Friends

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
* * *
Žurnālgalds.
Padomju laiku, stabils (virsma pārlīmētu ar koksnes imitācijas līmplēvi, bet zem tās ir laka un koks, var "atkopt").
Izmēri h: 50 cm, gar.: 124 cm, pl.: 57 cm

Galds bez maksas, bet jāved no Rīgas nomales un tās ir izmaksas (galdam kājas, šķiet, var noskrūvēt, līdz ar ko vietu aizņem tikai virsma saskaņā ar tās dimensijām).

neviens@gmail.com

* * *
PC porn
Nedaudz esmu apjucis, kapēc vajadzīgs jaunajām mātesplatēm ps2 ports, ko tas dod?
* * *
Budžeta izsekošana
Sveiciens visiem ekonomiski nobriedušajiem budžeta karaļiem/karalienēm.
Kādu metodi vai aplikāciju jūs izmantojat, lai apzinātu, izsekotu un regulētu savus ikmēneša ienākumus/izdevumus?
* * *
Riteņa ķēdes maiņa
Iesakiet lūdzu kādu vietu Rīgā, kur šobrīd iespējams nomainīt velosipēda ķēdi? Protams lēti arī būtu labi.
* * *
Varbūt kāds ir gatavs pārdod Bikibuki sērijas grāmatiņas? Meklēju nr. 3, 6, 38, 39, 42, 43, 46, 49, 50, 52, 53, 55, 57, 60-63, 70, 71, 78, 79, 80, 83, 94, 99 (Ja nepajautāšu, neuzzināšu; bet nespriediet par mani pēc šīs vienas vēlmes kolekcionēt)
* * *
Pirms Cibas bija Alberts, tā es atcerējos.
* * *
varbūt kādam ir pie rokas Rilkes "Stundu grāmata" latviski un var izpalīdzēt nofočējot I,2 un I, 4 tekstus?
* * *
dr
Dienas raksts:

***
"Mana privātā pieredze ir tāda, ka Vācijā vārda brīvības vilciens jau ir nokavēts. Latvijā – varbūt vēl ir cerība ko saglabāt, bet diez vai. Sabiedriskie mediji, tai skaitā valstij piederošie, jau ir padevušies un spēlē tikai vienos vārtos. Un savukārt mākslas teritorijā Latvijā valda vienas vienīgas bailes runāt atklāti. Situācija un atmosfēra ir precīzi tāda pati kā padomju laikos, kurus vēl labi atceros," FAZ raksta pieteikumā minējis Hermanis.
***

https://www.delfi.lv/news/national/politics/situacija-ka-psrs-alvis-hermanis-asi-kritize-visus-kas-uzspiez-pareizo-viedokli.d?id=52968165

/virsraksts tendenciozs, kā jau tas pierasts.

* * *
al
augstskolu lobijs jeb valsts atbalstīts genocīds darbībā.

***No septembra koledžās iegūt medicīnas māsu izglītību vairs nebūs iespējams, un turpmāk šo profesiju varēs apgūt tikai universitātēs. Šādas izmaiņas paredz māsu izglītības reforma. Augstskolas gan sola, ka jauno studentu pieplūdumam ir gatavas, jo pārmaiņām sākuši gatavoties savlaicīgi. Tomēr tas uz laiku var radīt medmāsu trūkumu slimnīcās.

Patlaban koledžās trīs gadu laikā māsas var apgūt septiņas dažādas specialitātes un pēc tam, vienu gadu mācoties bakalaura studijās, iegūt arī augstāko izglītību. Tādējādi studēt gribētājām jāstājas divās skolās un jāraksta divi kvalifikācijas darbi. Lai procesu vienkāršotu, turpmāk profesiju varēs iegūt tikai universitātēs, mācoties četrus gadus.

Patlaban pēc koledžas absolvēšanas māsa var strādāt tikai tajā specialitātē, kuru apguvusi. Tādējādi viņām liegta brīva “kustība” darba tirgū medicīnā. Tagad šīs programmas integrēs universitāšu programmās, tādējādi ļaujot iegūt vispārējās zināšanas, kas pēc absolvēšanas ļaus strādāt jebkurā medicīnas specialitātē. Tas nozīmē, ka māsu sertifikācija arī vairs nebūs nepieciešama.***

Precedents jau bija - bērnudārzu audzinātājas, kam pēkšņi vairs nederēja profesionālie diplomi, nekādi pārejas periodi, nekādas atlaides pirmspensijas vecuma darbiniekiem - ņem kredītu un mācies augstskolā, vai ej prom no darba!
Tantes raudādamas gadiem maksāja studiju kredītus, pat vēl no pensijas.
Līdzīgs stāsts ir bijis arī ar skolotājiem - tavā diplomā ir nepareizs vārdu salikums, lūk tev maksas kursi, kas dos tiesības "pareizi" strādāt skolā!

Lūk, kārtējā barotava.
Stāsts, ka "māsu sertifikācija arī vairs nebūs nepieciešama" vispār raisa smieklus - kurš tad no laba prāta slēgs ciet TĀDU barotavu? Garantēti ienākumi katrus 5 gadus, regulāra kursu pasniegšana.

/Fascinē, ka LV, atšķirībā no normālām valstīm, tiek darīts viss, lai iznīdētu profesionālo apmācību, un ražotu auKsti izglītotus plaša profila plānā galdiņa urbējus.

* * *
srz
Savas rūgtās zāles:

Kā viens vakar komentārā teica: "skaidroju kā priekš idiotiem: ... tas ir naids un neiecietība kas vērsts pret cilvēkiem kas izsaka naidu un neiecietību. tādas rūgtas zāles, saproti?"

Saprotu vai ne, bet JV rakstā atradu labu piemēru:

***
...Džeimijs Kilstīns aprakstīja savu darbošanos sociālā taisnīguma karotāju priekšpulkā: "No rīta piecēlies, es skatījos tviterī, kam šodien jādod virsū. Ahā, kāds ir uzrakstījis rakstu, par kuru visi ir dusmīgi. Man tas nav jālasa. Es tikai paskatos tēmturi un cenšos pateikt ļaunāko, kas līdz šim pasacīts. Slaveni cilvēki mani retvīto vai "nolaiko", un es jūtos kā sasodīts cilvēktiesību varonis. Tad es varu būt apmierināts ar sevi un mierīgi paiet garām ubagam vai, ieraugot melno, pāriet ielai otrā pusē, jo tehniski ar mani viss ir kārtībā. Es taču nosūtīju tos tvītus. Es esmu tvitera Roza Pārksa." Tā viņam esot bijusi kā atkarība. No visiem apreibināšanās veidiem šis esot devis vislielāko dopamīna šāvienu.

...Džeimijs Kilstīns stāsta, ka viņu izdziedināja tikai paša zāles, kad tviterpūlis nāca pēc viņa dvēseles. Sākās ar to, ka, apsūdzot kādu transfobijā, viņš to nosauca par idiotu. Karotāju pūlis to novērtēja kā eiblismu – noziegumu, par kura esamību viņš pat nenojauta. Eiblisms (angļu – able, spējīgs) nozīmē pārākuma apziņu, ar kādu vesels cilvēks nonicina neveselos. Tam sekoja citas apsūdzības, un drīz sociālajos tīklos Kilstīns bija kļuvis par otru Veinstīnu. Svētīga pieredze, kura spēj cilvēku dziedināt. Diemžēl tā nespēj apturēt pandēmiju. Tur, kā zināms, galvenais ir profilakse.
***

/muahahaha, vairāk tādu piemēru!
//man ir patiesi žēl tai pašā rakstā pieminēto Džīnu Karano. "Leģendārā MMA cīkstone un "Zvaigžņu karu" seriāla aktrise ir padzīta no lomas. Par ko? Runājot par politisko klimatu Amerikā, viņa rakstīja: "Ebrejus ielās piekāva nevis nacistu karavīri, bet viņu kaimiņi... pat bērni. Nacistu kareivji varēja tik viegli savākt tūkstošiem ebreju tādēļ, ka valdība vispirms lika kaimiņiem viņus ienīst vienkārši par to, ka ebreji. Ar ko atšķiras tas, ja es kādu ienīstu par viņu politiskajiem uzskatiem?""
Izlasīju par to importa presē pirms šī lokālā Didrihsones gadījuma, patiesi žēl. Viņa ļoti iederējās lomā seriālā "The Mandalorian".
//un nē, nekādu iecietību pret neiecietīgajiem!
///Ja teici patiesību, netaisnojies pūlim!

* * *
Spožā saule neglaimojoši apspīd manus dienvidu puses logus. Tagad jāciešas līdz kādam aprīlim, kad saplauks koku lapas un logi neizskatīsies tik tīri, kā tagad.
* * *
dc
Dienas citāts:

***
Меня как-то спросили:
- Фима, объясни нам разницу между правыми и левыми в политике.???
Друзья, если Вы, до сих пор, не знаете "правый" Вы, или "левый" - то вот вам простой тест.
-Итак, если правый не любит оружие - то он его попросту не покупает.
-Если левый не любит оружие - он требует всё оружие запретить.
-Если правый считает себя вегетарианцем - он не ест мяса.
-Если левый считает себя вегетарианцем - он хочет запретить мясо для всех.
-Если правый гомосексуален - он или она тихо ведёт свою личную жизнь.
-Если левый гомосексуален - он(а) требует к себе уважения в законодательном порядке.
-Если правый разорён - он думает о том, как улучшить свою ситуацию.
-Левый ищет того, кто возьмёт на себя за это ответственность и, заодно, шефство над ним самим.
-Если правому не нравится ведущий токшоу - он переключается на другой канал.
-Левый требует, чтобы все, кто ему не нравится, были уволены.
-Неверующий правый просто не посещает синагогу, церковь, мечеть.
-Неверующий левый требует прекращения всякого упоминания о Боге и религии.
-Если правый это всё прочитает, то перешлёт своим друзьям, чтобы они посмеялись.
-Левый всё это немедленно удалит, потому что почувствует себя "оскорбленным" и пожалуется на меня администрации фейсбука...
-А теперь решайте сами.....
Кто вы?????
***

/Alexander Rosenblatt, via FB, via kramers

* * *
bp-diy
Brīvdienu pārskats - DIY.

Guļamistabas iebūvētie sienas skapji:
- ievads - UK ir populāras nišas istabās - izvirzījums dūmenim/ventilācijai pie sienas, atstājot abās pusēs neregulāru izmēru nišas, kuras katrs apdzīvo pēc savas saprašanas un iespējām, ieskaitot pat dūmaņe/ventilācijas daļas amputāciju.
Tā kā izmēri atšķiras pat mājas ietvaros (man ir attiecīgi 8 dažāda izmēra nišas), standarta risinājumi neder, un speciāli pasūtītie ir mazliet par dārgu manam ne pārāk vērtīgajam īpašumam.
Vēlme pēc koka mēbelēm arī ievieš korekcijas.
Līdz šim tika lietots kombi variants - standarta skapji, kas nelietderīgi izmanto telpu un kastes/maisi, kas kopumā nedaudz mēdz bojāt ģimenes mikroklimatu (nav jau eglīte maijā, bet nu tomēr).
- iztirzājums - uzstādījumos: skapji pilnībā aizņem abas nišas, priedes koka, vienā pusē antresols, stienis karināmam apģērbam, grīdas līmeņa plaukts, otrā pusē atvilktņu bloks dokumentiem, atvilktņu bloks meitenes parfimērijai, galda virsma spogulim uc sievietei nepieciešamām lietām, 2 antresoli.
variants a: 4x bīdāmās durvis un spogulis (iepirkās), kas pie vajadzības nosedz/atsedz TV un veļas grozu, vaļējie plaukti no līmētajām plāksnēm (priede) - galdniecība piecēla cenas pa 10% un es iepauzēju,
variants b: tās paša durvis, bet plaukti no stalažu dēļiem (+ biezāks, lētāks) (- vairāk darba pašam jāieliek),
variants c: 5dien FB parādījās uz atdošanu 2x 2durvju miera laiku drēbju skapji, 220cm augsti, paspēju rezervēt un savākt.
- nobeigums: attiecīgi brīvdienās iegūtie skapji izjaucās, pārslīpējās un apdedzinājās nesošās sānu sienas un 4x durvis, tika uztaisīts līmenī esošs pamats, nopirkās pāris līmētās plāksnes, kas veidos antresolu/plauktu.
Atliek izdomāt daļu priekšas sienas, nobeicēt jaunās detaļas, pieskrūvēt plauktus vietā, sākt lietot.
Iegūts 220*140*60cm iebūvētais divdurvju sienas skapis, kas aizņem vienu nišu no divām.

* * *
cda
Citi dienas atklājumi:

Ikdienā neinteresē ne Didrihsone, ne Kivičs, ne Gobzems, ne citi ziņu virsrakstos bieži pieminēti uzvārdi, bet ļoti biedē neiecietība un naids, ar kādu pēdējos gados tiek uzspiests "vienīgais" un "pareizais" viedoklis un uzskatu kopums.
Laipni lūgti atpakaļ CCCP, ar cenzūru, pagrīdes ziņu lapām un platformām, klusēšanu un bailēm izteikt savu "nepareizo" viedokli.
Atlaišana no darba, ierobežošana, liegums publicēties, tiesa un cietums, vai klusēšana, pielīšana, sadarbošanās ar "varu", un pārticīga dzīve.

* * *
ins
Iznākt no skapja:

sekojot dažu LV personu paraugam, nākšu klajā ar atzīšanos:

MAN PATĪK GUNTARA RAČA DZEJA!!!

Iespējams, ka ir kāda "labāka", un arī "pareizāka", bet man patīk gan GR dzejoļi, gan dziesmu teksti, pat dažas grāmatas esmu iepircis.

* * *
piektdien ar vīru izdomājām brančot mājās, divatā. man šausmīgi sagribējās sangriju. taisīju pēc visvienkāršākā paņēmiena pasaulē - citrusaugļi (citrons, apelsīns), zaļais ābols, bišķi cukurs, sarkanvīns un mazliet spraits pa virsu. ledus, protams. tāda viegla limonāde, ja? mhmm, ap desmitiem vakarā es jau biju paspējusi izsmieties (neatceros par ko), apraudāties (arī neatceros, par ko), pārģērbties pidžammā un nolūzt dīvānā. kad un kā līdz gultai tiku, neatceros. bet nākamajā rītā pamodos gultā, normālā paģirā, bet ar tekstu - šis būs mans šīsvasaras dzēriens!
* * *
Sveiki, dārigie ļaudis! Vai cibas postus joprojām (kā 2007.) var izdzēst, u.tml. ar veco labo Semagic programmu? Galvenais jautājums: vai ar s.m. var paslēpt visus postus (private)? Un, ja ne ar to, vai tas iespējams ar citu softu?
* * *
dc
Dienas citāts:

***Tagad arī Eiropas Savienībā (un visā pasaulē) ir gulags, intelektuāls gulags, saukts par politkorektumu.
Tie, kas mēģina paust viedokli par rasi vai dzimumu un viņu uzskati atšķiras no atļautajiem, tiek izstumti no sabiedrības.
Politkorektums ir ļaunāks par ļeņinismu, tā ir jauna, vēl niknāka barbarisma, tumsonības un naida diktatūras forma, vērsta pret visiem, kas domā atšķirīgi. Cilvēki, kas tic politkorektumam kā civilizācijas izpausmei, patiesībā rada apstākļus, lai barbari iznīcinātu šo civilizāciju. Šie tā dēvētie intelektuāļi paši rok bedri, kurā fanātiķi un provokatori viņus apglabās.

Brīva informācijas un ideju apmaiņa, kas ir pilnasinīgas, brīvas sabiedrības pamats, strauji sarūk.***

* * *
Dārgie cibiņi, vai kādam no jums vai jūsu paziņām ir pieredze ar dzīvokļa īri Ģertrūdes 121 namos vai jebkurā citā rentejas.lv ēkā?
* * *

Previous