Draugi [entries|archive|friends|userinfo]
Kino

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Filmas.lv Forum Cinemas Kinogalerija Acmefilm Rakstīt! ]

[21. Feb 2018|21:02]

teja
Non-invasive and non-manipulative touch as primordial relational resource for handling, holding and creating a safe environment, in the respect of individual dignity and self-esteem
Linkir doma

[21. Feb 2018|15:47]

ulvs
Mēs visi patiesībā esam totāli diletanti- daži vairāk, daži mazāk. Lai kaut ko izprastu vispirms ir jābūt attiecīgam skata punktam. Pēc tam tik var dirst. Labi, ākstos, dirst var un vajag vienmēr. Shitpost is content too.
Link1 raksta|ir doma

februāris [21. Feb 2018|14:19]

inese_tk
[Tags|]

vakar stāvēju metra attālumā no Martina Gores. izdzēru divus aliņus (mazos) no Depeche Mode ledusskapja, bet ar to bija par maz, lai varētu sadūšoties pieiet un pateikt paldies par koncertu. viņš ir īsāks (un tievāks) par mani.
Link3 raksta|ir doma

[21. Feb 2018|13:43]

ulvs
Šorīt līdz 06.00 spēlēju divas savas tīņu dienu vienas no mīļākajām spēlēm: Might and Magic 6 un 7. Tā kā 6. daļu savulaik vairākkārt izspēlēju, vakar ilgāk sanāca spēlēt, kā arī šodien esmu nolēmis turpināt tieši 7. daļu, ko līdz šim nav sanācis izspēlēt. Ja nezinat, kas tā ir, šeit būs ģeniāls review par 6. un šeit par 7. daļu. Beidzot kāda videospēle, kas patiesi silda sirdi. 

Ak jā, pamēģināju Underrail. Izskatās pēc kompetenta materiāla ar labu literāro pusi. Mani mazliet atgrūž pārāk izteiktā pimpjsūkāšana pirmajiem Fallout (I mean, use your imagination, bitchez). Ceru kaut kad turpināt.
Link2 raksta|ir doma

[21. Feb 2018|12:38]

teja
2.martā atveru corporate speaker lappusi savā dzīvē. sākumā biju reāli nomīzusi, bet tad ieraudzīju, ka runātāju vidū ir Zuarguss un apņirdzos un nolēmu to uztvert kā performanci.
domāju, vai es to daru tikai naudas dēļ, bet nē. pašlaik no sirds visu izbaudu.
mani joprojām interesē organizācijas un komunikācija. un jo īpaši cilvēki un ar viņiem sarunāties.
lai gan daudz labprātāk es ar viņiem būtu dialogā un kopā kaut ko radītu, nekā runātu no skatuves.
Linkir doma

[21. Feb 2018|11:36]

teja
domāju par to, kā atkārtojas attēli un kā tie stāsta par mūsu prātu
piemēram man regulāri atkārtojas šāds: kaut kas ir pārvārījies un zaudējis jēgu.
brīžiem pat dzirdu, ka jau vārās, bet neko nevaru darīt. man vienmēr ir žēl. izcûkoto produktu, piedegušā katla. un ka nav ko ēst.
tikko tā notika ar ideālo eko vegan kakao ar koko sviestu, kanēli, muskatriekstu un kardamonu, ko es vārīju, lai svinētu to, ka neaizgāju uz skolu un skatos gandrīz līdz palodzei piesnigušajā dārzā kā pa ābeli lēkā putniņi
man ir sliktas attiecības ar uguni.
pusdienās gribēju uzvārīt nenormāli garšīgu lēcu putru ar puraviem un dāla garšvielām, bet gadījums ar kakao mani apbēdināja, es zaudēju ticību sev.

es zinu, ka šī dabisko skumju, kas saistītas visticamāk ar mēnešreizēm, piesaistīšana domām ir lēts triks, bet tas ir veids, kādā es ienācu LV literatūrā. tikmēr garīgās veselības uzlabošanai es citiem iesaku atdalīt emocijas no domām. tā ir viena no labākajām lietām, kas ar mani ir notikusi

šobrīd ir tāds garīgais ka prasās 'retrītiņš'. ziema un dejot un domāt ir forši, bet tagad gribētos ieslēgt vasaru, low profile, peldēties, daudz būt ārā.

vispirms iztīrīšu istabu un izkvēpināšu ar palo santo

vēl es gribu būt cits cilvēks - tāds kā šodien. mierīgs un mazliet skumjš, ar atvērtu sirdi un sinhronizējies ar pasaules skaistumu. bet tūlīt jau beigsies īpašās dienas un atgriezīsies parastais trakums. :/
varbūt ka mani glābtu ritalīns bet varbūt ka nekas.
Linkir doma

I'm not forty! [21. Feb 2018|12:14]

pzrk
[Mūzika |Lush Classic 2016 - Highlights: youtu.be/Dh23lJsbNy4]

Vispārējai dzīves kvalitātes (lasi: garastāvokļa) uzlabošanai esmu sev ieviesis Community rewatch pa vakariem. (Ja pieraksti mani neviļ, tad iepriekšējā piegājienā tiku līdz ceturtās sezonas sākumam, bet tas man neliedz sākt atkal no sākuma, reizēm tāpat daru ar iesāktām un nepabeigtām grāmatām.)

Vārdsakot, vakar skatījos kārtējo sēriju, tiku līdz kārtējam Troy & Abed segmentam (man vispār tie ļoti piedur), līdz vienā brīdī smējos tā, ka meita pārsteigti aizrādīja, ka neesot dzirdējusi mani smejamies. (Gan jau ir dzirdējusi, tikai acīmredzot sen nav bijis.)

Lūk, konkrētais fragments.

Vispār jāsāk pierakstīt kaut kādu rezumējumu par pēdējiem pāris gadiem, jāmēģina saprast, kā es esmu nonācis tur, kur esmu (un kurp doties tālāk).
Linkir doma

[21. Feb 2018|09:32]

teja
bathing in endlesness
Link1 raksta|ir doma

:D :/ [21. Feb 2018|09:30]

ingmars
Link9 raksta|ir doma

[21. Feb 2018|02:14]

ulvs
Things to do in life:
x) get a haircut
y) get new pussy
Linkir doma

rezumee [20. Feb 2018|15:01]

daria
divas ljoti labas
1 meh
1 don't know
Linkir doma

[21. Feb 2018|00:34]

ulvs
Saderam, ka, kad viņa bērni uzmetīs tēti Marju (literally meaning "source to imitate/follow") Alī Hāmenejī, Irāna no *normālas* valsts kļūs par kārtējo Middle Eastern shithole. Saderam uz jebko.
Linkir doma

[21. Feb 2018|00:10]

ulvs
Kāpēc tādai žurnālistei ļauj uzdot jautājumus tik svarīgā intervijā?  Un kas tie par stulbiem jautājumiem par medniekiem un automātiem (runa taču par Krievijā uzņemtu bildi - krievijā visur ir kalašņikovi)? Es to darbiņu izdarītu par lētāku naudu un ar izteiksmi, haha! Iemācies runāt, izrunāt vārdus, nenopūsties, nerūkt improvizācijās, utt., tu taču tajā mirklī esi publiska persona. 
Vienīgais, ko vēl varu piebilst, ir tas, ka šķita, ka Rimščiks gandrīz visu intervijas beigās par Kamčatku sameloja - tas šķiet vairāk vai mazāk obvious, jo tajā brīdī (23:55-24:55) ļoti mainījās viņa runas manieri - no pārliecinošiem apgalvojumiem viņš pāriet uz "teiksim", "tā teikt", un šos vairākkārt vārdus atkārto teju pus minūtes ietvaros. Lai gan vispār grūti spriest, jo neesmu redzējis iepriekš, kā viņš sevi pasniedz intervijās. 
Link3 raksta|ir doma

[21. Feb 2018|00:04]

salty
[Tags|, , ]

Man tie NVA krievu valodas kursi īstenībā ļoti patīk. Esam tikai 4 meitenes, pārējās par mani 5, 7 un 11 gadus jaunākas. Ok, man tur ir labākās krievu valodas zināšanas tā tīri izrunas un vārdu krājuma ziņā, bet nu gramatikā un rakstībā man tuvu nullei, un tur ne ar ko neatšķiros no pārējiem. Man šķiet, ka pārējie pat tos īsos teikumiņus raksta ātrāk par mani (kā nekā tikai trešo dienu reāli rakstu krieviski :D, tie pāris epasti datorā un muļķošanās bērnībā ar burtu apguvi pašmācības ceļā īsti neskaitās). Ok, gramatika intuitīva kaut kāda jau ir, bet nu arī tas īsti neskaitās. Un tas vārdu krājums jau arī tāds nosacīts. Es, piemēram, nezināju, ka esmu nevis "ženataja", bet "zamužem". Un tad vēl visas tās nianses, kad kuru vārdu var izmantot, kad nevar... Starpcitu, sapratu, ka esmu aizmirsusi latviešu valodas locījumus, kas tur uz kādu jautājumu atbild :D

Salīdzināšanai - blakus telpās angļu valodā padsmit cilvēki, vācu valodā tuvu 10. Mums teju reālas privātstundas.
Link4 raksta|ir doma

Tas moments, kad [20. Feb 2018|13:04]

daria
video intervijas saakumaa notiek sprakshkjis un izsleedzas elektriiba. Taatad, internets.

Sazvaniijaamies, bet oij. Pirmaa intervija, kad sprakshkjis veel nebija noticis, bija ljoti laba, paarliecinaati gaaju no punkta uz punktu, uzlabojam efektivitaati, big O taads un shitaads. Interveetaaja smaidiija un maaja ar galvu, mums viss klikshkjeeja. No domas par otro, man griezhas veeders.
Paskatiisimies, kas notiks treshajaa un ceturtajaa.
Link4 raksta|ir doma

[20. Feb 2018|22:51]

teja
safe space= do not give too much and do not ask too much
Link2 raksta|ir doma

pie visa vienmēr vainīgs krievs, teica politiķis zemniekam [20. Feb 2018|22:32]

ulvs
Dārgie trauki, es dažādu iemeslu dēl LR iekšpolitikas jomā patiesi sūkāju. Tāpēc, lūdzu, deducējiet šeit kāds manā vietā, ko tas nozīmētu, ja pieņēmums par to, ka Ārlietu ministrija mums šajā postā melo, ir patiess - kurš ir atbildīgs, kuru mums jāsit krustā, un, ja ne krustā, tad uz kuru pusi mums jāskatās vismaz?!
Būšu mūžam pateicīgs (atbildēšu uz visām tavām inquiries par ne-ar-LR-politiku-saistītām-lietām). Un vispār kā lai sevī izraisa spēju paskatīties uz to visu un uztvert to tik nopietni, kā es uztveru citas valsts politiķus (atskaitot kaut kādus no Krievijas u.c. zināmām "austrumu" valstīm). Es kaut kad ap "Kalvīša laikiem" (divtūkstošo vidus) vienkārši sevī to visu "izslēdzu". Turpināju kaut cik interesēties šai ziņā par ārvalstīs ("nozīmīgajās") notiekošo, taču ne LR. 
Link7 raksta|ir doma

[20. Feb 2018|21:59]

ulvs
Aizsardzības ministrija brīdina - pret LR Krievija izvērsusi masu (dez)informācijas kampaņu.
Link2 raksta|ir doma

iz feisbuka [20. Feb 2018|21:54]

ulvs
Skaistākais un patiesākais/pamatotākais, ko esmu dzirdējis par savu mākslu (kā arī mākslu vispār), ir apgalvojums: "Man tu nepatīc kā cilvēks un tāpēc arī man arī nepatīk tava māksla." No tā izriet t.s. "mākslinieka dilemma, viņa mākslai kaut kādu iemeslu dēļ esot limitētai relatīvi šaurā vidē (piem., mākslinieks, kā repertuārs ir latviešu valodā)".

Apgalvojums ir pamatots ar sekojošo ideju: tā kā LR cilvēku skaita ziņā ir niecīga, tad arī mūzikas/mākslas scēna(-as) ir niecīga(-s), līdz ar to tavu mākslu un beigu beigās arī tevi patiesi var nogalināt šis hipotētiskais vientuļais kritiķis (ar nosacījumu, ka viņš stāv pie milzīga rupora) vai arī kritiķu grupa, kam/kuriem tu, teiksim, nepatīc kā personība. That said, tas neattiecas uz mani tiešā ziņā - atzīšos, tieši no kritiķu puses neesmu saņēmis nevienu sliktu vārdu par savu mākslu (vienmēr ir bijis pretēji). Taču es neesmu viņus iemācījies uztvert nopietni - liekas, ka labie vārdi ir liekulība (neesmu vienīgais). Tāpēc arī cilvēkam pašam jāceļ gaisā sava aste. Saprātīgi, taču pie katras izdevības.
Linkir doma

[20. Feb 2018|21:08]

malvine_truse
Neatkarīgi no manas personiskās pieredzes ar I.R. sakiet, dārgie lasītāji, kādas ir jūsu domas par šo -


Poll #21160
Open to: All, results viewable to: All

I. Rimševičs

View Answers

Vainīgs (pēdējo dienu notikumu kontekstā)
6 (42.9%)

Nevainīgs (pēdējo dienu notikumu kontekstā)
8 (57.1%)

Link6 raksta|ir doma

[20. Feb 2018|20:19]

ulvs
Jau 2. stundu Splendidā skatos kkādu blacksploitation žanra k/f par ģeniālu "kneegrow" (mīlu šo vārdu) matemātiķi, kura werkoja NASĀ rasistisko 60to sākumā. Jūtos ekstra pašironiski. Tipa to mums dāvā ASV vēstniecība Black History mth ietvaros (tas nebij rudenī?).
Link1 raksta|ir doma

kā lai nemīl tādu tēti kāds ir man [20. Feb 2018|19:58]

malvine_truse
bebrs

mans tētis vakar par šito tā psihoja, ej tu nost, viņš skaļā balsī kliedza es citēju: "kaut kāda pīzda rīgā tagad izdomā ka jāsaka bebrs (ar plato e), es bļaģ visu mūžu nahuj saku bebrs(ar šauro e) un tagad kaut kāda mauka nahuj man mācīs kā teikt vārdu bebrs(ar šauro e)"
Link3 raksta|ir doma

[20. Feb 2018|16:05]

ulvs
Tuten iz Ž labākā konča TMW 2017. Filmēts 360 grādos. Ja gribi uz 5min sajusties, kā inteliģents rokmūziķis, noskaties video!
Linkir doma

[20. Feb 2018|15:58]

ulvs
Cilvēki, kuri dara kaut ko krutu, bieži piemirst, ka jāturpina dirst. Jāturpina runāt sūdu. Jo ir daudz labāk, lai to runā kāds, kurš dzīvē ir kaut nedaudz izdarījis, nekā kaut kādi lohi, kuri tāpat neko nerubī.

Jāpiebilst, ka es nekādā ziņā nerunāju par sevi. Esmu tikai piedalījies krutu albumu sacerēšanas procesos, that is all. Taču manī mīt ticība tam, ka kaut kad tomēr kaut ko paveikšu, tāpēc diršu priekšdienām.
Linkir doma

[20. Feb 2018|15:55]

ulvs
Uldaprāt, mēs esam viena no inteliģentākajām rokgrupām iekš LR. Kids, don't smoke weed, stay in school and read your Bible.

Pēc 4min intervija ar Ž iekš Radionaba. Es gan netiku, jo aizgulējos.
Link3 raksta|ir doma

sinabung [20. Feb 2018|12:09]

ingmars
Linkir doma

cold dead hands [20. Feb 2018|11:35]

ingmars
Link1 raksta|ir doma

Sputnik Hard [20. Feb 2018|11:04]

ingmars
Lai gan sīkāka informācija par pārgalvīgo puisi nav atrodama, YouTube kanālā un citviet pieejamā informācija liecina, ka jaunietis ar segvārdu Sputnik Hard šādām ekstrēmām izklaidēm nododas visnotaļ bieži, iekarojot arī citas augstas un bīstamas Kijevas vietas.
Linkir doma

[19. Feb 2018|22:24]

fermenta
[Tags|, ]

Sestdien visā nopietnībā apsvēru iespēju doties uz BKUS. Labi, ka svētdienas rīts jau bija savādāks un bērnā atgriezusies dzīvība. Šodiena jau pilnībā bez temperatūras un par sestdienas ļenganumu liecina vien vēl iesnas un klepus lēkmes aizmiegot. Doties meita ir enerģijas pilna. Pārpilna. Tā, ka es vairs nespēju tikt viņai līdzi un nodarbināt, līdz ar to cilvēkbērns ilgojas pēc dārziņa. Bet izaugusi pa šīm pāris dienām mājās atkal.
Linkir doma

[19. Feb 2018|22:23]

ulvs
Mana sapņu meitene.
Link2 raksta|ir doma

lielais diskleimeris [19. Feb 2018|19:34]

malvine_truse
čau. nepārprotiet mani, es gribu lai jūs ar mani runājat un pats galvenais, es gribu lai jūs turpinat atbildēt uz maniem jautājumiem. bet pirms nākamreiz man komīšos gribat pārmest, ka es kuļu tukšu sviestu, tad atcerieties, lūdzu, ka es šo cibu rakstu jums, ja jums tā ērtāk, tad uzskatiet to par tādu long running standup routine. ir dažas, patiesas un funny lietas, dažas nepatiesas bet arī funny, dažas vienkārši bezsakarīgas un arī nesmmieklīgas, bet bļaģ, ja man kāds komīšos pieprasīs paskaidrojumus par to kāpēc viņam jālasa mana dinķene, vai ka es kuļu tukšus salmus (te es domāju, ka, protams var pārmest, ka es kuļu tukšus salmus, bet nevajag dirst virsū par to, vienk pasaki - ā ok, tu šeit kul tukšus salmus, chill) tad es varu pateikt atbildi jau tagad: "PISIES DIRSĀ ĀNUSĀ, TU NETĪRĪGĀ PIMPJADIRSA, KROPLIS, SMIRDĪGAIS DAUNI, TVER DZĪVI VIENKĀRŠĀK UN UZTRAUCIES PAR LIETĀM, KAM TAVĀ DZĪVĒ IR NOZĪME, NEVIS PAR TO, KO LJ USER MALVINE TRUSE RAKSTA SAVĀ CIBIŅĀ" pievienošu skrīnšotu ar manu sarakti pie kāda ieraksta kā piemēru tam, kā es negribētu, lai esmu spiests komunicēt ar saviem lasītājiem.LJ user hauf_milk - netver to personiski, šis nav domāts par tevi, bet par tendenci. par tendenci nāks svešā cibā un šefot!
Link8 raksta|ir doma

[19. Feb 2018|19:29]

malvine_truse
man tieši nesen teica, ka pēc diviem gadiem iznākšot Krīze 2. hehe :D
Link1 raksta|ir doma

GD [19. Feb 2018|17:46]

ingmars
Džeina savu dienasgrāmatu ļāva lasīt žurkām un tarakāniem.
Linkir doma

[19. Feb 2018|17:15]

zvirbuleens
Izlasīju reklāmu: "Ar Zelta kredītkarti cietumā drošāk un bez liekām raizēm!"
Linkir doma

Mūzika: The Boy Who Died Wolf [19. Feb 2018|15:42]

black_data
[Tags|, ]

"Wolf, don't make a helpless move
You see me and I see you"


https://youtu.be/colQcuUbgQg
Linkir doma

[18. Feb 2018|20:18]

teja
patiesību sakot, es jau vismaz mēnesi strādāju. rakstu pieteikumus, motivācijas vēstules, maindmapus, lasu speciālo literatūru, vadu nodarbības, sēžu skype sanāksmēs, utt. viss, ko daru, ir tik interesanti, tikai joprojām nezinu, kad un kas man par to maksās.
Linkir doma

[18. Feb 2018|22:36]

ulvs
Spēcīgs materiāls par banālo tēmu "ultraliberāļi - garīga kaite?". Tas viss izklausās un izskatās tik nereāli, ka liekas, ka tas ir kinostudijā uzņemts propagandas video par ultraliberāļiem un viņu stulbumu. Taču tā nav. Video iz kaut kāda viņu gājiena. Īstais materiāls sākas 3:30 sekundē. Par ko tu esi kļuvsi, ASV, par ko tu esi izaudzinājusi savus bērnus?
Link15 raksta|ir doma

februāris [18. Feb 2018|22:20]

inese_tk
[Tags|, ]
[Garastāvoklis: |prokrastinācija]
[Mūzika |Veronika Povilionienė - Leliumoj]

es nespēju darīt to, kam es neticu
Linkir doma

dzīve valstī, kur pārtika ir dārgāka par saprašanu. [18. Feb 2018|20:14]

teja
mums ir izveidojusies tāda kultūra, ka, nākot ciemos, nes produktus, piemēram, sešas olas, tunča kārbu, paku ar lēcām, 4 banānus. un ja cilvēks atnāk neko neatnesis un neatsakās no vakariņām, tad viņam ieskaita mīnus punktus. atgādina mazliet kaut kādas remarka grāmatas par karu.
Link7 raksta|ir doma

[18. Feb 2018|19:36]

sw
[Tags|]

Spirtland
Link7 raksta|ir doma

"Staļina nāve" / "The death of Stalin" [18. Feb 2018|16:43]

heda
[Tags|]

Izcila komēdija nevainojamā temporitmā no pirmās līdz pēdējai filmas sekundei. Gluži kā Harmsa "Vecenē" bailes glūnoši velkas līdzi un var izlekt no jebkura kakta jebkurā brīdi, tāpēc jāsmejas, jāsmejas, kaut vai aiz bailēm. Padomju funkcionāri - Stīva Bušemi Hruščovs, Saimona Rasela Bīla Berija, Džefrija Tambora Maļenkovs - ir tieši tik pelēki un krāšņi, lai ne mirkli nešķistu, ka viņu zirnekļu cīņas varētu nospēlēt tikai krievi. Jo krievu lielākā atļaušanās šājā tēmā diemžēl ir un paliks Mihalkova torte Staļina purnā, par kuru viņam nāksies maksāt ilgi un gauži.

The Death of Stalin
Link4 raksta|ir doma

Amatas upes dabas taka un Kārļu HES [18. Feb 2018|17:43]

freakart
Novembrī devāmies pārgājienā pa Amatas upes dabas taku un uzmest aci Kārļu HES, kas līdz 1963.gadam apgādāja apkārtni un Cēsu pilsētu ar elektroenerģiju.

Bija FORŠI, sanāca interesanta pastaiga!

https://www.youtube.com/watch?v=xY3ZVnr6p0w

FB
image upload
Linkir doma

[18. Feb 2018|17:06]

ulvs
Kopš vakarnakts sesijas [info]sodienliist 1. stāva vannas istabā dzīvo dēmons. Izskatās, ka uz visiem mūžiem.
Link2 raksta|ir doma

[18. Feb 2018|13:55]

ulvs
Kvalitatīvs atgādinājums par to, cik svarīgi pirms rīcības ir vienoties par lietām.
Linkir doma

[18. Feb 2018|13:38]

burzj
[Mūzika |mexican traditional music]

Manas ģimenes vērtības ir vairāk latino nevis eastern european, es varu iedomāties dzīvojam la casa grande ar visu savu familia, kur katrs dara savas lietas, bet vakaros mēs ēdam Lupitas pagatavoto pechuga adobada un apspriežam, ko darīt ar kafijas pupiņu plantācijām, kurām piemetusies sēnīte. Citu dienu es uzlecu uz zirga, mani padotie mani sauc par patron, es esmu brūna, nosauļojusies, laimīga, māku spāņu valodu, eju uz baznīcu aizlūgt svēto Gvadalupi, pēcpusdienās peldos ūdenskritumā, uzvelku puķainus svārkus līdz grīdai un tādu baltu blūzi, kurai noslīdējuši pleci
Kad atrodu vīru, tad ģimene paliek vēl lielāka, mēs nekad nemirsim
Linkir doma

[18. Feb 2018|12:56]

zvirbuleens
Kamēr viss vēl mierīgi, atzīmēšu, ka Latvijas radio ziņu sacerētājiem vai lasītājiem derētu atsvaidzināt zināšanas par skaitļa vārdu lietošanu. Man šķiet, ka nebūtu pareizi teikt, ka Jānītis salasīja 18 bumbieru. Jā, daudzskaitļa nominatīvā bumbieriem var izmantot šo formu, bet te taču ir jālieto daudzskaitļa akuzatīvs! Tātad - salasīja 18 bumbierus. Vai varbūt man nav taisnība?
Link16 raksta|ir doma

[18. Feb 2018|11:24]

teja
es esmu nolēmusi nebaidīties no normālajiem cilvēkiem, bet saskatīt viņos to, ka viņi, tāpat kā visi cilvēki un arī es, alkst pēc mīlestības un skaistuma.
Link1 raksta|ir doma

[17. Feb 2018|22:26]

martcore
Par to, kā filmēt labus un kā filmēt sliktus detektīvus. Lūk, teiksim, britu teatrāļa un šekspiroīda Keneta Branas "Slepkavība Austrumu ekspresī" pēc paši ziniet kādiem motīviem. Branu, kurš pats ir režisors, galvenās lomas tēlotājs, scenārists, producents, gaismotājs un apkopēja, ar Erkilu Puaro vieno ja nu tikai dziļā patmīlība, kas liek mūsu omegas tēviņam tiražēt ilgstošus personiskus tuvplānus - es jau neko nesaku, tas ir labāk par rumāņu ciskaridzes tofu-kungfu un citiem asiņainajiem špagatiem, ar kuriem skatītāju traumē pirmajās minūtēs, tomēr šeit līdzības apsēstībās arī beidzas. Jā, mēs smējāmies par Puaro simetrijas fetišu ar vārītajām olām un zirgāboliem, tas varētu arī zināmā mērā skaidrot daiļā dzimuma trūkumu slavenā detektīva dzīvē; kā zināms, sievietēm dažreiz viena krūts mēdz būt mazlietiņ lielāka par otru, un tas ir nepārvarams šķērslis. Ūsu biomasas divkārtēja koncentrācija nespēj kompensēt slaveno zaļo acu skatienu. Filma sākas pie raudu mūra Jeruzalemē, tur pēc tam bieži vien gribas atgriezties, lai ar asaru acs kaktiņā panostalģētu par Deividu Sušē.

Bet tas tā, ikdienas rantings. Cita lieta, ka snoupīrsera cienīgās ainavas ar kameru, kura dauzās pret vagonu griestiem, ne īpaši labi impregnē Agates Kristi izejmateriālu - detektīvfabulas smalkums ar dēmonu detaļās ir vēl mehanizētāks par pašu vilcienu. Tur, kur rakstniecei ir perfekti ievēroti taimingi, un pelēm speciāli izliktās siera kripatas ir jāapēd noteiktā brīdī, lai mēs dzirdētu aizcērtoties lamatas, norisinās zināms bardaks. Es saprotu, daudziem patīk Pēnelope Krūza, Mišela Faifere vai Maiks Vālbergs, bet teatrāļi velveta biksēs ar monokļiem pat atzīst Kenetu Branu, taču iespaids rodas viens. Filmmeikeriem bija pohuj uz sižetu un interesēja tikai dramatiskais varoņfināls. Kas arī ir tā uz trijnieciņu.

Un tagad paskatīsimies uz Stīvena Sēderberga "Mozaīkas" pirmo sešsēriju sezonu. Vienam no labākajiem amerikāņu režisoriem, kurš cik jau gadus atvadās no lielā kino, bet aizvien iemet ceļakāju, nulle zīben jau drīz būs tukšs, ir pavisam cits temps un pavisam cita klase. Sēderbergs dažkārt spēj ievilkt vienā atsevišķa filmā tādu Holivudas zvaigžņu plejādi, ka personālsastāvs sniedzas mazliet ārpus astronomijas robežām, taču šeit viņš ir aizgājis pa totālas askēzes zeļu. No daudzmaz atpazīstamiem cilvēkiem mēs redzam tikai latviešu estrādes dīvu Šeronu Stounu, viņa, šķiet, ir izlīdusi nevis no aizmirstības, bet kaut kur no zemapziņas dzīlēm. Ar fundamentālu smagnējumu "Mozaīka" lēnām atver acis, lai novērtētu pasauli apkārt un sāktu urbt dziļumā, kur liela nauda, franču impresionistu mākslas horizonti, savādākas cilvēku attiecību sistēmas. Sēderbergs speciāli atsakās no ierastajiem detektīvkanoniem - te vispār nav neviena asa sižeta pavērsiena, visas mīklas, izņemot divas galvenās, sākas ar to atminējumiem, absolūti viss koncentrējas totālā psiholoģismā. Galvenā varone, kas par tādu kļūst tikai palēnām seriāla gaitā, pēkšņi netransformējas par dedukcijas karalieni, viņa uzdod ļoti normālus jautājumus. Tiesa, mākslas zinātnieces acs dažreiz ļauj saskatīt būtisko tādos sīkumos, par kuriem no pirmā brīža nav iespējams aizdomāties.

Zobratiņi lēnām griežas dažādās kartes daļās. Sēderberga "Mozaīka" nav puzle. Tā ir tieši mozaīka. Labākais seriāls pasaulē uz šo brīdi.
Link1 raksta|ir doma

Mūzika: Barns Courtney - Sinners [17. Feb 2018|16:22]

black_data
[Tags|]

"Yeaaah, I must be good for something"

https://youtu.be/gJQTd0aoqHY
Linkir doma

[17. Feb 2018|15:07]

ulvs
Ir teorija, ka tie video ir saitsīti ar t.s. MK ULTRA ritual abuse programu. Īsumā: tās mērķis ir sašķelt indivīda psihi vairākos alteros, sniedzot indivīda handler (personai, kurš "pieskata" šo indivīdu un ir vainīgs pie šī abuse) iespēju pēc savas vēlmes izraisīt indivīda alteru nomaiņu, parasti pasakot šim indivīdam trigger vārdu jeb vārdu. Mērķi tam var būt visdažādākie, jo alteri var būt pilnīgi jebkas, ko vēlas handler. Viens var būt ģeniāls ārtists, otrs maniakāls slepkava, utt. CIP MK ULTRA programma oficiāli tika aizvērta 70tajos, taču, saprotams, ja kaut kas darbojas, tad to tā vienkārši neaizmirsīs. Starp citu, ir aizdomas, ka daudzas popzvaigznes ir bērnībā izgājušas cauri šādai programmai, kur ar traumām panāk personības šķelšanos. Spilgtākais piemērs ir Britnija. Šis  nav vienīgais video, kur nobrūk viņas alter, taču diemžēl steigā nevaru atrast citus. Dīvaini, likās, ka tie ir populārāki.  Baumo, ka M.Sairusa u.c. Mikimausa bērni arī ir šīs programmas upuri. Ja interesē, noskatieties 1. video, taps skaidrāks. Tas ir tālu no bulšita.
Link2 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]