Kurvjzieža kontemplācijas

Tiira zinaatkaare

Krāšņais Kurvjziedis

Tiira zinaatkaare

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Cik Juusupraat vajadzeetu pelniit ljautinjam, no kura tiek prasiits chetras dienas nedeeljaa rosiities darbavietaa ik dienas pa 12-13 stundaam un piektajaa - vismaz seshas?
Mmm?
  • 800
  • $ ~150
  • Tāds cilvēks ir pelnijis elektrisko krēslu, jo atņem maizi kādam cilvēkam kurš šobrīd ir bez darba...
    • Tas buutu jaakontrolee arodbiedriibai, vai ne?
      • Vispār jau darba likums paredz, ka darba nedēļa ir 40 stundas. Bez tam, nevar darba līgumā prasīt strādāt vairāk par 8 stundām dienā, virs tā ir virsstundas, par ko ir jāmaksā vairāk, un arī to skaits ir ierobežots. Un, jā, to visu ir jākontrolē arodbiedrībai.
      • Nē, tev būtu jāsūdzās Valsts Darba Inspekcijā.
  • Darbavietas ir visādas.

    Tirgus kiokos arī meičas tusē pa padsmit stundām, pat vēl ilgāk- arī svētdienās, bet ņemot vērā apgrozījumu... nu 200 laši maksimums.

    Ja tas cilvēks pa savu darba laiku rada vērtības, kas mērāmas tūkstošos, tad 10% būtu o.k.

    Ja tas ir sociālais (valsts, pašvaldības, NVO) darbs, tad ir jāpiekrīt par elektrisko krēslu... Jo budžeta pārdalīšana principā nav vērtību radīšana un algas tur nedrīkst būt lielas.
    • pag, sociaalais darbs un darbs valsts iestaadee taa kaa buutu nu, ljoti, ljoti dazhaadi jeedzieni...
      Un prichom veel tajaa rasolaa NVO?!!!!

      Hihi, un Tava amizantaa doma, ka budzheta paardaliishana irdarbs, kas neprasa atalgojumu, jau nu man ar kaut kaa ... nu, taa...:)
      • :)
        Es arī to budžetu tērēju.
      • No ekonomiskā viedokļa- atšķirības nekādas. Tā ir kāda cita iedota nauda (nav būtiski- nodokļu maksātāju vai ziedotāju, tāpēc arī NVO tajā pašā katlā).

        Es jau nesaku, ka neprasa atalgojumu- es saku, ka nedrīkst būt liela alga. Tas vienkārši nebūtu godīgi pret sabiedrību. Tāpat kā nesenie ārstu un skolotāju steiki nav godīgi pret sabiedrību, jo būtībā viņi pieprasa naudu no tiem, kas rada vērtības un valstij tajā visā ir tikai starpnieka loma. Pārdalīšanas menedžments, tā teikt ;-)
        • citaats:
          ...jo būtībā viņi pieprasa naudu no tiem, kas rada vērtības ...

          ..pie kuraam nu nekaadi NAV pieskaitaami taadi suudi kaa izgliitiiba un veseliiba, vai ne?:/// Nedz arii droshiiba, protams...

          Nu, zajebalo, goda vaards!

          Piedod, es pati buutu gatava maksaat savos nodokljos Lielu Naudu, lai sanjemtu kaadu garantiju, ka manus radiniekus operees kvalificeets kjirurgs, ka manu eventuaalo beernu maaciis gudrs un nepaarguris skolotaajs un ka man pashai ugunsgreeka vai slikti audzinaata teevinja uzbrukuma gadiijumaa laiciigi atsteigsies paliigaa pietiekami apmaksaati profesionaalji!
          Un, ja Tev tas ir pie dirsas, tad ar to Tu aciimredzot arii domaa.
          Piedod, ka sanaaca tik rupji!
          • Kāpēc sūdi?!

            Tu pārāk saasināti uztver manis rakstīto...

            Ja visa valsts ir nabadzīga, tad nav godīgi prasīt vairāk, ja citiem arī nav DAUDZ. Runa ir tikai par to, ka ekonomika noregulē visu kā ir.

            O.K. varam jau paaugstināt nodokļus un cerēt, ka ekonomika attīstīsies, lai nauda būtu ne tikai ārstiem, skolotājiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, kaŗavīriem un ierēdņiem. Bet tas nav godīgi.

            Godīgi ir tad, ja visiem viss aug pamazām, reizē ar valsts ekonomiku. Lai attīstība ir sabalansēta, nevis uz citu rēķina.

            Protams, es gribu, lai maniem bērniem ir labi skolotāji un paēduši ārsti. Bet es godavārds negribu, ka šie cilvēki dzīvo labāk par pārējiem tikai tāpēc vien, ka viņi streikoja un būtībā šantažēja visu valsti.

            Ekonomikā viss nav gluži kā dabā- ja kaut kur paņem, tad tur paliek tukšums, kurš piepildās ļoti lēnu. Turklāt sociālo izdevumu paaugstināšana ir pamatīgs solis inflācijas paaugstināšanai.

            Es neesmu pret. Es esmu par sabalansētu, mierīgu un stabilu attīstību.

            Kas attiecas uz vērtību radīšanu... Nu skolotāji pastarpināti rada vērtības- viņi māca tos, kas vēlāk to varēs darīt (bet varēs arī nedarīt).

            Katrā ziņā, es pilnīgi piekrītu izteicienam:
            "Kas var- tas dara. Kas nevar- tas māca. Kas nevar mācīt- tas māca kā jāmāca."

            Ā, un vēl vienam:
            "Ja reiz tu esi tik gudrs, tad kāpēc neesi bagāts?"
            • Mans mērķis nebija ielaisties diskusijās par makroekonomiku.

              Godīgi sakot, mani visvairāk aizkaitināja tas, ka Tu sabāzi vienā maisā skolotājus, mediķus un kaut kādus NVO, kuri cīnās, piemēram, par Āfrikas civetkaķu tiesībām, un visu to apzīmēji ar jēdzienu "sociālais darbs", kuram latviešu valodā ir PAVISAM, nu, PAVISAM cita nozīme.

              Un es nedomāju, ka nodokļi šobrīd būtu jāpaaugstina, ne gluži par to bija stāsts.

              Un Tu vari piekrist, kam vien gribi, bet mani Tu nepārliecināsi, ka veiksmīgs santehnikas pārdevējs ir gudrāks par neiroķirurgu, jebšu rada kādu nozīmīgāku vērtību.:/

              Vienkārši, ir daži pakalpojumi, kurus pilnā mērā padarot par tirgus preci, liela daļa sabiedrības bez ierunām ņems un apsprāgs, turklāt neizkūlusies no analfabētisma. Tādējādi visu mūsu interesēs ir solidāri savilkt jostas un apmaksāt šo pakalpojumu garantijas ne tikai sev, bet arī Pušmucavas večiņai un viņas mazdēliņam.
              • Santehnikas pārdevējs nerada vērtības, bet rigo citā valstī radītas vērtības, t.i. uztur viņu sociālo budžetu!!! Vērtību radīšanām ar gudrību ir pastarpināts sakars.

                Es runāju par RAŽOŠANU. Par EKSPORTSPĒJĪGU RAŽOŠANU. Un šajā procesā augsti izglītoti cilvēki ir absolūti nepieciešami, jo tikai tādi spēs šīs preces uzmodelēt/ uzkonstruēt un vēlāk sekmīgi pārdot ārzemēs. Lai šos cilvēkus apmācītu skolotāji ir nepieciešami, lai ārstētu ārsti ir nepieciešami, lai sargātu policisti ir vajadzīgi. Bet ja šādu cilvēku nebūs, tad visi skolotāji/ ārsti/ policisti būs "kaķim zem astes"- nebūs par ko viņus uzturēt.

                "...tādējādi visu mūsu interesēs ir solidāri savilkt jostas..." Tieši tā!!! Savelkam jostas un beidzam šantažēt valsti ar savām "ekskluzīvajām" prasībām pēc labākas dzīves.

                Ja Tu strādā tās 12 stundas, tad man par to nav jāmaksā, tas tikai un vienīgi menedžmenta jautājums. Ja Tu esi labs speciālists, tad Tavam priekšniekam ir jāatrod līdzekļi Tavai algai. Ja viņš to nevar, tad ej, kur Tevi spēs novērtēt. Nevajag mocīt sevi un valsts budžetu, ja Tavas prasības nav iespējams izpildīt valsts ekonomiskās situācijas rezultātā.
  • Gaterī tā ap 150 plus/mīnus 50 par to maksā
    • Kaa dazhviet maksaa, es aptuveni nojaushu. Es te vairaak par jaabuutiibu.
      • 5 Ls stundā pirms nodokļiem. Ja darbs pastāvīgs un kaulus nelauž, pie tam darba laikā var arī šo to citu padarīt, pamācīties, pa reizei izskriet citur, tad 3 Ls. Par 1,50 Ls stundā jau var dabūt tādu darbu, kurā nav visu laiku uz vietas jābūt.
        Bet tās ir tikai vēlmes. Zviedrijā man maksātu ap 20 Ls pirms nodokļiem.
  • nja! svariigi kaadaa nozaree un cik leilaa uznjeemumaa cilveeks rosaas! un kur .. lielpilseetaa vai provinceee!
  • Kaut kā nevienā spriedelējumā nemanu vārdiņu 'kvalifikācija'.
    Man ir samērā līdzīgi un sanāk ap deviņiem.
Powered by Sviesta Ciba