Atpakaļ 20

26. Sep 2023

Laiku pa laikam Eiropas labējie pavicina lozungus: kristietība - mūsu tradicionālā vērtība, solidaritātes pamats, iespēja pretstāvēt vaislīgajam un stabilajam islāmam!
Bet ne jau tad, kad pasaulē pirmo kristīgo zemi saplosa mūsu pašu NATO islāmticīgie partneri.

(Protams, paši vainīgi, ka savulaik slēdza vienošanos ar krieviem. Jo negribēja būt vienā klubiņā ar turkiem. Jo ... atkal kaut kādas tradīcijas, vēsturiskās pārestības utt.)

nv

novadi var:

***
Plānots, ka jaunais paneļu parks saražos 2,3 MW un nākotnē varētu visā pilnībā nodrošināt elektroenerģiju pašpatēriņam.Elektrības patēriņš putnu audzētājiem īpaši pieaug karstajās vasaras dienās. Proti, jo vairāk spīd saule un siltāka ir gaisa temperatūra, jo vairāk enerģijas nepieciešams, lai atdzesētu saules piesildītās vistu kūtis, tādēļ uzņēmumam ieguldījums tieši saules enerģijā ir īpaši vērtīgs.
***

https://nra.lv/latvija/430130-balticovo-radijis-saules-panelu-parku.htm

UPD
***
AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons atzina, ka realizēt šo projektu bijis liels izaicinājums, jo "esošais reglaments neatbalstīja pašpatēriņa saules parku izveidi," taču tika paveikts neiespējamais. Turklāt uzņēmēji, kas grib, izdara to ātri. Pēc viņa teiktā, uzņēmējiem ne vienmēr vajag sapņot lielus mega sapņus, pietiek ar mazām lietām.
***

tv

tautieši var:

https://www.diena.lv/raksts/viedokli/latvija/50-gadu-paneli-ir-reali-sasniedzami-14302077

app

atgriežoties pie publicētā:

***
...ikviens no mums valsts pārvaldē uz sitienu viegli atradīs daudzus spilgtus piemērus, kā sabiedrības jeb nodokļu maksātāju nauda tiek iztērēta pilnīgi bezjēdzīgi. Sākot no daudzajiem "svarīgajiem saskaņošanas, kontroles vai vienkārši vērošanas kantoriem" līdz pat it kā loģiski vajadzīgām iestādēm. Katras iestādes un iestādītes vadītājs un tajā mītošie ierēdņi spēs jums uzreiz nosaukt desmit pseidoargumentus, kādēļ šai iestādei ir nepieciešams eksistēt un kādēļ šiem ierēdņiem tur ir jābūt. Un tas nekas, ka bieži šādu iestāžu funkcijas un pienākumi uz papīra un arī reālajā dzīvē ir ne tikai līdzīgas, bet teju identiskas. Bet katrā iestādē taču ir darbs vadītājam, vadītāja vietniekam (vai vietniekiem), daudziem speciālistiem, ekspertiem un beigu beigās tomēr arī pa kādam tiešām reālā darba darītājam. Un šajā jomā nekas nemainās jau gadiem. Jo visiem ir labi (kamēr nenotiek finanšu kolapss).
Tieši tāpēc Rēzekne varētu būt kā labs stimuls, lai beidzot ķertos pie sen uz papīra daudzinātās, bet reālajā dzīvē aizvien neīstenotās valsts pārvaldes reformas. Pārtraukt visus bezjēdzīgos tēriņus un "speciālistu" atalgošanu un atstāt reālos darba darītājus. Ir sajūta, ka valstij uzrastos daudz naudas skolotāju, mediķu, policistu un citu svarīgu cilvēku algām.
***

https://www.diena.lv/raksts/viedokli/dienaskomentars/ne-tikai-rezekne-14305804

pn

pamanīts netā:

Если у тебя нет времени на себя. На то, чтобы делать себе красиво, уютно, тепло, вкусно, то на все другое у тебя тоже времени нет. Это не вопрос денег, не вопрос времени - это вопрос отношения к себе. Делать свою жизнь красивой = делать мир вокруг себя красивым.

(fb)

25. Sep 2023

Dārgie, kur jūs pasūtāt savus superīgākos sāļos kliņģerus? Rīgā. Centrā vai Āgenskalnā.

kad ļoti centīgi centies nošķirt kļūt un palikt

viņa kļuva stāvoklī

Tajā viņa draiski un nesaudzīgi risināja akadēmiski pārkaitēto intelektuāļu sirds dēstus. (Riga IIFF)

23. Sep 2023

nv

novadi var!

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/21.09.2023-lauksaimnieki-kurzeme-un-zemgale-atdzivina-un-attista-cukurbiesu-audzesanu.a524755/

***
Vairāku gadu garumā, kopumā investējot ap četriem miljoniem eiro, Dienvidkurzemes uzņēmums SIA "Otaņķu dzirnavnieks", kas pazīstams ar zīmolu "OtankiMill.eu", Latvijā atdzīvina un attīsta cukurbiešu audzēšanas nozari. 2017. gadā uzņēmums sāka sadarboties ar Baltijas cukura pārstrādes uzņēmumu "Nordic Sugar Kedainiai AB", nodrošinot cukurbiešu novākšanu, kraušanu un piegādi. Cukurbietes Lietuvā esošās rūpnīcas vajadzībām tiek audzētas arī Latvijā.
Pēc ilgāka pārtraukuma cukurbietes šogad pirmo reizi iesēja arī Saldus novadā. AS "Pampāļi" ir viens no vadošajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā; tas apsaimnieko gandrīz 4000 hektāru (ha) zemes un ir lielākais sojas audzētājs Latvijā. Tas agrāk bijis arī viens no lielākajiem cukurbiešu audzētājiem Latvijā.
"Jau no kolhoza laikiem [tā bija]. Tālākais pēctecis "Pampāļi" turpināja, audzēja cukurbietes 350 ha platībā. Kā toreiz teica iepriekšējais uzņēmuma vadītājs, mans tēvs Jānis Vaļko – viens hektārs cukurbiešu ir tikpat rentabli, cik trīs hektāri kviešu. Mums ir piemērotas māla augsnes cukurbiešu audzēšanai. Mums bija sava novākšanas, attīrīšanas un loģistikas tehnika," sacīja AS "Pampāļi" valdes loceklis Mārtiņš Vaļko.
Viņš uzskata, ka cukura ražošanas nozares likvidēšana Latvijā savulaik bijusi kļūda un tagad zaudējums Latvijas ekonomikai. Sākotnēji ideja atsākt cukurbiešu audzēšanu likusies utopiska, jo visa tehnika bija pārdota un atmiņā ir cīņa ar nezālēm. Kopumā cukurbietes iesētas 160 ha lielā platībā. Ir attīstījušās cukurbiešu audzēšanas tehnoloģijas, arī šķirnes ir labāk pielāgotas cukura iegūšanai, un efektīvāka kļuvusi nezāļu ierobežošana.
***

22. Sep 2023

uidzd

unikāla iespēja dzīvnieku draugiem:

https://jauns.lv/raksts/bizness/577097-nozare-kura-ir-daudz-brivu-darba-vietu-turklat-tajas-var-loti-labi-nopelnit

speciāli zazim, izvirtuļi nesnauž!:
***
...pagājušajā mācību gadā universitātē iestājās salīdzinoši daudz jaunu studentu, kas vēlējās apgūt zootehniku.
***

kā parasti, kas nemāk strādāt, tie vada (vai iet zinātnē):
***
“Zemnieku dēls, kuram vecāki teica, lai aiziet izmācīties un iegūt zināšanas, diez vai paliks [universitātē]. Mums ir bijuši mēģinājumi, bet parasti tie cilvēki beigu beigās izvēlas atgriezties savās saimniecībās, nevis turpināt zinātnieka karjeru. Zinātne ir ļoti plaša niša, kur stādāt,” Ruska teica un piebilda, ka zinātnē ir gan lielas iespējas strādāt, gan ļoti labi nopelnīt.
***

vp

virsrakstos pamanīts:

https://www.apollo.lv/7859784/video-dzivnieku-aktivisti-igaunija-uzdodas-par-vistu-fermu-darbiniekiem-atklajas-sausminosa-realitate

atcerējos anekdoti:
Pirms 2iem mēnešiem biju ekskursijā uz maizes ceptuvi - maize vairs neēdu. Pirms mēneša biju ekskursijā uz gaļas kombinātu - gaļu un desas vairs neēdu. Šomēnes ekskursija uz Latvijas Balzāmu - NEIEŠU!

kā jau cibā tika pieminēts, es pārfrāzēšu - cūka dubļus vienmēr atradīs. Šāda tipa video var uzņemt par jebko, bērnudārzu, slimnīcu, dabas parku ieskaitot.

mazliet fascinē cits aspekts.
Kā tad tā, apzinīgais vistu draugs? Tu taču tiki pieņemts darbā, lai nodrošinātu putnu labturību, kādēļ tad neveici savus tiešos darba pienākumus?
Vai bija par slinku, vai par stulbu, vai d.rsa par vieglu? Protams, glaudīt telefonu ir vieglāk, nekā laicīgi sekot putnu un kūts stāvoklim.
EU vistām, salīdzinot ar Ķīnas vai Krievijas vistām, ir daudz labāki apstākļi, iesaku pavērot video.
Vēl varēja atkārtot ūdeļu "glābēju" varoņdarbus, un izlaist vistas "brīvībā".

Ja paskatītos uz bioloģiskajām un piemājas saimniecībām, ne to vien varētu uzņemt. Zootēkas Sandis bija ielicis video ar "vistu glābējiem", fantastisks bardaks un sūdīgas mītnes, toties tipa brīvībā, bija smieklīgi.

Savulaik redzētie skati vistu kūti pēc lapsas un pēc caunas uzlidojuma, vai kā izskatās vanagam atsista vista, ir bijuši stipri iespaidīgāki.
Stc, savulaik ir pirktas "lietotās" dējējvistas no Iecavas, lietot var (dēšanai), bet neatmaksājas.

UK ir vesela "pisnesa" nozare, idioti atpērk dējējvistas no lielfermām, un nodod adoptācijā - 15-25 naudas par vistu, muahaha.
Cik maksā dzīvnieku viesnīca uz nedēļu 2ām vistām, paši sagūglēsiet, NAV lēti ;)

https://www.apollo.lv/7849827/video-pasaule-vecaka-vista-nosvinejusi-savu-21-dzimsanas-dienu

Vai dūnu guļammaisu drīkst ilgi glabāt sapresētu?

citaac

***
Ulmaņlaikos tika drukātas valsts finansētas reklāmas ar šādu aicinājumu - Pērkat Latvijas preces, jo katrs lats, ko izdodam par importa precēm, padara mūs nabagākus. Tas ir patiesi arī šodienai. Skolās apšaubāmu un kaitīgu uzskates materiālu vietā būtu jāmāca patriotisms un labklājības veidošanās pamati.
***

21. Sep 2023

dpdl

diži prāti domā līdzīgi

https://nra.lv/politika/429397-jurgis-liepnieks-vai-pienacis-laiks-izveleties-amatpersonas-ar-loterijas-palidzibu.htm

/tikai es esmu par VISU vēlēto personu, gan pašvaldības, gan valsts mērogā, izvēli loterijā.
No izlozētajiem Saeimas deputātiem tālāk izlozē ministrus, no izlozētajiem ministriem - prezidentu.
Ja esi vinnējis šajā loterijā, nākošo izlaid, tad atkal piedalies.
Vecuma limits 21-65.
Uzņēmumu padomju pārstāvjus arī izlozē, prasībās var ielikt nozares pamatizglītību.

//utt utjp - tikai tehniskas detaļas un politiskā griba. Dosim iespēju KATRAM būt deputātam vai ministram!

20. Sep 2023

Cienījamie tautas garamantu zinātāji!

Ir pamats domāt, ka tas, ko es notīrīju no virtuves skapīša aizmugures (nebija kustināts pāris gadus), varētu būt zirnekļu kūniņas.
Vai karma par to iznīcināšanu dod tikpat daudz nelaimes gadu, cik par pieaugušu īpatņu slepkavību (t.i. katrs zirneklis x 7 gadi)?

19. Sep 2023

mil

Made in Latvia

***
Pirmkārt, vajadzīga mūsdienīga izglītības sistēma, kas dos jauniešiem tādu izglītību, ar kādu viņi varēs atrast darbu ar piedienīgu algu Latvijā nākamajos 15–25 gados. Otrkārt, ir nepieciešams pievilcīgs investīciju klimats – investīcijas un modernas tehnoloģijas, kas nodrošina augstu ražību un augstus ienākumus. Treškārt, ir vajadzīga pievilcīga vide – normāls dzīves līmenis, kvalitatīva pilsētu infrastruktūra, sociālā aizsargātība u.c. Plus adekvāta nodokļu noslodze.
Piemēram, Kiprā, ja darba alga ir līdz 19 500 eiro gadā (1625 eiro mēnesī), ienākuma nodoklis ir 0 procentu.
Šodien Latvijā sanāk apburtais loks: nav labas izglītības – nav arī laba darba; nav laba darba – nav augstas darba produktivitātes. Nav augstas darba produktivitātes – nav lielu ienākumu. Nav lielu ienākumu – nav investīciju. Nav investīciju – nav nodokļu bāzes. Nav nodokļu bāzes – nav pievilcīgas vides. Un, ja nav pievilcīgas vides, nav arī gribētāju strādāt šajā valstī.
Pēdējos 30 gadus Latvijas rūpniecība izmantoja padomju, made in USSR, izglītības rezultātus. Es nemaz nejūtu nostalģiju pēc PSRS, bet fakts paliek fakts – šodien Latvijā nav izglītības sistēmas, kas nodrošinātu tautsaimniecību ar kvalificētu personālu.
Jā, padomju izglītībai ir bijuši savi trūkumi, citu starpā nebija profesionālas menedžeru sagatavošanas. Tas bija konveijers kvalificētu strādnieku, inženieru, tehnologu masveida ražošanai, kas varēja nodrošināt tautsaimniecību ar kvalificētām rokām un galvām. Mācību iestādes bija saistītas ar uzņēmumiem, studenti izgāja ražošanas praksi. Tagad notiek paaudžu maiņa – paaudzi made in USSR nomaina paaudze made in Latvija.
Mūsdienu absolventi nespēj apmierināt uzņēmējdarbības un ražošanas aktuālās vajadzības. Viņi visi jāmāca no jauna. Bieži vien vieglāk ir iemācīt no nulles, nekā no jauna mācīt jaunieti ar izglītību. Zinām to no savas pieredzes. Iespējams, ārstus un juristus māca labi, bet menedžerus, inženierus un tehnologus māca ļoti slikti.
Lūk, Šveice, viena no pasaules bagātākajām valstīm. Tur pastāv profesionālās tehniskās izglītības sistēma, kas gādā Šveices rūpniecībai kvalificētus darbiniekus. Pateicoties šai profesionālajai skolai, zināšanas tiek nodotas no paaudzes paaudzē, nodrošinot Šveices ražojumu augsto kvalitāti, kas ļauj tiem būt konkurētspējīgiem visā pasaulē un nodrošināt Šveices strādnieku augsto ienākumu līmeni.
***

https://jauns.lv/raksts/zinas/576770-andrejs-zdans-mes-zaudejam-made-in-latvia-paaudzi

sb

senču balss

pēc padaudziem gadiem un grābekļiem, mēģinot izmantojot ārpakalpojumus, būsim nonākuši atpakaļ pie manas ģimenes 60/70 gadu modeļa:
sieviete - apmešana, špaktelēšana, krāsošana, uzkopšana,
vīrietis - santehnika, elektrība, galdniecība, materiālu sagāde, gružu izvešana.

/runa ir par mājas kapitālo remontu, un pašu spēkiem.

zkm

zazis kārtējie meli:
***
pamuļķi, piena govis ir selekcionēts, lai ražot nedabīgi daudz piena, tāpēc tām ir problēmas ar skeletu, kas knapi tur pašas govs svaru.
ō, tev vēl piena industrijas govis iet ganībās. nez zem kura akmens un kurā gadsimtā tu dzīvo. govju speciālists atradies.
***

tai pat laikā LV

***
Slaucamās govis ganību periodā ganībās tiek iedalītas 2 grupās:
1. slaucamo govju grupa tiek ganīta līdzšinējā ganību sistēmā – aplokos;
2. slaucamo govju grupa tiek ganīta porcijās.
Vienā ganību ciklā pirmās grupas dzīvnieki ganās aplokā 7 dienas. Otrajā grupā, kur notiek porciju ganīšana, govis ganās (2+2+3 dienas) un aploku maina ik pēc 2 līdz 3 dienām. Uzsākot un nobeidzot katru ganību ciklu, tika noņemti zāles paraugi no 1 m2 platības sausnas ražas un kvalitātes noteikšanai.
Abi ganīšanas veidi (aploku un porciju) ir zālāju zelmeņa kvalitatīvai uzturēšanai un ganāmpulka produktivitātes celšanai daudz labvēlīgāki salīdzinājumā ar brīvo ganību sistēmu. Ierobežojot un mērķtiecīgi organizējot dzīvnieku pārvietošanos ganībās, tiek nodrošināta kvalitatīva zelmeņa izmantošana un celta ganāmpulka produktivitāte. Lopi tiek apgādāti ar augstvērtīgu zāli, un zelmenis tiek uzturēts labā kvalitātē visu ganību sezonu, jo zelmenis tiek noganīts vienmērīgāk un zāle var netraucēti ataugt.
***

https://new.llkc.lv/lv/nozares/ekonomika-lopkopiba/slaucamo-govju-ganibu-sistemas

...

muahaha

jā, protams, slaukšana un piena, kas paredzēts teļam lietošanā, patērēšana ir perverss un arhaisks process, kurš civilizētiem cilvēkiem būtu jāatmet kā neētisks un neefektīvs.

/daži tagad bērnus baida ar industrijas govīm, muahaha

jnb

jautrība nebeidz beigties

jauna pērle:
pamuļķi, piena govis ir selekcionēts, lai ražot nedabīgi daudz piena, tāpēc tām ir problēmas ar skeletu, kas knapi tur pašas govs svaru.

/interesanti gan, tām piena govis, ar kurām esmu saskāries, nekad neesmu pamanījis nekādas skaleta problēmas.
Un skrien šamās tādā ātrumā, ka pat zazis ar riteni nez vai tiktu līdzi.
//cik ir nedabīgi daudz, gribētos jautāt? Izslaukums ir atkarīgs gan no gēniem (tādēļ arī patur pienīgākās), gan arī labas, sabalansētas barības.
Barotas ar pelējušiem salmiem, par zazis pieminētās mutantgovis (vai pateisi šķirni?) sāktu dot dabīgi mazu vai nekādu piena daudzumu.
///tbw, selekcija ir normāla parādība. Nez kādēļ tādi kā zazis lieto jaunāko modeļu telefonus, apavus, un velosipēdus, bet jaunāko modeļu govis, lūk ir evil.
Pat soju uzlabu, lai razo vairāk, un lai pasaulē esošajiem zažiem nepietrūktu.

...

mazliet jautrībai:

pamanīju komentāru "...buļļus arī izvaro, prečom te mīlestība?..."
atsauca atmiņā anekdoti par vīru, kas iznāk no lāča būra, un jautā: "kur ir tā sieviete, kurai jāpaspiež roka?"

baidos jautāt par sīkākām detaļām, kas un kā tos buļļus izvaro :)

kas attiecās uz govīm, tad jau sen ir pazīstams termins "meklējas".
attiecīgi bullis aplec TIKAI tādu govi, vai teli, kas meklējas.

Tāda arī ir tā labturība, un mīlestība ;)

/sutenerismu gan te var piesiet saimniekiem, vai ne?

Septembris 2007

Svētdiena Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena Piektdiena Sestdiena
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Powered by Sviesta Ciba