|
Janvāris 23., 2008
16:16 njā... Bišķīt aizskāra diskusija par to kāpēc vecāki liek bērniem divus vārdus, jo arī mūsējiem abiem puikām ir divi vārdi. Jā, varbūt arī daļai ir tas "modes" kliedziens, bet vispār jau ir vairāki iemesli kādēļ bērnam lieks divus vārdus: 1)vienu patiesi dod tēvs, otru māte un bērnam ir izvēles tiesības vēlāk (ja māte mani būtu nosaukusi tā kā viņa gribēja, es 100% mainītu vārdu); 2)viens vārds ir vecāku dots, otrs tiek likts veciemtēviem/vecāmmātēm par godu (mūsu lielā puikas otrais vārds ir abiem opīšiem par godu - un Vācijā tā ir normāla tradīcija un mana vīra saknes, kā arī manas saknes daļēji ir meklējamas tieši tur!!!); 3)kristietībā tā ir tradīcija, ka liek divus vārdus, bet lieto vienu, jo otru nelabvēļi nezinot nevar bērnam pāri nodarīt; 4)bērnam viens no vārdiem Latvijas kalendārā nav rakstīts, tāpēc tiek dots otrs vārds, lai tam nabaga bērnam vismaz viena vārda diena ir (iemesls kādēļ mazajam puikam ir otrs vārds, pati uz savas ādas zinu, kā tas ir, kad citiem ir vāra diena, bet man nav....) 5) un vispār - labi izklausās. Tās ir vecāku tiesības dot bērnam vārdu tādu, kādu viņi grib ... 6) vārds ietekmē bērna likteni un ar otru vārdu pirmā vārda ietekmi var mainīt....bet tas nu tā.... Un vispār - es noteikti zinu, ka mani bērni ar tādiem vārdiem - uzvārdiem ir vienīgie. Viņi nav kārtējie Jāņi Tropi vai Lauras Liepiņas.
|
Comments:
jau iepriekš atvainojos, negribu nevienu aizskart, bet piektā punkta sakarā man ienāca prātā, ka "labi izklausās" ir vistiešākajā veidā saistīts ar "ir modē", kā piemērus minot Tautvalžus un Tautmīļus, kas kādreiz arī esot bijuši populāri, tikai nezin kāpēc tagad daudzi par tādiem smejas :)
kaut gan šis laikam nav tavs gadījums :)
Nea - labi izklausās nav tas pats, kas ir modē. Pamēģini kaut vai savam uzvārdam pielikt priekšā citu vārdu, vai vārdam citu uzvārdu - un tu sapratīsi par ko es :)
ak, tu par šito... nu, tādā gadījumā tas ir tikai un vienīgi gaumes jautājums, un jācer, ka bērna gaume no vecāku gaumes īpaši neatšķirsies :))
bet par pamēģināšanu - zini, kad radi savai meitai vārdu izvēlējās, man likās, ka vārdu salikums "Elizabete Magone" ir visaugstākajā mērā idiotisks... bet neko - pierod!
Nu, bērnus saukt puķu/augu/dzīvnieku vārdos man liekas parobežoti - tāpēc jau teicu par to savu variantu, mamma mani par Madaru vai Meldru gribēja nosaukt.... Bet Tu pareizi pateici - pie visa pierod, arī pie Alņa Zaķa....
tu pārprati - "Magone" šajā gadījumā ir uzvārds :D
Galvenais, ka nav Madara Magone, Elizabete ir ok :) Es jau nodomāju, ka Magone ir vārds, jo mums rados arī ir vairāki puķu bērni
Un cik tai meitenei ir gadu? Vai viņai pašai šīs vārds (vārdi) patīk?
Uj, piedod, lūdzu! Es tiešām negribēju nevienu aizskart. Es tikai cenšos saprast.
Vispār tā arī nesapratu ;) Bet tas jau ir tikai manas problēmas.
Ko tieši nesaprati? Varbūt man izdodas izskaidrot?? (jo es nesaprotu, ko tur var nesaprast :D)
Praktisko pielietojumu nesaprotu ;DDDD Kāpēc, ja lieto tāpat tikai vienu vārdu, vajag to otru papīra ierakstīt ;)))
Man visas šī diskusijas sakarā pēkšņi sagribējās būt Katrīnai Elizabetei! Un tad es pieprasītu, lai mani obligati sauc abos vārdos ;)))
Lieto abus, kā jau skaidroju :) Un vispār - mēs viņu par Armuci saukājam, tā ka nelietojam ne vienu, ne otru ;) Vai saīsinājumus no abiem :)
Sorry, bet pēc gadiem 20 mēs tos "kārtējos" Jāņus un Līgas varēsim meklēt ar uguni gaišā dienas laikā, un vairs neatradīsim - visi būs sasodīti neparasti! :/ Bet fakts ir tāds, ka bērnam vārdu vai vārdus izvēlas vecāki. Un pēc būtības tā ir tikai vecāku un bērnu darīšana. :)
jāņus vienmēr varēs atrast.. tie jau nu nepazudīs :) man šķiet.
:D Nu, mūsu puikam lielajam otrs vārds ir Jānis :) Jo abi vecietēvi ir Jāņi, a no manas puses arī vecvectēvs, vecvecvectēvs bija Jānis. Arī krustēvs man ir Jānis un viņa vecākais dēls ir Jānis. A tikai lai ir Jānis nebūtu forši, jo tad tādi Jāņi vienādi - ar identiskiem uzvārdiem būtu 3 un ej nu saproti, kurš ir kurš ;) Un pa cik man arī otrs ir puika, tad nu nesanāca viņu nosaukt par Līgu :D |
|