delvira

Friends

10/15/18 11:25 pm - [info]sirdna

Sensenos laikos, man liekas, kaut kad augusta beigās, kāds mēreni barots vīrietis pašos spēka gados aizsāka stāstu, kuram īsti nezināja beigas. Starp citu, ne pati saprātīgākā pieeja, bet kas tad to varēja zināt. Nu lūk, un tagad stāstam ir pienācis gals un piektā, pēdējā daļa (iepriekšējās tepat pie iepriekšpostiem mētājas).

----------------------------------------------------
Raziēls no savas puses izstaroja sērīgu pārmetumu un rāmu, klusinātu gaismu, kura piepildīja pagalmu, izvairīdamās tikai no melnā mošķa ar divriteni.

“Georg, Georg,” viņš šūpoja galvu, “krietnākais no bruņiniekiem, līdz kam tu esi nonācis, ko? Tie taču ir tīri fūzeļi, ko tu tur streb.” Erceņģelis pamāja ar roku un duļķainais šķidrums Jurčika pudelē ieguva melnās tējas krāsu. Jurčiks ierāva malku un atzinīgi nokrekstējās.

“Gods godam, no konjaka tu šo to saproti, mhm,” viņš iedzēra vēl. “Bet zobenu atdot nevaru, vot, nevaru i viss!”
... tālāk ... )
Paldies!

10/14/18 02:05 pm - [info]unpy - Laika un ne tikai vērotāja piezīmes.

Šodien vairāk nekā jebkad izjūtu reliģiju izcelsmes jēgu un būtību. Staigājot pa āru, vērojot šo rudens dienu un atceroties vasaru, tā vien kārojas paskatīties debesīs un no visas sirds teikt "paldies!". Un tiešām ir tāda vēlme, lai tam paldiesam būtu arī konkrēts adresāts.

10/14/18 11:49 am - [info]unpy - Rudenim pilna mute zelta zobu.

Poll #21252 Vara un misiņa rudens
Open to: All, results viewable to: All

Uznāca iekāriens braukt uz Siguldu rudeni skatīties?

View Answers

Jā, un izveicu šito vai tūdaļ pat izveikšu!
4 (7.5%)

Jā, uznāca, bet tāpat arī pagāja.
2 (3.8%)

Nē, uz lapām skatos citur.
26 (49.1%)

Nē, skatos ekrānos, tur interesantāk.
4 (7.5%)

Nevis es skatos uz rudeni, bet rudens skatās uz manīm!
11 (20.8%)

Pats stulbs!
3 (5.7%)

Pilnīgi cits variants.
3 (5.7%)

10/13/18 05:49 pm - [info]unpy - Vēstures vērotāja piezīmes.

Salīdzinoši neviļus uzgāju diezgan interesantu rakstu par karavīru sievām Krievijas impērijā 18.-19. gadsimtā - http://www.reenactor.ru/ARH/PDF/Cherbinin_02.pdf

10/12/18 10:06 am - [info]missalise

Starp citu, veļas mašīna ar vertikālo ielādi virtuves stūrī - ar darba virsmas vāku pāri tai - praksē (rit otrais mēnesis) ir izrādījusies pat ļoti ērta - nav ne vainas. Tā ka - ja kādam ir maza virtuvīte, tad šī opcija pilnīgi noteikti ir apsverama. Un lielā atvilktne zem ledusskapja - burvīga un ļoti ietilpīga. Paldies, str, par padomu - manuprāt, tieši Tu man komentārā ieteici, ka eļļas pudeli var jau glabāt skapītī virs tvaika nosūcēja - tā arī daru un ir ērti. Vēl jau vairākas reizes notiks kaut kādu lietu pārkārtošana, lai katra lieta atrastu savu īsto vietu, bet kopumā - esmu apmierināta. Un es jūtos tik priecīga par to, ka man virtuves skapīšu augstums ir laikam kādi 90 (vai 92?) cm - jāpamēra vakarā. Man ar saviem 163 cm tas ir ļoti ērts augstums.
Tags:

10/12/18 09:39 am - [info]missalise

Intereses pēc - cik ātri citos kantoros izlasa saņemtos e-pastus? Baltcom, izrādās, sareģistrējot tos trīs darba dienu laikā. It īpaši tos, kuros rakstīts, ka vēlas izbeigt līgumu. Bet ja pavelk garumā reģistrāciju, tad var iekasēt naudu par vēl vienu mēnesi. Manuprāt, nesmuki pret klientu, kas viņu pakalpojumus izmantojis gadus desmit.

10/11/18 06:34 pm - [info]unpy - Cilvēces vēstures vērotāja piezīmes.

Ir radies iespaids, ka daudzas lietas mūsdienu cilvēku saprātā un pasaules vēstures izpratnē notiek tālab, ka tā īsti netiek saprasta laika skala, kurā kas noticis. Grūti pārmest, jo no skolu programmām to tā īsti nevar izjust, jauki būtu jau pamatskolniekiem radīt filmu, kuras katrā sekundē būtu ietverts gads. Tas varētu izskatīties apmēram šādi:gari, garlaicīgi )

10/10/18 03:53 pm - [info]missalise

Esot tā, ka mammai tās analīzes nav labas. Un dzelte viņai arī ir. Bet tajā pašā laikā viens ārsts (manas māsīcas vīrs), kas strādā tajā slimnīcā (citā nodaļā) ir apzvanījis savus pazīstamos un teicis brālim, ka tas 16.datums esot ātri. Un ka rindā esot arī cilvēki ar četrreiz sliktākām analīzēm kā mūsu mammai (ak, Dievs, kas par kašmaru veselības aprūpē notiek). Neoficiāli ārsti saka, ka ja gribam, lai mamma tiek ātri pie vajadzīgās procedūras, tad lai ņemam viņu laukā no slimnīcas (uz savu atbildību, protams), vedam (200 km) uz Rīgu un jau tad saucam ātros. Bet tā mamma it kā jūtoties šodien drusku labāk. Kaut kā negribas nodarboties ar pašdarbību, jo nav pārliecības, ka no tā mammai būs labāk. Lūdzu Dieviņu par viņu.

10/10/18 12:12 am - [info]eermaniitis - par statistiku

statistiski mums katram ikvienam būtu jābūt zināmam vismaz viens, kurš nav saņēmis zīmogu pasē ;)

kāds zin kādu? mani paziņas neatzīstas.

10/9/18 06:12 pm - [info]eermaniitis - arī reklāmas triks

tagad līdzās ar neviens dzīvnieks netika sāpināts un visi tēli ir izdomāti

var likt - neviena sieviete nav harazēta filmēšanās laikā

why not - protams atrunājot visu līgumos, lai pēc 54 gadiem nepamostas, ka atmiņas atausušas

10/9/18 11:11 am - [info]barbala - mijas un iedarbes

Lūk, ko tikko sapratu.

Ja neiet gludi ar laika un resursu saplānošanu un izsekošanu tiem, nākas kļūt par priekšzīmīgu krīzes vadītāju.

10/8/18 01:15 pm - [info]jan09 - sīkumi

veltīts Kramers

/kamēr gaidu pievedam betonu, ātri paspamošu.

Nopirktajās mājas remontā ir tikts līdz pirmajam stāvam, virtuvei un koridoram.
Celtniecības darbu kvalitāte nebeidz pārsteigt:
virtuves grīda sastāvēja no 3 kārtām linoleja, 2ām kārtām flīžu (virsējā 100x100 brūnās, apakšā 300x300 ts dārza flīzes) un... vnk zemes, tb smilts, māla, nedaudz ķieģeļu lausku.
Attiecīgi tika izrakts, pieblietētas šķembas/smilts, uzlikts 2x50mm putoplasts, kam sekos betons (armēts), siltā elektriskā grīda un koka imitācijas flīzes.
Koridorā bija betons, BET - vismaz 25mm par augstu, bez siltinājuma apakšā - attiecīgi tas tiks izlauzts, un pārbetonēts.

0.5m3 betons ar pievešanu - 120 naudas.

10/8/18 10:04 am - [info]jan09 - problēmas

Ir sacīts ((c) Ontūns), ka varenajā PSRS bija tikai 2as problēmas, abas sākas ar burtu "D".
Attiecīgi, par ceļiem, un sekos atruna - esmu jau sen gribējis uzrakstīt rakstiņu par ceļu būves postu LV, bet nav liekas pāris dienas fotografēšanai, un nedēļa rakstam.

Tas sākas 90ajos, kad tika sabojāts Ķesterciema krustojums (Talsi-Jūrmala), lielā krustojuma vietā tika izveidots mazs vienas joslas aplis, ar 1.5m novadgrāvi starp braucamo daļu un gājēju celiņu. Lieki piebilst, ka vieta atļāva 2joslu apli, pacelšanās/nogriešanās joslu uc ekstras. OK, naudas ir tik, cik ir, toreiz padomāju es, labi, ka nav puķupoda saliņas vidū.
Sekoja rinda brīnišķīgo puķupodu ar apbraukšanas funkciju posmā Jaunķemeri-Vaivari-Sloka. Viena josla kā standarts, pašaura, autobusiem/smagajiem naktī/lietū/ziemā ne pārāk draudzīga.
Talsi Rīgas/Dundagas iela - puķupodi ar apbraukšanas funkciju, vēl šaurāki nekā Jūrmalā, viena josla, plaša gājēju/apzaļumotā josla, ziemā busi/smagie lauž nost ceļazīmes.
Jaunākais veikums - Talsu-Venstpils šosejas posms - konstruktoru meistardarbs! atdalītas 4as esošās joslas (2as katrā virzienā) un lielā nomale ir tikusi pārvērsta par parastu, neatdalītu 2joslu ceļu, 2m dziļu novadgrāvi un veloceliņu uz nekurieni. Brīnums, ka aplī pie Statoil vēl nav puķupods iedēstīts.
PSRS laikā tika runāts, ka šī šoseja ir plānota kā rezerves nosēšanās josla - tad jau beidzot ir iznīcināts valsts drošību apdraudošu šosejas posmu, urrā, kungi!
Parunājot ar cilvēkiem no citiem LV novadiem, ir dzirdēts, ka arī tur projektēšanu veic puķupodu un novadgrāvju projektēšanas teicamnieku uzņēmums, it kā esot pietuvināts kungiem, un bez viņiem jauno ceļu projekti nenotiekot.

Pietiek aizbraukt ciemos uz Īriju, un paskatīties, kādi varēja būt ceļi LV. Un man tiešām žēl, ka tā nav noticis, un nauda ir aizgājusi puķupodu un novadgrāvju projektēšanai un izbūvei.

/PS - google streetview izmaiņas vēl nerāda, bet satelītattēlos var redzēt.
//šī ir tikai "vārga atrauga" no iecerētā raksta.
///Apjautājos FB ceļu speciālistam no ZZS, ko viņs domā par šo jauno šosejas posmu, atbilde bija, ka tas ir pašvaldības ceļš.
////Man ir kartītes, kas ļauj vadīt busu/fūri, un šad tad ir sanācis to darīt.

10/8/18 10:09 am - [info]missalise

Mamma jau vairāk kā nedēļu lauku slimnīcā. Šodien nemaz ārstējošais ārsts nebūšot, būšot kaut kāds cits. :( Viņai ir slikta dūša un jūtas novārgusi.

10/8/18 08:56 am - [info]eermaniitis - vēlēšanu tiesības

apskatījos vēlētāju izvēli ārzemēs
kā tur bija, ka vēlēt varēja tikai baltie vīrieši ar spējām uzrādīt īpašuma apliecību lv USA teritorijā
nu militāristi skaidri - tur nekad nav bijis vairāk par pusotru pirkstu pieres daivā, tad nu balso vai nu par naudas devējiem vai trololo
bet tie sēņu lasītāji, lai taču iet dirst, viņi nekad šeit neatgriezīsies, kakova hera viņi izvēl manu nākotni?

apskatījos, kā balsoja cietumos
uz donbasu kā variants - celt demokrātiju konkrētajā ierobežotajā konflikta zonā
p.s. daugavpils sen pēc donbasa raud, ka vēlēšanās nepiepildās, vaģiks jau nasks dzirdēt lūgsnas no ārzemēm

10/7/18 02:12 am - [info]eermaniitis - pilnai laimei pietrūka

nieka 2%, lai es būtu apmierināts, pietrūka ipiķ, nu nekas, dzīvos tālāk

10/6/18 12:20 pm - [info]eermaniitis - vēža nūjiņas

mīlīgs nosaukums cigaretēm - noskatīts kīnō

10/5/18 10:33 pm - [info]missalise

Labās ziņas - Rīgas satiksmē man lika drusku piemaksāt un tagad man ir mēneša braukšana īstajam tramvajam (ja vien pusmiegā pirmdien no rīta atkal neierāpšos nepareizajā tramvajā). :D

10/5/18 10:28 pm - [info]missalise

Mammucītei tomēr no tiem žultsvadiem nav tas akmens izgājis laukā, pirmdien vedīs uz Rīgu un taisīs operāciju. Lai Dieviņš dod, ka viss labi. No mūsu mazpilsētas visbiežāk it kā vedot uz Stradiņiem. Bet kā tur īsti ir - kas izvēlas - uz kādu slimnīcu vest un pie kāda ārsta? Vienkārši nosaka, kur ir brīvas vietas un tad ved? Ja jau mammai ir žultsvados tie akmeņi, tad tas laikam jau skaitās neatliekams gadījums, vai ne?

10/5/18 08:27 am - [info]missalise

Un vakar es biju megacirslis. :( No rīta ne tikai ierāpos nepareizajā tramvajā (1. nevis 11.), bet arī nopīkstināju savu e-talonu, kurā biju ielādējusi nākošajam mēnesim viena tramvaja maršruta mēnešbiļeti darba dienām. Tā nu man tagad ir 1.tramvaja mēnešbiļete darba dienām, kuru man nemaz nevajag, un pēdējā diena,kad man vēl der mans 11.tramvaja maršruts.
Turklāt vakar vēl dabūju rikšot no Tallinas ielas (1.tramvaja pieturas) uz Tallinas ielas pieturu 11.tramvajam, kas, protams, manu omu neuzlaboja.
Powered by Sviesta Ciba