delvira

Friends

8/15/18 09:47 am - [info]black_data - Wish

"I'm the one without a soul, I'm the one with this big fucking hole"

https://youtu.be/kuoFiIFkdAA
Tags: ,

8/14/18 03:40 pm - [info]missalise

Mums darbā kāds izcilnieks izdomāja, ka ir superforši automātiski visiem nomainīt punktu pret komatu - cipariem. Nu, lieliski. Kā uzliek jauninājumus, tā atkla vecā fīča atpakaļ. Bet infogram cipariem grib punktus. Un tā nu es mēģināju ekselī nomainīt 1,44 pret 1.44, bet man tur iemet jan.44 - super. Kas tas par gļuku. :( Besī mani viss.
Tags:

8/14/18 01:11 pm - [info]missalise

Mana draudzene mani grib šodien atvilkt līdzi par lekciju par omega 3. Nu, es zinu, ka tā Omega 3 ir baigi krutā un labā lieta, ka ar gadiem tie uztura bagātinātāji ir jāsāk dzert, bet tādā lekcijā es taču aizmigšu. Turklāt man arī drusku sāp galva. Man briesmīgi nepatīk lekcijas par veselību, kurās galvenais uzsvars ir uz kaut kādu preparātu, kurš nu tagad ir jādzer.

8/14/18 11:31 am - [info]unpy - Politikas vērotāja piezīmes.

Gandrīz aizmirsu, iepriekšējos pilsētas svētkos manīju arī divu partiju aģitācijas teltis - Reģionu apvienības un Progresīvo. Lai arī ik pa brīdim no sirds vīpsnāju par Progresīvajiem, viņu aktivitātēm sekoju sen un nopietni jūtu līdz. Līdz ar to - ieteikums. Pamainiet drusku telts noformējumu, pilnīgi pietiks ar to, ka vienu sienu apdarināsiet ar ko uzmundrinošu "dzimtene - māte sauc!" stilistikā vai citādi, bet intriģējoši, savādāk tas jūsu progresivitātei neatbilstoši konservatīvais telts dizains šo padara vārda burtiskākajā nozīmē atbaidoši garlaicīgu, labi varēja redzēt, ka cilvēki až speciāli pieliek soli, kad iet garām un instinktīvi cenšas neskatīties virsū. Tas tiešām nav dārgi. Lehaim!

8/14/18 08:59 am - [info]missalise

Vakar strādāju, strādāju un tad vienā brīdī piefiksēju, ka man vairs nepatīk tas, ko daru. Ka jūtos izdegusi, ka apnicis, ka vienkārši nepatīk. Ka darbs (kā tas vienmēr ir bijis) nav mana stiprā pils, mans stiprais pamats, mana osta tad, kad mans dzīves kuģis peld pa manas dzīves jūru, kuru jaunībā šūpoja privātās dzīves peripetijas, bet vēlāk - ģimenes locekļu nedienas, problēmas u.t.t.

Man tas nepatīk, jo parasti man ir paticis strādāt. Bieži gan ir bijusi tāda sajūta, ka "rrrrr, vai tad nevar normāli strādāt, kāpēc man jālabo tas, ko citi savārījuši". Bet vakar tas bija nevis tāds dusmīgs "rrrr", bet vienkārši tāds vienaldzīgs "man te riebjas, ciest nevaru, jēgu neredzu vienai cīnīties". Varbūt tā arī ir tā izdegšana? Varbūt jāaiziet tomēr man arī pie psihoterapeita. Citādi... Tas kaut kā nav forši.
Tags:

8/13/18 06:41 pm - [info]barbala - viss ir vilnī

Tie gan tādi jēldati un špekulācijas, jo vēl nav noslēgušās visas uzņemšanas, bet ar acu kaktu manīju, ka pieaudzis pieteikumu skaits humanitāro zinātņu (!) maģistra līmeņa studiju programmās no tiem, kas studē atkārtoti: īpaši izcēlās vēsturnieki, arī filologiem klājas neticami (no STEM skatpunkta) labi, piemēram, klasiskā valodniecība un pat, mīļojaciņ, visu mūsu pedagoģija! Mežonīga hipotēze- tie, kas nav aizbraukuši, vēlas "kaut ko sev" un dzīvo savā mazajā, skaistajā burbulī, tie vēlas saprast? Tas labi, (labi, ka ir auditorija, kas tomēr tiecas pēc sistematizētām zināšanām), par to paldies populismam un diy/apgarotības meistarklašu karnevālistiem.


Otrā ausī man skan šīrīta joks, kur A/S Orkla gana labi apmaksātais ekseļ-menedžments "izsaka bažas", ka ir nāvīgi grūti atrast darbiniekus zemkvalficētajam darbam, kam maksā 450 eur/mēnesī. Rēcīgā un rēcamā daļa nav 450 eiro, joka daļa ir tāda, ka tādām pozīcijām biržas uzņēmumos (!) nevajadzētu būt per sē un par ko šādu publiski drīkstētu sūkstīties, es nez, nelielas cūku fermas vetārsts Atašienē, nevis FMCG milzis, kurš spēlē, tipa, civilizētā ekonomikā. (Ieraksts turpinās ar snobiskām nopūtām, rakstītām ar neredzamo tinti, ka ko gan var gribēt no laimassseglasstaburadzes, čipsiemunspilvas, kādas jums burciņas, tādas bažiņas, LĒTAS UN NEGANDARĪJOŠAS!)

8/13/18 01:00 pm - [info]black_data - Let the band play

"Why'd she listen what the man say, and let the band play."

https://youtu.be/cjX8CM51r-A
Tags:

8/13/18 11:34 am - [info]unpy - Progresa vērotāja piezīmes.

Šogad sanācis pa lielāku vai mazāku gabalu redzēt un dzirdēt vairāku pilsētu tā dēvētos svētkus. Vairāk dzirdēt, nekā redzēt. Līdz ar to, man ir pilnīgi skaidrs, ka lielākais ļaunums, ko cilvēcei atnesis progress, ir skaņas pastiprināšanas ierīces. Interesanti, kurā brīdī apkārtējam sociumam radās priekšstats "skaļāk, tatad labāk". Tiešām skauž tie senie aizlaiki, kad visa veida zaļumballēs cilvēkiem bija jāpietiek ar tiem trokšņiem, ko paši no sevis var dabūt ārā, strinkšķinot cītaras, pūšot taurēs vai dauzot ar akmeni niķelētu tējkannu. Nu, tiešām, jūs esat bijuši kaut vienā muzikālā pasākumā, kurš tā jau neko, bet varēja būt drusku skaļāks?

8/12/18 09:22 pm - [info]black_data

Es zinu, ka tas neko nenozīmē, bet tomēr man patīk tas, cik radoši Rimi pārdevēji reaģē uz dokumentu pārbaudi. Pīkstināju savu alu, klausoties divu pārdevēju sarunā, ka ir muļķīgi trīsdesmitgadniekam sašust, ka viņam prasa dokumentus, tāpēc viss savā dienas apātijā un nīgrumā jau uzreiz izvilku id karti. "Paldies. Ak vai!" Aha, un kurš te tiko teica, ka tas ir normāli prasīt dokumentus, jo nekad neko nevar zināt? Kaut gan cerību tas, protams, vairo, ka viss vēl ir priekšā.
Tags:

8/11/18 07:39 am - [info]unpy - Tikmēr.

Tikmēr Dricānu pagastā nupat aizvadīts vispasaules dricāniešu saiets.

8/9/18 07:53 pm - [info]vacatio

Vasara ir laime.
Pat, ja drusku par karstu.
Tags:

8/9/18 02:10 pm - [info]unpy - Latviešu valodas vērotāja piezīmes.

Poll #21236 Latviešu valoda
Open to: All, results viewable to: All

Zini, ko nozīmē "rifkabilis ar cvībaku"?

View Answers

jā, protama lieta
6 (13.6%)

daļēji, zinu, kas ir rifkabilis
2 (4.5%)

daļēji, zinu, kas ir cvībaks
20 (45.5%)

zināju, bet aizmirsu
2 (4.5%)

nē, latviešu valoda nav mana spēcīgā puse
14 (31.8%)

8/8/18 11:41 am - [info]unpy - Ciparotāja piezīmes.

Allaž ir patikuši bezjēdzīgi skaitļi, aritmētika ir labs meditācijas veids. Izdomāju apskatīties, kāds tad ir vēlēšanās startējošo partiju līderu(tiem, kuriem sarakstos ir Nr.1) vidējais vecums. Lūk, rezultāti(no vecākajiem uz jaunākajiem):

Latviešu Nacionālisti 62,4
LSDSP/KDS/GKL 59,4
Zaļo un Zemnieku savienība 55,8
Latvijas Krievu savienība 52,8
Par Alternatīvu 51,2
Saskaņa sociāldemokrātiskā partija 49,4
Jaunā VIENOTĪBA 49,4
No sirds Latvijai 48,4
Latvijas centriskā partija 46,2
Attīstībai/Par! 45,2
Jaunā konservatīvā partija 44,6
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" 42,4
Politiskā partija "KPV LV" 42,2
Rīcības partija 42,2
PROGRESĪVIE 40,6
Latvijas Reģionu Apvienība 40

8/8/18 08:46 am - [info]unpy - Par ko lai šogad balso.

1. Balsojiet, protams, par sevi. Ja jau esat ietrāpījušies kādā no sarakstiem, balsojiet par sevi un tikai par sevi, pie sevis liekot plusiņu, bet visus pārējos kandidātus no listes strīpojot ārā. Bez liekas kautrības aiciniet tieši to pašu darīt draugiem, paziņām un radiniekiem. Ja pārlieka kautrība vai sarežģīti morālie uzstādījumi liedz šādu gājienu izveikt, jums nav vietas politikā.

2. Balsojiet par draugiem, radiem un paziņām. Protams, par tādiem, ar kuriem būtu ar mieru kopā svinēt Jāņus un aizdot piecīti vajadzības gadījumā. Pats svarīgākais - par tādiem, par kuriem jums ir pārliecība, ka turpināsiet komunicēt arī pēc vēlēšanām, un kuri ir gana sasniedzami, lai jūs personīgi varētu viņiem pajautāt, kālab tieši ir pieņemts viens vai otrs dīvains lēmums.

3. Ja ir nepārvarama vēlme balsot, bet nav itin neviena kandidāta, kuru pazīstat personīgi, nogaidiet līdz pašām vēlēšanām, gan jau visā tajā ņemtnē uzradīsies kāds kandidāts, kurš šķitīs pietiekami simpātisks, lai par šo varētu nobalsot. Tas nekas, ka neko par viņu īstenībā nezinat, diezgan droši, ka šis sit dzīvesbiedru, kliedz uz bērniem un spīdzina mājdzīvniekus, galvenā doma - lai jums būtu sajūta, ka ir konkrēts kandidāts, no kura prasīt atbildību par to, kas notiks tālāk.

4. Ja galīgi nevarat izdomāt, par ko balsot, pagaidiet līdz vēlēšanu priekšvakaram, līdz tam laikam pats būšu izdomājis, par ko balsot un pateikšu arī jums :)

Par partijām nebalsojiet gan. Tikai par konkrētu cilvēku vai vairākiem. Kolektīvā atbildība ir kolektīvās bezatbildības bezkaunīgākā forma, tāpat visas partijas mūsdienās ir vienādas.

8/8/18 08:21 am - [info]amanita

Divreiz nomirkšķināju un ir jau augusts. Dārzs sāk iekrāsoties dzeltenos toņos, visa zeme pilna ar āboliem, bet es tam visam pa vidu, rīta agrumā basām kājām rasainā zālē, pusplika karot naktī izmazgātos palagus, domāju par to, cik ļoti, ļoti negribas rudeni. Pat ja šogad vasaru nav sanācis īsti baudīt un atvaļinājuma man arī nebūs, siltums un vieglums visapkārt dara mani mazliet laimīgāku.

8/7/18 02:56 pm - [info]missalise

Kantori, kurus apzvanīju pārcelšanās sakarā, prasa 35-40 EUR par stundu. Diez, cik tad man tas galu galā izmaksās, ja rēķina, ka man ceļā no viena punkta līdz otram ir jāpavada pusstunda, no lielajām lietām ir tikai skapis, viens vaļējais plaukts un ledusskapis. Viens kantoris saka, ka 4 stundas, otrs -2, trešais bija izvairīgs.

8/7/18 10:19 am - [info]missalise

Daži iespaidi. Apvienotā Karaliste man kopumā patika. Bet labāk patika pat nevis Londona, bet Čestera un tās apkaime, pa kuru sanāca mazliet izbraukt. Kalni, skaista daba, vesels lērums aitu. Čestera sestdienas vakarā zumēja kā bišu strops. Sapratu, ka britu tūristi Rīgā neuzvedas kā īpaši - viņi tāpat izturas arī mājās. :D Braukšana (pat kā līdzbraucējai) gan sagādāja neomulīgus mirkļus - nekādi nevarēju pierast pie tās kreisās puses - likās, ka sēžu vadītāja vietā - tikai bez stūres un pedāļiem. Turklāt satiksme no Česteras uz Londonu visu laiku tāda kā uz Rīgas pusi svētdienas vakarā pēc saulainām brīvdienām vasarā. Apbrīnoju mīļā nervu sistēmas noturību. :) No redzētā tātad man vislabāk patika dabas skati, Čestera un tās noskaņa, kā arī Nacionālā galerija Londonā.

8/7/18 08:10 am - [info]missalise

Iepriekšējā nedēļa man pagāja, kravājot mantas. Sāku aizdomāties par to, ka varbūt es arī esmu krājēja tomēr? Man ir divas kastes ar literatūru no studiju laikiem - likumu komentāri, grāmatas par vadību, projektu vadību, statistiku. Diezgan sakarīgi pieraksti (it īpaši par statistiku). Tos kaut kā roka neceļas izmest. Vismaz pagaidām.

8/6/18 02:14 pm - [info]barbala - seperate wheat from the chaff

Šajā rakstā ir tik daudz košu raksturlielumu, ka empātija plīst pušu.
Auzas modē gan.

Lai arī, piensaimniecība ir viena briesmīgi šmucīga un dārga padarīšana, co2, dzīvnieku labturība, šķērsubsīdijas, utt utt, betiņās, mūsdienu graudkopība- tā nu tomēr varbūt ir pustoni tīrāka vien, līdz ar to, man arguments par "videi turpinošāku"izvēli nešķiet īstais, jo īstais tomēr ir "abet es tā gribu/mums ir izvēle", izņemot medicīniski pamatotus gadījumus, kādi, minēšu tomēr ir mazākumā.

8/6/18 01:06 pm - [info]black_data

Šinī vīkendā uzzināju, ka mans mīļais Dienas Bizness ir pārdots, un tieši tāpēc tā saturs ir pārtapis no absurdi smieklīga par klaji debīlu. Tad nu beidzot es atrakstījos no dienišķā e-pasta no db.lv. You will be missed.

Starp citu, atrakstīšanās links veda uz diena.lv, kas liek domāt, ka tomēr visa tā mediju paka ir vai nu pārdota kopā, vai arī visas īpašuma tiesību kustības ir bijušas iekšējas. Katrā ziņā man meiko totālu sensu apgalvojumi, ka Šlesers ir saziepējies atpakaļ, un tāpēc pastarpināti sācis bļaut ruporā. Kā var nojaust, uzturēšanās atļauju naudas plūsma ir apsīkusi, jābruģē gultne nerezidentu noguldījumiem, kurus te arī sākuši apbižot.
Powered by Sviesta Ciba