kanariņš - [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jun. 6th, 2016|11:38 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Plasaks izversums un savaktas impresijas drosvien naks velak, bet pirmaja pietuvinajuma mokas (laikmetigas makslas muzeja) ekas arch.proj.konkursa nepatikami parsteidz, ka arch ir planojusi mazu vai nemazu kratuvju platibu. Zinu,zinu "kratuve" (konteiners) ir no-no word katra moderna kulturas darbona leksika, bet - (te izversums sekos) - superigi ir klausities par ekskluziviem dzivoklu blokiem, restoraniem un etc. ap planoto eku, bet nav superigi, ja rodas sajuta, ka cilvekiem ir loti nosacita jausma, ko nozime saglabat un eksponet laikmetigu makslu. (LV gadijuma dala "laikmetigas makslas" jau bus ar antika objekta statusu un automatiski hardkorigaku uzglabasanas/eksponesanas manuali)


Pozitivais aspekts - tad, kad bus si eka un infrastruktura, izstades un publikacijas, joma bus reals pacelums. Glabajiet savu vecaku sapirktas vai sadavinatas glezninas, perciet podinus, sedzinas un graficinas tagad, kamer varat; pec 2021. gada aktualas makslas joma uz jums vairs neattieksies / bus iekseji pieejama tikai caur cunftes kontaktiem.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]usne
Date:June 6th, 2016 - 01:08 pm
(Link)
Baidos, ka tie kas nav saistīti ar cumti, tā māksla pārstās eksistēt.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:June 6th, 2016 - 01:31 pm
(Link)
Jā, sēdēju un domāju, ka varētu visus projektus notestēt uz neizdošanos, piemēram, kāds projekts izskatītos, ka izrādītos, ka skaistā parka uzturēšanai kārtībā līdzekļu pietrūks (skat.Dailes teātra kompleksu), plānotie dzīvokļu nami izrādīsies pavisam citādāki nekā iedomāts (sveiciens visiem psrs arhitektiem), apgaismojuma, drošības u.c. dēļ ekspozīciju telpās varēs izstādīt tikai kaut ko garlaicīgu, ko lēnām klīdīs un pavisam nemijiedarbojoties ar vidi skatīsies pensionēti ārzemju tūristi (virkne modernās mākslas muzeju visādās mazpilsētās (Nirnberga u.tml.), kafejnīcas būs neglītas, dārgas un negaršīgas un neviens tur daudz neies sēdēt (LNB) un ģeniālā arhitektūra būs tikpat saistoša kā Tomsona terases vai LMA piebūve šodien...

vispār daudz pārdomu :D
[User Picture]
From:[info]usne
Date:June 6th, 2016 - 06:57 pm
(Link)
Notestēt uz reālo dzīvi vienmēr ir derīgi, nacionālās bibliotēkas fasāde tam ir varens piemērs
[User Picture]
From:[info]wensdy
Date:June 6th, 2016 - 09:55 pm
(Link)
+
[User Picture]
From:[info]wensdy
Date:June 6th, 2016 - 09:56 pm
(Link)
Es galīgi neesmu up to date ar proj. prezentācijām, bet vai tad nebija koncepts, ka šim muzejam nebūs savs krājums jeb kolekcija?
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:June 6th, 2016 - 10:20 pm
(Link)
Es ari neesmu baigsekojusi lidzi, bet izskatas, jaa, izstazu zales/mob galerijas princips. Tiesa, tas neatcel darba telpu jautajumu, pat, ja uzglabasana nav prioritara (to, es saprotu, ka konkretak attistis jau talak ar uzvarejuso projektu), ka ari ierubi problemu nr.2, ko no mob ir gruti izverst (saglabasanas/ drosibas nosacijumi pat, ja dienaskartiba ir "tikai" eksponesana, nevis ari ilglaiciga uzglabasana). Lai gan pa lielam man no savas puses butu vnk gribejies dzirdet nedaudz vairak ko ari par aisberga neredzamo/pragmatisko - vakt (te saprotot ne tikai fizisku iegusanu krajuma, bet sapludinasanu vienuviet pa dazadiem celiem)/petit (telpas darbam ar objektiem etc)/saglabat (konservetaju/restauratoru dienests; laikmetiga maksla ir supernestabil) etc.- dalu; "popularizet un izklaidet" dalu visi izversa gana krasni.