sīkums |
sīkums | 25. Apr 2006 @ 20:11 |
---|
nu bet loģiski, ka ne.. bet no pētīšanas viedokļa, sektas ir vēl interesantākas.. /neesmu reliģioza, tāpēc reliģiski rituāli ir vēl interesntāki/
No pētīšanas viedokļa tieši interesantākas un daudzpusīgākas ir vecās reliģijas ar savu seno vēsturi un teoloģiju. Sektas parasati ir ļoti primitīvi veidojumi, kas balstās uz kāda ambicioza reliģioza cilvēka vai cilvēku autoritāti, kuri nav mierā ar oficiālo baznīcas mācību. Nekā interesanta, tikai cilvēkiem smadzenes skalo un naudu slauc. Varētu, protams, to pašu pierakstīt arī vecajām reliģijām, neapšaubāmi. Bet te ir jau manis iepriekš pieminētās nianses, kas šo lietu dara mazliet savādāku.
Sektas kļūst par baznīcām, kad tās pietuvinās sabiedrībai tik tālu, ka tās darbības kļūst daudz maz pieņemamas. Visas baznīcas (nu gandrīz visas noteikti) ir bijušas daudz, daudz ambiciozākas savos uzstādījumos un prasībās, bet ar laiku kļūst mērenākas.
Neapšaubāmi, ne visas sektas ir vērts pētīt, bet dažas diezgan stipri atšķiras no baznīcas. Un ne visas sektas prasa naudu (daudzas, protams tā dara).
Sektas kļūst par baznīcām tad, kad tiek oficiāli atbalstītas no valsts puses.
Un es nesaku, ka nav vērts pētīt. Tieši otrādi - vajag to darīt. Bet ne jau tādēļ, ka tur būtu kas interesants, bet lai novērstu iespējamos draudus sabiedrībai. Pietiek paskatīties uz pāris gadījumiem Krievijā, kur ir pāris pašpasludinātu Kristu - viens kaut kur Sibīrijā vai tuvu tai tup "Saules pilsētā" ar savu draudzi (nabaga naivie ļautiņi, viņu Kristu jau sen aiz škurkas vajadzēja paņemt), otru nesen kā milicija beidzot savāca.
Bet tie ļauži ir laimīgi! Pašiem savs Kristus, vietējais - no tautas! LAi takš dzīvo! :D
vispirms ir jaabuut sabiedriibas atbalstam (un tasa arii nosaka sektas kluusanu par bazniicu)..
Par to Kristu.. nu stulbi cilvēki.. ko tur daudz.. /jaa, nu jaaizstaav jau vinji it kaa ir/ Bet to taa galiigi nevar nodaliit.. arii tradicionaalajai bazniicai nav gluzi pieraadiijumi par vinju sludinaato patiesiibu.
Sabiedrības domas vajadzīgajā virzienā parasti virza valsts. Tieši tā nosaka, kas ir kas. Protams, var būt arī zināms spiediens no sabiedrības puses. Kas ne vienmēr tiek ņemts vērā. Abpusējs process, var teikt.
Gluži pierādījumi nav, bet tie nav arī tādi murgi, kādus dažreiz sludina sektas.
|
|
Top of Page |
Powered by Sviesta Ciba |