bezgalīgais stāsts


2. Maijs 2006

(bez virsraksta) @ 15:02

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]cannibalsmith
Date: 2. Maijs 2006 - 19:26
(Link)
Iesaku Noteikumu Numur Viens: Neviens no stāsta tēliem nav tavs. Centies saglabāt neitralitāti.

Iesaku izmainīt apjoma ierobežojumus. Piecas rindiņas uz kāda ekrāna izmēra? Iesaku daudz jēgpilnāku ierobežojumu: minimums 5, maksimums 10 teikumi. Salikti teikumi skaitās tik, no cik daļām tie sastāv. Pārāk īsi turpinājumi nav nekas sevišķs, bet ir jāuzmanās no pārāk gariem, jo tad pārāk daudz kas stāstā notiek pēc konkrētā autora prāta.

Ieteicams šāds NEOBLIGĀTS princips (sarežģīti uzrakstīts, bet ideju saprati, ja?): viena turpinājuma ietvaros nav ieteicams kontrolēt vairākus tēlus. Tēlu grupa, kas veic vienu un to pašu darbību, skaitās kā viens tēls. Nedzīvi priekšmeti, apstākļi, utt. arī var skaitīties kā tēli atkarībā no to attēlojuma un nozīmīguma stāstā.

Visi šie noteikumi ir, lai neviens konkrēts autors "nepiesavinātos" stāstu.
[User Picture Icon]
From:[info]neziniitis
Date: 2. Maijs 2006 - 20:49
(Link)
Bija doma laika gaitā ierakstīt noteikumos ko līdzīgu - Neuzskatīt stāstu par savu, nepārmest citiem, ka veido savādāku notikumi gaitu, nekā cerēji.

Taisnība, bet teikumu skaitīšana ar kaut kā neliekas riktīgi, turklāt uzskatu, ka 5-10 teikumi ir par īsu vienam turpinājumam. Hmm... Vrb uz zīmju/vārdu skaitu? Tik jāpadod uzreiz kāds links, kur to noteikt.

Un neobligātais princips ar kaut kā netīk. Tad nepiesavinās stāstu, bet tikai atsevišķus stāsta varoņus, un it kā tiek veidotas lomu spēles.

Tā nav problēma, manuprāt, ja stāstu virza uz priekšu diezgan strauji (katrs raksta garāku gabaliņu), bet gan ja stāstu veido sīkgabalainu (katrs uzraksta pa vienai kripatai). Notikumu gaitu var izmainīt diezgan krasi ar vienu turpinājumu (ja turpinājums nav īss), tāpēc katrs maina notikumu gaitu, un nav iespējams piesavināties vai veidot visu stāstu.

Hm... Vārdu ierobežojusm varētu būt ap 50-150.
[User Picture Icon]
From:[info]cannibalsmith
Date: 3. Maijs 2006 - 21:14
(Link)
Ā. Pēc pirmajiem turpinājumiem sapratu, ka tiem jābūt ne-gariem. Tāpēc tā ieteicu. Ja gari turpoinājumi ir mērķis, tad OK.