- 3.12.06 23:35
- Jocīgi, ronis uzrakstījis par to pašu, par ko dažādu savstarpēji nesaistītu iemeslu dēļ kopš pagājušās piektdienas arī man ik pa brīdim jādomā. Proti, par cilvēka atšķirību no dzīvnieka, par šādu atšķirību meklēšanu; kaut kādu robežu novilkšanu, mēģinot saprast, ko gan nozīmē būt par cilvēku. Un vai vispār - visā šajā "gēnu upē", kā teiktu Ričards Doukinss, - maz pastāv kāda būtiska atšķirība.
Vienubrīd ienāca prātā atbilde (lai gan jautājumu es tā arī nebiju īsti noformulējis), kas likās pat diezgan apmierinoša. Laikam taču nav nekādu pierādījumu, ka zivis (atvainojos līņiem, karpām un visām pārējām par vispārinājumu) uztrauktos par savu zivību un to, kas zivību atšķir, piemēram, no mērkaķības. Un tad man šķita, ka pietiek vien ar šīm šaubām, kas ļauj nemitīgi apšaubīt savu cilvēcību un cilvēcības atšķirību no dzīvnieciskuma, lai tu kaut mazliet jau varētu uzdrošināties saukties par cilvēku. Lai gan, piemēram, man arī ar to vēl nav gana. Man liekas, nē, pat ne liekas - un te man, atvainojiet, jālieto šis vārds - es ticu, ka ar to nav gana. - 64 piezīmesvieta jūsu piezīmēm
- Re: par darbarīkiem...
- 5.12.06 17:18
-
nu, zini, ņemot vērā mūsdienu atšķirīgo un dažādo galdu un galdiņu dizainu - figviņzin kas ir kas.
Un tam, ka nevajag, tam nevar piekrist - ja jau radīja, tad kādam vajadzēja gan. Un dažas labas psiholoģiskas teorijas saka, ka visa cilvēka dzīve balstās uz vienām vajadzībām.
Grūti, grūti ar to atšķirīgo...
Sk wikipēdiju
Humans, or human beings, are bipedal apes belonging to the mammalian species Homo sapiens (Latin for "wise man" or "knowing man") under the family Hominidae (known as the great apes).[1][2] Humans have a highly developed brain capable of abstract reasoning, language and introspection. This, combined with an erect body carriage that frees their upper limbs for manipulating objects, has allowed humans to make greater use of tools than any other species. Humans or Homo sapiens as well as the whole Hominidae tree originated in Africa, but now inhabit every continent with a total population of over 6.5 billion people as of 2006.
Like most primates, humans are by nature social. However, humans are particularly adept at utilizing systems of communication for self-expression and the exchange of ideas. Humans create complex social structures composed of co-operating and competing groups, ranging in scale from individual families to nations, and social interaction between humans has established a variety of traditions, rituals, ethics, values, social norms, and laws which form the basis of human society. Humans also have a marked appreciation for beauty and aesthetics which, combined with the human desire for self-expression, has led to cultural innovations such as art, literature and music.
Humans are also noted for their desire to understand and influence the world around them, seeking to explain and manipulate natural phenomena through religion, science, philosophy and mythology. This natural curiosity has led to the development of advanced tools and skills; humans are the only known species to build fires, cook their food, clothe themselves, and use numerous other technologies. - Atbildēt
- Re: par darbarīkiem...
- 5.12.06 17:55
-
proud to be peevish
Nu nesaskatu nekā grūta, zem wikipēdijas raksta es varētu parakstīties, kaut gan tur nekaitēja pieminēt kaut vai tos pašus īkšķus.
- Atbildēt