lindas draugi [es rakstu|viņi raksta|es esmu]

[05 May 2016|15:11]

virginia_rabbit
es nezinu, kāpēc mani bērni raud. mājās neraud, tikai kad kaut kur jāiet. visi man saka -iedod knupi, ieliec ratos, bet man nesanāk. slingā it kā ok, kad aizmidzis, bet līdzko ieejam telpās, spirinās laukā un bļauj. šodien uzskandalēja E mātes dienas koncertā, un es viņķelējos laukā no slinga, ar zobiem plēsu nost pa virsu uzvilkto žaketi, lai tikai ātrāk atbrīvotos no tā 5 m auduma, kas sakrita man visapkārt kā volānu čupa. un tie skatieni un tie padomi. vai tad kādam gabals atkrita, ka es izgāju uz 1 min? iztinos un atnācu atpakaļ, turot bēbi rokās. viņš mierīgi noskatījās visu programmu, uzēda, un gājām mājā.
tava doma

vajag 5 minūtes laika [05 May 2016|14:03]

vajag

[parafraaze]
Sveiki,
Liels lūgums visiem World of Warcraft spēlētājiem, kas arī ir kādas ģildes locekļi - ļoti, ļoti vajag respondentus pavisam īsai (~5minūtes) anketai saistībā ar WoW lietošanas paradumiem!

https://docs.google.com/forms/d/1tZqM0hTcDrh5UGL8-tu3jB8j0IFVCKtLbmwPSJbzwqI/viewform

Anketa saistībā ar (LU) psiholoģijas studijām, visas atbildes, protams, konfidenciālas un skatītas tikai kopumā :)

PALDIES!
tava doma

[05 May 2016|15:01]

virginia_rabbit
mani sāk mākt bažas par Eižena iecerēto vampīra profesiju - "neko nedarīšu, skatīšos, ko cilvēki labu dara, un tad braukšu mājās". menedžeris? uzraugs? žurnālists?
4 nodomāja|tava doma

Jogurts vs krējums [05 May 2016|13:01]

pajautaa

[laielais]
Ko jūs biežāk lietojat, krējumu vai jogurtu?
Kad gatavojat salātus, ko lejat klāt?
Ja lietojat biezpienu, ar ko to atjaucat?
10 nodomāja|tava doma

[05 May 2016|08:46]

f
nu un tas ceļojums mani ir izvedis līdz izslēgtam telefonam. nekas nav tā, kā vajag. vienkārši nekas. pase nav izņemta. līdzņemamais nav izdomāts. algas nav izmaksātas. solārijā neesmu bijusi (lasīt: piedegšu kā vārīts omārs, būs tādas sārtvaidzes bildes, ka nu tikai). matus neesmu nokrāsojusi (matu krāsa, tātad, blāva jeb nekāda). maģistra darbs nav pabeigts. āra darbi nav pabeigti. iekšdarbi nav pabeigti. mūžīgais remonts. darbā rausta uz visām pusēm (šo sūdzību rakstu veselu stundu). apdrošināšana ir sūds. par ko priecāties?
5 nodomāja|tava doma

[05 May 2016|07:27]

au
ja man dod daudzas svētku brīvdienas pēc kārtas, tās tomēr pamanās lieliskuma koncentrāciju uz vienu dienu kaut kā atšķaidīt.
taču šāda viena vakardiena - ūja vējš! - cik daudz var tādā iebāzt.

i rīta sportu, i laiskas brokastis, i pilsētcentra apmeklējumu, i nopriecāšanos par īstas galvaspilsētas sajūtu valdemārielā, i riteņbraukšanu pa grīziņkalnu, i animāciju skatīšanos splendidā, i vakariņas, i aliņu dārzā, i zaru dedzināšanu, i puķu stādīšanu.

p.s. un otrdienas vakarā man sisadmins ziņoja, ka ir atkopis visus manus failus, lūk, jums svētku sajūta!
1 nodomāja|tava doma

Maijs [04 May 2016|21:32]

amanita
Labas, labas tādas saulainas, siltas un mierīgas dienas, kad nekur nav jāiet. Kad bērni laimīgi spēlējas, bet es varu čubināties ar puķēm, kad enerģijas un prieka daudz, kad jaunieši skraida apkārt un smejas, kad var dzert tikko izšķīlušos upeņlapu tēju, kad putni ņemas apkārt kā traki, bet kaķis piesaulītē guļ plaušas pozā, suns seko ik uz soļa, un vīrs tandēmā ar bērniem stellē batutu, viņus iesaistot un radot ilūziju, ka principā dēls tur visu ir paveicis, bet kaimiņiene smaida un dāvina skaistus ziedus.
Tādi feini mums 4.maija svētki. Pie balta terases galda, ar gaišu tēju baltās krūzēs un šokolādes kūku uz baltām salvetēm. Bet pats galvenais - ar baltām domām.
4 nodomāja|tava doma

[04 May 2016|20:38]

dzheina
[ music | radio naba ]

reāli trūkst viegluma, visā ko daru. jo, kad ir vieglums, tad arī izdarītais ir viegls un jauks, nevis nopresēts un uztraukumu saraustīts. pat tas sasodītais bakalaurs.

pavasaris ir jauks laiks vieglumam un ziedošiem kokiem. vakar pusnaktī, izkāpjot no Rīgas mikriņa, pamatīgi apreibu no Ķekavas ziedoņa. forši dzīvot puslaukos

tava doma

[04 May 2016|19:31]

virginia_rabbit
pēc pastaigas aizmigu blakus zīdainītim. atbrīvojoša diena.
tava doma

[04 May 2016|13:04]

virginia_rabbit
zinot, ka šodien visur masas, devos pretējā virzienā, un, šķiet, labāk nemaz nevarētu vēlēties.

1 nodomāja|tava doma

[04 May 2016|10:51]

f
stulbie alumīnija spaiņi! ārgh! iespiedu rādītājpirkstu starp osu un apmali, un čuķ ņi nocirtu pusi īkšķa!
labi, nevis pusi, un gabals nav nocirsts, bet dziļš un, fak, asinis uz visām pusēm, plāksteris knapi pielipa, tāpēc plāksteri aptinu ar salveti un salveti noskočoju, rezultātā man ir tik liels īkšķis, ka manāmi aizsedz taustiņus. bļadstvo. tieši šodien, kad man vajadzēja abas rokas pie pilniem spēkiem. nu kas tas ir, a?
tava doma

V2 [03 May 2016|21:55]

virginia_rabbit
12 nodomāja|tava doma

[03 May 2016|19:39]

pajautaa

[liizhj]
Riskējot uzdot kaut ko, kas citiem liekas pašsaprotams, tomēr vaicāšu (jo valsts iestādes tik sūta viena pie otras un nejēdz atbildēt konkrēti).
Esmu pašnodarbinātā, kas maksā mikrouzņēmuma nodokli, bet vairs nestrādā algotā darbā citur. Gribu dabūt bezdarbnieka statusu un pabalstu. Kā rīkoties?
a) jānoņem sevi kā darba ņēmēju mikrouzņēmumā un jānodrošina, lai bezdarbnieka statusa periodā man nav ienākumu kā pašnodarbinātajai?
2) jāmaina mikrouzņēmuma nodokli pret kādu citu nodokļa formu un turpināt saņemt (vai arī nesaņemt) ienākumus?
3) jānoslēdz pašnodarbinātā statuss pavisam, un, kad beigšu uzdzīvot bezdarbniekos, pieteikties pašnodarbinātajam atkal?
4) vēl kāds cits variants?
5 nodomāja|tava doma

Singapura I: 27.-28.04. [03 May 2016|22:46]

pikku_myy
Diena paiet paātrinatā skrējienā: no rīta, puspaēdusi brokastis, dodos uz centru. Iepriekseja vakara gribeju tikt pie priekšapmaksas kartes ar AUD - ta ir tada ka parasta norekinu karte, bet valutas konvertaciju veic pirms celojuma ar taja diena esoso likmi, tadejadi izvairoties no papildus maksas, ko tava banka var iekaset par konvertaciju vai naudas iznemsanu bankomata arvalstis. Kompanija, kura mēģināju darīt, iepriekseja vakara "uzkārās" sistēma - ne tikai vienā filiālē, bet viscaur valstī. Tad nu no rita sazvanu un noskaidroju ka kluda ir labota. Vel planoju iegādāties atmiņas karti fotoaparātam un papildināt kredītu telefonam, kurš nupat arī top priekšapmaksas, ka arī - saposties, sakārtot mantas, ko atstāju, un salikt somu tādā režīmā, ka varu to paķert un skriet ārā pa durvīm.

Būtībā, tā arī notiek - paspēju uz autobusu, kas ir nākamais pēc tā, ar kuru biju plānojusi izbraukt. Tomēr stacijā ierodos 5 min pirms vilciena. Pirmais posms paveikts.

(Tā var būt vien Lielbritānijā - mirkli pirms vilciens piestāj Mančesteras lidostā, pa dzelzceļa krāvuma malu aizļepato zaķītis.)

Lidostā iedzeru kafiju un izrunājos ar mammu, un pirms tam manu somu - pirmo reizi mūžā - pārbauda A-Z.

Ceļā uz Cīrihi apmēram 90% ceļotāju ir vīrieši. Ierodoties ir tāda sajūta, ka lidosta esmu vienīgā (bez apkopēja un pāris drošības darbiniekiem) un/vai apmaldījusies - klīstu pa gariem, tukšiem gaiteņiem ar miljons stikla durvīm. Visbeidzot izrādās, ka eju pareizajā virzienā, bet pa nepareizām durvīm... proti, lai nokļūtu no "B" vārtiem uz "C", jābrauc ar vilcienu! Ak, Šveice..!

Visai atri pec vartu atrasanas mūs "iešiverē" lidmašīnā. Te nu esmu - starp daudziem pasažieriem kaut kā pamanījusies tikt pie vietas, kura ir pie loga. Man iedod imigrācijas kartiņu, un secinu, ka nezinu draudziņa adresi. Ceru, ka Singapūrā pievienoties internetam būs vienkāršāk, un to noskaidrosu tur. Mums izdala ari ēdienkartes, un es nobīstos, ka jāēd gnocchi ar spinātiem, jo tā ir vienīgā veģ. izvēle --- tomēr pēc mirkļa tieku pie pasūtītās, veģ. orientālās, maltītes, un tā ir ļoti garda! Pētu filmas un ekrānu. Interesanta štelle ir TV/izklaides centra pults, jo tā pievienota vadam un ievietota rokas atzveltnī, un no otras puses ir telefons ar karšu lasītāju sānos. Patīkami, ka ekrānā var uzšķirt arī kameras un lidojuma informāciju: lidojam 10-11 km augstumā, >900 km/h, un mērojamais attālums nedaudz lielāks par 10 tūkstošiem km.

No rīta pamostos (bet brokastis nav) ,tad aizmiegu vēlreiz, skatoties "High Society" ar Greisu Kelliju. Pamostos, kad mums izdala siltus dvieļus, un skatos jauno Rokija filmu. Pārmijot pāris vārdu ar blakussēdētāju, kura lido uz Sidneju, izradas, ka viņa ir bijusi kruīzā pa Vidusjūru, un pazīst kādas 3 latviešu dāmas - 2 skolas biedrenes un kolēģi, kā arī viņas svaine ir no Zviedrijas, tā kā dāma zina, kur mana valsts atrodas.

*
Singapura palieku pie sava pazinas no Taekwondo kluba Jorka. Vins ari 2014. g. mani apciemojis Latvija. Mes satiekamies 18:00 - un pirmā pietura ir McDonald's, jo kolēģis ir izsalcis.

Ārā ejot, kā silta vanna apņem tveice, kas smaržo pēc sāls un dīvainiem augiem. Gar ceļa malām violeti krūmi un palmas. Uzreiz tiekam pie taksometra, un taja ir gandriz neciesami vēss. Noliekam manu somu pie vina majas, un asi uz centru - skatīt Gardens by the Bay, kas atgādina citu/citplanētiešu pasauli (kā Avatārā), tumsā spīdot zili sarkani. Driz sakam domat par vietu, kur ieturet maltiti, un kolegis vaica parka sargam. Kluda. Paiet, skiet, pusstunda, un sargs joprojam stāsta, kur visur var iet ["jus varat iet tur...un tad vel tur... paga, paga, tikko atcerejos, ka varat iet ari uz to vietu.."], un kur labāk ne, jo čūskas skries virsū, leks un kodīs kājā. Pedejo vins saka, līksmi šķielējot uz mani. Visa saruna norit kada krustpunkta starp anglu valodu, kiniesu mandarinu dialektu un vietejo dialektu, ta ka es pati saprotu kadus 15% ("jus varat iet tur" dalu).

Saja pasa vakara mēģinu sadraudzēties ar vardi, bet tā nav īpaši ieinteresēta. Galu gala, mes ilgi ejam uz vilcienu-un-ēst, nonākam pēc kādām 2h. Ēdiens ir ass, bet ēdams, un laima sula ar ledu tīkami veldzē (un kopa samaksaju tikai SGD$8.50).
tava doma

[03 May 2016|14:48]

virginia_rabbit
ANO, es jau nāku!

16 nodomāja|tava doma

[03 May 2016|14:22]

deloveja_kundze
pirmā diena manā mācību atvaļinājumā, kura laikā sēžu mājās un rakstu maģ. darbu. šajā laikā esmu jau 3x uztaisījusi ēst, aizgājusi uz vaksāciju, četras reizes pateikusi katram kaķim, ka viņš ir vislabākais kaķis pasaulē (protams, ar variācijām - vienam saku, ka viņš ir vislabākais rudais kaķis pasaulē, otram - vislabākais melnbaltais), kā arī vienu reizi piedzīvojusi izteiktu eureka brīdi, kad patiešām metu rokas pret gaisu un sajūsmā iekliedzos, jo divi mazi posmiņi perfekti saslēdzās, un vienu reizi piecēlos kājās, skaļi noteicu ''i can't do this anymore'', un apsēdos atpakaļ.

turpmākās pāris nedēļas būs mega interesantas.
1 nodomāja|tava doma

Veloceliņš Centrs - Dārziņi [03 May 2016|13:48]

pajautaa

[marule]
Vai kāds zina, kādā stāvoklī šobrīd ir veloceliņš Rīgas Centrs - Dārziņi? Pabeigts/puspabeigts/nepabeigts?
5 nodomāja|tava doma

Ceļš Rīga-Kuldīga [03 May 2016|11:43]

pajautaa

[brr]
Sveiki!


Kā šobrīd viskomfortablāk ar auto nonākt no Rīgas līdz Kuldīgai - kuru ceļu izvēlēties?

Skatījos google maps, bet tur attēli no `2011. gada. Pa to laiku var gan labu ceļu nobraukt, gan bedrainu savest kārtībā.
9 nodomāja|tava doma

[03 May 2016|09:32]

virginia_rabbit
bērnībā sākām vasarās dzīvot pirmajā Zolitūdes mājā, kam augšstāvā bija divas istabas, kur dzīvoja saimnieki. vienā oda pēc (veca) vīrieša, bet otrā pēc (vecas) sievietes. tā manā apziņā arī ir izveidojušās šīs divas klases.
vīrieša istabā bija galds ar avīzēm, gulta ar redeļu galiem, dzelzs šķīvītis ar skuvekli, putām un glāzīti, pulkstenis, gobelēns ar cara jātniekiem.
sievietes istabā bija dāsni apklāta gulta, bufete ar cilvēku fotogrāfijām aiz stikla, aptieciņas skapītis, spiediena mērāmais, žņaugs, iespraužamas ķemmītes un mākslīgo ziedu buntītes, ko bija veidojusi viņu mirusī meita.
tava doma

Frizieris [02 May 2016|17:27]

pajautaa

[di_wine]
Varbūt kādam ir zināms sakarīgs frizieris, kas var atbraukt uz mājām un izdarīt lietas? Rīgā.
Konkrēti interesē matu pieaudzēšana ar kapsulām. Paldies!
tava doma

[02 May 2016|17:24]

pajautaa

[milk]
Kur par visdraudzīgākajām cenām iegādāties kvinoju?

Rīgā esmu reti, baigais slinkums braukt un uz bāzēm skatīties. Pagaidām esmu atradusi tikai nuko.lv.

Taču man gribas par draudzīgāku cenu un vismaz 1kg iepakojumu, lai nav lieki jāņemas ar papildināšanu. Vēlams, lai ir pieejams vairākās krāsās.

Paldies jau iepriekš.
1 nodomāja|tava doma

PSRS [02 May 2016|16:38]

pajautaa

[inese_tk]
kāds nezina - ir kāds (mūsdienīgs) pētījums par latviešiem, kas spiegoja Padomju Krievijai Latvijas laikā? ja ir - kur ar to var iepazīties?
un kā pārziņā tagad ir LKP CK Partiju vēstures institūta arhīvi?
5 nodomāja|tava doma

[02 May 2016|15:38]

deloveja_kundze
Latviešu kino vēsture un es:

kaut kad paģirainā miegā sapņoju, kā ļoti intensīvi kādam stāstu par ''Ezera sonāti" un Gunāra Cilinska vilnas džemperi.
tava doma

Saldētava [02 May 2016|14:52]

paardod

[helvetica]
Sakarā ar to, ka vasaru neliekam burciņās, bet gan saldējam, un pēdējo gadu laikā saldēšanas prasmes un apjomus esam pamatīgi attīstījuši, ir radusies nepieciešamība apgādāties ar daudz, daudz, daudzlitrīgāku saldētavu, nekā tā, kas mums šobrīd ir. Attiecīgi, tā, kas mums šobrīd ir, var aplaimot kādu citu virtuves pavēlnieku.

Tātad: brīvstāvoša saldētava (h: 85 cm, pl.: 55, gar.: 53 cm), tilpums domājams ap 80l, 4 atvilktnes, vairāki saldēšanas režīmi, baltā krāsā, no-name firma "Premiere".

Lietota (vairākus gadus, sezonāli). Starpība starp elektrības rēķiniem mēnešos, kad saldētava ir darbojusies un tad, kad tā nav darbojusies ir ~7 Eur mēnesī (5-10 Eur, atkarībā no saldējamo produktu daudzuma, izvēlētā režīma u.c. faktoriem). Saldētas tikai ogas, dārzeņi, garšvielas, sēnes u.tml.; gaļas, zivju un citi dzīvniekizcelsmes produkti nav 'aptraipījuši' šo iekārtu (sveiciens vegāniem!), turēts alkohols (sorry, musulmaņi!)

45 Eur

neviens@gmail.com

saitē tā nav tirgojamā vienība, bet princips tāds pats: KLIK
6 nodomāja|tava doma

[02 May 2016|14:45]

virginia_rabbit
kamēr mazgājos, bēbis iemācījās nokoordinēt rokas un satvert lietu. akdievs, kā es lepojos.
2 nodomāja|tava doma

igauņu etnogrāfiskās rakstu zīmes [02 May 2016|14:24]

pajautaa

[copy]
Vai šeit ir kāds igauņu tradicionālās kultūras zinātājs?
Vai igauņiem ir etnogrāfiskās rakstu zīmes un kur tādas varētu meklēt?
Mani interesē kaut kas līdzīgs jumim - auglības, bagātības simbols.
paldies!
7 nodomāja|tava doma

akupunktūrists, meridiānists, ausu caurdūrējs [02 May 2016|14:16]

pajautaa

[elpa]
Sveiciens!

Kurā vietā Rīgā iespējams caurdurt ausu ļipiņas pie cilvēka, kurš ir pazīstams ar akupunktūru un meridiānu sistēmu? Un cik eiro tam vajadzēs?
tava doma

[02 May 2016|14:15]

virginia_rabbit
es gribu, lai bēbis beidz zīst, un es varu iet mazgāt matus ar Aussie šampūnu.
bet šodien viņš kaut kādu jaunu uzvedību sācis: zīst stundu/ām
tava doma

[02 May 2016|12:03]

elpa
tie plūmju ziedi visur; gribas apturēt laiku, nogulties zem tiem un iegrimt dziļi tajos, un ļaut ziediem iegrimt manī, un nekad vairs nebūt cilvēkam, tikai mūžīgi plūmes ziedam
tava doma

[02 May 2016|11:39]

perfekta
Esmu izlēmusi Jāņus pavadīt kādā lieliskā ceļojumā.
Tādā, kura visticamāk ar draugiem vai draudzenem tāpat nekad neizdotos aizbraukt, jo tas vienai personai izmaksās vairak ka tūkstoti (reti kad sakrīt, ka vienlaicīgi kāds tev labs draugs arī gatavs vienkārši tādu summu nolikt ceļojumam).
Kenija. Vai Kuba. Vai Keiptauna.
3 nodomāja|tava doma

navigation
[ viewing | pēdējie draugu ieraksti ]
[ lidot | atpakaļ ]