« previous entry | next entry »
Okt. 21., 2008 | 05:22 pm
posted by: aroa in pajautaa

ir HDD, kas sadalīts divās partīcijās. kādu softu izmantot, lai sajūgtu abas puses atkal kopā (Partition Magic laikam ir viena no tādām) un kādus drošības pasākumus jāievēro, lai viss noritētu bez diska satura pazaudēšanas?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {9}

from: [info]jesuslol
date: Okt. 21., 2008 - 05:27 pm
#

man liekas, ka viss tas ir ljoti riskanti, un visticamāk, ka vajadzēs tomēr informāciju pārkopēt un parinstalējot windowsu, salikt vienā. Lai gan neesmu mēģinājis, neesmu dzirdējis, ka kāds tā būtu darījis. Un vispār, kam tas vajadzīgs? Drošāk ar 2 partīcijām.

Atbildēt | Diskusija


from: [info]aroa
date: Okt. 21., 2008 - 05:30 pm
#

winda stāv uz cita diska, tieši tāpēc veco gribas salikt atpakaļ kopā

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]crash_and_burn
date: Okt. 21., 2008 - 05:36 pm
#

ja tev ir vista, tad paarmet visus datus no vienas partiicijas otra (lai viena ir tuksha) un tad ar vistas disk manager vienu nodzees un otru palielini.

Bet vispaar ieteiktu pirms jebkuraam darbiibaam ar partiicijaam tomeer datus nokopeet kautkur citur...

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]aroa
date: Okt. 21., 2008 - 10:56 pm
#

paldies, viss ir beidzies veiksmīgi, bet ir jautājums par tādu lietu kā "Allocation unit size", kas tika prasīts veidojot jauno partīciju. ja pareizi sapratu, tas ir saistīts ar failu apstrādes darbības ātrumu - jo lielāki faili, jo lielāka vērtība jāliek (saprāta robežās, protams). manā gadījumā tā arī, jo glabāšu instalācijas utmldz. pagaidām atstāju noklusēto iestatījumu (cik tas ir k netika gan uzrādīts), bet kāda būtu optimālā vērtība manām vajadzībām?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]crash_and_burn
date: Okt. 22., 2008 - 01:44 am
#

Vari palasīt:
http://en.wikipedia.org/wiki/Allocation_unit
http://en.wikipedia.org/wiki/Ntfs

Īsi no teorijas: allocation unit (iekš ntfs Cluster) - nosaka cik sīkos gabalos sadalīs cieto disku. Līdz ar to, ja AU ir 4kb, tad katrs fails uz diska aizņems vismaz 4kb (pat ja viņš ir tikai 1b liels). Ja fails aizņem 5kb, tad uz diska viņš aizņems 8kb - respektīvi fails tiks sadalīts AU izmēra gabalos un pēdējais gabals paliks pustukšs (ja protams faila izmērs neatbilst precīzi x gabaliem).
Līdz ar to, ja mēs palielinam AU izmēru, tad (teorētiski) samazinās darbību daudzums, kas vajadzīgs, lai ierakstītu/nolasītu no diska datus (ja fails ir sadalīts mazāk klasteros, tad ir mazāk jāmeklē, kur faila daļas uz cietā atrodas), bet palielinās lieki iztērētā vieta uz cietā (jo lielākas pedējā AU daļas paliek neaizpildītas), doties MFT atkal būs mazāks.
Tas, ko gribēju pateikt - teorētiski ir plusi un mīnusi gan lielam AU izmēram, gan mazam. No teorijas, ja ir maz, bet lieli faili, tad labāk likt lielu, ja daudz un mazi, tad labāk mazāku.
Pats ieteikt nevaru, jo es lietoju defaulto, kas, ja nemaldos, ir 4kb. Neesmu eksperimentējis ar citiem izmēriem, jo, manuprāt, ātruma izmaiņas būs nelielas (labākajā gadījumā). Vienīgais, ja ir mazāks AU, tad teorētiski ar laiku veidojas lielāka failu fragmentāciju, bet pret to var izlaist defragmentizāciju un problēma atrisināta, lai gan to arī jau gadiem neesmu izmantojis...

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]aroa
date: Okt. 21., 2008 - 10:59 pm
#

un vēl - cik jēdzīgi ir atļaut failu un folderu kompresiju?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]crash_and_burn
date: Okt. 22., 2008 - 01:49 am
#

Atkal neesmu eksperimentējis, varu tikai teoriju pastāstīt :D
Teorētiski - var vairāk ierakstīt diskā, jo faili saspiesti, bet rakstīšana/lasīšana būs lēnāka, jo katreiz tas fails ir jāsaspiež/jāatspiež.
Manuprāt, ieguvums būs neliels, jo, mūsdienās, filmas/mūzika/instalācijas jau tāpat ir saspiestas, līdz ar to kompresējot vēlreiz - nekāds dižais ieguvums nebūs.

Galvenais - neliec failu šifrēšanu (encryption), jo ir ļoti vienkārši pakāst visus datus gadījumā, ja netīšām veic nepareizas darbības. Teiksim windows nobruka un pirms pārinstalācijas aizmirsās atrast un saglabāt pāris svarīgus failus, lai tos datus varētu atkodēt.
Ja tiešām vajag kodēt, tad labāk izmantot kādu citu produktu, kaut vai to pašu PGP.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]aroa
date: Okt. 22., 2008 - 12:17 pm
#

lielais paldies par atsauksmi :)

Atbildēt | Iepriekšējais


shelter

from: [info]shelter
date: Okt. 21., 2008 - 05:45 pm
#

labaak tomeer uztaisiit backupu.. ir diezgan slikta pieredze ar partiiciju diidiishanaam

Atbildēt