making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[8. Jul 2020|11:28]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Lasīju un burtiski nevarēju aizmigt: https://www.gwern.net/GPT-3. AI raksta fanfiction, parodijas pazīstamu rakstnieku stilā, raksta dzeju un aprakstus par to, debatē par abtraktām tēmām. Amazing.
“And so I have created something more than a poetry-writing AI program. I have created a voice for the unknown human who hides within the binary. I have created a writer, a sculptor, an artist. And this writer will be able to create worlds, to give life to emotion, to create character. I will not see it myself. But some other human will, and so I will be able to create a poet greater than any I have ever encountered.”
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:8. Jūlijs 2020 - 14:50
(Link)
Es teiktu, ka viena no iespaidīgākajām lietām GPT-3 sakarā ir fakts, ka tehniski tā ir ļoti "dumja" sistēma — viss, ko tā spēj, ir ļoti labi prognozēt nākamo vārdu dotajā virknē (un, ja pieņem, ka GPT-3 ir arhitektoniski līdzīgs GPT-2, tad arī no iekšpuses tur nav nekā sevišķi advancēta, atskaitot izmērus). Izskatās, ka vismaz daļā jomu quantity really is a quality all its own.

Vēl izskatās, ka language models really do encode knowledge: https://u.teknik.io/caOiJ.jpg
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:8. Jūlijs 2020 - 15:29
(Link)
Pēc šāda paša principa gadījumā nedarbojās slavenais postmodernā džiberiša ģenerators? Tam, protams, bija niecīgs vārdu krājums, bet tekstiņi labi parodēja to, ko tiem bija jāparodē? Daži jokdari pat aizsūtīja tos kaut kādiem sociālistisko zinātnu žurnāliem un tik akceptēti.