20:09
Esmu vienkārši autā par pagājušā gadsimta 60to gadu tehnisko domu fototehnikā. Kā tika taisīti fočiki ! Pārsvarā viss no metāla, komponējums - pēc mūsdienu kritērijiem - plašs kā Rundāles pils zāle, viss pārskatāmi un daudzkam var tikt klāt. Daudzkur kritiskie regulējumi izveicami bez korpusa atjaukšanas. Strādāts pie ilgmūžības un uzticamības - piem. Yashica izmantoja zelta pārklājumu uz kontaktiem (varbūt citi ar, nezinu). Objektīvi - stikla gabals bērna dūres lielumā, nevis, atvainojos, peles p-ņa. Pārklājumi jau ar bija, tas nav mūsdienu sasniegums. Robusti un pamatīgi. Labi, daudzkas ir sasniegts - gudri autofikusi un ekspozīcijas, ātri un klusi motorīši, 1/8000sek. slēdža ātrumi - bet tas viss ir figņa. Ikdienas lietošanai nopērkamais ir vienreizlietojamas rotaļlietas, un neviens tās pēc 40 gadiem neremontēs un ikdienā neizmantos.
Labu pārklājumu tad vēl vienkārši nebija "by design", optikas shēmas arī bija suboptimālas, jo nebija ar ko tās sarēķināt un tas ir ne tuvu triviāls uzdevums, bija tikai atsevišķi veiksmīgi risinājumi. Fočiks tajā laikā bija investīcija uz gadiem 20, tagadējais vairāk ir kā mobilais telefons, izņemot "resno galu", bet tam vēl sava ilgmūžība ir jāpierāda.
labi, nav jau tā ka agrāk viss bija labāk, bet tas pamatīgums mani vnk paņem. "Resnais gals" lai cik labs arī nebūtu, parastam "mīlētājam" ir neprātīgs pirkums, nav jau amatnieki, kuri to atpelna.
Vēl šis tas jāizdara, un tad jau būs kautkādi iespaidi par lietojamību.
Par pamatīgumu piekrītu, pāris gadus atpakaļ Olympus-OM2 iznāca tuvplānā apskatīt. Tiešām vērtība.