- 21.8.23 15:04
-
Dzīvoju jau vairāk nekā 10 gadus Berlīnē. Tāda dīvainība, kā Latvijā, ka jāmaksā par "jaudas uzturēšanu", te nav. Man Berlīnē ir 63A ieejas jauda. Jo mums ūdens sildīšana (caurteces sildītājs) ir uz elektrību, un arī apkure (tādas kā "uzkrājošās" siltuma baterijas) ir arī uz elektrību.
Nav jāmaksā par kaut ko ko varbūt nelieto. Tas ir jā, man ir pieejami visi 63A, ja vajaga. Piemēram: uz indukcijas virsmas visi 4 riņķi uz maksimumu, veļas mašīna izspiešanas ciklā, veļas žāvējāmā mašīna rūc, trauku mazgājamā mašīna žāvē, utt... un ziemā, tas ir pilnīgi normāli. Nekāds Vācijas sadales tīkls šausmās nekrīt uz ceļiem rokas lauzīdami.
Jā, Berlīnē kilovatstundas cena ir paaugsta.
Un ir arī kautkādi 8 eiro mēnesī (nu jau 9) par "pieslēguma abonementu" arī jāmaksā.
Bet bez tiem 9 eiro, ir jāmaksā tikai cena par izlietotajām kilovatstundām. Tikai tik, cik tu lieto*.
Tad Latvijā, unikāls piedāvājums. Maksājiet par to, ko varbūt neizmantojat. Ir jaudīgs pieslēgums, bet varbūt vasarā visa jauda nav vajadzīga, vienalga grib iekasēt masīvi, varbūt pat vairāk par pašu rēķinu. Maksāt par to ko neizmanto, bet varbūt gribētu izmantot, ir absurds.
ST tarifus ir jāatceļ.
___________
* Man ir municipālais tarifs, 25.41 centi/kWh. Gadā mēs notērējam apmēram 5200 kWh. Maksājam mēnesī izlīdzināto maksājumu ap 120 eiro + gada beigās piemaksā, vai saņem atpakaļ ja esi mazāk notērējis. Par 2022 samaksāju 1546.71 €