Pilota memuāri.

Ar katru dienu aizvien labāk. :]

Ar katru dienu aizvien labāk. :]

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Nacionālā apvienība ieliek normālu kloķi, Satversmes tiesā vienkārši apstrīdot referendumu pēc būtības! Tas jau vairs nav pat sprungulis riteņos, bet normāls stienis.

/Ideālajā variantā atzīst par neatbilstošu Satversmei, liek valstij atmaksāt iztērētos līdzekļus, Lindermaniešu & Ušakoviešu atbalstītāju bars nespēj atmaksāt un emigrē. Problem solved.
  • Bet par ko tur diskutēt? Par šīs valsts pamatiem? Par principiem, uz kādiem tā dibināta?
    Tad mēs tikpat labi varētu izplūst vienotā, kosmopolītiskā masā, nonivelējot visas un jebkuras atšķirības un, varu derēt, Orvels būtu laimīgs. Mani fascinē tas, ka ir tik daudz ļaužu, kas domā kā tolerantas daudzmiljonu nācijas pārstāvji situācijā, kur pret viņiem izvērsta ļoti moderna taktiskā nemilitārā karadarbība.
    • Šī valsts ir būvēta uz demokrātiskiem pamatiem. Ar to domāju konstitūciju, vēlēšanas utt. Nekas nav ideāls (arī demokrātija ne), bet pašos pamatos tā ir tiekšanās uz katra cilvēka laimi. Dažreiz dažu cilvēku vēlmes ir pretrunīgas, tāpēc ir jāmeklē kopromiss.

      Latviešu valoda ir šīs valsts iezīme nevis pamati.
      • Demokrātiskiem gan. Bet nedomāju, ka valoda tikai kā 'iezīme' būs bijusi tā motivācija, kuras dēļ latviešu strēlnieki @WWI devās kaujās, nedz arī pietiekama motivācija, lai pēc LPSR izveidošanas vēl 10 gadus izvērstu partizānu karu absolūta pārspēka priekšā.
        Savukārt mūsu laikmeta iezīme ir aizvien pieaugoša nespēja nodalīt jēdzienus 'kompromiss' un 'piekāpšanās'.
        • Es domāju, ka valoda tiešām bija tikai iezīme, bet demokrātiskās valsts izveidošana bija primārais mērķis. Atcerēsimies, ka ne Krievijas Impērija, ne arī PSRS nebija demokrātiskas valstis, tāpēc cīņa par brīvību bija loģiska, lai iegūtu demokrātiju. Pat tagad nevarētu teikt, ka Krievija ir demokrātiska, salīdzinot ar ES. Tāpēc arī cilvēki bez problēmām nobalsoja par dalību ES, kas arī lielā mērā ir atteikšanās no suverenitātes. Bet tā nav pretruna, jo tiek pieņemts, ka tas demokrātiju tikai stiprinās.
          • Patiesībā varētu piekrist. Primārais bija neatkarības iegūšana. Mums ir visi dati par to laiku, un tur valodas jautājums tiešām nebija dominējošs, bet arī tikai tāpēc, ka nācijas etniskais pamatsastāvs nebija tā izkropļots. [pseido]komunismam bija sava ideoloģija par vienoto padomju tautu, kuru tas arī centās īstenot.
            Savukārt par ES cilvēki balsoja naivi cerot, ka būs labāk gan ekonomiskā, gan demokrātiskā ziņā. Bet ko tad, ja izrādās, ka lēmums ir kļūdains?
Powered by Sviesta Ciba