friends [entries|archive|friends|userinfo]

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Alternatīva French press coffee [Jan. 20th, 2020|07:59 pm]

pajautaa

[aai]
Sveiki,

Ir kāda laba, lēta un vienkārša alternatīva t.s. French press kafijas pagatavošanai, kam būtu "apliešanas" un kaut kāds mehāniskās filtrēšanas princips? Espresso vārkanniņas vai papīrfiltrēšanas & lēnpilēšanas padarīšana īsti nesaista.
Vairāk tieši no apkopes viedokļa, kur nav čakars to sietiņu katru reizi rūpīgi iztīrīt no biezumiem utt.
Kādas ir atsauksmes par Aeropress - tur vajag padaudz spēka? Resp., vai kundzēm gados īsti piemērots?
link1 comment|post comment

[Jan. 20th, 2020|06:10 pm]

punkts
Es tik bieži eju pie ğimenesārstes, kad aizeju, viņas vietā jau ir meita. Dzeru antibiotikas un daudz čurāju. Aptiekāre bija tik jauka, ka ārdeva man labās baktērijas vēderam, tādas kapsuliņas ar pieciem miljoniem iedzīvotāju.
linkpost comment

dienas sliktumiņš [Jan. 20th, 2020|01:42 pm]

ctulhu
Tagad slikts vēlas citu cilvēku vietā izlemt kas tiem cilvēkiem ir vajadzīgs un kas nē

//visā nopietnībā var nākties skaidrot, ka var būt "savs stūrītis"; ka nav vajadzīgs privātīpašums, lai citi nevarētu nākt un lietot tavu zobubirsti vai ķemmi

iebildums pret privātīpašumu ir, ka cilvēkiem pieder lietas, kas viņiem nav vajadzīgas un ko pat gribēdami nevarētu lietot; tikai iekasēt no citiem īri. //

Totalitārists slikts :)
link7 comments|post comment

[Jan. 20th, 2020|12:01 pm]

dienasgramata
DELFI. Vīrietis ar suvenīrbanknotēm nopērk speķi un nokļūst cietumā
link1 comment|post comment

Viss kā kino [Jan. 19th, 2020|11:38 pm]

ctulhu
konkrēti kā filmā `Starship troopers``, varonīgie kareivji noķēruši smadzeņkukaini

https://www.facebook.com/religiaopium/photos/pcb.1500936053394454/1500935970061129/?type=3&theater

https://scontent.frix6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/82981749_1500935976727795_5389250045906255872_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=Hk3-rRh4I90AX_yXdaj&_nc_ht=scontent.frix6-1.fna&_nc_tp=1002&oh=3900e29591dfd000910c3a11709e6569&oe=5ED24EC2
linkpost comment

[Jan. 19th, 2020|09:46 pm]

glam_our
Man ir vienas tādas burvju džinsenītes, kuras uzvelkot pazūd visi apakšgala kompleksi. Katram novēlu tādas džinsenītes.
linkpost comment

1890. gada 16. martā Vācijas impērijas kanclers Otto fon Bismarks rakstīja ķeizaram Vilhelmam: [Jan. 19th, 2020|03:26 pm]

indulgence
[Tags|]

“Mūsu augstskolu lielākā problēma ir tas, ka to ir pārāk daudz, un valsts mākslīgi stimulē jaunos cilvēkus studēt. Rezultātā mums ir daudz vairāk jaunu ļaužu ar augstāko izglītību, nekā nepieciešams un nekā valsts var tos nodrošināt ar atbilstošu darbu un ienākumiem. Lielai daļai no augstskolu studentiem ne pašu intelektuālās spējas, ne vecāku izcelsme neļauj pretendēt uz intelektuālu profesiju.
Sekas ir izglītības iestāžu pārpilnība un izglītota proletariāta izaudzināšana, kas ir bīstami valstij. To papildina vēl viena kategorija – “pusmācītie”, - kurus rada tautskolu pārāk augstās prasības un iepotētās cerības. Rezultātā bērni vairs nevēlas turpināt vecāku amatu, bet izvirza sev nesasniedzamus mērķus, kas galu galā viņos rada neapmierinātību ar dzīvi. Ar katru gadu pieaug tādu ļaužu skaits, kuri, pateicoties iegūtajai izglītībai, pretendē uz tādu dzīves līmeni, kādu nespēj sev nodrošināt. Tā pie mums rodas tie paši apstākļi, kas Krievijā kalpo par augsni tur plaukstošajam nihilismam.
Lai novērstu tālāko attīstību šajā virzienā, piedāvāju samazināt augstskolu skaitu un iespējas tajās iestāties. Jebkurā gadījumā jāierobežo to skaita palielināšanos. Stipendijas universitātēs un ģimnāzijās jāpalielina, taču jāpiešķir daudz mazākam studentu skaitam.
Jāliedz dzēst mācību maksu visās fakultātēs, izņemot teoloģisko, lai šī labi domātā iecere nepiesaistītu augstskolām vieglprātīgus studentus, kuri pēc tam kļūs par ar visu neapmierināti pilsoņi. No savas puses rekomendēju paaugstināt mācību maksu ģimnāzijās un universitātēs, šajā gadījumā atļaujoties atsaukties uz Anglijas pieredzi, kur studijas tādās augstskolās kā Ītona un Herova, kā arī universitātēs, maksā visai ievērojamas summas. Uzskatu to par svarīgu aspektu, jo tādējādi iestāšanās augstskolās kļūs neiespējama ļaudīm, kuru izglītības līmenis būs augstāks par to dzīves līmeni, kas kalpos par iemeslu neapmierinātībai ar dzīvi. Vienlaikus ar augstāko mācību iestāžu iegrožošanu, kuras orientētas uz intelektuāļu izaudzināšanu, jāpaplašina amatniecības un komerczinību skolas, kā arī jācīnās ar aizspriedumu, ka karjera amatniecībā, rūpniecībā vai tirdzniecībā ir mazāk cienījama.
Taču studentu pārlieku lielais skaits augstskolās nav mūsu izglītības sistēmas vienīgā problēma.
Pašu apmācības sistēmu skolās nepieciešams reformēt. Visās mūsu skolās – no ģimnāzijas līdz tautskolām laukos, - neveselīgi dominē vienkārši iekaļama mācību viela. Rezultātā ir atmiņas pārslogošana ar mehānisku zināšanu uzkrāšanu. Savukārt gara, rakstura un patstāvīgas domāšanas attīstīšanai tiek veltīts pārāk maz uzmanības. Šie trūkumi līdz ar nepietiekamu fizisko vingrinājumu slodzi būtu vēl pamanāmāki, ja vien dienests armijā nelabotu daudzas skolā un audzināšanā ģimenēs radušās problēmas un skolēnu pārslodzes sekas.
Tieksme skolā akcentēt vairāk zināšanas, nevis prasmes, jau šobrīd uzskatāmi demonstrē savus mīnusus tautasskolā. Redzam pastāvīgu tendenci palielināt apgūstamo mācību vielu, pārsniedzot likumā noteikto. Rezultātā tā vietā, lai gatavotu skolēnus praktiskajai dzīvei, skola atsvešina viņus no to vecāku dzīvesveida un sadzīves līmeņa. Strauji pieaug to skaits, kuri iznāk no skolas ar pārliecību, ka ir pārāk labi tam darbam, ko dara to tēvi, jo esot augstāk izglītoti. It īpaši tas attiecās uz talantīgākajiem, kuriem skolā mācībās labi veicies, kurus visbiežāk skar vēlme izrauties no tās dzīves, kuru dzīvo viņu vecāki. Neveiksmes gadījumā viņi papildina mūždien neapmierināto rindas. Redzam, ka jau šobrīd laukos ir pārāk daudz tādu, kas nevēlas vis strādāt, bet gan vēlas izrīkot citus, un pārāk maz tādu, kas prot un ir gatavi strādāt.”

Via: Bismarck O.v. Gesammelte Werke. Abteilung III. Schriften. Bd. 8. - Paderborn, 2014. S. 642-644.
link7 comments|post comment

[Jan. 19th, 2020|02:32 pm]

punkts
Izskatās, ka visas satori meitenes ir tinderī, man tur bilde ir ielikta sasalusi peļķe un man ir 14 laiki, tikai, lai tos paskatītos, ir jāmaksā nauda.
linkpost comment

[Jan. 19th, 2020|12:07 am]

punkts
leitest postos tāds trešs. ko es te daru. tādam pajebenim kā tas indelgencis vispār ar skavarodu pa jebalu nahuj.
link1 comment|post comment

[Jan. 18th, 2020|11:53 pm]

punkts
ingusa baušķenieka bikšu troksnīši un ineses zanderes atsperu zandales.
linkpost comment

[Jan. 18th, 2020|11:25 pm]

punkts
Filmu serviss piedāvā uzdāvināt filmas noskatīšanos trim draugiem. Jūs gan tādi neatsaucīgi, kā būtu ēduši mārtiņa sirmā kakiņas, bet nu labi, laikam katras filmas noskatīšanos var izdāvināt, šajā es raudāju.
linkpost comment

[Jan. 18th, 2020|10:50 pm]

punkts
Brīnišķīga gruzīņu filma in-bloom.
linkpost comment

Kvalitatīvas basic drēbes [Jan. 18th, 2020|07:17 pm]
pajautaa
[p_petersons]
Ir nedaudz apriebušās lētās, nepareizi sašūtās Made in China/Vietnam/Bangladesh drēbes, kas ļoti ātri sāk izskatīties pēc mēsla, dilt un jukt ārā. No 20 gadus senas pagātnes, savukārt, man vēl arvien ir pāris t-krekli, kuri vēl arvien izskatās diezgan labi. Bet tādas drēbes taisīt laikam ir gandrīz vai zudusi māksla.

Kur mūsdienās Latvijā (vai varbūt ne pārāk eksotiskās ārzemēs) cilvēks var iegādāties kvalitatīvus, vienkāršus (t-)kreklus, bikses, džemperus, kas ir ilgtspējīgi? Apzinos, ka kvalitatīvas drēbes maksā naudu, bet negribētos iekrist citā slazdā - drēbes gabals tiek pārdots par lielu naudu, jo ir "brendīgs", bet tāpat ir mēsls.

Lūdzu, iesakiet veikalus (NE interneta, vajag mērīt). Interesē vīriešu un sieviešu veikali.
link11 comments|post comment

[Jan. 18th, 2020|07:18 pm]

punkts
Sataustīju, man laikam limfmezgli piepampuši.
linkpost comment

[Jan. 18th, 2020|06:58 pm]

punkts
Man ir jaunumi par laptopiem. Istabā ielīdusi pele, visa inde apēsta, skatos tieši tādā šķirbā. Izvēlos visšvakāko konfigurāciju un hujakš pele augšpēdus un raustās.
linkpost comment

[Jan. 18th, 2020|06:19 pm]

punkts
Veicu vingrinājumus ar mēli, lai mazinătu rīkles sāpes.
linkpost comment

par tulpu [Jan. 18th, 2020|05:12 pm]

indulgence
[Tags|]

Deklasēts un totāli nodzēries bomzis, kurš iekārtojies pamestā grausta pagrabā – mitrs, drēgns, pilns ar žurkām un kukaiņiem. Pat pavarda nav – lupatlasis kur atkritumos atradis izmestu virtuves dizaina reklāmas baneri un piekāris priekšā kanalizācijas šahtas atverei, iztēlojoties, ka tā nav lūka uz kolektoru, bet gan durvis uz burvju pasauli.

Nodzēries līdz delīrijam un trešajai cirozes pakāpei, viņš ar atrasta, nolauzta naža asmens palieku apstrādā nočieptu koka pagali vai atkritumos izmestu salūzušu lelli, lai izgatavotu sev tulpu – iedomu draugu, kuru iztēlē apvelta ar glābēja īpašībām. Ne velti Circenis saka (patiesībā tā ir paša vecā dzērāja projekcija), ka tulpa ir vienīgais šī cilvēka - kurš sevi dēvē par “tēti”, - glābiņš. Izaugs un klejos apkārt, leijerkasti spēlēdams un pelnīdams priekš vecā naudu – tādi ir šī deklasētā bomža pieticīgie priekšstati par laimīgu dzīvi.

Tulpa. Kā jau tas pienākas “bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm”, skolu ignorē un pie pirmās izdevības aizbēg, uzreiz nokļūstot “ielas vidē”, kur šo atplestām rokām sagaida dīleri (Duremars), mazgadīgo suteneri (Karabass Barabass), kā arī ekstrasensi un kabatzagļi (Alise un Bazilio), kas tūdaļ pusaudzi pieņem savā apritē. Visi kaut cik inteliģentie tēli, no “ielas pieredzes” raugoties, ir kusli peršu skaitītāji, kas savās skolās neko reālajai dzīvei derīgu nav iemācījušies.

Galu galā tulpa izpilda savu misiju un aizved “tēti” caur slepenajām durvīm laimes valstībā – pēc visa spriežot, tā bija vecā alkoholiķa agonijas delīrija murgu pēdējā vīzija, pirms aknas atteicās kalpot, un Karlo krampjos raustījās uz pagraba grīdas, apķēris savu koka lelli.
linkpost comment

vājums [Jan. 18th, 2020|03:38 pm]

ctulhu
Te Gnidrologs saka

/Pēc sjw likumiem lauvam nu ir pienākums lūgt piedošanu un iztīties par paklājiņu visu līmeņu vājākajiem zvēriem, lai izpirktu sava iedzimtā supremacisma grēku./

Nu un uz ko tā ir norāde?

Kur ir svētīgie garā nabagie?

Kas radās kā vājo ticība?
link4 comments|post comment

[Jan. 18th, 2020|03:37 pm]

punkts
Eu, kādā sakarā šitie džeki ir rīgā nofilmējušies https://youtu.be/_7QoPhEA-s8
linkpost comment

[Jan. 18th, 2020|03:06 pm]

punkts
Labi, ka šalli neiemērcu sojā. Un kā jums iet pie jūsu klikomātiem?
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]