- 15.10.06 21:26
-
Noskatījos tādu filmiņu (torrentos ienāca) - "Alkoholiskais un narkotiskais terors pret Krieviju". Tur viens profesors un atturībnieks lekciju par alkohola postu lasa.
Pirmkārt, jau, sauc graujošus skaitļus - ka Krievijā ir apgabali, kur 50-60% jaundzimušo piedzimst ar garīgiem vai fiziskiem defektiem (debīli vai kroplīši) - pārpildītas palīgskolas, un debīlos liek mācīties parastajās skolās, kopā ar veselajiem bērniem.
Bet teica sekojošu lietu. Alkohols iedarbojas uz tādu smadzeņu apgabalu, ko sauc hipotalams (hypothalamus). Hipotolams atbild par dažādu hormonu izstrādi utt, utjp, bet ir manīts ka alkohola iespaidā pastiprinās to hormonu izstrāde kas atbild par seksuālo uzbudinājumu (pēc iedzeršanas gribas pisties), bet samazinās to hormonu izstrāde, kas atbild par seksuālo darbību (tb, nestāv, vai nenoiet - tas ir, ka ilgi nevar beigt, ja ir šmigā).
Hipotolams atbild arī par ķermeņa temperatūras regulēšanu, tāpēc uz pohām cilvēkam ir paaugstināta temperatūra (ne jau tāpēc lai ar kādu slimību cīnītos, vienkārši hipotolams nesaprot ko dara, jo ir sačakarējies).
Toties profs ziņo, ka hipotolams atbild arī par tādu interesantu lietu, kā "ahā!" momentu, kad cilvēks veic intelektuālu darbu, jeb risina sarežģītu problēmu. Tas ir, kad cilvēks sastopas ar problēmu, kurai nav triviāls atrisinājums, jeb pie atbildes var nonākt tikai veicot intelektuālu darbu, hipotolams sāk izstrādāt hormonus, kas cilvēkam sāk spiest uz smadzeni, lai viņš sāk domāt. Cilvēks domā, domā, un tad pēkšņi smadzenes aktivizē visus savus resursus, visi sinapsi sāk strādāt, un visi neironi pēkšņi aktivizējas, un "AHĀ!!" cilvēks ir sapratis atbildi, vai ir atradis risinājumu. Tajā brīdī hipotolams izdod serotonīna devu un cilvēks izjūt spēcīgu kaifu.
Un redz, ja ir lietots alkohols, hipotolams diez ko nestrādā. Un var diez ko nestrādāt diezgan ilgi - jo talantīgāks (gudrāks cilvēks), jo izteiktāk un ilgāk viņš šo efektu izjūt. Piemēram, fiziķis-teorētiķis Landau (krievijas teorētiskās fizikas guru) esot izjutis šampanieša glāzes efektu veselu nedēļu (ka nav varējis neko reāli koncentrēties darbam, bremzējis visu laiku).
Kamēr hipotolams bremzē, cilvēks nespēj neko reāli jaunu apjēgt un izdomāt.