|
You are viewing 25 entries, 50 into the past.
15th June 2015
12:13pm: zirga zobi
Šeit man jau otro reizi labo zobu. Ja pirmajā reizē es vairāk iepazinu draudzeni, kas laboja, tad šajā reizē es vairāk iepazīstu sevi. Viens no atklājumiem: Kad ir akūts iekaisums, kad sāpes ir dienu un nakti un tu ej pie ārsta, jo faking sāp, tad, manuprāt, jau pie pirmā anestēzijas injekcijas piliena esi svētlaimē un labošana neizraisa nekādu diskomfortu. Bet ja ir otrādi - sāk labot un atklājas, ka iekaisums ir jau dziļi, bet tev vēl nesāp, tad gan būs šaise! merde! fak! kurva! utt. Ja nesāp, tad smadzenes konstanti nepumpē sistēmā personīgos atsāpinātājus, un kad urbis hit the sweet spot jeb pieskaras pulpai, tad nekas nelīdzēs. Tu žmiedzīsies, raustīsies, asaras šķīdīs, būsi sakņupis un nelaimīgs. Un sāpēs. ļoti. Interesanti. Jaunā zobārste man žoklī salaida 3! anestēzijas devas. Nekas nelīdzēja. Pēc tam kādas 3h šļupstēju un kodu mēlē, bet zobs sāpēja tā ka prieks. Man jau bija nojauta, ka māku tikt galā ar sāpēm. Es kaut kā atslābinos, kaut kā elpoju un ļauju sāpēm propellerēt cauri ķermenim. Vēl ko es sapratu: tiem, kas grib palīdzēt citiem (jeb ārstiem), mazliet ir jāpaslimo. Ir ļoti vērtīgi būt otrā pusē un saprast, kas tur notiek. Nav gan tā, ka bez tādas pieredzes nevar, bet kaut kāds savādāks skatījums rodas. Daudz mazo tikai-slimniekam-zināmo detaļu. Un tad nu no tā arī secināju, ka: mēs varam tikt ar visu ko galā, mūsu organismi ir pārsteidzoši, mēs katru dienu radām jaunas asins šūnas, tiekam galā ar infekcijām un visādi citādi turamies virs ūdens un esam līdzsvarā. Tomēr. Kaula smadzenes var izsīkt, pateikt - es vairs nevaru (mielodisplastiskais sindroms, cilvēkiem pēc 70 gadiem, piemēram). Gluži kā ir ar saņemšanos. Mēs darām, darām, darām, līdz vairs nevar. Domāju, katrs ir bijis tur, kur var tikai gulēt un skatīties grieztos un nevarēt neko. Arī uz sāpēm mēs varam saņemties, tikt galā, tikt galā un apslāpēt, līdz vairs nevar. Receptori ir notrulināti un sistēma nogurusi. Un man paliek slikti iedomājoties, cik traki ir tad, ka pretsāpju sistēma uzdod. Manuprāt, tas ir tas brīdis, kad pailatīvajā aprūpē pacients var peldēt morfijā un ciest. Man tas liekas šausminoši. Vai zinājāt, ka ir tādas galvassāpes - clustter headacke - kas ir tik spēcīgas, ka cilvēki grib izdarīt pašnāvību, lai tikai tas beigtos? Sāpju skalā atzīme 10 no 10. Jeb var sāpēt tik ļoti.
13th June 2015
6:59pm: Zirgs ir mazliet pissed off
Pāris fenomeni, kas zirgu mazliet uzkarsē, īpaši agregātstāvoklī "sesija", kad viegls uzsiluma līmenis ir per se. Kad esi par ko sakaitināts, kāds ņem un pasaka: "Don't be angry." "I am not angry. I'm annoyed" "Don't be annoyed. I don't like annoyed you." Nu paldies, ka tev nepatīk. It kā uzsaukums - neesi sakaitināts! - sakaitinātības brīdī kaut jel ko mainītu. Jā, cilvēki paliek sakaitināti tā pat vien bez iemesla un jēgas. Kāpēc kādam ir jānorāda, lai viņš nav tāds, kāds viņš šobrīd ir. Mani tiešām sāk besīt visa tā glorificētā reflektēšana par grūto medicīnas studentu dzīvi. Ir smieklīgi, ja tiek pajokots par īpatnībām, kas raksturīgas medicīnas studentiem, bet tāds salkans patoss par "ak, kā mēs te cīnāmies ar jūsu dēļ". zirgu tas nu jau kaitina. Šejienes studenti bieži vien saka, ka atzīme man nerūp, es tā pat zinu, ko es zinu. Pirmkārt, tas ir kaut kādā mērā nepareizi, jo, ja jau tu zini, tad kādēļ nevaru to tā teikt 'pierādīt' eksāmenā? Tur tomēr pretī ir kāds, kas arī kaut ko par to zina un gan jau ka varēs novērtēt faktu, ka tu zini. Otrkārt, ja jau mācies zināšanu pēc, tad kādēļ vienīgais no kā mācies ir pagājušo gadu jautājumi ar atbildēm? Kas principā ir iemācīties nolikt eksāmenu, nevis zināt priekšmetu. Īpaši sesijā zirgu tracina a la LP tipa ieraksti - kā es jūs visus mīlu, paldies, paldies, ka esat... blā blā blā. Kaut kāda gut feeling saka, ka tas ir fake un vairāk sevis pēc rakstīts. Nezinu, tracina.
10th June 2015
1:09am: slimie/veselie zirgi
WHO’s definition on health ”a state of complete physical, mental and social well being and not merely the absence of disease or infirmity”
So, kurš no jums ir vesels? ;)
(zirgam sāp smagana un ir sesija, kas nozīmē, ka ne fiziski, ne mentāli nav vesels :D ) But how about you?
1st June 2015
4:55pm: zirgs=it
Spēlējos jau es te cibā, nelietojot dzimti norādošus darbības vārdus un tādā garā... Vispirms zirgs jeb persona un tad viss pārējais. Bet šodienas vizuālā izskata izmaiņas, tā teikt, nailed it :D Nu gan esmu riktīgs ne šis, ne tas- zirgs! Jī hā! (jā, jā, zinu, laiks uzlabos un man patiks, bet tas nebūs šodien) Vajadzēja gan laikam apmeklēt Budapeštu...
13th May 2015
6:36pm:
košļeņu, kolas un stresa laiks ir sācies. jī hā!
5th May 2015
4:03pm:
zirgs mazliet nevar tam noticēt, bet jī hā! - šodien šuvu cilvēkus! un daudz! sašuvu trīs sasistus pakaušus. pēdējo pilnībā bez asistēšanas :) ārsts pat neuzvilka cimdus just in case. tad šuvu šuvēju. puisi sakoda paša suns. bet nu tā riktīgi plosījis bija viņa apakšdelmu.
tas it kā nav nekas sevišķs. mūsu studenti to tiek darīt, bet tik un tā. zirgs ir ar tādu kā silly smile uz sejas un vēl nevar noticēt cik daudz šūt dabūjis šodien. tāds labs sākums! :D jī hā!
25th April 2015
3:06pm: viedoklis
Kāds ir jūsu viedoklis par ādas atsāpināšanu taisot tetovējumus. Jā, jo kāpēc ne? Nē, jo sāpes ir daļa no tetovējuma tapšanas procesa? Jā, jo ... Nē, jo... Kādi viedokļi?
14th April 2015
10:27am: zirdziņš vienradzī
te pašlaik ir sācies tas silti vēsais laiks, kas tik ļoti atgādina visu ko. kā saldskābmaize vai bittersweet symphony. pa dienu ir saule, nu tāda 200% voltīga. tā agri uzsilda gaisu. un gaiss ir mazliet jonizēts. var mazliet just fotoķīmiskā smoga garšu. bet pie reizes viss sāk arī smaržot. smaržas aizplūst tālu. ej pa campusu un sajūti garām ejošās izraēlietes siltās smaržas. kāds tālumā smēķē. koki plaukst. zāle dīgst. zeme smaržo. vakars ir vēsāks, bet gaiss vēl silts, un ir sajūta kā peldot siltumā. skrējiens it nemaz neliekas smags. garām palido sikspārņi, pilnīgi bez skaņas. gribas smēķēt savas tinamās cigaretes un klausīties The Doors vai Džimiju Hendriksu. Kā tajās manās puķu bērnu vasarās. un to es arī daru. ar martu smēķēju uz balkona un klausos the doors... parkā zied milzīga magnolija, un trakais vienradzis ar trako Džūliju parka celiņa vidū apgūlās, jo tā vislabāk var redzēt ziedus.
ungāriem ir laba dzīve. uz svētdienas branču ungārs atnesa mājās taisītu ķiršu ievārījumu, un zirgs uzreiz sagaršoja cik daudz saules tie ķirši ir uzņēmuši, jo ievārījums bija gandrīz bez cukura... bet varbūt zirgs nav sagājis vienradzī, bet gan pegasā vai raiņa zelta zirgā? nezinu, bet jī hā
29th March 2015
12:15pm: zirga sēras
Nekaunība! Nelietība! Nejēdzība! Nesirdība! Nu kāpēc, kāpēc LNMM vajag šitā darīt - zirga dievinātā Padega darbus uzlikt uz T-krekliem, tā ka acis tek pakaļ un sirds kūst. Ak, ssrkanie smiekli un mana mīļākā no ielas... Un tad zirgs apskatās, cik tāds prieks maksā un maitas- 50 eiro!!!! Kas to var maksāt???? I ā!
15th March 2015
3:00pm: zirga smadzenes
Pirms pāris dienām redzēju un piedalījos savā pirmajā autopsijā. Meitene, 22 gadi, slepkavība ar 5 naža dūrieniem krūšukurvī un vēderā. Stāstā ir vēl daudz nejauku detaļu, bet tas lai paliek. Tātad, autopsijas gaitā ir jāizņem smadzenes un sirds, un citi iekšējie orgāni, lai noteiktu to bojājumus, bojājumu secību un vēl daudz ko citu. Tad nu vīrs ar visasāko nazi, ko zirgs mūžā redzējis, noņēma skalpu un ar to ripveida mehānisko zāģi atvēra galvaskausu, atdalīja smadzenes no muguras smadzenēm un izņēma aplūkošanai. Protams, tā kā šajā gadījumā nāve iestājās no asiņošanas vēdera dobumā, tad nekādu patoloģisku izmaiņu smadzenēs nebija. Un smadzenes tika atliktas maliņā, lai turpinātu darbu pie krūšu kurvja un tā tālāk. Bet es skatos uz tām smadzenēm un domāju - nez, kādas izskatās manas smadzenes. Lielisks jautājums autopsiju zālē. :D
Bet tad, jau vēlāk, kas ir šodien, atceros par šo un domājot atgriežas anatomijas zināšanas, ka smadzeņu uzbūve precentrālajā un postcentrālajā rievā ataino ķermeņa daļas, ko inervē, kamdēļ, piemēram, var pateikt, kura ir dominantā roka.
Un tad nu iedomājos par to, ka pēc 16+ gadu klavieru spēlēšanas (un no tā, ka arī pēc aktīvās spēlēšanas beigšanas, vēl joprojām spējas uzrakstīt sms ar kreiso roku) pianistu smadzeņu anatomijai jābūt atšķirīgai. Un tad nu uz ātro atradu šādu kopsavilkumu. Tur ir atsauces uz oriģinālrakstiem. Bet lūk galvenie punkti: Pianisti It overcomes “handedness” – most people are either right-handed or left-handed and it shows on your brain. The brains of Piano players show a more symmetrical brain anatomy because piano playing strengthens the weaker hand. – Journal of Anatomy, 2006 Pianists that improvise a lot – like Jazz pianists – have better connections in their brains making them more efficient decision makers and also more capable of spontaneous creativity – The Guardian Pianists brains require less energy to concentrate so they can focus on other aspects of their music playing – Neuroscience Letter, 1999 Ģitāristi Like pianists, guitarists are able to shift their unconscious creative thinking mode more easily. This reconfirms that creativity can be trained and that it takes a lot of effort and hard work before it can appear effortless. – The Neuroscience of Improvisation Guitarists brains are more in synch with each other, especially when they play together (Frontiers in Human Neuroscience, 2012) – I wonder if this can be translated to show that guitarists are also more intuitive in general? Guitarists learn better by watching others play rather than from sheet music (Vanderbilt University) – I wonder how this affects their observation skills? Bundzinieki There appears to be a link between intelligence and rhythmic ability – The Telegraph Playing the drums can increase pain tolerance – Evolutionary Pscyhology, 2012 Rhythmic music may also have therapeutic neurological benefits – Standford News
Tad nu visi, kam instrumenta spēle nav sveša, priekā! Esam izmainījuši savu smadzeņu uzbūvi un anatomiju uz palikšanu!
14th March 2015
10:26pm:
Tikko noskatījos šo lielisko TED talk un atcerējos par savām nu jau pasenajām studijām mūsu Alma mater. Tās bija studijas par meliem. Ar domu - kā pateikt, ka pacients tev melo acīs skatīdamies. :) saskarsmes psiholoģija nebija?
Anyway. Labi atceros, ka labākie melu atpazītāji ir labākie meļi. Tātad. vai tiešām? (ok, teorija droši vien nav no gaisa nokritusi, es to pat neapšaubu) Jeb. Zirgu sāka interesēt kā tad ir ar zināšanām par meliem. Vai tās dod/nedod priekšrocības atpazīt meli? Tiešām jābūt labam abās frontēs? Un - vai zināšanas par melu atpazīšanu padara cilvēku par labāku meli.
Un... tātad Man niez nagi uzrīkot nelielu dueļu kontestu starp: 1) kādu, kas pasniedz kusu - kā atpazīt meli ;) sveiks! 2) kādu, kas jau ieguvusi grādu cilvēkmācībā jeb antropoloģijā, kur, es pieņemu, kas tāds ir jāmācās, ne? čau, tosts tev vēl joprojām! 3) kādu, kas bieži pārliecina klientus un kurai ar pirkstu galiem jājūt cilvēki un to patiesums/falšums, ;) ahoi, jūrniec! 4) kādu, kurai ir tik ass vērtējums, kā autopsijas nazis, pieļauju, ka tas nāk no 'cilvēku izkošanas', kas vai nu iegūta vai iedzimta, bet visnotaļ neapšaubāma. respect your authority in that :) 5) kādu, kas bieži (pēdējā laikā) ir tāds kā mistisks un kaut kad ticis vilkts uz zoba par tam piemītošu moral highground, kas liecinātu, kas cilvēks ir ļoti godīgs, vai otrādi- ļoti viltīgs, ko būti interesanti pārbaudīt duelī :D 6) kādus divus, kas draudzējas ar zinātni. pieļauju, ka vienas pētījumi smadzeņu ķīmijā varbūt varētu būt priekšrocība, bet varbūt otra nosvērtība un vēss prāts būs pilnīgi nesalaužams? ;) 7) kādu, kas pateiks - sorry guys, I'm going home! (bet kas nebūs īpaši tālu un zirgam būs raudzētas sulas ar ko pievilināt dueļu arēnai) un kas ar lielu varbūtību spirināsies iesaistīties organizētās aktivitātēs, jo just because! :D bet! kas varētu negaidīti visus nolikt uz lāpstiņām vienkārši izveidojot āķīgas lōģikas jautājumu, kurā melis sapītos melos :D 8) kādu, tas ir zirgu pašu :) kam šī tēma acīmredzot interesē. redzēs vai interese palīdz duelēties.
viss būs vienkārši - es par visu parūpēšos! :D arēna būs! melu uzdevums būs (sorry, nebūs pašizdomāti, jo tos nevar pārbaudīt, lai noteiktu rezultātu 0-1 :) ) balvu vajag? kroni melim vai kausu vai - nu es nezinu...
12th March 2015
8:56pm: kā jums šķiet?
ir kas saka, ka jo cilvēka vide (rakstāmgalds, istaba utt) kārtīgāka, jo kārtīgāka un bezideju galva viņam ir. otri saka, ka tie, kam viss izmētāts, tik pat izmētāts viss ir arī galvā. pie pirmajiem pieder Alberts Einšteins, pie otrajiem Satori raksta Vanags.
Kā jums šķiet?
6:32pm: statistika ir fun! And I mean it!
Tātad, bez liekas kavēšanās un ievadvārdiem - pāris skaistas atziņas no statistikas par cilvēkiem un to veselību. Latvijā. Eiropā. Un vispār.
Sāksim ar ko šokējošu (priekš mums, protams, ne jau statistikai) - Latvijā ir daudz resnu cilvēku (Ungārijā ir vēl vairāk :) ). Eiropā vidēji mēdz būt mazāk resnu cilvēku. Turklāt Latvijā ir izteikti vairāk resnu sieviešu kā vīriešu. (Ungārijā ir vairāk abos dzimumos, tas tā, lai nejustos tik slikti, kādam ir vēl sliktāk, bet, piemēram, Francijā ir vienādi daudz resnu vīriešu un sieviešu, un tas skaits ir mazs.)
Nu ko - man no medicīniskā viedokļa ir pilnīgi vienalga par visādam " pieņemsim sevi kādas esam" kustībām, bet no medicīniskā viedokļa man nav vienalga, ka slaidas sievietes ar veselīgu svaru (pēc BMI - norma) ir ar mazāku krūts audzēju un olnīcu audzēju risku, kardiovaskulāro slimību risku u.c.risku samazinājumu. Lūk!
Latvijā, kā visās post-Soviet valstīs, ir augstāka mirstība no audzējiem, kā 'pārejā Eiropā'. Iemesli? Domāju, ka varam iedomāties pāris - alkohols, atpalikusi ekonomika, kas iedragā diētas izvēles un veselības aprūpi un iespēju iet pie ārsta un interesēties par savu veselību. Nav jauka šī statistika. No medicīnas viedokļa, jo tālāk turamies no Krievijas 'standartiem' , jo labāk, jo Krievijā ir mazāka life expectancy, kā pie mums, piemēram. Bet pie mums ir mazāka, kā, piemēram, Skandināvijā vai Francijā.
Ja top 1 mirstības iemesls starp pieaugušajiem ir kardiovaskulārās slimības, ko mēs visi jau labi zinām, kā nodrillētu plati esam dzirdējuši, tad mazi bērni (<5 gadiem) lielākotoes mirst no negadījumiem (accidents). Nu un tagad iedomājamies kāpēc ar bērniem notiek negadījumi. Kādi negadījumi mēdz būt utt. Nevaram novelt vainu uz nejaukajām baktērijām, kas uzklupa mazulim, vai briesmīgajiem vīrusiem, kas ņēma un saslimdināja bērnu. Tātad vēlreiz - Kāpēc ar bērniem notiek negadījumi?
Ja jau runājam par mirstību atkarībā no vecuma, tad parasti domājam, ka tā ir skaista lineāra sakarība - jo vecāks paliec, jo lielāka iespēja būt nomirušam. Jā, tas ir tiesa no kādiem 30-40 gadiem, bet starp 'mazajiem cilvēkiem' tas tā vis nav. Jaundzimušie ir ļoti jutīgi organismi, kamdēļ to dzīvība ir labs rādītājs, kas valstī notiek. Jo jaundzimušo mirstība mazāka, jo jēdzīgāk cilvēki dzīvo. Bet bērnam paaugoties un izturot 'dzīves pārbaudījumus' (enterokolītus, pneimonijas, bronhītus, sasitumus, nobrāzumus un vecākus) un nonākot sweet sixteens, kad galvenā 'slimība' ir hormonu pavasaris, tad tīneidžeri ir kinda indestructable. Jeb mirstība visā cilvēka mūžā viszemākā ir tieši tīņu gados. :) Vai nav lieliski? :) Bet ap 20-25 gadiem mirstības līknē ir tāda kā ' pumpa' jeb mirstība paaugstinās. Laikam jau tāpēc, ka prātā vēl kā tīņi, bet organismi jau drusku novecojuši.
Vai tavu un manu mirstību nosaka valsts? Jā! Ja tu dzīvo valstī ar augstu ienākumu līmeni, tad pirmā lieta, ko savā organismā nolietosi, ir kardiovaskulārā sistēma. Ja dzīvo valstī ar vidēju/zemu ienākumu līmeni, tad samērā bieži nomirsi no bezgaisa jeb pneimonijas, HOPS un citām elpceļu infekcijām, kā arī no HIV/AIDS. Bet tā jau visa spekulācija. Tas, no kā miršu un kad, tas jau viss ir Dieva rokās. Bet! Nav tiesa, ka mēs nezinām, kad mums pienāks nāves diena. Mēs zinām! Jo kolīdz esi piedzimis, ir iespējams izrēķināt tavas dzīves paredzamo ilgumu. Un tas ļoti iespējams ir patiess. Jo statistika tā teica, un tā zina, ko runā. ;)
Un lai gan mēs te runājam par lielo baiso nāvi un mirstību no dažādam slimībām, tad nav gluži tā, ka visas slimības uz zemes ir tamdēļ, lai mēs no tām nomirtu. Ir daudz tādu, kas paredzētas tam, lai padarītu tavu dzīvi neciešamu. Un lai pabojātu garastāvokli vēl vairāk, nekā, piemēram, depresija jau ir izdarījusi, statistika tev pateiks, cik lielu slogu tavai dzīvei šī slimība ir uzlikusi un cik potenciālos labos dzīves gadus tu esi zaudējis un zaudēsi un par cik gadiem šī slimība visu tavā dzīves ilgumā ir sačakarējusi. Bet, manuprāt, visvērtīgāko atzinumu ar statistikas pielietošanu datu apstrādē uzzināju anatomikumā, kur tika izpētīts, ka sievietēm, kam ir zaļas acis, ir šaurāki gurni! Jī hā! Lai ko tas arī nozīmētu :)
11th March 2015
6:47pm: ko mediķi tev nestāsta korejā
Kā gan zirgs uzreiz par to neiedomājās, nez... Kad panesās tā Mētras sterilizācijas ārtprodžekta sarunu vakara tēma, vajadzēja taču paskatīties tuvāk to metodi. jā, jā, it kā jau zinām, ko vajag zināt, bet! Šīs metodes Perla indeksu. Tas ir rādītājs par to, cik gadījumos šī kontracepcijas metode nenostrādā. Jūs teiksiet - kā, ja jau pārgriež vadus, tad jau neko. Nope Grūtniecība iestājas 3:1000 pie olvadu nosiešanas. lai tiešām, tiešām nebūtu bērnu, jātiek vaļā no dzemdes
5th March 2015
4:52pm: ungāri kāpj uz zirga ausīm
Ungāru angļu valoda ir slinka un slikti artikulēta. Ar izgāztiem un apaļiem 'o'. Un tādiem vārdiem kā primer prevention un secunder. Vomitus nevis vomiting.
Un tagad es domāju - ir vai nav svarīgi pareizi izrunāt vārdus kādā valodā? Nez, mani mācīja pareizi izrunāt vārdus svešvalodā, lai 'skaitītos', ka lietoju/māku valodu. Kapēc tagad tas nevienam neinteresē? Aptuveni uz to pusi ir un it rocks.
13th February 2015
4:16pm: zirgs karnevālā
zirgs brauc uz Venēcijas karnevālu. Šodien. Pēc stundas. How cool is that?
9th January 2015
7:40pm: nomirt, jo nokrita āda
kas es būtu par zirgu, ja jums nepastāstītu par fenomenālo slimību - Stevens-Johnson sindromu/toksisko epidermālo nekrolīzi (Lyells syndome). tā ir tāda slimība, kad vienā brīdī uz ādas sāk parādīties sarkani plankumi, kuru vidū izveidojas pūslīši, tie, gan plankumi, gan pūšļi, kļūst plašāki, savienojas cits ar citu, līdz āda pie vieglas paberzēšanas sāk atdalīties (Nikolska simptoms). ja ir līdz 10% no ķermeņa laukuma, tad tas vēl ir SJS, bet ja sasniegti 30%, tad jau TEN. protams, lai lieta būtu vēl 'jaukāka', silmība sākas uz sejas un augšējā krūšukurvja daļā, izplešoties tālāk uz ekstremitātēm un uz leju. jo vairāk ādas nokrīt, jo sliktāka izdzīvošanas iespēja. lōģiski!
pasakaina slimība, ne? paša organisms noārda savu ādu and then you die. jī hā!
8th December 2014
8:54pm: Uro zirgs
Es te tā lasu, ka pie stresa urīna nesaturēšanas palīdzot antidepressanti. un tagad domāju - kādā ziņā 'palīdz' mazāk urīna nesaturēšanas vai vairs nerūp, ka ir tāda ...
8:48pm: zirgi garšo
Es te tā iedomājos. Piektā garša - umami - jeb 'labas garšas' garša, ko varam sagaršot buljonā, gaļā, manā ļoti garšīgajā ungāru paprikas salami, ir, šķiet, visvairāk atkarību un patiku raisošā. (manuprāt, noteikti, bet man šķiet, ka tam bija arī zinātnisks pamats. varbūt arī nē) Salda garša ir adiktīva. Arī sāļa mēdz būt, bet tomēr. Kā ir ar rūgtu vai skābu? Arī tās garšas jeb vai visas garšas ir vienlīdz 'atkarību' raisošas? Vai arī jums šķiet, ka tā ir katra paša idiosinkrātiskā darīšana?
4th November 2014
9:56pm: zirga zobi
ar lidokaīna pilnām smaganām gāju pa fantastiski izgaismotu parku man blakus skrēja čivauva sunīts un dīķa krastā puisi gaudoja knock knock knocking on heavens door!!!! tad gāju klausīties stāstu par bērnu, kas izauga mirušā mātes ķermenī par ārstiem, kas dienu un nakti dežūrēja viņas sterilā boksā par ētiskiem jautājumiem, kā vajadzēja viņiem darīt?
tagad kuņģī pelēkie zirņi ar sīpoliem un sarkanvīnu pēc pusstundas eju dziedāt kareoki un šī ir pilnīgi normāla zirga diena Ungārijā jī hā!
22nd August 2014
1:30pm: zirguklāsme
Braucu busā un galvā iešāvās lūk kas:
Ka tīteņi, mežvīteņi un puķuzirņi ir īstākie kāzu puķaugi. Kāpēc? Jo savijušies, gluži "kā tas dzīves tagad nu savijas" [vedējmāšu stilā prezentēts] Kāpēc šitādas domas - rīt draudzenes kāzas.
20th August 2014
6:14pm: comfort food
Sanāca tā, ka mazliet nosalušus un izsalkušus cilvēkus paēdināja ar tām slavenajām siera kūkām. Laizot šķīvīti, viena no meitenēm paziņoja, ka ir atrasts the one and only komforta ēdiens. Un protams, uzreiz sākās šo ēdienu uzskaite.
īpatnēji, bet sākot par šo tematu reflektēt, atzinu, ka zirgam kas tāds ir lapu salāti, ledussalāti utt. vai grieķu salāti. un nav nekādas kūkas un konfektes. tās gan vajag, bet ne šādā nolūkā.
Nu, kādi tad ir jūsu t.s. komforta ēdieni? ;)
5:21pm: zirgs, kas dodas ceļā
Nu tā. Tagad gan ir sākušas tās ļoti raksturīgās uztraukuma vēdergraizes. Kā nu ne - pēc nedēļas zirgs lido prom uz Ungāru zemi študierēt. Tad nu tā, draugi, kāds ceļamaizes padoms varbūt? :)
Powered by Sviesta Ciba
|