Wholeness in Motion - APTAUKOŠANĀS [entries|archive|friends|userinfo]
who_in_motion

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

APTAUKOŠANĀS [Jul. 25th, 2012|01:03 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|]

Gribējās sākt tieši ar šo te, nosacīti visvairāk lietoto un visās nozīmēs profanizēto, bet tādēļ ne mazāk ievērības cienīgo, fiziskās veselības traucējuma formu.



Tieši aptaukošanās ir viens no ik-dienas kustību trūkuma izteiktākajiem iznākumiem. Ja pakāpjamies malā no estētiskajiem rādītājiem, tieši aptaukošanās ir tā, kas atstāj iespaidu uz mūsu fizisko un tādējādi arī metafizisko pašsajūtu baisos apmēros. Pie tam aptaukošanās var noritēt arī nosacīti ''slēpti'' - ti - no malas nekas nav redzams.

Tagad ieskatīsimies mazliet dziļāk - kas tad īsti ir aptaukošanās:
(c) neslimo.lv
''Latīņu val.: adipositas pārmērīga tauku uzkrāšanās organismā, it īpaši zemādā un ap iekšējiem orgāniem. Vīriešiem taukaudi vairāk veidojas ķermeņa augšdaļā un uz vēdera, sievietēm — uz vēdera un gūžām. APTAUKOŠANĀS pamatā ir tauku sintēzes un uzkrāšanās procesu pārsvars pār to noārdīšanās procesiem.
Gandrīz katrs cilv.
ekonomiski attīstītajās zemēs uzņem nedaudz vairāk enerģijas, nekā
nepieciešams. Tomēr veselam cilv. vielmaiņa regulējas tā, lai liekā enerģija tiktu patērēta. Ja organisms nespēj vielmaiņu intensificēt, rodas APTAUKOŠANĀS.

Tauku nogulsnējumus organismā vairo gk. ogļhidrāti, it īpaši saldumi, miltu produkti un kartupeļi. (!!! Aptaukošanos veicina arī pārāk silts apģērbs un siltas telpas. !!!)


(Bet tagad pāriesim pie tā, kas mums visvairāk šajā sakarā interesē)



APTAUKOŠANĀS traucē sirdsdarbību, asinsriti, elpošanu un ķermeņa kustības; taukaudu infiltrācija deģenerē sirds muskulatūru un aknas, kā arī citus iekšējos orgānus. Aptaukojušies cilv. jūtas nespēcīgi, viņiem ir aizdusa, var būt kāju tūska, izsutumi ādas krokās, izsitumi. Šie cilv. biežāk sirgst ar paaugstinātu asinsspiedienu un cukura diabētu (cukurslimību), viņiem agrāk attīstās ateroskleroze.



Aptaukojušies cilv. biežāk un agrāk saslimst ar miokarda infarktu un insultu, ir neizturīgāki pret inf.ām, mūža garums viņiem par 5—10 g. īsāks nekā pārējiem.


(viņu ieteiktā profilakse)



[..]..muskuļu darbs,
uzturs ar mazu enerģētisko vērtību,
iespējami viegls apģērbs,
plāns apsegs,
vēsa ūdens procedūras


Uzturā lietojami :  dārzeņi, augļi un ogas. Ieteicami arī piena produkti, vislabāk vājpiena biezpiens, kefīrs, rūgušpiens un siers. No olbv. produktiem var ēst liesu gaļu, saldūdens zivis, olas, sēnes, zirņus un pupas. Svarīga nozīme ir ārstn. fizkultūrai.

(c) neslimo.lv


linkpost comment