xan
28 September 2011 @ 06:57 pm
Nepaslēpsies.  
Tas bija tikai laika jautājums - es apmaldījos. Tas nekas, man ir uz lapiņas uzrakstīta adrese. Eju klāt diviem sēdošiem cilvēkiem un rādu lapiņu. Man vicina ar rokām uz nenoteiktu pusi, tur arī dodos. Pa ceļam sastopu policiju. Rādu viņiem adresi. Viss iecirknis izpēta lapiņu un tad norāda aptuvenu virzienu. Eju pa to.
Redzu, nāk viens pārītis. Uzsaucu viņiem, viņi apstājas un es velku no kabatas ārā adresi. Gandrīz ar lielu lepnumu parādu vienu vecu čeku. Esmu samulsis tāpat kā viņi. Izrādās, ka esmu pazaudējis lapiņu ar savu adresi. Sāku smieties un vienkārši pasaku "I'm lost, I have no idea where home is". Un tad viņš parāda. Viņš, nesaprotot īpaši angļu valodu, man parāda ceļu uz manām mājām. Vienkārši nejauši uz ielas sastapts cilvēks. Es jau zināju, ka esmu vienīgais baltais pilsētā, bet nu paklau....
 
 
xan
27 September 2011 @ 12:11 am
 
Draudzība darbojas tīri savādi - galvenais, lai nav ķīnietis. Ar ķīnieti draudzēties nav īsti iespējams. Nemaz nerunājot par valodas barjeru, ir citas lietas, ar kurām nebiju rēķinājies. Ķīnieši nevis ar tevi draudzēsies, bet viņiem būs svarīgi būt tev kaut kādā veidā blakus. Un tad viņi tevi diezgan garlaikos. Mājienus, ka jāiet mājās, neviens šeit nesaprot. Esmu izstaipījies jau neskaitāmas reizes, apstāstījis sīkumos, cik ļoti esmu noguris un kā būtu jāliekas gulēt (saprotu, ka nav īsti ticami, ja to saku astoņos vakarā). Atliek izmantot frāzi "Go home." Tā apmēram arī viņiem jāizstāsta, ka nu šobrīd gan ir laiks iet projām. Citādi viņi sēdēs vienkārši tavā viesistabā un izbaudīs tavu kompāniju. Dažreiz pat vienkārši bakstīs telefonu. Kā mani informēja, viņi sūtot sms citiem, lieloties, ka tagad esot kopā ar savu ārzemju draugu.
Tāpat arī ar ķīnieti es vēl nevaru pavadīt labi laiku, jo tu nevari izdarīt neko "tāpat". Ja teiksi "izejam ārā?" tev jautās "Kur tev vajag iet? Kur nokļūt?" Paskaidrot, ko nozīmē "tāpat vien" ir grūti.

"Varētu iedzert."
"Tev slāpst?"
"Nē nu ne īpaši, tāpat vien..."
"Ko tieši vēlies dzert?"
"Piemēram alu."
"Alus te gan nebūs tagad vēlu pieejams, mums būs jādodas uz 200 km attālo pilsētu to dabūt, pagaidi, es dabūšu taksometru vai vismaz suņu kamanas."

"Tāpat vien" ir tikai starp citiem ārzemniekiem. Kā saprotu, šajā pilsētā ir kādi 6 ārzemnieki. Atpazīt nav problēmu, jo mēs šeit esam baltākie no visiem. Pārējie (neesmu vēl visus saticis, tāpēc tikai minu) visi ir no Kenijas. Kad redzi kādu, kurš nav ķīnietis, droši sauc, ej klāt un runā un tev ir automātiski draugs. Vakar ar vienu no viņiem, vārdā Mayor bija sarunāts aiziet paēst, bet pēc viņa telefona zvana sapratu, ka viņš ir jau padzēris. Tā kā tas izkrita. Bet viņš laikam pavadīja vakaru ar skolotāju no manas skolas un visi ir informēti, kur es dzīvoju, jo viņš tikko atnāca (vēl nevaru vārdu atcerēties) un aicināja mūs iziet paēst. Ir diezgan liels atvieglojums ar kādu parunāt tiešām angliski un neskatīties visu laiku sejā - saprata vai nē. Kaut gan tagad jau dedzinu savu muti ar nūdelēm, tūlīt jāiet atkal ēst. Man te sāk tīri labi patikt.
 
 
xan
26 September 2011 @ 02:19 pm
 

Ir pirmdiena un viņu svētki. Rudens svētki un mēness skatīšanās svētki. Es palieku mājās, kamēr lēdija aizies pati uz banku. Vienkārši ir kaut kāda slikta priekšnojauta un jūtu, ka vairāk sliktas ziņas īsti negribu. Pēc laika viņa ir atpakaļ un tur, kur ir liels uzraksts „Bank of China” bankas nemaz nav. Tātad... Nav naudas, bet ir bankā. Kur ir banka, nezinām un tāpat iet meklēt bail ja apmaldamies, pazūdam vispār. Lai noskaidrotu, kur ir banka, vajag internetu.Lai tiktu uz interneta kafejnīcu, vajag naudu.

Guļam. Ūdens šķiet bez smaržas un garšas, bet tomēr dzeram pa maziem malkiem un neuzticamies tam. Agri no rīta dzirdam troksni  abi ūdens bačoki sāk pildīties. Laikam ūdeni iedod no rīta un ar to tev jādzīvo. Ātri pielaižam bļodas pilnas ar ūdeni un skatāmies, ka tas arī ir viss, ko no dušpodistabas dabūt  visu laiku tek pods, tā kā šis ūdens ilgi tur nebūs. Tas iztek, boileris sauss. Pārbaudu „virtuves” ūdeni un tas garšo pēc puvuša koka. Nekas, ar puskrūzi dienā gan jau nekas nenotiks. Pa dienu spēlēju uz datora civilizāciju, līdz vienā mirklī pazūd elektrība.



Balkons.

Elektrība nebija pazudusi uz ilgu laiku, bet man tomēr vajadzēja sākt jaunu rindkopu. Tas, kā iepriekšējā rindkopā viss dramatiski beidzās vienkārši norāda uz to, kā es tajā mirklī jutos. Es jau tad nezināju, ka drīz elektrība būs atpakaļ un es kādas divas stundas rakstīšu šos visus iekavētos ierakstus. Tagad sēžu, ir pieci naktī, 8:30 viņi mūs savāks un aizvedīs uz skolu, kur mēs parakstīsim visus dokumentus un tiksim uz jauno dzīvokli. Man nav ne mazākās nojautas, kas tur būs, bet nu gan jau ka labāk, kā šeit. Vel ir divas maizes šķēles un divi cīsiņi ledusskapī, bet kaut kā visu dienu negribas ēst. Sajūta, ka organisms ir vienkārši paziņojis, ka viņš te neko neēdīs, bet gan gaidīs jauno dzīvokli un citādi nekā nenotiks. Man jau nav žēl, nevarētu teikt, ka baisi kārotos to „chicken ham” cīsiņu.

Vēlētos tikai vēl visiem pateikt, ka iet gan traki. Un ka visu laiku ir kā pa kalniem, uz augšu un tad uz leju. Un jā, es nezinu īsti, kas notiks rīt, kas būs izmainīts tajos dokumentos un kāds būs nākošais dzīvoklis. Es tiešām neesmu šodien ēdis un jā, ūdens garšo pēc koka. Un tā tam arī ir jābūt. Un tā ir jānotiek ceļojumam pāri visai pasaulei uz Velnsviņzinkurieni, Traksvarpalikt provinci.




Virtuve. Zem izlietnes nekā nav, tikai noteka zemē. Virs bļodas ir diezgan moderns tvaiku nosūcējs. Nevienas durvis nekam nevar atvērt.


Duša. Tualete. Vai nav vienalga, tāpat nekas nedarbojās.


Kad nebija elektrības, klaiņoju pa dzīvokli un aiz gara laika sāku šitam spaidīt pogas. Viņš ieslēdzās un sāka pūst man virsū aukstu gaisu. Izrādās, ka tieši tad bija elektrība parādījusies. Es tomēr vēl tagad uzskatu, ka tā lellīte pievelk cilvēkus un tad tas aparāts tos aprij, iegūstot viņu spēku.


Katru rītu tieši zem mana loga notiek ēdināšana. Šie galdi, kaut arī te izskatās maz, ir visas ielas garumā. Pie katrām durvīm ir cita ēdināšanas iestāde un citi galdi. Tie divi trauki labajā malā ir netīro trauku mazgāšanas un skalošanas bļodas. 
 
 
xan
25 September 2011 @ 01:02 pm
 
Šis teksts ir sagriezts gabaliņos. Centos, cik nu varēju.

Ķīnraksts pieci.

Iebraucam pie dzīvokļa. Viņš atrodas apšaubāmas mājas pagalmā, jāiet uz ceturto stāvu. Margām klāt labāk neskarties, visas putekļainas. Ierodamies iekšā un pirmā istaba tīri tā neko. Ir televizors, gulta, pa visu sienu spogulis (Jēj...), gaisa kondicionieris, ledusskapis un tā. Guļamistaba arī laba, liela gulta, tikai tās mēbeles nesaprotu. Tie nav skapji, tas ir dēļu kopums. Liela atšķirība. Pie telefona mētājas interneta vadi. Pirmo reizi tā kārtīgi apskatos apkārt un nedaudz samulstu. Nav virtuves. Ir viens balkons, kurā redzu tvaiku atsūcēju, bet nav nekas, kas liecinātu par virtuvi. Nikol apstiprina manas aizdomas, ka tā ir virtuve un dodas uz vannas istabu. .. Uz mm.. Poddušas istabu. Tur ir boileris, divas dušas rores, pods un izlietne. Viņa man rāda, kā jādarbojas tur ar boileri. Tad ir nākošā istaba, kurā nav nekā. Gultas karkass, uz kura stāv milzīgas tumbas un klāt balkons pilns ar dēļiem. Par to daļu netieku informēts. Manas ausis ir nolaidušās un palīdušas zem ķīniskas veļasmašīnas. Jaunais šoferis un džentlmenis gados ņemas pa māju, pielabojot dušpodistabu, veikli salokot vienu segu, lai to varam izmantot kā spilvenu, pieskrūvējot atpakaļ rokturi un ņemoties gar datora vadiem. Mēģinām pieslēgt laptopu pie interneta, bet nesanāk laptopa dēļ. Ir samaitājies tas ports un šis zvērs var pārtikt tikai no wireless. Kā jau var nojaust, šajā rajonā šis varētu būt vienīgais laptops, kur nu vēl wireless. Visi tagad saka, ka ir nepieciešams mums iedot interneta paroli un username. Tas, ka mums neta vispār nav, viņus neuztrauc. Vienā brīdī tikai Nikol pasaka, ka gan jau nets būs, jo šis ir tikai pagaidu variants. Šis dzīvoklis esot tikai pagaidu variants. Izprasu cik ilgi, viņa saka nu, kā nu, pagaidu. Drebu iekšēji, vai viņa nav sajaukusi vārdus „permanently” un „temporary”. Izrādās, ka viss ok. Šis tikai līdz otrdienai, jo mēs vel neesam vienkārši parakstījuši dokumentus, tāpēc mūs ir ielikuši šādā pagaidu miteklī. Gribu aplaudēt un smieties, bet nevaru jau neko izrādīt, ka šeit nepatīk vai tā. Kas zina, kas ir šis par dzīvokli, kurā vispār esam? Ja nu gadījumā viņa pati remontē sev citu dzīvokli (jo dzīvot te vēl nevar)un mūs vienkārši ar labu sirdi izmitinājusi? Lai nu ka, šis ir tikai pagaidu dzīvoklis, varu atkal uzelpot.

Visi sēžam lielajā istabā un skatāmies ķīniešu televīziju. Viens visu laiku zvanās, lai dabūtu to paroli, kamēr Nikol skatās ziepeni un skaļi smejas par izteiktajiem jokiem. Tie tiek pastāstīti blakussēdētājam, ja nu gadījumā viņš tos nav dzirdējis. Sēžam slapjās drēbēs un mēs nevaram iet gulēt. Pēc laba laika es sāku izlikties, ka aizmiegu. Beidzot tas tiek pamanīts un ar mums sarunā tā iesim rit uz vienu interneta kafejnīcu, tur arī viņa būs epastā atsūtījusi to paroli. Tas, ka mums internets tāpat neies nevienu daudz neuztrauc. Atvadāmies un viņi aiziet. Esmu uzreiz ārā no drēbēm un aizveru aizkarus. Tikai pēc laiciņa pielec  vajag ko ēdamu un šampūnu. Jāvelk viss slapjais atpakaļ.

Izejam ārā, meklējam veikalu. Visapkārt ir ēstuves, kur ēst gatavo turpat uz ielas. Kā saprotu, tas nav tāpēc, lai būtu smuki vai eksotiski, bet iekšā nav noteikti vietas virtuvei. Viss smaržo un mūs aicina iekšā. Turpinām meklēt veikalu. Kā saprotu, viņiem plauktos neuzrādās īstās cenas, vai vienkārši pārrēķinājos. Kā skatījos pēc kodiem, viss kasē tika sists pareizi, bet tomēr likās, ka vairāk, kā skaitīju kopā. Nopirkām vislētākos cīsiņus (astoņi cīsiņi maksāja apmēram 16 santīmus, tā kā var jau iedomāties), vislētāko maizi, puslētāko šampūnu un vienu mazu mazu alus bundžiņu (otru nācās nolikt atpakaļ.) Viss jau ir kārtība, jo pie mājām atrodas banka, tā kā rīt nauda jau būs.

Mājās atklājam, ka nav ūdens.Boileris visu laiku cepies pa tukšo. Gan dušpodistabā, gan „virtuvē” ir kaut kādas lielas kastes. Dabūt vaļā nesanāca. Izrādās, ka tajās ir ūdens. Cik, nezinām, tāpēc rīkojamies uzmanīgi un satecinām visu bļodā. Atkal noģērbjos un ķeros pie pusdienām vai kas tas arī uz to brīdi jau skaitījās. Protams, ka cīsiņi nebija garšīgi un tā arī nemaz nebija plānots, bet kaut kā uz to mirkli, bez virtuves, ar cīsiņformas kartonu un minimāli ūdeni, kaut kā palika pavisam švaki. Visu laiku jau tā doma, ka rīt jau nauda būs, un jau otrdien (ātrākais otrdien) būšu īsti savā dzīvoklī. Aizgājām gulēt, bet ar to gulēšanu gan veicās ne pārāk.

 
 
xan
24 September 2011 @ 07:30 am
 
Skolas šeit ir sadalītas trijos stāvos.

Trešajā ir inteliģenti.
Otrajā ir cilvēki.
Pirmajā ir ļaudis, kuri vēlas, lai vienkārši klase beigtos.

Lūdzu, uzdodiet jautājumus vai arī komentējiet kaut ko, citādi es jūtos it kā atrastos pirmā stāva klasē un stāstītu šo visu tukšai auditorijai.

Atgādinu: šis nav privāts blogs tikai maniem draugiem. Esmu to izveidojis, lai komunicētu ar citiem un vai nu apmainītos pieredzē vai vienkārši papļāpātu ar interesentiem.

Īsā versija: komentē, ka es tev saku, citādi es eju gulēt.
 
 
xan
23 September 2011 @ 08:20 pm
 
Tikko ienāca prātā, ka šo dienasgrāmatu taču mana māte nelasa...

Šnabis te ir pizģets un skuķi - ahujeķ.

Tas arī viss.
 
 
xan
23 September 2011 @ 07:27 pm
Hit the road, Jack!  
Ķīnieraksts 4. 

Pusdivpadsmitos no rīta istabiņā zvana telefons. Mums ir jāsapako savas mantas un jādodas prom pirms divpadsmitiem. Citādi esot jāmaksā par nākošo dienu. Pēc piecām minūtēm stāvam ārā, lietū un Pekinā ar savām lielajām somām. Nav ne mazākās nojautas, ko tagad darīt. Aizejam pasēdēt tuvumā zem tilta, ar skatu pret viesnīcu. Visi garāmejošie mūs nopēta, pat skatīdamies atpakaļ. Esam aizraujoši. Vienīgā nauda, kas tagad pie sirds, ir 10 eiro. Tā kā tāpat nekas cits neatliek, ejam paklaiņot. Braucot biju redzējis, ka pa ceļam ir banka, uz to arī aizejam. Pie blakus lodziņa viens maina vairākus simtus eiro. Jūtos vareni. Pieeju pie lodziņa, dodu savus 10. Lai tos samainītu pret apmēram 80 juaņiem, bija nepieciešama mana pase, tad izpildīt anketu, parakstīties un tā. Brīnos, ka viņi neuzspieda uz pieres vēl zīmogu. „Haahahaha, eiropieši!”. 80 juaņi vispār ir lielisks sākums. Nopirkām ūdeni par 1,5 juaņiem (aptuveni 14 santīmi) un turpinājām sēdēt zem tilta. Mani galu galā pierunāja rīkoties tā ─ aiziet uz viesnīcu, pateikt, lai šoferis pagaida un mēs ik pēc brītiņa tur iegriezīsimies. Tas tāpēc, lai varam aiziet paēst. Kaujos pretī, jo es labāk pats sēdētu un gaidītu, kad viņš piebrauc, jo ne uz vienu citu paļauties negribas, bet nu beigās piekrītu. Izrādās, ka tieši mūsu šoferis esot tikko zvanījis. Mums trijos viņš jāsagaidot. Tā kā nu mums ir apmēram divas stundas laika, ejam meklēt ēst. Varam iet ēst tikai tādās vietās, kur pie ēdienkartes ir bildītes. Atrodam tādu tīri augstas klases padarīšanu „Beef kautkastur”. Ir brīvs galdiņš, ir bildītes. Izžestoju, ka vēlos divas šīs porcijas par 16 juaņiem katra. Kārtību, kā notiek pārtikas dalīšana un apkalpošana nesapratām un sākām jau nervozēt, līdz pienesakatram porciju (citiem bija jāiet pakaļ.) Visi apkalpotāji nebeidz mums smaidīt. Tā kā biju jau tam gatavs, smaidu visiem tik pat pretī un ķeros pie paikas. Uz galda manā priekšā stāv irbuļi, karote un 4 trauciņi. Lieli. Porcijas tiešām izmērā kārtīgas. Pirmajā trauciņā rīsi ar kaut kādām piparveidīgām garšvielām. Rīsi pavisam citādi, kā Latvijā. Tādi lielāki, kuplāki, mīkstāki un sulīgāki. Ar lielu prieku secinu, ka man tomēr rīsi garšo. Nākošajā podiņā vistas gaļa ar sēnēm un dzinumiem. Sēnes lielos gabalos, dzinumi ar irbuļiem nepaņemami, vista kopā ar visiem kauliem. Garšoja fantastiski. Ņēmu gabaliņus, metu rīsos un tā arī visu ēdu. Tad trešajā trauciņā... ... Vispār, es nezinu, kas bija trešajā trauciņā. Ziniet, kad vāra olu un kāda saplīst vārot, tad iztek un pa ūdeni peld tādi kā bāli olu tīkli? (Šādi jautājumi par tavu privāto dzīvi man naktīs neļauj gulēt). Lūk, tur bija zupa ar tādiem un tad vēl ko zaļu, kas bija līdzīgas konsistences. Es pagaršoju vienu karoti un zibenīgi piestūķēju pilnu muti ar rīsiem un vistu kauliem. Tas bija baisi. Garšoja pēc karpu galvām un netīra ūdens. Pieļauju, ka tā ir garša, pie kuras jāpierod, bet to darīt neplānoju. Un ceturtajā trauciņā bija atkal neidentificējamas lietas. Tādi kā dārzeņu gabaliņi želejā. Apēdu vienu gabaliņu, noskaidroju, ka tas ir burkāns un zvērējos tālāk to vairs neaiztikt. Tā kā zupu pagaršoju pēc tam, tā emocija man lika aizmirst iepriekšējo riebīgumu un es pagaršoju vel vienu gabaliņu. Garša ir maģiski nenosakāma. Garšo pēc pilnīgi nekā un riebīgi reizē. Pieļauju, ka tā varētu garšot rūpnieciskais vazelīns. Tāds ir? Ķīnā laikam ir. Piegāju pie kases paņemt dzeramo. Ņēmu divas bundžiņas uz labu laimi. Uz kases parādās „5”, līdz ar to iedodu viņai 5 juaņus. Viņa skatās uz mani un kaut ko atkārtoti saka. Viņai nav daudz vieglāk par mani, jo visu laiku ir jāsarkst (nosarcis aziāts ir uz tādu bēši rozā), jāķiķina, jāķer ciet mute un vispārīgi jāveic apmulšanas darbības. Tad viņa paķer lapiņu un uzraksta „10”. Izrādās, ka kasē uzrādās par vienu vienību. Samaksāju 20 un atlikumu dod man turot ar abām rokām. Šeit atlikumu neliek uz galda vai trauciņā, bet vienmēr dod rokās. Dabūju arī salmiņus. Pie galdiņa lasu, ka esmu nopircis „acid drink”. Uzskatu to par izaicinājumu, atveru jokaino attaisāmo (parādīšu vēlāk) un sāku dzert. Kaut kas atkal šausmīgs (ar mani jau nekad nav labi), un pāri galdam redzu tādu pašu sejas izteiksmi. Viens arī nav īsti apmierināts. Apmainījāmies bundžiņām un izrādās, ka nav nemaz tik traki. Ieskatījos ─ biju dzēris dateļu acid drink. Tā kā man dateles negaršo (par skābi īsti nezinu), tāpēc arī dzeramais negaršoja. Bet tagad bija kaut kāds ogu dzeramais, tā kā viss kārtībā. Izdzērām un beidzās ātrāk, kā paredzēts (bundžiņas smagākas kā parasti.) 

Tā kā tuvojas trijiem, ejam uz viesnīcu sagaidīt šoferi. Viņš atbrauc un dodamies ceļā. Braucot visu laiku grozam galvu un skatāmies uz riņķi, līdz redzam milzīgu māju:

Bilde nav mana, bet pats nepaspēju nofotografēt. Ņemta no interneta. Ja vēlies, vari mēģināt sameklēt. no kurienes. Būs vismaz ko darīt nedēļas nogalē.

Tajā brīdī viņš nogriežas šķērsielā un redzam tādu kā tirdziņu, lietū zem atklātas debess tiek gatavotas veselas vistas. Nākas atkal kratīt galvu, ka ēst negribas un viņš nedaudz apvainojas. Piebraucam pie tās pašas lielās mājas, no kuras tik ļoti baidījos. Stacija izrādās. Viņš piestāj pieturā, uzzvana, iedod man telefonu un aiziet prom. Pa telefonu kontaktpersona man izstāsta, ka iesim uz vilcienu un lai tajā tik sēžam līdz pašai pēdējai pieturai. Prasu, vai mani galā sagaidīs arī ar lapiņu ar vārdiem. Viņa smejas, un saka, ka nē. Pirmo reizi viņa smejas un jūtu, ka esmu pateicis kaut ko pavisam debilu. Viņa saka, ka mūs tur tāpat pazīs. Vēl nesaprotu, kā viņiem būs tik super</span> lieliskas atpazīšanas spējas. Tad viņa pēc iespejas pieklājīgāk mēģina pateikt: „Nu... Tur nebūs citu balto.” Aha. Telefons ir Apple. Atveramais. Ar ābolīti spoguļrakstā. Pa lietu atskrien šoferis, iegrūž mums rokās 4 kūciņas. Nezinu kā, bet es tās automātiski nosaucu par Moon Cake un viņš piekrīt. Vēlāk izrādījās, ka tieši tā tās arī sauc. Kā es zināju, nezinu, uz iepakojuma nebija nekur rakstīts. Lai nu kā, tā vai citādi, bet mēs no viņa pārtiku paņemsim un mums tur teikšana nav.</span>

Gribētu teikt, ka nav tik garšīgi, kā izskatās, bet nav jau tā, ka pats izskats būtu īpaši izcils.

Tagad, pirms rakstu tālāk, man gribas baldriānus. Reizē no stresa smieties un raudāt un baldriānus.

Izkāpjam no mašīnas un dodamies uz staciju. Šoferis ir mudīgs un mums ir kaut kā ar savam somām jātiek līdzi. Nē viss kārtībā, viņš ir arī ļoti saprotošs un mūs gaida un tā, bet tomēr, pēc asinīm izteikti mudīgāks. Mēs skrienam. Ar visām milzīgajām somām man ir jāspraucas cauri pūlim, kurš ir milzīgs un īpaši negrib tikt caurspraukts. Kad esam nonākuši pie galvenajām durvīm, acīm paveras haoss. Milzīgs, neizmērojams un drausmīgs haoss. Pie durvīm ir skeneris, caur kuru tiek laistas visas somas. Tagad iedomājies to milzīgo cilvēku skaitu, kuram jāizlaiž visas somas cauri šim skenerim. Tās birst uz slīdlentes kā krusa. Netieku tālāk, jo mātei priekša ir jātiek galā ar savu bērnu. Pieļauju, ka to laida cauri kopā ar somām, nebija laika skatīties. Paķeram savas somas un skrienam. Ieejam milzīgā zālē, kurā paklāja vietā ir vietējie iedzīvotāji un viņu mantas. Ir tikai normāli pārkāpt pāri kādam vai viņa mantām, bet man tas viss jādara, nesot savu milzīgo somu. Pilna stacija ar cilvēkiem armijas drēbēs, kuri laikam brauc uz mājām. Priekšā ir milzīga rinda un tiekam rauti tai cauri. Cilveki no malas mums uzsit pa plecu un muguru un stumj rindā uz priekšu, līdz nonākam pie galvenā policista. Viņš apskatās uz mūsu biļetēm un spiedz virsū. Nesaprotam neko. Sākam ar viņu angliski runāt. Viņš uzprasa „English?” un saņemot apstiprinošu atbildi atdod biļetes un mūs vienkārši padzen. Ejam cauri visai rindai atpakaļ. Stāvam vidū un neko, pilnība neko nesaprotam. Šoferis man kaut ko pasaka, abi sirsnīgi izsmejamies par to, ka viens otru nesaprotam un viņš aizskrien. Pēc mirkļa parādās un līdz ar viņu vīrs sarkanā kreklā, kurš paņem abas mūsu somas un iet prom. Tā laikam ir tradīcija vai kas, nezinu. Kā pateikt „nāciet līdzi” viņi nezina, tāpēc viņi paņem somu un ir droši, ka mēs sekosim. Vēlos vēl atzīmēt  visi bļauj. Nepārtraukti. Visapkārt ir milzīga histērija. Sākam tikt rauti cauri visai stacijai vēlreiz. Jūtos kā galvenā atrakcija, jo visi mani nopēta. Daži cilvēki sak uzreiz smaidīt mani ieraugot, daži (parasti patupi vīrieši uz gadiem 30) mēģina mani dikti dikti biedēt ar skatienu. Ievēroju, ka neskrienam vieni, bet kopā ar bariņu vel tādiem pašiem nelaimīgajiem. Pieskrienam pie tādiem kā ratiem, uz kuriem sāk kraut visas mūsu somas. Vēl stāvam un neviens nevar mums nu neko paskaidrot. Pēkšņi sarkanrekli apstājas un sak skatīties uz somu kaudzi. Tiek izņemta tieši mana un lēdijas soma. Esmu gatavs uz to mirkli vienkārši nomirt un nenožēlot. Izrādās, ka mums retajiem ir „mīkstās” somas, bez cietā rāmja un tās tiek liktas augšpusē. Pāri pēc tam tiek vilkta sarkana siksna, kura ir galā jāaizāķē. Ar aizāķēšanu viņiem neveicas, somas ir pa daudz. Nākošā atklāsme: Nekas neapstādinās ķīnieti, par kaut kādiem fizikas likumiem nemaz nerunājot. Somas tiek spiestas uz velna paraušanu. Siksna tiek vilkta gandrīz vai ar palekšanos. Pašā augšā stāv lēdijas soma, kura nu izskatās gandrīz vai pārdalīta divās somās ar siksnu pa vidu. Esam jau no abām krūzītēm atvadījušies. Es nezinu, kāpēc, bet siksnu tomēr izdodas aizāķēt. Man nav ne mazākās nojautas, kā tas sanāca. Vispār. Nav arī neviena, kam paprasīt. Sarkankekli sabļaujas, un tad ar skaļu „buro buro buro buro” nesās cauri pa vēl vienam lāgam. Bez somām skriet jau ir vieglāk, bet tomēr neforši. Piestājam beigās pie vieniem vārtiem un visi gaida. Es ņemu ārā biļeti un rādu šoferim, ka uz biļetes vilciena nr. nesakrīt ar tablo redzamo. Viņš rāda, ka viss kārtībā. Esmu sācis sirmot vietās, kur nemaz nezināju, ka man ir mati. Visi sarkankrekli ar policistiem sēž un šūpina kājas neko nedarot. Un tad pasaka kaut ko, kas varētu nozīmēt: „Tā, nu, ok... Aizturēts pietiekami... Tā... JŪS KAVĒJAT VILCIENU, TAS TŪLĪT ATIES! Hehehe... Es lieku 20 juaņus un zivjgalvas buljonu uz to, ka viņi nepaspēs.” Skrienam. Tajā mirklī, kad vīri ar milzīgajiem ratiem ir ātrāki par mani, saprotu, ka šī viņiem nav pirmā reize. Man jāturpina būt nepieklājīgam un jāgrūsta cilvēki neatvainojoties (pirms iešanas gulēt es tagad esmu katram klusu klusu atvainojies). Paspējam līdz vilcienam, kur mūsu biļeti samaina pret tādu kā kartiņu ar numuru. Šoferis ieved mūs iekšā un parāda mūsu guļamvietas. Man ir 16. aile, vidus gulta. Lēdijai ir 17. aile, vidus gulta. Starp mums ir siena. Priekā.

Esam vienīgie baltie visā vilcienā un tas ir manāms. Ātri ielienu savā gultā un nākošās 4 stundas vienkārši neskaitās.

Tikai četras. Ķīnieši nav no tām klusākajām tautām. Esmu ievērojis savādu lietu. Tā kā viņi ir tik daudz, bet vietas ir tik maz, ja neesi kādu pleķīti aizņēmis, tas nav tavējais. Tur var kaut ko nolikt, tur var atspiesties un ja guli pirmajā stāva, tad tur var arī sēdēt. Bet tas viss kaut kādā brīnumainā kārtā nav traucējoši, jo ja nu gadījumā tev kāja nogurst un gribi pagriezties citādāk, tad ir divi varianti. Ja tur sēž cilvēks, viņš ne mirkli nepiedomājot pārsēdīsies citur nemaz nezaudējot acu kontaktu ar sarunbiedru. Ja tur stāvēs mantas, vari mierīgi tās palikt kaut kur tālāk, pat nemeklējot īpašnieku, lai vari ar acīm atvainoties. Tas ir skudrupūzinis un visas skudras to zina. Ja tu kaut kur augšā liksi somu, rēķinies, ka tā var vienkārši no rokām pazust. Vienkārši kāds, kurš būs augšējā gultā to uzliks tavā vietā un pat nepaskatīsies uz tevi. Dažreiz šķiet, ka viņi visi ir viens organisms. Izņemot tiesībsargus. Cik cilvēki ir draudzīgi un vienoti, tik policisti šķiet distancēti un auksti. Viņi izgāja cauri visiem vagoniem, skatoties, vai somas ir uzliktas kārtīgi. Ja tā savelkam kopā ar to salīdzinājumu par vienoto organismu, viņi ir kā... Kā organisma policisti, nezinu, rakstu šo četros naktī. Piesēžu uz viena no zilajiem krēsliem un mēģinu saprast, kas notiek un kur es esmu. Ar mani sāk runāt viens no apakšējās gultas. Es nesaprotu neviena vārda, bet neizskatās, ka viņu tas traucētu. No augstāka stāva nolien viens jaunāks džeks, paprasa, vai angliski. Angliski. Tā nu viņš uzdod man pārtulkotus jautājumus. Es viņam atbildu angliski. Viņš izsmejas un sēž tālāk, nenododot tulkojumu pirmajam prasītājam. Tā atbildu uz vairākiem jautājumiem. Nevienu viņš nepārtulko atpakaļ prasītājam. Sarunas beigās tieku informēts, ka pirmais cilvēks domāja, ka ja es braucu uz Ķīnu, valoda tomēr kaut nedaudz bija jāmāk. Izskaidroju, ka mācīšos, tulks atkal izsmejas un aiziet uzpīpēt. Pēc tam vēlāk vakarā gan parunājam tā vairāk par visu ko ar vel vienu no manas „kajītes”. Saruna bija tīri interesanta. Smējāmies par visu ko. Man teica, ka šī esot diezgan maza pilsēta. Viņi smējās un secināja, ka priekš manis šī laikam skaitoties liela pilsēta. Ne gluži... Šīs ir divas manas valstis.

Brauciens vispār bija tīri mokošs, jo bija garlaicīgi un pagulēt nevarēja. Ieradās „vilciena mamma”, pārbaudīja, vai visiem kurpes pareizi noliktas zem gultām un teica, lai visi iet gulēt, gaisma tika izslēgta. Tā kā Ķīnieši ir tik saspiesti, ka viņiem nav privātās telpas, viņi ir pamanījušies aizmirst, ka viņi neatrodas vieni. Tas... Tas ir diezgan šausmīgi. Nakts vidū idiotam tieši zem manas gultas piezvana telefons. Skaļi. Viņš atbild vēl skaļāk. Kā ekvivalents varētu būt tas ierastais idiots autobusa aizmugurē, kuram sāk skanēt Čornij Bumer melodija un kurš bļauj pa visu autobusu savā urālu valodā, kā kādam jāiedod pa galvu. Tā nu es guļu un klausos viņa bļaustīšanos. Viena sieviete sāk viņu rāt. Domāju, ka nu beidzot. Izrādās, tā sieviete gribēja, lai arī viņai iedod parunāt. Bļāva viņš, bļāva tante, bļāva mēness debesīs, tā tik es ar pirkstiem ausīs raudāju. Vagona otrā galā nevarēja iemidzināt vienu meitenīti, bet tas netraucēja, jo viņas balss kaut arī ķīniski spiedzīga, bet tomēr reizē maiga. Guļu un pat izbaudu pārmaiņu, līdz idiņam no pirmā stāva laikam sāka traucēt un viņš pa visu vagonu uz viņu sabļāva. Visu nakti neguļu, skatos ārā pa logu. Ik pēc brīža vilciens apstājas, pataurē un brauc tālāk. Pienāca rīts un apēdām abus Moon Cake. Es jūtu izteiktu nepieciešamību pēc gaļas. Skatos, ka vēl 2 stundas jābrauc, visi jau pamodušies. Atklājās, ka man pulkstenis ir nepareizs. Atklājas, ka vilciens kavējas. Jābrauc ir 4 stundas. Kaut arī mokoši, bet mūsu 18 stundu brauciens beidzās. Nekā nevarējām zināt, vai tā tiešām arī ir gala pietura, vai nē, jo vilciens mīlēja ilgi un dikti citās pieturās gaidīt. Vadījos tikai pēc tā, ka ārā kāpa visi visi. Prasīt nevienam nav vērts un mani draugi jau bija izkāpuši. Tā nu arī rāpāmies ārā un cerējām uz labāko. Bijām ieradušies tieši uz lietus sezonu. Gāza, kā ar spaiņiem. Neviens vairs neskatījās virsū, jo visi izmirkuši spraucās uz priekšu. Tikām ārā no stacijas un mūs diezgan ātri savāca viena jauna meitene un uzvalkā tērpies cienījama vecuma vīrs. Meitene, kurai vārds, ja nemaldos, bija Nikol māk angļu valodu. Nevis māk runāt angliski, bet māk angļu valodu. Vienmēr man viss jāpārprasa divreiz. Tiek meklēts taksometrs. Kaut arī mums virs galvas tiek turēti lietussargi, esmu sen jau izmircis. Nevaru pateikt džentlmenim „da nu nav vērts”, jo nemāku. Labu laiku meklē taksi, līdz ieved mūs kaut kādā ēstuvē nosēsties. Prasa, vai gribam ēst. Tā kā uz to brīdi gribu tikai mājās, atsaku un Nikol sejā ir nedaudz neapmierinātība. Pats sāku justies kā pēdējais idiots un nosolos vēlāk, kad viss būs kārtībā, iet un ēst visu laiku. Nedaudz parunājam, pirmdien uz darbu nav jāiet. (Tajā mirklī bija sestdiena), jo viņiem ir svētki. Viņi aizvedīs mūs uz dzīvokli un tad otrdien no rīta savāks. Ierodas mašīna un mēs pa pusei braucot, pa pusei peldot pa pārplūdušajām ielām dodamies uz dzīvokli.

 
 
xan
23 September 2011 @ 12:27 pm
3. daļa  
Ja redzi šo ierakstu, tas nozīmē, ka esmu ticis pie interneta. Ja esmu ticis pie interneta, tad neesmu nomiris no slāpēm. Ja neesmu nomiris no slāpēm, tad laikam tie cīsiņi tomēr nebija taisīti no kartona un Sahāras tuksneša cilšu ciešanām. Pagaidām gan es lieku likmes uz to otro variantu... Lai nu kā: 

Ķīnieraksta trešā daļa: augstas klases ceļojums. 

Beidzot pēc visas ilgās gaidīšanas Krievijā, mūsu lidmašīna bija klāt un rāpāmies iekšā. Lidoju ar kompāniju Aeroflot, kuru logo izskatās šāds: 
Šis āmurs dod +5 spēku,spēju lidot un +20 izveicību pret kapitālistu cūkām .

Tas ir spārnots sirpis ar āmuru. Ja kādam ir vel jautājumi, kādā valodā runā viss apkalpojošais personāls un kuras valsts filma gāja pa televizoru, viņš pārāk maz zina par maģiskiem darbarīkiem. Šoreiz izcīnīju vietu pie loga. Kad bijām jau otro reizi vienā dienā izsmējušies par drošības instrukciju, atradām arī jaunu lapiņu ─ ēdienkarte: 


 Ar lielu prieku secinājām, ka biļetes cenā ir iekļautas 2 ēdienreizes. Pēc brīža sāka kursēt ratiņi un cilvēkiem tika piedāvāts dzeramais un austiņas, ar kurām klausīties filmu. Tā bija veca krievu filma, ja nemaldos, „Blondīne”. Tā nu es sēžu ar sarkanvīnu un skatos televizoru, kurā viena sieviete velk piedzērušos vīrieti ārā no sīpolu kaudzes, kamēr otra pusē varēju redzēt visus Krievijas mākoņus. Es īsti nevarēju izlemt, šis ir izsmalcināts mirklis vai nē, bet nolēmu, ka izsmalcinātība slēpjas tieši šajā papīra glāzītē gandrīz melnbaltajā filmā. Tad pienāca ēšanas laiks (visi, kas mani pazīst, jau nojauš, ka ēšana būs svarīga manu ierakstu daļa.) Biju izvēlējies zivi ar rīsiem, tā nu arī dabūju 3 trauciņus. Vienā bija zivs ar rīsiem (pārsteigums!) un tas bija ļoti karsts, tad bija trauciņš ar persiku kūciņu un salātu lapas ar citrona šķēlīti, vienu lielu garneli un.. ... .. apdūmotu laša fileju. (kā arī klucītis baltmaizes, trešdaļšķēlīte saldskābmaizes, sviesta paciņa, majonēze, sāls, pipari... laikam tas arī viss.) Salātus atstāju pašus pēdējos. Pa to laiku jau mākoņi bija izklīduši un es sapratu, ka tomēr esmu nu pavisam izsmalcināts. Sēdēju pie loga, skatījos uz Krievijas plašajiem laukiem un upēm, dzēru vīnu un ēdu lasi, kamēr filmā viens vīrs skaļi bļaudams kāzās izģērbās un meta visiem ar savam drēbēm. Kas bija noticis, nezinu, bet tas arī nebija svarīgi. Ņemot vērā mana galamērķa pornogrāfijas noteikumus (īsumā:nav. Nē, nebūs arī. Nekad nekad, beidz prasīt.) arī vīrietis bez biksēm ir sava veida augstas klases protests. 
Nekādas kāzas, vecīt! 

Iemanījos runāt ar apkalpojošo personālu krieviski. Kā jau parasti, viss uzreiz noritēja ērtāk un labāk. Tie, kuri vēlējās, varēja izpildīt anketu par ēdināšanas kvalitāti. Kad pieteicos, man piešķīra vēl vīnu. Nākamās dažas stundas bija diezgan tukšas, bet tad nāca riebīgā daļa. Lidmašīnā tika izdotas lapiņas, kuras obligāti esot jāaizpilda. Citādi netikšot Ķīnā. Tās tiek iedotas divas stundas pirms nosēšanās un netiek pat novelēta veiksme pildīšanā. Lapiņās bija uzdoti tādi jautājumi, uz kuriem man gluži vienkārši nebija atbildes. Kā piemēram atgriešanās datums un reisa numurs, apmešanās adrese un tamlīdzīgi. Abi bijām pilnīgi satriekti. Apmešanās vieta jau tika prasīta vīzā un tur ari tas garais penteris bija ierakstīts. Nevienam neienāca prātā, ka viņi pielavīsies no muguras un paprasīs otrreiz. Otrajā maltītē paņēmu tomātu sulu un kaut ko tur vēl... Garīgais bija pavisam uz zemes. Abi pat atstājām savas ananāsu kūciņas. Izpildījām tās riebīgās dzeltenās lapiņas pēc labākās sirdsapziņas un klusu lūrējām ārā pa logu. Krievija dega. Ik pēc brīža varēja redzēt zemē lielus uguns riņķus, bet nekas nespēja uzlabot garastāvokli. Bija jau nakts tumsa un tā arī klusu mirgojot šķērsojām Mongoliju, līdz pēdējo brauciena stundu tikai bijām Ķīnā. 

Es nu zinu, kāpēc nedrīkst izmantot telefonus lidmašīnās. Biļetes cenā tiek iekļauts, ka tikai tie, kuri ir samaksājuši, redzēs šos fantastiskos kadrus. Mierinājuma balva: 
Sākumā meklēju bildi ar "lama party", bet izrādās, ka ir viens cilvēks te, kuram vārdā arī ir "lama".. .. Nav labi. 

Lēnām (uz apmēram 600 km/h) ielidojām Pekinā. Lidojām, līdz pilsēta bija visapkārt. MILZĪGA un spīdoša, līdz horizontam. Visas malas mirgoja un ceļi, izgaismoti zeltīti un zilzaļi vijās cauri šim milzīgajam gaismu salikumam un uz tiem atradās cilvēki. Daudz, daudz, daudz cilvēki. Tas ir pārsteidzoši, cik ilgi mēs lidojam uz lidostu ar 300 km/h divu kilometru augstumā, redzot tikai un vienīgi pilsētu. Bet visu laiku roku dedzina mazā, dzeltenā lapiņa. Ja nu tas ir viss, kas būs redzams no Ķīnas, pirms tiekam pagriezti uz riņķi. Kad nolaidāmies, visi aplaudēja un tad sākās lidmašīnas brauciens uz stāvvietu. Ar kājām to nu noteikti nenoiet. Dažās vietās braucam pāri tādam kā tiltam, zem kura brauca mašīnas. Satiksmes noteikumu klusais punkts „vienmēr dod ceļu Boing.”. 
Izkāpām un klusējot devāmies uz izeju. Pa ceļam bija tāds placītis, viss apvilkts ar aizkariņiem, pie kura rakstīts „medicīnas pārbaudes.”. Neiedrošināja. Pienāca mana kārta pie pases pārbaudes, iedevu savu dzelteno lapiņu. ... Dabūju zīmogu, gāju tālāk. (Saprotu, ka kulminācijas punkts tāds patukšs, bet man gan tas ļoti patika.) Aizgājām gaidīt somas. Gaidījām. Aizgājām pie pareizās lentes un sagaidījām arī. Tad aizgāju atpakaļ pie pirmās lentes un pateicu visiem, lai iet pie pareizās. Kad gājām ārā, stāvēja daudzi cilvēki ar lapiņām, uz kurām bija vārdi un uzvārdi. Šis bija nākošais patiesības mirklis ─ vai vispār mūs kāds sagaidīs un vai vispār tas viss ir bijis nopietni, jo man nebija daudz pierādījumu par pretējo. Izgājām līdz galam un viss. Neviena lapiņa priekš mums. Es vairs neskaitu, cik man nu ir sirmu matu. Nedaudz pastaigājām uz riņķi. Zālē paliek ar vien mazāk cilvēku, līdz ieraugam ─ nāk viens ar mūsu lapiņu. Ar lielu atvieglojumu (gandrīz uzrakstīju „atvieglojoties”, bet nebūtu ari daudz nepareizi) gājām klāt un sāku stāstīt, ka tie esam mēs un ko tik ne. Viņš klusējot apgriezās un gāja prom. Tā kā mani šādi sagaida parasti, pārsteigts nebiju, bet šoreiz izlēmu sekot. Gājām cauri visai lidostai, pie ārdurvīm viņš atņēma lēdijai somu. Sapratu, ka te bija tas triks ─ tā viņi uzaicina eiropiešus, lai beigās vienkārši tiktu klāt pie somas ar zeķītēm un acu tušām. Turpināju sekot, līdz nonācām pie mašīnas, salikām iekša somas un sākām braukt. Mašīna vēl klusāka par šoferi. Braucam divos naktī cauri Pekinai, nepārmijot ne viena vārda un īsti nezinot, kas notiek un kur tiekam vesti. Man iestājies tāds apbrīnojams un gandrīz vai nepieklājīgs miers. Es vienkārši braucu. Vienalga kur. Pēc stundas (vai ilgāk), viņš piebrauc ceļa malā un rāda ne─īpaši─universālo ēšanas žestu. Tiek rādīta pārliekšanās pāri bļodiņai un nūdeļu ķeksēšana mutē ar irbuļiem. Saku, ka nevaru, jo pagaidām man vēl ir tikai euro. Viņš parāda žestu vēlreiz, es pakratu galvu. Viņš izņem telefonu, piezvana un pēc īsas parunāšanas iedod man runāt ar mūsu kontaktpersonu. Kā mani informēja, mūsu šoferim neesot lieliska angļu valoda. Viņam nebija lieliska angļu valoda tik pat cik man nav lieliska zelta medaļa vieglatlētikā. Saku, ka ēst īsti nevēlos, ka labāk gribētu tikt viesnīcā. Viņš ir nedaudz neapmierināts, bet nekas, braucam tālāk. Braukšanas kultūra ir apbrīnojama. Mums vajag tikt no punkta A uz punktu B, piestājot un izlasot zīmi punktā U. Viss pārējais ir mazsvarīgs. Atrada viesnīciņu šeit:


Cik maksāja, nezinu, bet viņi dikti izstrīdējās, līdz ieskanēja mūsu pases, iedeva mazus vienreizlietojamo higiēnas preču komplektiņus un numuriņa karti. Numuriņš izskatījās lieliski: 

Uzmanību: gultas pēc ilgiem lidojumiem izskatās vēl mīkstākas un lielākas. 

Kārtīgi izdušojos, nozagu nedaudz internetu lai šo to nokārtotu, paskatījos televizoru un gāju gulēt. Mūsu vilciens nākošajā dienā iziet piecos. Pirms tam mūs savāks un aizvedīs. Gulēt varam tik ilgi, cik vēlamies.
 
 
xan
22 September 2011 @ 10:09 pm
Pirmais garais ieraksts no kādiem pieciem gariem ierakstiem.  
Lidostā ieradāmies trijos, lai viss būtu laicīgi. Cilvēki ļoti maz, un tie paši guļ kur katram gadījies nokrist. Visi, kas nebija aizmiguši, runāja pieklusināti, it kā atrastos svešu cilvēku guļamistabā un negribētu traucēt. Vienīgā izteikti aktīvā radība bija viena tantīte, kura sēdēja uz Check-in svariem, lai tikai būtu pirmā, kad Check-in atvērsies un sāks strādāt. Ja līdz tam viņa meta niknu skatienu virsū visiem, kuri gāja garām, tad mirklī, kad mēs pa draugam tikām pirmie piereģistrēti, viņa uz vietas izkūpēja. Nezinu, varbūt. Lai nu kā, pēc tam redzēta vairs nebija. Sagadīšanās? Domāju, ka ne. Varbūt vienkārši apvainojās un aizgāja mājās...
Nolīdām pirmajā stāvā un atklājām interesantu faktu - cilvēki kaut kā sarāvušies guļ uz soliņiem, kamēr blakus neaizņemti plati guļamsoli. Ātri rādījām mācību un iekārtojāmies tajos. Naktī lidostā tiek laistas nomierinošas nakts skaņas un tad sēdēt un skatīties ārā naktī uz lidmašīnām ir vienkārši fantastika. Atradām žurnālu "kapitāls", kurā varēja lasīt rakstu par zelta rezervju izplūšanu no Latvijas. Pēc īsa laika jau pa lietu skrējām uz lidmašīnu pāri visam laukumam, kamēr galva abiem bija tikai viena doma - "braucam tur pat vai aizvērtām acīm uz Ķīnu, nezinot, kas mūs tur vispār sagaida. Kas tad var noiet greizi?"
Neskaitot vienu izsmalcinātu mūziķi man blakus (cilvēks ar austiņām uzskatīja par pienākumu dauzīt ar pirkstiem līdzi visiem Britnijas ritmiem), nekā pārāk interesanta tur nebija.

Izkāpām Maskavā un uzzinājām daudzas jaunas lietas:
1) Ja tu runāsi ar apkalpojošo personālu angliski, viņi turpinās runāt krieviski, tikai lēnāk. Ja tu nezini, ko nozīmē "sņimaitje vsjo što ņepoloženo i v karzine", tad īsti neveicas. Dzirdēsi to reizes 5 un katru reizi lēnāk un ar izsmejošāku intonāciju.
2) Drošības kontroles darbinieka apgalvojums, ka kurpes varēs saņemt atpakaļ tikai tad, ja samaksāsi 5 rubļus par katru, ir humors. Tagad zināsim. Ja man kādreiz kādā tusiņā nebūs ko teikt, piedāvāšos pārdot kurpes. Ja tas nenostrādās, tad noteikti nostrādās beigās "da nu šutka eta, davai, iģiķe...". Tad, kad viņš redzēja, ka esam pēdējie, skaļi atraugājās un gāja piesist kanti savai kolēģei.
3) Cilvēki, kuri ir tranzīta pasažieri to vien vēlēsies darīt lidostā, kā pirkt alkoholu, drēbes, smaržas vai maizīti ar salami par 4 euro. Viss pilns ar veikaliem, bet faktiski ir tikai 4 veikali, kuri visu laiku atkārtojas. Tikai vienā no visiem varēja nopirkt kaut ko par euro, kas nebija alkohols. Iespēja norēķināties tikai ar rubļiem un rodas sajūta, ka esi pirmais ārzemnieks, ko viņi redz.
4) Krievu spraits garšo kā regulārais spraits. Nebiju pārsteigts. Tik un tā piefiksēju.
5) Ir jāpārtrauc drausmīgā un netaisnīgā cilvēku segregācija. Smēķētāji ir tādi paši, kā visi pārējie. Tāpēc, tā vietā, lai būtu atsevišķa istaba priekš viņiem, ir lidostā zīmītes "Te var smēķēt. Malboro." un tad tur arī visi pulcējas. Tas, kopā ar neskaitāmajiem smaržu veikaliem rada iespaidu, ka sēdētu pirtī kopā ar 3 resniem gruzīniem.
6) Ja arī būtu rubļi, kurus tērēt, nebūtu īsti, kur ar savu sulu pasēdēt, jo visas kafejnīcas ir pildītas ar cilvēkiem, kuri tur iegājuši un aizmiguši pie/uz galda.
7) Lidsabiedrība Aeroflot būtu ļoti pārsteigta, uzzinot, ka viņiem tur ir ofiss, jo dāma, kas tur strādāja, pavisam noteikti nezināja tādu kompāniju. Pirmajā reizē gribējām uzzināt, no kuriem vārtiem izlidos mūsu lidmašīna. Pēc tam, kad bijām viņu pārliecinājuši, ka galvenajos tablo tas vel neuzrādās, mums ieteica tādā gadījumā pagaidīt. Gan būs. Tā kā no kļūdām nemācāmies, pēc laika gājām ar otru jautājumu. Ja lidmašīnā kaut ko pārdos, kādā valūtā vajadzēs norēķināties. No sākuma viņa ar interesi gribēja zināt, ko tad tieši tur pārdos. Izklausījās, ka viņa ir ieinteresēta šitajās "lidojošajās mašīnās ar cilvēkiem iekšā.". Pēc tam, kad noskaidroja, ka viņai neviens neko nepārdos, izspļāva, ka viņa nezina un sapratām, ka bija muļķīgi ko tādu vispār prasīt.

Nu, kā jau teica slavenā dejotāja Alla Pugačova skaistajā Uzbeku filmā "Maskavā asaro neticīgie": Labāk vēlu, nekā nekad. Pēc piecu stundu pavadīšanas Krievijā, vairāk negribējām un kāpām lidmašīnā prom uz Pekinu. Te sākās lieliskā daļa, tāpēc pārtraukšu rakstīt. Par tālāko (un labo, patīkamo) uzrakstīšu tad, kad vairs nepastāvēs interneta atvienošanas draudi.
 
 
xan
22 September 2011 @ 09:25 pm
 
Biju kaut kā veiksmīgi ticis vaļā no savas pases uz pāris dienām. Sadūšojos un aizgāju tai pakaļ, bet tur saka - maksā!. Maksāt pat latos neļāva, tikai euro. Nu nekas, sagrabināju naudu, iedevu euro, dabūju atpakaļ pasi. Domāju jau, ka būs sabojājuši un protams, iekšā kaut kas salīmēts. Ieskatos tā kārtīgāk - vīza. Es jau mājienus saprotu, ja jau vīza tad vīza. Telefonsarunas gan no turienes dārgas sanāks, tāpēc būs jāsāk rakstīt dienasgrāmatā viss, kas notiek. Izsaku jums visiem līdzjūtību.
 
 
xan
22 September 2011 @ 09:04 pm
 
Ar šo ierakstu apliecinu, ka šo blogu izveidoju spiedu dēļ un neesot pie pilna prāta. Kā arī apliecinu, ka ieraksti tiks veidoti negatīvu vielu ietekmē.
Visas aprakstītās personas šajā blogā ir īstas un ja kāds tajās saskata līdzību ar sevi, viņš vienkārši vēlas, lai kāds par viņu kaut ko uzrakstītu.
Lasot šo blogu Jūs automātiski piekrītiet bez ierunām piekrist visam rakstītajam un pēc katra piektā komentāra atstāt arī savu kailfoto.