Unrealistic optimism

« previous entry | next entry »
Jul. 7., 2015 | 01:52 pm

Lasot rakstu par "flawed self-assessment" un konkrēti par mūsu realitātei neatbilstošo optimismu, mani uzjautrināja sekojošā frāze:

"Ironically, people even state that they are more likely than their peers to provide accurate self-assessments that are uncontaminated by bias
(Friedrich, 1996; Pronin, Lin, & Ross, 2002)."

Starp citu, šajā rakstā var iedvesmu pasmelties tie, kas vēl mācās vai arī tie, kas raksta zinātniskos papīrus. Universitātes studentu reāli pavadītais laiks pie noslēguma darbu rakstīšanas ir vidēji par trīs nedēļām ilgāks, nekā viņu "reālistiskākais minējums" un nedēļu ilgāks nekā viņu dotais "ļaunākais scenārijs". Tā kā, laiku vēlams atlikt vairāk, nekā šķiet nepieciešams šādu darbu veikšanai.

Link | ir doma | Add to Memories


Comments {8}

ctulhu

(bez virsraksta)

from: [info]ctulhu
date: Jul. 7., 2015 - 02:13 pm
Link

parastais pī koeficients: visus laikus reizinām ar 3.14

Atbildēt


Zane

(bez virsraksta)

from: [info]mazaa_maasa
date: Jul. 8., 2015 - 06:49 pm
Link

Pirms tam nesapratu kas man tur visu putroja, tagad uzķēru:
"..vidēji novērtētais laiks, kas viņuprāt būs nepieciešams.. ilgāks, nekā viņu "reālistiskākais minējums"."
Viens minējums ir ilgāks par otru minējumu? Nesaprotu kā tas varētu palīdzēt studentiem plānot laiku. Vai arī Tu ar to domāji, ka reāli pavadītais laiks būs ilgāks nekā minējumi?
Pēc savas pieredzes - nodomātie un izpildītie termiņi atkarīgi no tā, kāda ir darba prioritāte.

Atbildēt | Diskusija


chrono

(bez virsraksta)

from: [info]chrono
date: Jul. 9., 2015 - 10:47 am
Link

Vienkārši nejēdzīgi uzrakstīju teikumu. Tagad pārlaboju. Runa gan šeit nav tik ļoti par termiņiem kā par kopsummā pavadīto laiku pie darba izpildes, ko darba prioritātei tik ļoti mainīt nevajadzētu.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Zane

(bez virsraksta)

from: [info]mazaa_maasa
date: Jul. 9., 2015 - 12:08 pm
Link

Bet pavadītais laiks jau tieši saistīts ar termiņiem, citādāk jau nav jēgas neko plānot - kad paveiksi, tad paveiksi.
Bet par prioritātēm laikam tā, ka stundu skaits nemainās, bet to plānojums pa dienām gan, līdz ar to tas kopējais izpildes laiks sanāk ilgāks nesvarīgiem darbiem.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


chrono

(bez virsraksta)

from: [info]chrono
date: Jul. 9., 2015 - 01:06 pm
Link

Tas, cik daudz laika tev vajadzēs lai izpildītu uzdevumu, protams, tieši atsaucas uz to laika plānošanu un termiņu nolikšanu. Bet termiņu nolikšana diez vai ļoti izteikti atsaucas uz kopējo laiku, kas jāpavada lai izpildītu uzdevumu.

Hm, nu man šķiet, ka šeit tieši jau uz to pie darba pavadīto stundu skaitu skatās, nevis kopējo izpildes laiku, jo reāli jau tad mēnesis darba varētu tikpat labi nozīmēt "katru dienu pa vienai stundai" kā "katru dienu par 8-9 stundām".

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Zane

(bez virsraksta)

from: [info]mazaa_maasa
date: Jul. 9., 2015 - 01:51 pm
Link

Termiņš ir ierobežojums. Jo vairāk laika Tu pavadi nedarot to darbu, jo mazāk laika Tev paliek, lai viņu izdarītu, bet līdz ar to visticamāk arī zūd darba kvalitāte.
Un pasūtītājam/uzdevējam jau vienalga, vai Tu strādā 1 vai 10 stundas dienā - viš Tev ir pateicis, ka vajag mēneša laikā un viss. Mana rīcība - atkarībā no tā cik relatīvi svarīgs tas darbs ir, es skatīšos cik laika viņam sanāk (un cik daudz pūļu ieguldīt), ieliekot pa vidu citiem svarīgiem darbiem - līdz ar to arī mainās stundu skaits. Ir darbi, kam vajadzības gadījumā es tērēšu vairāk laika kā plānots un ziedošu miegu, un ir darbi, kam es ziedošu kvalitāti, jo miegs svarīgāks.
So - viss ir individuāli un atkarīgs no cilvēka un veicamā darba. :)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


chrono

(bez virsraksta)

from: [info]chrono
date: Jul. 9., 2015 - 03:23 pm
Link

Es tam visam varu piekrist, tikai kaut kā es jūtu aiziešanu no sākotnējās tēmas par pārāk optimistiskām prognozēm. It sevišķi tajā, ja tu jau sāc pieminēt pasūtītāja intereses, lai arī es tās stundas dienā minēju tīri no eksperimentātoru viedokļa, jo tur jau tomēr ir tā kā svarīgi cik stundas kopsummā cilvēks ir pavadījis darot darbu. Ja reiz mēģina salīdzināt prognozes ar realitāti.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Zane

(bez virsraksta)

from: [info]mazaa_maasa
date: Jul. 9., 2015 - 04:12 pm
Link

Sorry, praktiski tendēts cilvēks šeit :D
Katrā ziņā es kopumā varētu piekrist, ka teorija (minējumi un prognozes) neatbilsts praksei (reāli patērētajiem resursiem).
Bet tāpat bij interesanti parunāties :)

Atbildēt | Iepriekšējais