīvojis pa āru šortos. Dzīve ir negaidītu pavērsiemu pilna.
Link2 raksta|ir doma

[20. Okt 2021|13:30]

yulungu
Pamanījos pirms lielā lokdauna ar mazāko beibi aizskriet līdz t/c.
Noplosījāmies un iztērējām miljonu.
Bērniem ir putuplasta zobeni, jauni kaķīši un futbola bumba.
Sajutos faking lieliski.
Pie mājas pat dabūju noparkoties normālā vietā.
Un tad sākās, pēkšņi netaisās ciet mašīnas durvis (iepriekšējā gadā netaisījās ciet bagāžnieks, tieši uz to laiku, kad vīrs aizceļojis prom un esmu viena ar bērniem).
Mēģinu 1x, 2x, bļeģ, nu liekas kā pasakā, mosties augšā, tā nav realitāte! Kam, lai zvana? Kam, lai prasa palīdzību?
Attaisu citas durvis, pabakstu to klemmi, kas nočakarējusies, tā arī nofiksējas. Ou fak! Panika dubultā. Pabakstu vēl, atnāk vaļā. Tagad zinu, kā bakstīt otrām durvīm.
Sjo, viss kārtībā. Varu aizvērt durvis.

#jebal#
Link2 raksta|ir doma

oktobris [20. Okt 2021|13:01]

inese_tk
[Tags|]
[Troksnis |Jessica Moss]

es dienām ilgi varu pārtikt no grauzdētas graudu maizes, ar biezu humusa slāni, uz kura ir biezs kimčī slānis, uz kura ir uzkaisīts vidējs slānis ar svaigiem lociņiem un kinzu un grauzdētas sezama un kalindžī sēkliņas
Link9 raksta|ir doma

pslk [20. Okt 2021|08:40]

jan09
pats savas laimes kalējs:

ja gribi parūpēties par savu veselību, papildus skābeklis ir viena no opcijām, īpaši covid vīrusa gadījumā.
Piemēri linkā:
https://www.amazon.co.uk/s?k=mini+portable+oxygen+concentrator&crid=P2BZPEE0UZD1&ref=nb_sb_ss_fb_1_33_ts-doa-p
https://www.amazon.co.uk/s?k=ClearO2&i=drugstore&search-type=ss&ref=bl_dp_s_web_0

mērītājs:
https://www.amazon.co.uk/Oximeter-Display-Carrycase-Batteries-Lanyard/dp/B002MEUFKW

citi linki:
https://www.boconline.co.uk/shop/en/uk/gas-a-z/oxygen/oxygen-cylinder-medical-grade-compressed-gas
https://www.boconline.co.uk/shop/en/uk/healthcare/oxygen-therapy-consumables
Link6 raksta|ir doma

ara [20. Okt 2021|08:03]

jan09
Apinis raksts atkal:

***
Latvijas veselības aprūpes budžets 2021. gadam ir tieši par trešdaļu mazāks nekā nepieciešams pandēmijas apstākļos, un to saka Pasaules Veselības organizācija, un tai līdzi – Latvijas ārsti.

Otra Latvijas budžeta īpatnība ir veidot to kā puzli, kur puse no puzles gabaliņiem ir piemirsta kastē. Tad nu daļai medicīnas kaut kāds finansiāls segums ir, daļai nav. Par daļu puzles gabaliņu ir lielāka interese. Atceros – pirms dažiem gadiem budžetā atradās vieta kādam nozīmīgam un itin dārgam uroloģijas aparātam, kas Latvijā bija izmantojams dažiem pacientiem gadā, tai skaitā kādam vārdā neminamam, taču ietekmīgam Saeimas deputātam.
Tātad – lai budžetā rastu kādu papildus eiro kādai medicīnas nozarei, kādam kompensējamam medikamentam, kādam diagnostikas aparātam vai slimnīcas reanimācijas nodaļas remontam, vajag kādu, kas puzles gabaliņu izvilktu no kastes un ieliktu budžetā.
„galvenais iemesls iekļaut budžetā vienu vai otru pozīciju budžetā ir iespēja saņemt otkatu. No ģimenes ārstiem nekad nekādu otkatu dabūt nevarēs, tādēļ viņiem vienmēr būs to bada maizi ēst”
Ja par budžeta naudu tiek iegādāts superdārgs aparāts, kuru var izmantot trīs pacientu ārstēšanai gadā (maza tā Latvija, pacientu skaits atsevišķās jomās nav milzu liels), tad lētāk pacientu nosūtīt diagnostikai uz kaimiņvalsti.
***

https://www.la.lv/peteris-apinis-latvijas-veselibas-budzets-ka-septinu-aklu-indiesu-izpratne-par-ziloni
Linkir doma

[20. Okt 2021|09:51]

missalise
Lasu Autortiesību likumu un īsti nesaprotu. Filmu un fonogrammu producentiem tie kritēriji likumā ir atšķirīgi. Kas īsti skaitās manu dziesmu producents? Es vai tas džeks, kas aranžēja manas dziesmas? Iniciatīvu par dziesmu ierakstīšanu (kā arī ierakstīšanas finansēšanu) uzņēmos es pati, pati arī publicēju. Tajā pašā laikā tas džeks, kurš iepriekš bija aranžējis vienu citu manu dziesmu, bija to ielicis Spotify bez manas ziņas - kā savu fonogrammu. Tā nu tagad esmu apmulsusi.


6) filmas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura finansē un organizē filmas radīšanu un ir atbildīga par tās pabeigšanu;


8) fonogrammas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura uzņemas iniciatīvu un ir atbildīga par izpildījuma skaņu, citu skaņu vai skaņu atveidojuma pirmās fiksācijas veikšanu;
Link2 raksta|ir doma

ip [20. Okt 2021|07:53]

jan09
interesanti palasīt:

***
Mūsu valstij un valdībai bija tik naudas kā nekad un minimums 6 mēnešu termiņš, lai sagatavotos rudens pandēmijas uzliesmojumam, par kuru savlaicīgi runāja un brīdināja speciālisti visos kontinentos. Šodien pat Kaimiņam un Pimenovam ir skaidrs, ka mūsu mīļajā zemītē ir brutāli nozagti miljardi (sic!) eur no ārvalstu pandēmijas programmu aizdevumu resursiem.

Tomēr tas nav galvenais, un nešaubos, ka jau, vēlākais, 2022. gada ziemā, kā teikt, visas pandēmijas laika finanšu rebes tiks ''rautas gaisā''. Personīgi man to neformālās sarunās ir apliecinājuši arī mūsu stratēģiskā partnera specifisku struktūru pārstāvji. Šie paši pārstāvji jau krietnu laiku iepriekš definēja, ka būvniecības (t.sk. ceļu būvniecības) karteļi tiks, runājot valstsgribētāja Levita vārdiem, ņemti priekšā. Un tika paņemti priekšā.

Dabīgi, ka kādam baram politisku darboņu un augstāko ierēdņu nāksies pārvietoties blakus dzīvojamās platībās pie Aivara no Ventspils. Situācijas unikalitāte ir tajā, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē var tikt aizturēti un pat notiesāti pāris ministru. Jau šodien dosjē par dažu labu, kas uzkrāti vienā ēkā pie šosejas uz lidostu, parsniedz visas normāla saprata robežas. Ka teikt - tā nezog pat Ukrainā.

Knifs ir citur un citā - Latvijas tauta sen sevi ir nodalījusi no varas un, būsim godīgi, arī no valsts kā tādas. Visiem zināmais - es mīlu šo zemi, bet ienīstu šo valsti. Apliecinājums minētam ir % vēlētāju piedalīšanās vēlēšanās un emigrējušo skaits. Faktiski tas ir pūļa juridisks nihilisms, kad tiek nepieņemts un noliegts jebkas, ko piedāvā vara. Nav dūmu bez uguns.

Visas atjaunotās valsts desmitgadēs preču (it īpaši - akcīzes) kontrabandu pāri valsts ārējai robežai un PVN karuseļshēmas ir organizējusi VID augstākā vadība finanšu ministru uzdevumā, bet piesegusi Finanšu policija (visos tās nosaukumos) ciešā sadarbībā ar Drošības policiju, Ekonomisko policiju un Ģenerālprokuratūru. Caur būvniecības karteļu shēmām nāsīs ir iešnaukti miljardi eur. Tas pie visiem Iepirkumu uzraudzības birojiem, Konkurences padomēm, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Valsts kontroles utt.

Lielākā daļa narkotiku apgrozījuma un tirdzniecības, kā arī prostitūcija sen Latvijā ir nevis zem policijas jumta, bet pašas Valsts policijas augstākā vadības līmeņa darbinieku organizēts un vadīts rūpals. Atbilstoši rietumvalstu ekspertu aplēsēm ik gadu Latvijā tiek izzagti no valsts vai iegūti citos noziedzīgos ceļos ap 3 miljardiem eur, kas līdzvērtīgi 1/3 valsts budžeta. Šeit nav runa par klasisko kriminālu, bet tikai par balto apkaklīšu organizēto noziedzību.

Kopumā valsts un pašvaldību samezglotā Latvijas izzagšanas mehānismā vēsturiski (it īpaši kopš Repšes Jaunā laika nākšanas pie varas tālajā 2002.g.) savstarpēji sasaistīti (pat laulības saitēm, piemēram, Jaunups - Leiškalns) aptuveni 5000 ģimeņu. Šīs 5000 ģimenes kontrolē visu valsts varas, izpildvaras, tiesu sistēmas, specdienestu, lielo valsts un pašvaldību uzņēmumu, prokuratūras, kas būtiski svarīgi - arī vadošo plašsaziņas līdzekļu un Nacionālās drošības padomes darbību.

Sveši šeit jau sen nestaigā. Visi, kam ko vajag, pazīst personīgi, bet, ja nepazīst, tad ir uzticami vidutāji, kas pazīst abas puses. Tiek audzināta valsts līmeņa izzadzēju jaunā šķira, kura jau sāk nomainīt 2000. gadu politisko un izpildvaras krimināleliti. Būtiska loma paaudžu nomaiņā atvēlēta studentu korporācijām un specifiskai kadru kalvei - Rīgas Juridiskajai augstskolai. Visur visi savējie.

Visi, kas ir pret sistēmu, tiek izstumti uz neatgriešanos. Komunisma politiskās varas formā Milovans Džilašs (Milovan Djilas) nonāca pie slēdziena, ka cilvēku kopumu, kas īsteno šādu valsts pārvaldes modeli, sauc par Nomenklatūru. Nedaudz dīvaini, bet šodienas Latvijas politika ir Nomenklatūras politika. Nomenklatūras pārvaldei ir raksturīga disidentu kriminālvajāšana no specdienestu puses un krimināllietu (kriminālprocesu) fabricēšana, izmantojot valsts resursus.
***
Link5 raksta|ir doma

dp [20. Okt 2021|07:44]

jan09
Dienas prieks:

***
Epidēmija kļuva par sezonālu slimību, ar kuru mēs turpmāk sadzīvosim. Tā, sākoties vasarai, pazūd un rudenī atgriežas. Tā tas būs vēl gadiem. Atgādināsim publikai, ka tā pote, ko mums dod un ko arī es esmu dabūjis, paredzēta tam vīrusam, kas plosījās 2020. gadā. Paldies dievam, ka sagadīšanās pēc šī pote nostrādā arī pret to vīrusu, kurš plosās šogad. Covid vīruss nav tik labi izpētīts kā gripas vīruss. Ja pareizi esmu sapratis, tad ikgadējā vakcīna gripai jau ir puslīdz gatava. Dienvidu puslodē ziema ir tad, kad mums ir vasara. Virusologi paskatās, kā Argentīnā vai Austrālijā cilvēki slimo, piefrizē aktīvās vielas, un vakcīna gatava. Es nezinu, vai tāpat var rīkoties ar koronavīrusa vakcīnām. Visi mums stāsta, ka zinātne ir viszinoša arī par šo Covid vīrusu. Tās visas ir muļķības. Zinātne par šo vīrusu šobrīd tikai top. Šobrīd ir tikai hipotēzes. Zinātne būs pēc desmit gadiem, kad šos datus izanalizēs. Līdz ar to mums jābūt gataviem dzīvot šajā neziņas fonā, līdzīgi tam, kā bombardēšanas laikā no gaisa. Sākoties uzlidojumam, salienam pagrabos un, kad tā beidzas, izlienam ārā. Tā, kā bija, vairs nebūs. Turpmāk darba kārtībā būs totālā vakcinēšana vienu vai divas reizes gadā. Varbūt būs kādas ilgtspējīgākas vakcīnas.

Kolīdz tika izsniegti Covid sertifikāti, bija skaidrs, ka cilvēki tiek un tiks šķiroti. Līdz šim mums nav bijušas tādas propagandas, ka tie, kuriem nav auto vadīšanas tiesības, ir meļi, krievu aģenti vai nepatrioti. Taču ir propaganda, ka tie, kuri ir bez sertifikātiem, ir baigie kropļi un visādi citādi pretīgi cilvēki. Ar šādu un līdzīgu cilvēku dalīšanu ir sākušās vislielākās nelietības pasaules vēsturē. Vispirms cilvēkus sadala un tad daļu no sadalītajiem padara par sliktākiem nekā pārējie un pēc tam par necilvēkiem. Tā rodas Srebreņicas.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/361066-marcis-bendiks-nakamo-covid-lokdaunu-istenot-neizdosies
Link1 raksta|ir doma

[20. Okt 2021|08:27]
fedrs
Vēl no ceļā noklausītā iesaku Džīdžīdžī sarunu ar Andreju Osokinu. Arī tad, ja klavieres tevi itin nemaz neinteresē.
Linkir doma

viss būs labi [19. Okt 2021|20:42]

dooora
[Tags|]

tuva bjɛ
Link1 raksta|ir doma

DēeNKā? [19. Okt 2021|15:19]

dooora
patreizējā Pilsoņu kaŗa sākumu palūgšu reģistrēt uz tekošā uokuoubŗa vidu.
Quo vadis, Iannis Bargvtzis?
Link33 raksta|ir doma

[19. Okt 2021|14:25]

juuuda
ienāk viena un jau sāk teikt klasisko tekstu, ka gribot nopirkt grāmatu "Mein Kampf...", bet paga, kas tad tas, viņa vēl turpina "...gegen Hitler", grāmatu "Mein Kampf gegen Hitler"! bet veco izdevumu. tas atkal pierāda jau vispārzināmo faktu, ka visi nacisti patiesībā ir bijuši pretošanās kustībā.
Link1 raksta|ir doma

Exceptiō firmat rēgulam [19. Okt 2021|14:42]

dooora
[Tags|]

kā izņēmumu likumam, ka ziņas ir labas tikai tad, kad tuo nav, piedāvāju sekuojuošuo:
jums nebūs paskrējis secen, ka mani vecīši laukuos pirms gadiem trim iedzīvuojās nuo naidīgajām kaimiņu teritōrijām pāremigrējušā kaķenītē Mīcē, ļaužu sasistā un suņa sakuostā, kuras proverbiālais kautķermenis tai brīdī sastāvēja nuo 33% strutām un vēl 33 – nuo nedēļām 9ām iepriekš ieņemtiem kaķēniem, kuru pavisam izrādījās pieci. Pirmais piedzima nedzīvs, uotruo, knapi dvašuojošuo, paps, jūrnieks, nekavējuoties aizsūtīja uz jūŗeni, par kuo viņam, kā jūs man reiz precīzi norādījāt, pienākas administratīvs suods un krimināls nuopēlums, par kuo viņam, savukārt, stāv mežuonīga izmēra puoH.
lūk, svētdien nuosvinējām Fāčam 87. tobiš viņš acumirklī ieiet dubultās bezgalības gadā. a, ir tāds unikōds divām līmeniski paralēlām eļektruoņu mākonēm? axe Siri. she'll knoe. bet es nuovirzuos. vienvārdsakot, es dziedāt nemāku kā šķiru, bet duotajuos apstākļuos es pielēcu kājās un nuogauoduoju Sveix lajd Sīvuo kā nekad iepriekš, pirms „& tās sirsniņas” ieturuot Pāvula cienīgu pauzi. Pāvulam, citstarp, bija suns, taksītis, kuo viņš ikrīt staidzināja rajuonā. Tādi viņi man arī abi iearhivēti. Arī mēs Vecmīlgrāvī uz olimpiskuo 80tuo arī bijām pārgājuši taksīšuos. Līdz tam Stiebru ielas māju bija sargājuši vilki. Džeris bija pēdējais ciltsvīrs, ko sastapu. Pieaugušuo izteiktajās gadskārtās kā „pirms Džeŗa”, „kad Džeris vēl bija mazs”, „Džeŗa laikā”, „pie jaunā Džeŗa” man izteica daudz vairāk nekā partijas XXIY kongress, Hŗuščova atkusnis vai perestruojka. Bet es vispār šuo aizsāku ar kaķiem. karōče, vakar Mamā saka, ka esot apradusi ar zaudējumu, turklāt vārds „samierinājies” aizņem vismaz temporālu rindkuopu – es pat paguvu izkalt sev kapakmeni „SamieriJānis”.

ziņa tātad sekuojuoša: šuorīt plxt sešuos mājā ienāk divas mellas kaķenes, māte'n'meita. vispār jau viņas ir pelēki-rūsganas, brīvmūrnieces hrenovās.
Linkir doma

[19. Okt 2021|14:42]

dooora
es šodien balsoju ar 2 nulle 2 un 4,75 pirmajā lasījumā.
margināļi desvabina augšzemiskās promiles. navars paliek.
paņēmu 0,7 vakar. pagaršoju – derdzās. atliec uz šodienu
visu, ko Tu padirsi vakar. s uz ezera. Regīna. razums...
Link6 raksta|ir doma

[19. Okt 2021|13:16]

pajautaa

[lavendera]
Vai kāda valkā moon boots?
Un kā ir?
Link8 raksta|ir doma

[19. Okt 2021|11:02]

iokaste
viss ir pus'z'pus
Linkir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]