[icon] Friends
View:Recent Entries.
View:Archive.
View:Friends.
View:User Info.
You're looking at the latest 20 entries.
Missed some entries? Then simply jump back 20 entries

Subject:Ētiskā un dabai draudzīgā iepirkšanās
Time:10:58 pm
Klau,

Es te tā aizdomājos par iešanu uz lielveikaliem un sapratu, ka laikam ir jēdzīgāk tomēr atbalstīt mājražotāju tirgū, jo viņš vairāk piķi tādā veidā dabūs, nekā caur rīteilu + viņi nemet ārā nesmukos/šķībos dārzeņus un augļus + noteikti, ka ir garšīgāks un krutāks tas dārzenis, jo sezonā tepatās izaudzis bez vešanas pāri okeānam or smth.
Tā patiešām sanāk vai arī es esmu pārskatījusies organic/ethical/blabla youtube videos?

Un ja tā ir, tad vai ir jēdzīgāk pirkt arī piem lēcas, melones, rīsus (t.i. lietas, kas LV neaug) tirgū vai arī tomēr rimčiks šajā situācijā ir ētiski/dabai draudzīgi ok?

Nevaru kkā atrast normālu infu, bet ļoti interesē domāt līdzi par to, kur un kam dodu savu naudu apmaiņā pret labumiem.
Ir jums kādas pārdomas?
comments: 2 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Time:05:37 pm
Telefona piedāvājums nr.1 pēc vārdiem "vēl kaut ko" bija "gāzmasku". No kurienes? NO KURIENES?? :0

P.S. Mans "vajag" nebija pat top3.
comments: 2 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Time:11:02 am
Katru reizi sanāk savādāk. Sestdien trijatā mēģinājām piesist mošķi, tak tas mani trīs reizes apēda un ceturtajā noēda pavisam un pēdējais varonis knapi paguva mošķim iespļaut vienā no divpadsmit acīm, kad arī pazuda nebūtībā, vāri izkliegdams Marseljēzas pirmās rindas.

Vakar tas pats mošķis tika iebradāts stāvus komposta kaudzē viegli, ātri un efektīvi, ar ko arī visus apsveicu, jo, ziniet, Yog-Sothoth jums nav nekāds Sīrijas migrants no Albānijas, kurš atnāk uz Latviju un steidzīgi aizbēg, jo te tādi neizdzīvo.
comments: 6 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Subject:Pašvaldību vēlēšanas ārzemēs
Time:09:14 am
Mēģināju internetā sagrābstīt informāciju, vai un kā tas darāms, bet neko daudz svaigāku par 2014. gadu īsti neatradu. Ja pareizi saprotu, ārzemēs esošie var balstot tikai par Rīgas sarakstiem. Tas mani pārāk neuztrauktu, bet kur un kā es to varu izdarīt un vai man tas kaut kur jāpiesaka iepriekš? Ja tas kaut ko maina, konkrēti interesētu balsošana Parīzē.

Paldies!

UPD: Sazinājos ar CVK un te ir atbilde, ja nu kādam noder.

Paldies par Jūsu interesi piedalīties pašvaldību vēlēšanās, tomēr piedalīties šajās vēlēšanās, uzturoties ārvalstīs, nebūs iespējams.
Pašvaldību vēlēšanās iecirkņi ārvalstīs netiek veidoti, jo katra pašvaldība ir atsevišķs vēlēšanu apgabals. Pavisam ir 119 vēlēšanu apgabali, kuros katrā ir savi deputātu kandidātu un vēlētāju saraksti, un iepriekš nav zināms, kuru pašvaldību vēlētāji varētu vēlēties balsot attiecīgajā ārvalsts iecirknī.

Arī nobalsot pa pastu pašvaldību vēlēšanās nevarēs. Lai gan Centrālā vēlēšanu komisija pagājušajā gadā sagatavoja un iesniedza šādu priekšlikumu parlamentā, parlaments to neatbalstīja.

Līdz ar to piedalīties 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās Jums varētu būt iespējams tikai tajā gadījumā, ja būsiet Latvijā kādā no iepriekšējās balsošanas dienām – 31.maijā, 1. vai 2. jūnijā.
comments: 6 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Time:07:45 am
pateicības:
diena,
diena,
diena

vakar bija diezgan gara un diezgan smaga diena bez ekrāniem: izstāde, beidzot aizgājām uz Pikaso skulptūrām, bija pārbāzta. skulptūrās pārsteidza nepabeigtības sajūta. un papīra pārnesumi uz metāla loksni. izstāde, protams, vērtīga. daudz kopēts/pārstrādāts - redzēju masku/galvu, kura ietekmējusi daudzās valteres bistes - tie iedvesmas elementi no privātās kolekcijas bija vērtīgi. tomēr, man liekas, skaistākās jābrauc uz tate modern skatīties.
pēcpusdienā peldējām. T. aizlaidās, es paliku ar divām meitenēm, tad pica un mājas, rezultātā ne labi gulēju, ne labi jūtos. būs jāuzliek bans tai picu vietai, es patiešām slikti pēc tam jūtos.
comments: Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Subject:par hokeju
Time:07:49 pm
skatoties šobrīd uz mūsu austrumu kaimiņu galveno jauno zvaigzni kaprizovu, domāju, cik gan svarīgi viņam ir nokļūt savā komandā
paskatieties, cik gan nozīmīgi tādam spēlētājam, kā ovečkinam, bija nokļūt tieši vašingtonā, kurā bija šis petera bondras un spēlētāja-snaipera kults
un kāpēc tarasenko sentluisā ir nedaudz ne pa ģelu, kāpēc filips forsbergs nešvilā izskatās pēc otra atlantas kovaļčuka - tāpēc, ka nešvila nekad dzīvē nav spēlējusi tādu hokeju, kādu spēlē forsbergs

minesota kaprizovam ir ne pārāk variants
comments: Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:05:11 pm
Lūk, ko mums Vikipēdija stāsta par līvu Vastlāvja tradīcijām:

"Vastlāvji mums ir augsti svētki (..). To otrdienas vakaru pēc saules noiešanas meitas to Vastlāvju sāk dzīt. Tad tās skraida no vienām mājām uz otrām un dzied tādas bezkaunīgas dziesmas, ko kaunos še ierakstīt. Kad tās labu brīdi priekšnamā izbļaustījušās, tad saiminiece atver durvis un ielaiž istabā, kur tās vēl jo trakāki dzied. Ja ierauga vīrieti, tad plēš, rausta to zemē un vazā pa plānu apkārt. Nama māte pa tam uz galda salikusi lielu čupu pīrāgu (ar zivīm ceptus raušus), brandvīna blašķi un alus ķipi, un lielu bļodu ar vārītām pupām un zirņiem klāt, ved tad tos godīgos viesus pie tā piekrauta galda un lūdz, lai ēd un dzer, cik sirds saņem. Jo zināms, ja šos viesus labi nemielo, tad jēri un kazlēni visi klibos. Labi izmielots gāžas viss meitu tracis atkal projām uz citām majām un taisa tur tādus pašus godus".

(No Kolkas jūrmalas. "Ziņas un stāsti par Dieva valstības lietām." 1852.)
comments: 3 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:04:54 pm
Tajā nesasniedzamajā dzīves posmā, kad man būs daudz naudas un arī daudz brīva laika, es noteikti rīkošu meteņu karnevālus draugu un paziņu lokā. Ar lielu ēšanu, dzeršanu, kaut kādām neprātīgām orģijām, ugunskuriem, uguņošanām, zirgu peldēm šampanietī, klasiskās mūzikas koncertiem, tverkinga sacīkstēm un visu citu, kas nu tur piederas.Protams, tad kad mani ievēlēs par prezidenti (nevis parlaments, bet visa tauta, cerams, lai pilnvaras attiecīgi būtu lielākas), mans pirmais rīkojums būs par Meteņa brīvdienu izsludināšanu un ierakstīšanu Satversmes Preambulā.
Jebšu šis gada depresīvākais laiks bez ugunīm, orģijām un alkohola nav panesams, patiesi, patiesi.
comments: 28 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:04:33 pm
nesaprotu, kādēļ lietotāji intenormal vai unpy uzskata, ka es rakstu savus ierakstus narkotisku vielu iespaidā
biedri, jūs nekad neesat mēģinājuši izmantot savas smadzeņu un iztēles iespējas? tās ir simtreiz jaudīgākas par visu ķīmiju kopā ņemot. nevis vot beigās mums maļēvičs ar džeksonu polloku glezno gleznas zem vielām, peļevins raksta romānus sarijies skābi, un es kaut ko hujārīju pārpīpējies zāli.
comments: 5 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Current Music:Thievery Corporation Live on KEXP
Time:02:42 pm
Current Mood:OK
Vispār tā kopumā es dzīvo mūziku krogos neatbalstu. Gluži pretēji, uzskatu, ka tas vispār būtu jāaizliedz. Bet Prāgas Roxy pozitīvā īpatnība ir tāda, ka tur var ērti iekārtoties dīvāniņā, priekšā pivcis, rokā cigarete, un tur fonā tev dzīvajā spēlē Thievery Corporation, un tas ir ļoti vareni, es jums teikšu.

Pasākums, starp citu, ļoti patīkams, nekādu haltūru, pieci vokālisti, nesaprotams skaits mūziķu ar nesaprotamiem instrumentiem, ģitārists, kurš pēc koncerta beigām palika grozoties pa skatuvi un manāmi nekur projām netaisījās, kamēr no aizkulisēm neparādījās basists ar alus pudeli rokā, un tas šim parāda to dzērienu un kakbe saka 'eu, nāc taču, ejam alu dzert' un šis tāds attopas un 'ā, jā, ok, ejam!', beidzot aiziet. Un arī pats koncis, pēc mazliet slinka ievada, izrādījās pilnīgi draivīgs, pat nesagribējās noskaņai nekādas dabas veltes uzpīpēt, pie Warning Shots likās, ka nabaga Roksijam jumtu nonesīs, bet par laimi nevar jau, jo Roksijs ir divus stāvus pazemē.

Vakars izdevies, vārd'sakot, dodiet vēl.

Un vēl kaut kā incanti kļuva, lūk, ārtisti uz skatuves bez kautrēšanās un ceremonēšanās pīpē savā nodabā, nu labi, pie mums [vēl] drīkst, a kā ir tajās valstīs, kur tas ir noliegts? Viņiem palūdz nodzēst? Uzliek sodu? Kā tas strādā?
comments: 6 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:02:24 pm
DELFI. Vai tiešām tev ir jābūt tādai, kādu tevi vēlas redzēt sabiedrība? Ne vienmēr tev jāģērbjas, jāizturas un jābūt tādai, kā visi citi. Atceries, dienas beigās vienīgais cilvēks, ar kuru tev ir jāsadzīvo, esi tu pati.
comments: 2 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:01:52 pm
DELFI. Gada sākumā Latvijā samazinājies trūcīgo cilvēku skaits.
comments: 2 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:01:51 pm
DELFI. Pievilcīgā gaišmate Yana Bruk ir viena no populārākajām "Instagram princesēm" Latvijā – viņa tur pulcējusi vairāk nekā 17 tūkstošus sekotāju, kurus regulāri priecē ar ļoti pikantiem un izaicinošiem foto un video. Ne velti viņa tiek dēvēta par "neķītreli".
comments: Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:01:33 pm
DELFI. Martins Dukurs kļūst par pieckārtējo
comments: Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Subject:Pārvākties uz citu valsti ES
Time:01:55 pm
Noteikti neesmu ne pirmā, ne vienigā, kam ienācis prātā pārvākties uz citām zemēm. Internets man piedāvā tikai šausmu stāstus, kā tad nu tur īsti ir, bet tas, ko es meklēju, ir jauki sastrukturēta informācija, varbūt pat kāds likumiņš par to, kas tad īsti jādara dokumentu ziņā.

Pārvācos uz Vāciju, bet neticu, ka Latvijā nekur nav jāierakstās, jāpierakstās, varbut kādam kāds aizbraukšanas nodoklītis jāiemaksā :)
comments: 12 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Subject:Ziema ir sadistu mīļākais gadalaiks
Time:07:58 pm
Tos cilvēkus, kuri izdomāja, ka Rīgā ar tās biežajām atkalām betona bruģis ir ļoti laba doma, kā arī visus slinkos sētniekus un namu apsaimniekotājus es tagad labprāt sadzītu uz viena tāda smuki noledojuša betonbruģēta laukuma un, piedraudot ar ieroci, liktu skraidīt šurpu-turpu, šurpu-turpu, šurpu-turpu. Vēl nezinu - līdz pirmajam ielauztajam galvaskausam, vai līdz pēdējam.
comments: 11 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Time:06:54 pm
penija savā ierakstā atgādināja par sāpju psihosomatiku

reāli, fiziski vissāpīgāk manā dzīvē vajadzētu būt tad, kad es bērnībā sakasījos ar nedaudz lielākiem puikām, konflikta beigās nokritu, pārgriežot pret nejauši pagadījušos stikla lausku plaukstu turpat vai divās daļās. no manis sāka līt asinis, ļoti daudz, es vēl mēģināju kaut kam iesist, bet viņiem pašiem uz to momentu jau bija ļoti bail no notiekošā, un viņi bēga. tāpēc es pagriezos un gāju mājās, pāri pļavai un uzkalniņam, kurus, protams, arī konkrēti aizlēju ar arteriālajām. tāpat kā ielu un savu podjezdu. es nejutu sāpes, vienīgais jautājums, kas mani interesēja, cik ir atlicis sarkanā materiāla, slēdzoties ārā es sacīju vecākiem "atvainojiet, ja esmu jūs sarūgtinājis", pēc tam jau vēlāk slimnīcā narkoze un tā. man šķiet, nevienā brīdī es nejutu sāpes
comments: 1 comment or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Subject:santehniķis
Time:07:08 pm
Meklēju labu santehniķi Rīgā, Centrs/Grīziņkalns. [Diskusijas par šo tēmu skatījos, bet aizdomas, ka 2011.gada ieteikumi varētu būt pavecojuši.]
comments: 2 comments or Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Tags:,
Subject:Tartifs
Time:05:58 pm
Lugu zinu. Bet nekad neesmu papūlējusies lasīt klasiķus franciski. Mazliet baidos, bet nu.

Jau atradu, viegli dabonama un, par velti.
comments: Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

Tags:,
Subject:Kalderons de la Barka Zalameas tiesnesis
Time:05:03 pm
Zalameas tiesnesis, lasīju angliski, adaptējis Adrians Mitčels, literārais tulkojums - Gvenda Pandolfi. Forma saturam netraucē. Tieša valoda, dzejas ritms saglabāts, lietas un parādības sauktas īstos un modernos vārds, gods par godu, izvarošana par izvarošanu, maukas par maukām un draņķi par draņķiem. Sižets/konflikts būvēts ap jēdzienu gods un goda sargāšanu. zemnieka gods pret augstmaņa godu, pret karavīra godu, pret sievietes godu - tiesa, uzskatījumu vajadzēja sākt ar sievietēm, jo viņas ir hierarhijas pašā apakšā. lugas beigās karalis spriež relatīvi taisnu tiesu, domāju, ka laikam, kurā autors dzīvoja, tas nebija acīmredzams iznākums. izvarotā un neapprecētā meitene, protams, aiziet klosterī.

atdzejojuma kvalitāte šeit:

Were I genteel, I'd not be yours
But live in luxury and state
With some wealthy magistrate
And never step outdoors.
I'am not genteel. I've teeth. I've claws
And I've decided that I'll go
To hell for you, Rebolledo.
And without grumbling. Why? I'am yours.
Don't fear for me. Just hope for us.
(1. cēliens, Čispa)

vai otrajā cēlienā:

All in one day the sun whirls up,
Lights the world, drops into the dark.
All in one day, kingdoms change hands,
Palaces are crushed into dusts.
All in one day a city's lost
Ang gloating victors flood its streets.
All in one day the ocean may
Be level and tumultuous.
All in one day, a man is born.
All in one day, a man must die.
And so, all in one day, my love,
May view the darkness and the light
As planets do. All in one day,
May love may rise, my love may fall,
Like an empire. All in one day,
My love may harbour animals,
Like a wood people wander through.
Tame and angry - like the ocean.
Glorious, ruinous - like war.
Love's mastered my passions and mind,
My life and death are in its hand.
(Kapteinis, 2. cēliens)

vai te:
It takes an instant for a spark
To set a great forest ablaze.
An instant: a volcano roars,
Overflows into an abyss.
An instant: lightening crashes down,
Totally, instantly destroying.
An instant horror flashes from
The black mouth of the iron cannon
So why can't love, which after all
Flares up in four distinctive ways -
Fire, volcano, lightening, cannon -
Burn, frighten, wound and devastate
(Kapteinis, 2. cēliens)

Viņš (de la Barkam) ir arī apbrīnojami poētisks un lirisks:
Sit down and listen: Can you hear?
See the breeze's gentle fingers
Stroke the tree-tops and the vines
And a thousand little leaves purr.
At the same time the fountain plays
Its silver zither strung with pearls,
Striking chords upon the pebbles
And the strings of climbing tendrils.
Pity our music's limited
To instruments, no vocalists,
Except the birds, and they insists
That they'll not sing once day has passed
And I can't force them to. Sit down.
the garden will help you to forget
Your continuous nagging pain.
(Krespo, 2.cēliens)

Oh, un, atcerējos tilu pūcesspieģeli, kad lasīju šo:

I've good reason to complain
-
Thirty years in bloody Flanders.
Thirty years of battles fought.
Thirty years of vicious weather -
Frozen in winter, soaked in spring
And in autumn, in the summer baked -
And in those thirty years
Hour have I known without this ache.
Imagine all that - if you can.
(Dons Lope, 2 cēliens)


Lugas ritms pārsteidzoši labs - nekā lieka, nekā stiepta. Ko, varbūt, nevar teikt par maniem citātiem.
Pārsteidzoši lieliska. Ļoti patika. De la Barka, saturies, es jau nāku. Tādas literatūras dēļ var arī spāniski mācīties.

https://www.britannica.com/biography/Pedro-Calderon-de-la-Barca
comments: Leave a comment Tell A Friend Add to Memories

[icon] Friends
View:Recent Entries.
View:Archive.
View:Friends.
View:User Info.
You're looking at the latest 20 entries.
Missed some entries? Then simply jump back 20 entries