Aizliegts Viljams - Viļums ved uz Alpiem. Iesildīšanās. [entries|archive|friends|userinfo]
Aizliegts Viljams

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Ielogoties | Pukstēt | Skatīt komentus | Tagot ]

Viļums ved uz Alpiem. Iesildīšanās. [31. Jul 2014|21:24]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|, ]

Visu ziemu Viļums cītīgi gatavojās vasarā braukt uz Elzasu, bet nonāca Alpos. Kā tā? Nu gadās :) Ceļš, kā saka, iebraukāts, pazīstams, aiz ko nē. Un nu pie lietas.

Pa ceļam uz Alpiem ir kas? Pareizi, Polija. Un apbrīnojami centīgie poļu ceļinieki, kas nu jau ceļus sakārtojuši tā, ka izbraucām cauri tikai ar vienu korķi un tas pats bija no rīta, akurāt pirms darba sākuma, Varšavā, uz tilta, kuram remontēja vienu pusi. Nu kā pašlaik Salu tiltu. Un asfaltu, starp citu, viņi klāj ar gludo pusi uz augšu.

Un kas vēl pa ceļam? Pareizi, Čehija. Lai gan ne Alpi, tomēr kalni čehiem ir. Un klintis arī.



Adršpahas klintis ir dabas rezervāts kopš 1933. gada, bet dažādi dzejnieki un citi romantiķi te labprāt viesojušies jau 19. gadsimtā, pat agrāk, jo Gēte te esot pabijis jau 1770. gadā un bijis varen sajūsmināts.



Teritorija ir iežogota un ieeja ir par čehu naudiņām. Autostāvvieta arī. Mēs Adršpahā ieradāmies vakarpusē un, kā īsteni latvieši, izmantojām iespēju pēc oficiālās slēgšanas apskatīt klintis bez maksas. Vārti netiek slēgti, tikai biļetes neviens nepārbauda. Un autostāvvietās arī naudu vairs neviens neprasa.

Tūlīt aiz ieejas neliels ezeriņš, darba laikā it kā varot pa to pavizināties.







Kā redzat, šeit visur ir labiekārtotas takas, izstaigāt var bez īpašas fiziskas sagatavotības, viens vienīgs plezīrs.

Katrai klintij izdomāts vārds, šī te ir laikam Cimds.



Dažās vietās cilvēks arī roku pielicis, bet izskatās tīri iederīgi.



Aber nu smuki gan, pat vakara puskrēslā.





Dažviet skatiesa un brīnies, kā šitais viss tur vēl turas augšā.









Ir viena vieta, kur uzņēmīgākie un fiziski varošākie var uzkāpt augstāk un palūkoties uz klintīm mazliet no augšas. Jāsaka, lai arī skats nav īpaši plašs, izskatās diezgan iespaidīgi.



Kur klintis, tur kāpēji. Sēž, ziniet, augšā un bauda vakaru :)



Praktiskās informācijas cienītājiem varu piebilst, ka Adršpahā un tās tuvākajā apkārtnē netrūkst vietu, kur apmesties, ir gan kempingi, gan viesu mājas, gan viesnīcas.

Šovakar tas viss. Dusi saldi!
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]kuminjsh
Date:1. Augusts 2014 - 08:55
(Link)
Izskatās, ka kāds milžu bērns spēlējies ar klucīšiem! ;)
[User Picture]
From:[info]aizliegts_v
Date:1. Augusts 2014 - 12:21
(Link)
Pagaidi nākamo nodaļu :)
[User Picture]
From:[info]kuminjsh
Date:1. Augusts 2014 - 12:24
(Link)
Jau gaidu! :)