draugi, if you can't beat them.. |
[Feb. 11th, 2013|01:01 pm] |
|
|
|
Comments: |
bitcoin - nezinu par drošību - turklāt, cik es saprotu nav limita uz bitcoin ražošana.
limits ir 21M, bet katrs btc ir dalāms 10^8. Labums ir tāds, ka nav central governing body, kas varētu pateikt, ka tagad btc maksās tik un tik. Vērtību nosaka pieprasījums-piedāvājums.
Ar 'drošību' tu domā safety(of investment) vai security(against thieft)?
uh huh skaidrs - 21M. Par drošību, es vairāk domāju par security - tikko lasīju, ka pēdējos tris gados bija diezgan daudz security notikumu. Turklat, vai nepastāv liela iespēja, ka Wall Street bankas nesāktu painteresēties, un manipulēt (kā tās jau dara ar sudrabu/zeltu/commodoties)?
Par sudrabu, galu galā, ja tev ir fizisks sudrabs rokā tad būsi salidzinoši apdrošināts peč govt bond crash (kas būs drīz).
Tomēr, jā - centiens izvairīties no korumpētas Central Bankas (un savu privātu banku) darījumiem ir apsveicami.
Security breach'i ir tapēc ka cilvēki ir neuzmanīgi un atstāj savus maciņus nedrošās vietās, gluži kā reālajā dzīvē. Bet nesen ir parādijies koncepts kā 'offline wallet', kur tu savus encrypted datus izdrukā uz papīra un noglabā seifā, lai vēlāk varētu restaurēt caur OCR savu virtuālo maciņu saturu( http://bitcoinarmory.com/). Par manipulācijām runājot - jā, tāda iespēja pastāv, pastāv iespēja arī ka tādas aģentūras kā NSA, izmantojot savu computing power, var izkropļot bitcoin ģenerēšanas procesu, BET - arhitektūras labums ir tāds, ka cilvēki var vienoties abondon bitcoin and switch to some other *coin, atzīt NSA ģenerētos blokus par ignorējamiem un nokonvertēt savus līdzekļus uz citu virtuālo valūtu. Bitcoin nav ideāls, bet priekš mūsdienu online tranzakcijām tas ir labākais kas pašlaik ir - un valdībai pār to nav nekādas kontroles un tas nodrošina lielu anonimitāti. Nevajag šo uztvert kā panaceju, bet gan kā interesantu ekonomikas eksperimentu un viss būs kārtībā. Ja grib būt 'off-the-radar' tad shēma - dārgmetāli offlainā un bitcoini online norēķiniem ir the way to go. Bet kapēc sudrabs? Kapēc ne zelts vai hafnijs?
zelts arī deres, bet šeit ir Latvijā un šeit ir Ciba, tā kā ejam ar poor manš gold - bet tur ir vel viens faktors: drīz būs fiziska sudraba defecīts kas, kopā ar fantasy digital naudas beigšanu no valsts papiriem, nozimē, ka sudrabs VARĒTU atrī kļūt stipri vertigāks.
Es saku VARĒTU, tāpēc ka JP Morgan utt., var manipulēt ar sudrabu cenu (ar naked short selling - proti selling a whole bunch of paper silver they don't have). Galu galā tās orginizācijas kontrolē situāciju.
Par bitcoin info, paldies! | |