Jauns neatjēdzīgs skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Thursday, March 19th, 2020

    Time Event
    8:14a
    Par skriešanu parkā vienatnē tiek saņemtas ziņas, ka Itālijā tas skaitās atļauts.

    Tāpēc tas nav pareizi, ka policija Spānijā par to aiztur. Mani šobrīd visvairāk satrauc tieši tas, cik ļoti panikā cilvēki atbalsta bezjēdzīgas varas rīcības, pat pašiem apzinoties, ka tās ir bezjēdzīgas. Ir redzams, cik ļoti cilvēki panikas pārņemti ir gatavi atbalstīt diktatūru, kurā pat nevērtē to, vai darbība pati par sevi ir laba vai kaitīga, bet tikai to, ka ir jāpilda valdības rīkojumi un punkts. Iedomājieties Golodamora situāciju Ukrainā, kad ir zināms pārtikas trūkums un valdība konfiscē pārtiku zemniekiem (jo valdībai šķiet loģiski, ka katram ir jāpilda sava norma). Un vēlāk šie zemnieki mirst no bada. Golodomors bija milzīgs valdības feils, ka to pat tiecas pielīdzināt genocīdam, jo tagad ir skaidrs, ka šis bads bija tieši administrācijas izraisīts, nevis tāpēc, ka nebūtu iespējams sadalīt pārtiku visiem. Ir skaidrs, ka liela daļa mūsdienās pilnībā atbalstītu jebkuru padomju valdības rīkojumu – arī cilvēku izsūtīšanas uz Sibīriju utml.

    Loģiski, ja darbība nerada infekcijas izplatības draudus, tad nevajag to ierobežot. Mēs jau arī nezinām visus apstākļus, kāpēc cilvēkam noteikti vajag paskriet. Ķīnā pieauga šķiršanās, jo daudzi pāri nav pieraduši būt visu laiku mājās kopā. Citur varbūt pieaugs pašnāvības vai slepkavības, ja nevarēs pabūt prom kādu laiku.
    11:25a
    Man ļoti patika šis Hūvera biogrāfijas pārstāsts. Ja tā būtu bijusi mācīta vēsture skolās, man varbūt tā būtu patikusi.

    Īsumā stāsts ir tāds, ka viņš bija slikts līderis, bet labs administrators. Viņš bija nežēlīgs biznesa darījumos (meloja un krāpa), bet bija ļoti dedzīgs par savām labdarības idejām – viņš panāca, ka tiek glābti Beļģijas bada cietēji 1. pasaules kara laikā. Tam viņš pat iztērēja visu savu naudu. Vēlāk viņš arī glāba PSRS iedzīvotājus no bada, lai gan vienlaikus ienīda komunismu.

    Interesanti, ka viņš arī bija pret dziļu valdību, un tai pašā laikā ieviesa dažādus standartus nozarēm, lai palielinātu efektivitāti. Racionālistiem viņš noteikti patiks. Bet kaut kā viņš atgādina arī Īlona Maska un Trampa krustojumu. Viņš zināja, ko grib panākt, šie mērķi bija morāli cildeni, un to sasniegšanā viņš pārkāpa visas mazāk būtiskas ētikas normas.

    Vēl jau arī tas, ka viņš noteikti bija autisma spektrā. Viņš glāba miljoniem cilvēku no bada, bet nespēja paskatīties uz cilvēkiem, kuriem viņš palīdzēja. Es gan īsti nesapratu, kāpēc viņu par to daudzi ienīda. Tas galīgi nav loģiski, bet laikam es nesaprotu to tāpēc, ka es arī esmu autists.
    4:07p
    Kāpēc valdība slēpa, ka maskas patiesībā palīdz?
    Pamanu, ka tagad veikalos visiem pārdevējiem ir maskas. Dažiem pircējiem arī, bet saprotams, ka tās ir deficīts un visiem nepietiek, un priekšroka ir medicīnas darbiniekiem un tiem, kam ir saskarsme ar klientiem.

    Ielieku caur arhīvu, jo NYtimes ir paywall: Why Telling People They Don’t Need Masks Backfired.

    << Previous Day 2020/03/19
    [Calendar]
    Next Day >>

About Sviesta Ciba