Pilota memuāri.

Labā ziņa. :)

Labā ziņa. :)

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
"Jaunievēlētais ASV prezidents Baraks Obama par topošās valdības enerģētikas ministru izvēlējies Nobela prēmijas laureātu fizikā Stīvenu Ču. Viņa komandai galvenokārt būs jāmeklē iespējas mazināt ASV atkarību no ārvalstu naftas un jācīnās pret klimata pārmaiņām, žurnālistiem sacīja B.Obama.", Diena.

Ka tik nebūs tā, kā es klusībā pie sevis ceru - šahs un mats fosīlistiem. :)
  • ...Un tāpat tiešā tekstā izskaidro, ka ilgtermiņā atjaunojamie resursi ir lētāki par fosilajiem un ekonomika no tā tikai iegūst. Un vēl neaizmirsti, ka amerikāņiem ir milzīgas iespējas samazināt patēriņu, palielinot energoefektivitāti, par cik viņi ir viena no 'visrijīgākajām' nācijām attiecībā uz enerģiju.
    • Ilgtermiņā mēs visi mirsim, bet tas nenozīmē, ka dzīve atmetama tūlīt un nekavējoties. Jāizmanto nevis atjaunojami vai fosili resursi, bet tie, kas attiecīgā laikā ir lētākie. Tādējādi ar iespējami maz pūlēm mēs sev iegūstam iespējami labu dzīvi.
      Diemžēl nevaru piekrist attiecībā uz energoefektīvitāti. Amerikāņi ar 21,8% pasaules enerģijas saražo 25,4% pasaules labumu. Tātad amerikāņi dzīvo un strādā par 22,5% energoefektīvāk nekā pārējā pasaule. Ir, protams, valstis, kas ir vēl efektīvākas (Japāna, piemēram, resursu trūkuma dēļ divkārt), taču amerikāņus nekādi nevar saukt par vienu no visrijīgākajām nācijām attiecībā uz enerģiju: Indija ir 2,7 reizes rijīgāka, Ķīna - 3,9, Krievija pat 9,5 reizes rijīgāka. Tiesa, izaugsmes iespējas amerikāņiem ir, un tās arī tiek izmantotas. Buša laikā amerikāņu energoefektīvitāte kāpusi caurmērā par 2,0% gadā - salīdzinot, piemēram, ar Francijas 0,4%, Vācijas 0,3% un Itālijas -0,5% (jā, Itālija slīd atpakaļ).
      • Smuki dati. Kopainā, iespējams, pat pareizi. To es neapšabu. Taču jau šobrīd ir skaidrs viens - ilgtermiņā ar fosilajiem (lasi - neatjaunojamajiem) energoresursiem nevar šādu procentu pat noturēt, kur nu vēl kāpināt. Un tā ir problēma. Tiklīdz pasaules ekonomikas izaugsme atjaunosies, cipars uzskries debesīs. Turpat, kur bija.

        Un zinot uz peļņu bāzētā enerģētikas sektora izdarības pēdējā gadsimta laikā, konstanti kavējot alternatīvo resursu attīstību, pieejamību un progresu, ir skaidrs, ka acīmredzot plāns ir, izmantojot šo 'klusumu pirms vētras', nocirst fosīlistiem abas rokas vienreiz un par visām reizēm. Or else - we're all doomed.
Powered by Sviesta Ciba