23 March 2022 @ 12:33 am
Skaistums var būt kā patvērums vai cerība  
"Agnese teica: kad preteklības uzbrukums reiz kļūs galīgi neciešams, viņa puķu veikalā nopirks neaizmirstulīti, šo trauslo kātiņu ar miniatūro zilo ziedvainadziņu, izies ar to uz ielas un turēs puķīti sev pie sejas, stingri uz to raugoties, lai redzētu vienīgi šo skaisto, zilo punktiņu; lai to redzētu kā pēdējo, ko viņa grib sev un savām acīm atstāt no pasaules, kuru vairs nemīl. Tā viņa staigās pa ielām, cilvēki viņu drīz jau pazīs, bērni skries viņai līdzi, izsmies un apmētās ar visu ko; un pilsēta viņu nosauks par trako ar neaizmirstulīti."
 
 
( Post a new comment )
木[info]dombrava on March 23rd, 2022 - 12:13 pm
Noslēgties nevajag. Taču var sevi sadedzināt, ja nav atelpas. Protams, krīzes brīžos, kad ātri jārīkojas, virsroku ņems instinkti, darīt, darīt, darīt, bet atelpas brīžos nav noziegums patverties skaistajā, lai ir spēks dzīvot un dot tālāk. Jo vai kādam būs labums no prātā jukuša cilvēka? Metro stacijās vecāki arī ļauj bērniem rotaļāties. Pieaugušā prāts tā nevar vnk izslēgties, tāpēc pārmetumu nesaprotu. Vajag kādu apliecinājumu skaistajam cilvēcē, lai ticētu, ka šī pasaule pilnībā nav ļauna. Un ja ir, tad kāda jēga šeit dzīvot?

Būtībā jau teksts nav par karu, galvenajai varonei nepatika cilvēku neglītums. Tas ir par eksistenciālu atsvešināšanos un dzīves mirklis pirms pašnāvības. Autoru neminēju, jo man nedaudz kauns, ka viņu tagad pārlasu, lai gan agrāk vērtēju augstu, jo tad vēl nezināju, cik ļoti viņš atkārto vienu un to pašu vairākās grāmatās.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
木[info]dombrava on March 23rd, 2022 - 12:31 pm
Mūzika var būt arī kliedziens tumsā, kā ticības apliecība, kā mierinošs draugs līdzās izmisumā, kad raudi no sāpēm. Varbūt kādam šīs minūtes paiet lūgšanā, kādam pastaigā vai bezmiega naktī. Un pats skaņdarbs nav nekāda šūpuļdziesma. Protams, ja es būtu tik paštaisna maksimāliste kā tīņa vecumā, nemaz nešaubītos, ka visi esam liekuļi. https://youtu.be/WvZqNQ71l0k
(Reply) (Parent) (Link)