neziniitis

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info

June 27th, 2006


05:01 pm - motivācija
Stīvs Čendlers
"100 PAŅĒMIENI KĀ MOTIVĒT SEVI AKTĪVAI DZĪVEI"


... un tiešām tur ir simts padomi. Varbūt ne tik daudz motivācijai, bet vispārējai personības uzlabošanai. Kaut gan... Lielākoties uzsvars likts uz motivācijas veidošanu tomēr. Un tīri labi padomi, daži varbūt pat dzirdēti, bet lielākoties svaigi pasniegts. Patīkami un viegli lasāms, dod piemērus arī no savas dzīves, tā ka tā nav tukša autora muldēšana par abstraktām lietām (kā, piemēram, Tolle). Savus piecus noderīgus padomus atradīs ikviens. Un pieci jau ir daudz (esmu izlasījusi arī kādu 200 lpp grāmatu ~ 15 minūtēs, jo tur vnk nebija Nekā, ko varēja jaunu uzzināt). Bet vispār tur lielākā daļa padomu ir krietni vērtē.

Viens no padomiem, kas man likās pašai ļoti vērtīgs - uzrakstīt vēstuli savam nākotnes Es tad, kad jūties lieliski, labi motivēts un aizrautīgs. Vēlāk šīs izjūtas atkal atkārtosies izlasot vēstuli. Un re kāda sagadīšanās! Pāris dienas vēlāk uzskrēju virsū šādam linkam - futureme.org
Current Music: Prata Vetra - Esam un busim
Tags: ,

(2 comments | Leave a comment)

June 19th, 2006


08:08 pm - bišiņ eksoiski no Havajām, bet tik labs.
Biju nodomājusi noklausīties visus šovus un tad tik postot savas labās (un ļooti labās) atsauksmes, bet nespēju nociesties. Pašlaik nav pat puse noklausīta, bet vai ku labs!

Hunatrainer.com

Tie ir podkāsti (iesakiet kādu nrm alternatīvu šim vārdam). Ieteiktu sākt klausīties ar pimo šovu "Your Thoughts Create Your Reality", tad noklausīties otro, tad... un tad izlemt vai maz gribat tālāk klausītes.

Vispār tas viss ir seno havajiešu mācība saukta par Huna. Iemācīs sazināties ar savu zemapziņu (Ku), interpretēt sapņus (un arī realitāti ar sapņu simboliem) un pirmām kārtām - saprast, ka domas veido realitāti. Pats foršākais ir ne tikai tas, ka var iemācīties daudz noderīgu lietu, bet atrast arī padomus, kurus tu jau zināji. Pārsvarā tās ir "mācībstundas" ar nelieliem uzdevumiem, kurus izpildot var pārliecināties par šīs sistēmas efektivitāti.

Vislabāk Hunas principi tiek paskaidrotie šajā te intervijā. Tas, ja rodas lielāka interese. Bet īsumā - iesaku noklausīties pirmos divus šovus un tālāk kā paši vēlas.

Pati pašlaik mēģinu panākt jaunos šovus. Kā teicu - pašlaik tik knapi puse noklausīta, taču sapratu, ka tas ir ļoti noderīgi priekš manis. Runātājs (Pohaku) ir optimistisks līdz smieklīgumam un tīri patīkami klausāms. Vispār man klausīšanās pamatīgi uzlabo garstāvokli.

PS Lai nemulsina sākumā minētais Jeditrainer.com skatīt te.
Tags:

(7 comments | Leave a comment)

May 31st, 2006


11:37 am - ja jau sāku, ta lai iet...
Man gan liekas, ka lielākā daļa ir jau pazīstama ar šo blogu, bet ja nu tomēr kads vēl nav, ļoti iesaku iepazīties:

stevepavlina.com

Mīīīlzīgs apjoms lasāmvielas cilvēkiem, kuri grib sevi attīstīt, vai vienkārši kaut ko bišiņ uzlabot. Regulāri nāk klāt jauna informācija. Iesaku vispirms iepazīties ar Best of StevePavlina.com (redzi, tur kriesajā pusē).

Vispirms manu interesi piesaistīja ar polifāziskā miega eksperimentu (kā arī daudzus citus), taču lai arī tas bija "likteņa mājiens", tomēr tā neizrādījās visvērtīgāka infa, ko tur varēja dabūt.
Dažas jau sen iegūtas atziņas varēja papildināt ar jaunu informācijas devu, piemēram, "intention-manifestation", jeb kā es to saucu - vēlies un tas piepildīsies. :) Kādā iedvesmas brīdī būs jāpastāsta savi daaaudzie piemēri, lai iedvesmotu, jo tas tiešām darbojas (man ir prieks uzskatīt sevi par veiksmes bērnu).
Varēju atrast arī daudz man nezināmu, bet vērtīgu ideju. Piemērs varētu būt šis.

Tātad - iesaku palasīt! ;)
Tags:

(2 comments | Leave a comment)

May 30th, 2006


03:50 pm - kāpēc visu, ko es gribu ieteikt, kāds jau pamanās ieteikt pirms manis? bet tomēr - atkal par laiku
Uzmanību!
Šaja postā ieteikto grāmatu nav ieteicams lasīt cilvēkiem ar nenobriedušu vai nestabilu prātu!*


Ekharts Tolle "Tagadnes spēks"

Grāmata, kuru man tā vienkārši netīšām nācās izlasīt. Kādam no manas ģimenes to uzdāvināja. Vai būtu ņēmusi to bibliotēkā, lai lasītu? Visticamāk, ka nē. Bet izlasīt ir vērts. Vispārīgi grāmata ir par to, kā būt laimīgam tagad. Visi it kā esam zinājuši par to, ka nekas nav īstāks kā pašreizējais brīdis. Nav ne pagātnes, ne nākotnes. Bet, ja esam zinājuši, tas nenozīmē, ka esam arī to veiksmīgi pielietojuši. Šī grāmata māca kā to šo atziņu pielietot. Neuztraukties par to kā nav (pagātnes vai nākotnes notikumiem). Grāmata tiek sludināta kā ceļvedis uz garīgu apskaidrību. Njā... Nu bet savā ziņā taisnība jau ir, tikai vēlreiz gribētu atgādināt par to, kas ar sarkaniem burtiem rakstīts.


* Kāpēc?
1. Tāpēc, ka jebkura grāmata ir jāizvērtē, un ar reliģiju/ticību saistītās jo īpaši!
2. Un man personiski liekas kaitinoši, ka šo grāmatu izlasījušie tagad tik vien to runā kā visas abstrakcijas par prāta kaitīgumu utml. Arī tagadnē ir jāsaglabā skaidrs prāts un pieejamība citu tematu apspriešanai.
3. Nepadarīt šo grāmatu par bībeli un vienu vissvarīgāko grāmatu savā dzīvē. Viņa ir pārāk nepraktiska, pārāk daudz abstrakciju. Labāk šīs grāmatas atziņas kombinēt ar kaut ko praktiskāku. Ļoti labi šī grāmata sader kopā ar iepriekšējā postā pieminēto Alana Lakeina grāmatu. Ja Tolle saka, ka šis mirklis ir vienīgais,kas tev ir, un tas ir jāizbauda, tad Lakeins jautā, ko šobrīd vislabāk darīt savu mērķu sasniegšanai.

Current Music: Pērkons - Vidus laiks
Tags:

(1 comment | Leave a comment)

May 25th, 2006


07:31 pm - Par laiku.
Alans Lakeins
"Kā kļūt par sava likteņa saimnieku"


Visu laiku labākā grāmata par plānošanu, laika izmantošanu (un tml), ko esmu lasījusi. Grāmata nav bieza (knapi 200 lpp), toties daudz labu, praktiski izmantojamu padomu. Iesaku visiem: gan tādiem slinķiem, kas totāli nemēdz izmantot savu laiku kaut kā darīšanai vispār, gan tādiem, kas ir dabos līdz ausīm un tagad nezin nu kur dēties, kā visu paspēt.
Vispār nosaukums atbilst grāmatai. Iesaku.
Tags:

(Leave a comment)

April 18th, 2006


01:50 pm - Dārgumu lāde
pandora.com
FAQ
About

Lieliska vieta (radio?), kur klausīties un atrast sev tīkamu jaunu mūziku. Pilnīgi un galīgi par velti. Jāmaksā nav nekas. Jāreģistrējas gan ir.

Nekādu programmu instalācija nav nepieciešama, vienīgais kas ir vajadzīgs - web pārlūks.
Uztaisīts ar glītu un patīkamu noformējumu, turklāt viss ir viegli un vienkārši saprotams jau no pirmās reizes. Ērts lietošanā.
Current Music: Stacija uz Rancid bāzes
Tags: ,

(9 comments | Leave a comment)

February 6th, 2006


01:51 am - Atkal spēlīte
Lūk šī gan ir spēlīte! Smadzenes var izmežģīt. Un aiziet prom, kamēr vēl nav izspēlēta ar negribas.

http://www.eyezmaze.com/grow/cube/index.html

Ir vēl citas GROW tipa spēlītes tajā pašā lapā, bet tās es vēl neesmu pati izmēģinājusi... Domāju, ka tik pat kaitinošas, ja neizdodas atminēt. :D Iesaku!


Lūk vēl dažas kaitinošās saites:
http://www.ebaumsworld.com/crimsonroom.html (Īsa, bet kaitinoša. Mēģini tikt laukā no sarkanās istabas!)
http://www.woolythinking.com/ (Šīs neesmu izspēlējusi līdz galam, tobrīd nebija pacietības. Jāpamēģina būs tagad kaut kad.)
/te ir kautkāds links, kuru nekādīgi nevaru atrast/ (Arī jāmēģina izkļūt no istabas, bet ne tik kaitinoši, kā sarkanajā istabā, taču aiz pirmajām slēgtajām durvīm ir nākamās...)
Tags:

(7 comments | Leave a comment)

February 5th, 2006


01:26 pm - Filosofija
Grāmata, ko pašlaik lasu - Maija Kūle, Rihards Kūlis "Filosofija"

Mācību grāmata vidusskolai. Viegli un vienkārši pastāstīts par filosofijas vēsturi un tās nozīmīgākajiem feisiem. Katras nodaļas beigās īss rezumējums. Daudz citātu. Grāmatas beigās ieteicamās literatūras saraksts - ja grib padziļinātas zināšanas, var viegli uzmeklēt, ko lasīt. Ir arī par mūsdienu filosofiju. Vispār ļoti vērtīga grāmata pamata zināšanu veidošanai filosofijā.

Manuprāt šī grāmata būtu jāizlasa vispirms. Un tad jau var sākt meklēt, ko vēlies uzzināt - Platona "Valsts", Nīčes "Tā runāja Zaratustra" vai Laodzi "Daodedzin"


Ir arī vēl viena grāmata filosofijas iesācējiem - Justeins Gordens "Sofijas pasaule". Bet manā skatījumā šī grāmata nav tik augstā vertē. Īstenībā tas ir tikai fantastisks stāsts pa bišim iepinot filosofijas vēsturi un domas. Viņa varētu derēt kā izklaides grāmata ar filosofijas vēstures pamatu, bet kā uzziņu/mācību literatūra tā neder.

Par grāmatām vēl būs un būs.
Current Mood: :biš slims, bet ok:
Tags:

(5 comments | Leave a comment)

February 3rd, 2006


02:10 pm - Sudoku
Neizlietot laiku tizlām spēlītēm. Lūk spēlīte, ko nevar spēlēt stundām ilgi, jo negribas neko citu darīt. Nu ilgi jau nenospēlēsi. Toties pelēko attīstīsi pa bišim.
http://www.websudoku.com/

Visvienkāršākais paskats, kāds vien var būt. Bez liekām krāsām un izgreznojumiem. Tikai funkcionalitāte. Iespējami vairāki līmeņi, salīdzināšana cik ātri atrisināts salīdzinot ar citiem, saglabāt tavu vidējo un ātrāko laiku. Viss minimālais jauka spēlēšanai :)

Būtība - saliec ciparus 1-9 iztrūkstošajās vietās, lai katrā 3x3 kvadrātā, katrā horizontālā ailē un katrā vertikālā ailē neviens cipars neatkārtotos. Katram variantam IR iespējams atrast lōģisku iznākumu, pat ja tā neliekas.

Atradi vēl kādu jauku smadzeņu attīstošu spēlīti? Jūties brīvi un dod ziņu!
Current Mood: :normas robežās:
Current Music: ktkda afrikāņu etniskā mūzika, bungas
Tags:

(2 comments | Leave a comment)

January 31st, 2006


08:33 pm
Mans slimības atskaites memuāru pierakstu žurnāls.
Iemācīties zināt un saprast.
Tikai materiālisms un īstas idejas, linki, lietas. Nekādas abstrakcijas lūdzu!
Current Mood: :apņēmība:
Current Music: Inokentijs Maarpls - Lelles

(Leave a comment)


> Go to Top
Sviesta Ciba