Pilota memuāri.

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Un tagad iesim, atbrīvosim Depo plauktus no 100W spuldzītēm. Es parādu TREKNU VIDĒJO PIRKSTU ES idiotiskajiem murgiem par kvēlspuldžu izņemšanu no tirgus. Mirstiet, bļe!

/UPD. Tādi patukši izskatījās. Paņēmu 15 gab. Pēc 1. septembra veikšu novērojumus un paskatīšos, kur vēl dabūnamas. Stay tuned. Mēs tiem mērgļiem vēl parādīsim.
  • Patīk darbināt Teslas tipa energosistēmas. Patīk smuka aktīvā 100W slodzīte, nevis tur kaut kādi 25W * cos(fi)0.5...
    • ar ko 100w ir labāki?
      • a) Gaismas spektrs. Nothing beats incandescent. Nothing. Except Sun... :P
        b) Aktīvā slodze - P=I*U, ideāla mantiņa darbam overunity režīmā.
        c) Brīvais tirgus (vismaz, as claimed) - ja ir pieprasījums, jābūt piedāvājumam, ja ne - atzīstam, ka eksistē pseidobrīvais tirgus un es velku ārā savu artilēriju.
        • Žetons par variantu c! ;)
        • a)100w nosaka gaismas spektru?
          b)kāda ir aktīvā slodze ekonomiskajām spuldzēm, ja ne P=IxU
          c)yeah, brīvais, dream on :)

          [es ar pirmajiem diviem nepiesienos, vnk izglītojos]
          • a) baltā gaisma - pilns spektrs. cilvēks jūtas viskomfortablāk tādā gaismā (i.e halogēni, u.c.). Plus tur vēl ir tāds jēdziens kā CRI (color rendering index), kas atspoguļo to, cik labi viss izskatās konkrētajā gaismā pret saules gaismu. Un tur nu ne LED, ne luminiscentās vienkārši netur līdzi, par gaismas atdevi šoreiz nav runa..

            b) reaktīvā. tā kā neviens nezkāpēc nemin, ka CFL (kompaktā fluorescentā) ir miniaturizēta dienasgaismas spuldze ar pamatnes cokolā iebūvētu elektroniku, tad tur ražotāji mēdz šmaukties un jaudas faktors var nebūt tuvu 1, kas nozīmē, prasti runājot, ka tu ta' maksā par 25w, bet dēļ reaktīvās komponentes TEC ģeneratoram ir jākompensē arī reaktīvā slodze un pie tā paša ģeņģera var pieslēgt mazāk patērētāju. īsāk sakot, ir daudz foršu materiālu par maģisko 'reaktīvo jaudu' (kas, starp citu, ir tā pati overunity, bet, nepareizi pielietota rada tikai problēmas kā šajā gadījumā..)

            Gudrs būsi! :)
Powered by Sviesta Ciba