Maijs. 16., 2013 | 11:28 pm
No:: hessin

no šīs intervijas http://www.ir.lv/2012/9/19/atradis-adatinas-siena-kaudze:

- Sievietēm paredzētā vakcīna ir izpelnījusies arī asu kritiku. Cenšos iedziļināties šajā jautājumā, jo esmu mazas meitenes mamma.
- Jā, Vācijā bija cilvēku grupa, kas apgalvoja, ka vakcīna ir neefektīva. Tas ir galīgi nepareizi - vakcīnas iedarbība ir ļoti augsta. Tā aizsargā gandrīz par 100%, un tas ir neparasti jebkurai vakcīnai. Parādījās ziņas par cilvēkiem, kuri it kā esot miruši pēc vakcinācijas. Bet beigās izrādījās, ka neviens no gadījumiem nav saistīts ar vakcināciju.

Austrālijā ir veikti pētījumi, kas rāda, ka vienā no 100 000 gadījumu vakcīnai var būt nopietnas blakusparādības - alerģija pret proteīnu. Bet arī tas ir zems skaitlis jebkādai vakcīnai. Salīdzinoši tā ir droša vakcīna.

Un tā arī rada salīdzinoši ilgu imunitāti, patlaban tie ir vismaz 9-10 gadi.

Tā kā man nav finansiālu saistību ne ar vienu farmācijas firmu, es varu godīgi un nopietni rekomendēt šo vakcīnu jūsu meitai.

Tas, ka vakcīna ir dārga, gan nepieder pie tās priekšrocībām. Farmācijas firmas tai noteikušas pārāk augstu cenu, to vajadzētu samazināt - lai būtu pieejama ikvienam, ne tikai meitenēm, bet arī puišiem. Jauni vīrieši vienmēr ir seksuāli aktīvāki nekā vakcīnas mērķauditorija - meitenes, kuras drīz sāks attiecības.

[...]
- Latvijā valsts apmaksā dzemdes kakla vēža skrīninga testus sievietēm. Ārsti sūdzas, ka apmeklējums ir zems. Visticamāk, daudzas sievietes pat neapzinās, cik nopietni tas ir.
- Skrīnings ir svarīgs, bet arī skrīningam ir jāmainās, un dažās valstīs tas jau ir mainījies. Citoloģisks tests, kurā meklē izmaiņas dzemdes kakla vēža šūnās, tiek nomainīts ar augsta riska papilomas vīrusu meklēšanas testu. Efektīvāk ir zināt, kāds risks saslimt ar dzemdes kakla vēzi.

Ir gan arī zināms, ka vairāk nekā 90% inficēto sieviešu vīrusu no organisma «iztīra» viņu imūnsistēma. Tikai nedaudz vairāk kā 1% attīstās dzemdes kakla vēzis.

Un, kā jau stāstīju, ir arī vairāki papilomas vīrusi, kas rada šo vēzi. Tā ka, ja tu esi «tīra» no viena tipa vīrusa, tu vari inficēties ar citu, kas var novest pie kaut kā... Tāpēc būtu jāpārbaudās vismaz ik pa trim gadiem.

# | view all comments


Reply

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa: